Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

IMDb

Държава: Южна Корея
Жанр: екшън, драма
Премиера: 31 март 2001г.
Режисьор: Kwak Gyeong Taek
Сценарист: Kwak Gyeong Taek


Участват:

Jang Dong Gun

Yoo Oh Seong

Seo Tae Hwa

Kim Bo Kyeong

Ki Joo Bong

Сюжет: Четирима приятели израстват заедно през 70-те години на миналия век - години на депресия и криза в Корея. След училище, момчетата тръгват в различни посоки. Но животът се оказва трудно предизвикателство за тях. След години, приятелите се срещат отново, но дали няма да се окажат един срещу друг в тази битка, наречена живот....

 

:essub:


С български субтитри: :click:  :click:

С английски субтитри:  :click:
С руски субтитри:  :click:

 

Линк към филма Friend: The Great Legacy (2013)

Линк към сериала Friend, our legend (2009)
 

Главният актьор ни е познат от "Te Guk Ki - Brotherhood of war", а с тази си роля прави първия си истински пробив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е невероятен! Зъвършва много неочаквано, и четиримата актьори изграждат характерни образи, а въпросът за приятелството те стиска за гушата между тупалките, яростта и сълзите. Много, много ми хареса! Шест!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами, както каза mo chuishle, наистина те хваща за гушата...

филма предизвиква към размисъл, появяват се въпроси, на които си мислиш, че можеш да дадеш отговор, но впоследствие разбираш, че просто така не можеш да намериш такъв...

като този - Какво е приятел? Дали е само спътник, с който споделяш за известно време пътя си? Какво е?

силна актьорска игра, без да е натрапчива, също като камерата, приглушена, без ярки цветове, с картини, приличащи на стари снимки...

особен контраст, който не те заслепява, но ти боде очите...

мисля, че този филм трябва да се гледа, преди да се запознаем със сериала...

ще ни подготви, стига новите творци, да не отстъпят от оригинала...

особено впечатление ми направиха сцените в гимназията...

имам детски спомени от 80-те години, униформите, белите якички, музиката на Пърпъл...

но това тук надмина всичките ми представи - че техните порядки били по-строги от това, за което се говореше при нас...

в много статии и филми вече ми прави впечатление това, което изписват за хората от южните провинции на Южна Корея, за тяхната твърдост, сила, градивен инат и болезнена амбиция...

нещо, което тук в Европа приписват на северните народи...

действието се развива в Пусан и тази особеност на южняците е показана особено силно...

един простичък, но и силен въпрос - "-Защо го направи?", доведе до също така простичкото, но..."-Почувствах се слаб"...

нещо ми се губят думите...няма какво, просто ще ви кажа -гледайте...

и искам да благодаря на mo chuishle за превода и за това, че ни насочи към този филм...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този Чанг Донг Гон не е човек бе!

Направо настръхвам като го гледам. Егати присъствието има този актьор. Изобщо цялостната актьорска игра беше на много високо ниво. Филма е брутален! Показва група приятели през различни етапи от живота им, като всичко е показано в много суров вид! Сигурно всеки милион пъти си е задавал въпроса, какво е приятел, има ли истински приятели и прочие... На този въпрос е трудно да се отговори, но е нещо подобно на това което казаха във филма. Това са хора, които в даден момент от живота (години) са били заедно, забавлявали са се и са си помагали. Може в определен момент да са се разделяли, но щом са се видяли са си спомнили за тези мигове. Като се замисля, вече година и половина съм в този форум и мога да кажа, че с повечето от вас вече сме приятели. Ако след 20 години се видим пак, дори форума да го няма, ще седнем и ще си спомним за тези дни. Филма е виновен че се разчувствах така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дега го изгледах, филма е направо велик, чесно. Не намирам думи за тва няма кво да кажа. Yoo Oh Sung найстина прави велика роля тука, също като в Beat. Браво че сте го превели, тва е велико просто. Свит ми е стомаха сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дълго отлагах гледането на този филм. Причината бе сериалът. Бях убедена, че филмът е много по хубав от сериала и затова чаках да ми дойде музата да изгледам първо него.

Изгледах сериала и написах, че това за мен е 20 часов филм. Сега си затвърдих мнението, че не съм сгрешила в изказването си. Филмът бледнее и на места изглежда недовършен, ако първо се изгледа сериалът. Или поне за мен се оказа така.

Порази ме приликата на героите. А после се оказа, че режисьорът е един и същ. Това обяснява много неща. Например, че похватът на заснемане на много места се припокрива. Че филмът изглежда като нахвърлен план за сериала.

Единствената разлика е в сцената

когато намушкват Dong-su. Тук, във филма, е много по-брутална.

 

 

Интересно ми е какво ще е мнението на някой, който първо е гледал филма, а после сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все се каня да гледам и филма.

Сериалът е хипер як, определено ми е в топ 5 хд

И аз забелязах прилика между героите, поне от клиповете, които съм изгледала хд

Аз пък си мислех, че филмът ще е по-силен ама ще видим хд като го изгледам хд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...