Jump to content

За Джонитата


Zenith

Recommended Posts

Приятна песен. Внася настроение.

 

12-ти наближава, а с това и старта на Saikou no Jinsei no Owarikata. Ще се радваме на Чинен Юри и там.

С Рьоске Ямада снощи трябваше да се излъчи по TBS - Shirarezaru Bakumatsu no Shishi: Yamada Akiyoshi Monogatari. Сега ще чакаме да се появи някъде този тв филм. Стартира и нов сериал с него през януари по NTV, в който участва и Тайске Фуджигая - Risou no Musuko.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

c6cda7c8a9c36256.jpeg

Ябу е приет във Васеда - Department of Human Informatics and Cognitive Sciences (an e-learning course in the School of Human Sciences). Тего и Накамару Юичи са учили в същия департамент преди него.

Миналата година Иноо Кей беше приет в Университет, чието име беше точно копие на СУ.

Инфо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Концертът на Джонитата за посрещането на Новата година започна с изпълнение на Домото-тачи. Двамата бяха нещо като водещи на събитието, но имаха помощници в лицата на останалите участници.

Таки и Тсубаса са включиха веднага след това, облечени като тореадори и изпяха Юме моногатари заедно с талантите от ABC-Z.

Кисумай се появиха трети в програмата и ни поднесоха Everybody go. Канджани 8 бяха в странни облекла, което изобщо не ме изненада, след като познавам добре ексцентричния им вкус. Мислех, че ще приличат на извънземни, но те бяха заложили на зеленчуковата визия. Хаха - Рьо и Йоко ги допълваха с щурия си вид, при което съвсем сериозно изпяха Зутоко отокомичи.

Следваше изпълнението на малките Джонита от Hay say Jump, NYC и дебютантите от Sexy zone.

След тях излязоха Kattun и представиха Birth. Уеда в момента има перфектната дължина на косата. Страшно добре му стоеше прическата (на Тотсу също).

Четиримата от NEWS си вдъхнаха надежда за бъдещето с Kibou Yell, а Араши се показаха през екрана на покрива на висока сграда, близо до Токийската кула и от тях чухме Happiness. Универсална гледка се открива от височината, на която пееха и танцуваха!

Нова година дойде с много фойерверки и весели пожелания. Най-поздравяван беше Домото Коичи, който има рожден ден на 1 януари.

В програмата следваха стари хитове на Джонитата отпреди 20-30г., изпълнени от настоящите възпитаници на агенцията. Появиха се Учи Хироки и Question. Те изпяха Be ambitious, Japan! Кейто Окамото пък свири на китара. Чухме Сорафуне на Токио и Аи нанада на V6. К8 се върнаха с парче на СМАП, Кисумай с Believe на Араши, а NEWS - с Wa ni natte odorou на V6.

Таки и Тсубаса направиха страхотно визуално представяне, подкрепено с 4 от най-известните им песни.

Към края дойде кулминационния момен и на сцената излязоха Шоунентай, водени от Хигашияма. Към тях се присъедини Коичи, за да направят заедно едно умопомрачително изпълнение на Андалусия. Ветеран като Мачи също не беше пропуснат. Той завърши целия сегмент подобаващо. За финал чухме поздрави и пожелания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABC-Z - 5 stars PV

ABC-Z пуснаха първото си видео, снимано специално за ДВД-то, което предстои да излезе. Честито! Много идеен клип. Напомнят ми на К8. Разликата е, че влагат повече акробатика при представянето.

Момчетата помагаха на доста от известните групи при концерти и сценични изяви, освен това имаха постоянно присъствие в Шоунен клуб. Заслужават да им обърнат по-голямо внимание.

15000 души са се редили на километрична опашка онзи ден, за да се сдобият с ДВД.

8b51b76dfc910e9b.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6b2191acee5a73a4.jpg

http://www.youtube.com/watch?v=zufQ47lU8pk

Мъниците от Hey! Say! JUMP пускат нов сингъл на 22 февруари. Превюто на видеото към SUPER DELICATE и изпълнението в Шоунен клуб

http://www.youtube.com/watch?v=mznXSS6s9L0

6d97a565323885d7.jpg

 

След тях очакваме нов сингъл и от Кисумай. SHE! HER! HER! излиза на 21 март. 7 дни по-късно групата пуска и албум, озаглавен Kis-My-1st.

 

ABC-Z с два клипа за два дни! Наваксват сериозно.

ABC-Z - Suna no glass Dance ver.

370f166004278181.png

f52ddb776a3fb50f.png

b68c73d06efb0186.png

Косата на Тотсу прогресивно расте.

8baa32f80ebfdef4.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Otanjoubi omedetou, Kusano!

Спомняте ли си Кусано Хиронори? Той стартира кариерата си в NEWS и след 2006г., вече няколко години няма информация за него. Единственото, което се знаеше, беше свързано с обучението му и с една театрална постановка, която двамата с Учи направиха, след като се завърнаха в редиците на Джонитата.

Днес потърсих информация, за да науча, какво е правил през това време и се оказа, че единствената му изява е била като модел за марките Cailly Coo и Sixstar.

9ee9ed3ca5626816.jpeg

162256432f9a33ed.jpg

e115e2ad7d6bb508.jpeg

7789f2446d71b08e.JPG

6684a1d0c08bcbb0.jpeg

a2e038b0dc838b4b.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излезе видеото на Super delicate.

Как само са ги костюмирали малките Джонита. На по-височките от тях ,като Ябу и Юя, много им отива.

http://www.youtube.com/watch?v=U6OhYBpYYv4&

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рьоске, Юри, Юто, Хикару, Кота Ябу...

 

Не съм фен на J-Pop-а, но заради момчетата от време на време прослушвам това-онова и гледам новите им клипове. Единствено от Джонитата слушам с удоволствие Kanjani8, заради рок звученето.

От Kanjani8 се интересувам и заради това, което правят Рьо, Тадайоши и Рюхей. Напоследък май повечко от Рюхей, защото му предстои участие отново в дорама, която е от 4-и части и ще се излъчи в периода 27 февруари - 1 март по Fuji TV.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

К8 винаги могат да бъдат отличени от останалите заради уникалния си стил.

Много съм доволна, че в последната година дебютираха още 3 групи. Това означава, че дори и там има развитие и талантливите хлапета не остават незабелязани, въпреки своенравния Джони и неговите драстични изисквания спрямо тях.

 

Видеото на Super delicate е страхотно. Имам само една малка забележка към оператора. Как може да не забележи Иноо Кей през цялото време?! Показа го само веднъж за част от секундата. Останалите влизаха доста по-често в кадър. Юя беше с най-стилен костюм. Някак го правеше да изглежда още по-висок.

7cdeb94659b800bd.jpg

 

Насочвам се към по-големите батковци от V6.

Преди дни излезе новото им видео - Bari Bari BUDDY. Неизживяно детство демонстрират тук. Хаха!

Линк

98038a64b048e439.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Otanjoubi omedetou, Kento Nakajima!

Вижда се, че Кенто може да направи много интересни роли в киното и телевизията. Надявам се да развива занапред и музикалния, и филмовия си талант!

http://www.youtube.com/watch?v=myGTW_P_vNY

 

Новостите около Джонитата подсказват, че готварското шоу на СМАП може скоро да бъде спряно от ефира, понеже струва прекалено скъпо на телевизията, която го излъчва.

 

Кисумай се превръщат в момичета за нова реклама - Линк

http://www.youtube.com/watch?v=-y-sfCUhhmM&feature=player_embedded

Чакаме и нов клип от тях+тв предаване, което ще стартира април

 

Hey! Say! Jump - фотосесия

431eeb4e434c136e.jpeg

384a3667d6ffbf5b.jpg

40be2da6fe5922e2.jpg

d098e3f308b2d73d.jpg

4369f77285d94aff.jpg

 

K8 TOUR EIGHT X EIGHTER 2011

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като Джонитата са освен певци, а и актьори, ще дам малко информация кой и къде участва. Тази пролет те са в почти всички японски продукции. Голямо нашествие. Не мога да изброя всички, но ще спомена тези, които вече видях и ми направиха впечатление.

 

Най-силно до тук за мен стартира новата японска дорама ATARU. Първа серия се излъчи в неделя и имаше много висок рейтинг, може би предвид и историята на главния герой и приликите с героя на Дъстин Хофман от Rain Man (1988). В ATARU участва Юта Тамамори от Kis My Ft2.

Нямам представа какво се случва този сезон с превода на английски на японските дорами, но все още нито една не е преведена, което е много странно. Вече се излъчват втора седмица, но никъде нищо (е, освен ученическата с малките Джонита). Явно тази пролет ще си карам в стил "Опознай японския, за да го обикнеш."

 

Доволна съм и от новата дорама с Масаки Айба от Arashi и Тадайоши Окура от Kanjani8 - Mikeneko Holmes no Suiri. Много смях има с Айба-сан и се надявам да продължи все така добре. Героят му има страх от височини, от духове и от... жени. Прилошава му при вида на кръв, но въпреки това работи като детектив. Наохито Фуджики е в ролята на негов брат. Весело е.

 

Днес стартира и Papa Wa Idol (Papadol!/ Papadoru!) с Рьо Нишикидо от Kanjani8, а участие ще запишат и всички от групата. Рюхей, Рюхей... Нямам търпение!

 

Джуно Тагучи от KAT TUN участва редом с Юи Арагаки в Legal High.

 

Кенто Накаджима от Sexy Zone (името на групата ме кара да се смея...) дано го видя и с по-голямо присъствие в Kazoku no Uta. След изгледан първи епизод - много кратко.

 

Видях вчера (и с това приключих) и старта на Kodomo Keisatsu и Мариус Йо, също от Sexy Zone. Комедия с малки фъстъци (около 7-8 годишни), водени от Фуку Сузуки, които са в ролите на детективи. Йо-сан в случая е "най-голям" със завидните си цели 12-ет години.

 

И на финал...

 

Малките Джонита имаха успех с първия излъчен епизод на Shiritsu Bakaleya Koukou, в комплект с батко им Юя Такаки от Hey! Say! JUMP. Нищо особено не е тази нова дорама, но заради Юя си струва да се види (поне за мен), а и в случая той е най-голям от всички в тази продукция.

Тошия Мията от Kis My Ft2 също участва, но той е в ролята на учител.

 

За първи път видях и аз в Shiritsu Bakaleya Koukou - Шинтаро Моримото, Хокуто Мацумура и Юго Кочи от B.I.Shadow, Тайга Кьомото, Джеси Луис, както и Джури Танака, малкото братче на Коки Танака от KAT TUN.

 

Песента, която звучи в началото на Shiritsu Bakaleya Koukou е новият сингъл на Kis My Ft2 - Shake It Up! PV, за който все още няма точна дата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах Johnny's Jr. Baseball Tournament Spring 2012, който се е провел на 3 май в Tokyo Dome. Тъй като това е темата на Джонитата, ще напиша впечатления от видяното.

 

Всъщност това си бе и концерт на Джонитата, но имаше и съревнования между момчетата по бейзбол и футбол. С една дума - направили са шоу за незнам-колко-хиляди полудели (може би трябва да се използва и думата "подивели") от радост и щастие японки.

 

Шоуто започна с тържествено откриване, Джонитата изпяха една от техните си поп-песнички (изобщо не разбирам от тази музика, така че не мога да кажа нищо повече). Тук (за моя радост), тъй като все пак предстои турнир, палитрата от цветове бе сведена до само два избора - бял и червен. Това бяха цветовете на двата отбора предвождани от двамата капитани: J-RED - Юри Чинен от Hey! Say! JUMP и J-WHITE - Рьоске Ямада също от Hey! Say! JUMP. Първото съревнование бе (естествено щом става дума за японци)... по бейзбол. Реших да подкрепя "червените", по простата причина, че в този отбор имам най-много любимци от Джонитата - освен Чинен-сан като капитан, тук бяха Тайске Фуджигая, Кота Ябу, Фума Кикучи, както и братчето на Коки Танака - Джури, който в момента мнозина познават от участието му в Shiritsu Bakaleya Koukou. Представиха и още няколко момчета от група A.B.C-Z, но на мен не ми говорят абсолютно нищо, за това и не си напънах мозъчето, че да ги запомня. Важното е, че различавах отлично останалите момчета, които вече познавам добре от техни екранни изяви.

В "белият отбор" бяха Рьоске като капитан, Юма Накаяма (много говорих за това момче тези дни в темата на дорамата Battery (2008), а сега отново ме изненада, естествено в ролята на питчер), Кенто Накаджима, Юта Тамамори, също момчета от A.B.C-Z и още двама колеги на Тамамори-сан от групата Kis My Ft2, които не познавам.

 

Коментатори на спортното събитие бяха Хикару Яотоме от Hey! Say! JUMP и отново едно момче от тази група A.B.C-Z, което също не познавам.

 

Двубоят се състоя в 5 ининга и започна с надмощие на "белите", но и напълно нормално питчер бе Юма Накаяма, а той ми доказа отново, че никак случайно не е избран за ролята в Battery. Отлично се справя това момче.

"Червените" (моите хора) обаче си казаха тежката дума и успяха да победят с 2:1. Отлична игра на Кота Ябу и Тайске Фуджигая. Особено Тайске! Страхотно удряше с батата и благодарение на негов удар J-RED спечелиха двубоя. Едно рамо за победата в този мач удари и Казуя Каменаши, в ролята на питчер за "червените". Този Каме, този Каме... Страшен питчер. По време на кратките почивки други Джонита пееха, танцуваха, веселяха екзалтираната публика. Изпълнение имаше и Тайга Кьомото, забелязах също и Кейто Окамото от Hey! Say! JUMP.

 

След като приключи бейзболният двубой дойде ред и на футболния. Тук ситуацията на терена (говоря като човек наблюдател на тази игра дълги години) бе като в... ще го нарека така "зле организиран пионерски лагер", но шоуто наистина бе голямо. Кой в защита, кой в нападение, но най-важно бе топката да е в движение и някой все пак да успее да отбележи гол. Кота Ябу и тук ме изненада много, много приятно. Страхотен футболист и завидни умения видях от него с топката. Изпълни и отличен пряк свободен удар, като за съжаление ударът премина точно над вратата, която бе пазена от Кенто Накаджима. Раздадоха се момчетата и на терена, въпреки че не с това се занимават едно им признавам на Джонитата - умеят да забавляват. Във футболния двубой с 2:0 победиха "белите". Първи гол след подаване на Рьоске Ямада (голмайсторът не го познавам, за това не мога и да назова името му), а вторият гол при груба грешка в защита на вратаря на "червените". На финал имаше и състезание по бягане, в което се включи вече и Юя Такаки, като част от J-WHITE.

 

След сборуване на точките от турнирите, в които участваха, победители в крайната битка бяха J-RED (моите хора, хаха).

Чинен прие и купата като капитан на отбора, а Юма Накаяма бе награден като най-добър в турнира по бейзбол (очаквано).

Цялата дандания в Tokyo Dome завърши с изпълнения на момчетата, като естествено тук вече не липсваше перушината, странните костюми и всичко, с което познаваме Джонитата на сцена.

 

Забавно ми бе и на мен, но признавам най-вече спортната част. Повече от два часа минаха неусетно.

В един момент забелязах и Юго Кочи, но така и не успях да зърна Хокуто Мацумура или Шинтаро Моримото. Може би са били там, но камерите не ги показаха (или пък аз в даден момент вече съм била силно "облъчена" от това Джони-нашествие и съм престанала да ги различавам, кой знае...).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех, много весело е било на нашия любим стадион.

Едно рамо можеш да удариш и на мен с линк към събитието, да ги видя аз акробатите от ABC-Z, кой къде е бил и кои са били голмайсторите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поразрових се за малко повече информация относно интересите и хобитата на Кота Ябу. Всъщност неговият любим спорт е именно футболът (както и на Рьоске Ямада). Тренирал е в училище. Не е никак случайно, и че се представи толкова добре във футболния турнир. Направи ми веднага впечатление, както и описах по-горе.

 

Започнах наскоро да гледам и епизодите на Yan Yan JUMP с Ябу-сан и Хикару Яотоме. Интересно е това предаване, основно се занимават с похапване на най-различни вкусотии (карат ме да се облизвам и аз пред екран, докато ги гледам). В последното предаване, което изгледах онзи ден ядоха нещо подобно на дюнер, но пълнен с печено патешко месо и някакви зеленчуци, сос. Постоянно повтаряха "Oishii! Oishii!", че чак ми идваше да вляза в монитора и аз да го опитам. Много вкусно изглеждаше. Свалих си и още няколко от тези епизоди от месец април и ще ги прегледам, но трябва да е на пълен стомах, че...

Джонитата са си шоумени. Музиката им е далечна за мен, но пък с какво голямо удоволствие ги гледам на екран само.

Очаквам и новата дорама на Тайске Фуджигая от Kis My Ft2. Тайске като полицай, това трябва да се види.

 

Разбрах, че нов албум предстои от Hey! Say! JUMP. Вчера видях (тъй като чета блогове посветени на момчетата) обложката и откъс от песента "Hurry Up!", но не зная подробности (по обясними причини). Албумът ще излезе в началото на юни месец и ще се казва JUMP WORLD (ако съм запомнила правилно...).

 

Една снимка от последната фотосесия на Hey! Say! JUMP, която излезе тези дни.

 

От ляво на дясно: първо най-високите - Кота Ябу и Юто Накаджима (те са над 180 см. - 183-4 см.), ред е на нисичките - Юри Чинен, Дайки Ариока и Рьоске Ямада и на финал - Юя Такаки, Кейто Окамото, Кей Иноо и Хикару Яотоме.

 

801cc478c87d2779.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да видя началната фаза на състезанието по бейзбол и ето как бяха разпределени Джонитата в отборите.

Червени

* Водещ - Тоцука от ABC-Z (групата им дебютира в началото на тази година - известни са с акробатичните си умения и името им го подсказва - Аcrobat Boys Club; Тоцу се разпознава моментално, понеже миналата година скъси косата си почти до кожа, също като Уеда)

* Юри Чинен - Hey! Say! JUMP

* Джури Танака - Hip-hop Jump

* Тайске Фуджигая - Kis My Ft2

* Фума Кикучи - Sexy zone

* Ябу Кота - Hey! Say! JUMP

* Рьоске Хашимото (ABC-Z - той е най-малкият в групата, само на 18г., но изглежда най-голям от всички)

* Следват три по-неизвестни хлапета: Генки Ивагоши, Имаи Такуя и Хамада Такахиро, който е представител на Кансайските Джонита и пее в дуото BOYS)

 

Бели

* Водещ - Яотоме Хикару - Hey! Say! JUMP

* Ямада Рьоске - Hey! Say! JUMP

* Юма Накаяма

* Кавай Фумито - ABC-Z

* Китаяма Хиромицу - Kis My Ft2

* Кенто Накаджима - Sexy zone

* Йокоо Уатару - Kis My Ft2 - който е гледал Freeter с Нино, веднага ще се сети за него - синът на съседката

* Юта Тамамори - Kis My Ft2

* Сензаки Рьота от малките Джонита

* Юма Санада - Mis snow man

 

В промеждутъците имаше изпълнения на стари хитови песни. Чух Venus на Таки и Цубаса, Ultra music power на Hey! Say! JUMP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?v=6h3NGLzPpTc&feature=related



http://www.youtube.com/watch?v=k_AD6fez4hs&feature=related


Otanjoubi omedetou, Daisuke Ishigaki!
Днес братчето на Юма Ишигаки има рожден ден. Да е жив и здрав и да продължава с музикалната си кариера.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тайске Фуджигая и Хиромицу Китаяма ще са заети това лято с Beginners!, Уатару Йоко и Такаши Никайдо с Legend of the Galactic Heroes, но какво ще правят останалите трима членове на Kis My Ft2 това лято? Юта Тамамори, Кенто Сенга и Тошия Мията ще участват в новото издание на Dream Boys с Каменаши-сан, което ще стартира на 3 септември (до 29-ти включително) в Imperial Garden Theatre (Teikoku Gekijou) в Токио.

Днес излезе новината. Разбрах, че ще включат в каста и няколко представители на Johnny's Jr. и Mis Snow Man. Дано включат и Юма Санада. След няколко дни (бел.ред 7 юли) стартира по NTV и дорамата Ghost Mama Sousasen ~ Boku to Mama no Fushigina 100 Nichi и ще я гледам и следя и заради неговото участие.

 

Тамамори-сан ще бъде опонент на героя на Каме, чията роля се изпълнява от Субару Шибутани в оригиналния каст, а след това и от Коки Танака в няколко издания на шоуто.

Юта Тамамори сготви и изяде толкова голямо количество лук в 4-те епизоди на Ougon Densetsu през месец юни, които бяха голямо удоволствие за мен. След като го видях как готви, как лови риба, октоподи, как се гмурка, приготвя сам какви ли не ястия от лук... Спечели уважението ми. Категорично отказвам да го гледам на концертни изяви с групата му, или да слушам песните им, но актьорът Тамамори, човекът Тамамори този, който гледам в най-различни японски шоу предавания - да

 

Не слушам музиката им, но се интересувам от всичко останало, с което се занимават. Джонитата са мултифункционални - актьори, певци, шоумени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...