Jump to content

Jay Chou (Джей Чоу)


Recommended Posts

little_angel , мерси за подробната тема. Попреслушах тези дни и аз доста от песните му, повечето балади ( пък аз съм им любител), обаче този човек много творил бе, май само докато спи не го прави :lol: Най - много ми хареса този лайф:

И също песните: Princess Syndrome, Silence, Ye Qu (Nocturne), Mine, mine. Mного е талантлив наистина. Ако нещо ново откриеш пиши, ще има кой да чете :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

little_angel, много благодаря за темата.

Видях Джай в Secret за първи път и много, много ми хареса. Съответно веднага установих, че е "някаква тяхна звезда", но не се заинтересовах много. Докато не дойде тайванския ми период. В момента съм на тази вълна и се чувствам чудесно :)

Много ми харесват песничките, но това което ме впечатлява са най-вече изпълненията му на живо.

Ето и от мен едно чудесно изпълнение (старо, но все така страхотно):

 

 

Този човек, толкова талантлив, харизматичен и успешен... Не знам как точно да изразя възхищението и респекта, което такива хора будят в мен. Вярвам, че и занапред ще продължи да ни радва с таланта си в музиката, киното, телевизията.

 

p.p. ангелче, колко време ти отне решението в кой раздел да е темата - музика или кино :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

p.p. ангелче, колко време ти отне решението в кой раздел да е темата - музика или кино :)

 

Ха много хубав въпрос! :lol: :lol: Много време ми отне хахах. Реших го единствено защото освен, че е актьор е и режисьор, а и защото раздела за кино е по-добре развит от този за музика. Много хора може да не слушат китайска музика, но гледат филмите и така може някой покрай филмите му да преслуша и дискографията. :D

 

Много се радвам че темата ви харесва andi11 и kandala, защото това е темата която ми отне най-много време да събера и направя с неговите 1000 албума хахахах.

 

А определението "някаква тяхна звезда" определено не отговаря на статута му в Азия и извън нея вече... И аз така мислех като теб, но когато започнах по-внимателно да наблюдавам кариерата му разбрах истината. Хората в Тайван (и Азия въобще) го боготворят, буквално. :lol::lol: Статиите които чета за него обикновено започват с Director Chou, The amazing Jay Chou дори Heavenly king и т.н. :lol:

 

Този месец ще излезе MV DVD което ще съдържа видеоклиповете му от периода 2010-2011г В ДВД-то ще е включен и последния клип от албума "Exclamation Mark" - "Piano Hurt" , който не е пускан до сега.

 

През септември ще има благотворителен баскетболен мач, на който капитаните на двата отбора ще са Director Chou и Kobe Bryant. В отборите ще се включат и King James (Miami Heat) и JJ Lin.

 

Снимките за "Secret 2" трябва вече да започнат този месец . Филмът е с работно заглавие "Rooftop" ,но то може да бъде сменено в последствие. Потвърденият каст е за Eric Tsang и Anthony Wong, но главната женска роля още се пази в тайна.

Въпреки че страда от Анкилозиращ спондилит (хроничен артрит засягащ гръбначни стълб и ставите, в неговия случай вратът) Jay усилено е започнал да тренира за филма. И ето ги резултатите само след два месеца на тренировки:

19-06-2012.jpg

 

След като Jay създаде JVR Music за да прави музиката която иска, сега е ред на филмова компания. Компанията ще бъде създадена вероятно с добрия му приятел Will Liu.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ассааа~ най-накрая излезе и последния клип от албума - "Piano Hurt"

 

 

Човека не изневери на себе си и направи клипове за всичките 11 песни. А този му е струвал само някакви си 3.5 милиона :lol: :lol: Клипа е 3D така че слагайте очилата хахаха Лично мама Chou е научила двойката как да танцуват валс , е това ако не е креативно семейство...

 

Скоро беше и на сватбата на Edison Huang и Queenie Tai. Edison е негов приятел и съученик и е участвал в видеоклипове на Jay като "Hair Like Snow" и много други.

 

02-07-2012.jpg

 

А ето и докъде е стигнал с изграждането на мускули :i love this:

 

 

13-07-2012.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко старо инфо, но понеже го няма..

Снимки от благотворителния мач с Kobe Bryant.

 

 

19-08-2012.jpg

295242_511240368893177_2075836728_n.jpg

558370_10151353611373976_1364417751_n.jpg

196722_10151353610108976_1648923910_n.jpg

 

 

Изпълнение на живо от събитието:

 

Очакваме и новият албум. 12 поред познайте кога мисли да го пусне...... на 12 декември разбира се. :lol: :lol: Въпреки че снима филама, Джей е казал че е наполовина готов и с албума и се надява за 12.12 да е на пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новият албум наближаваааа.....

 

Заглавие - 12 New Works

Предварителните поръчки започват на 12. 12, но албума ще излезе на 28.12.

 

Вече е започнал и заснемането на видеоклиповете и можем да видим снимки от единя:

 

28-11-2012-2.jpg

 

28-11-2012-3.jpg

28-11-2012.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко закъснях с обявяването, но албума вече е факт...

:D

 

Opus 12 е на пазара от 28ми декември.

480976_372899312800302_604521160_n_zps5f921ecf.jpgCover_zpsbd23b586.jpg

СВАЛИ

 

Траклист:

1. "四季列車" (Train Of The Four Seasons)

2. "手語" ( Sign Language)

3. "公公偏頭痛" (Dizzy Eunuch)

4. "明明就" (Obviously)

5. "傻笑" (Giggle; feat. Cindy Yen)

6. "比較大的大提琴" ( Relatively Larger Cello; feat. Lara Veronin and Gary Yang)

7. "愛你沒差" ( No Difference In Loving You)

8. "紅塵客棧" ( Red Dust Inn)

9. "夢想啟動" ( Dream Initiated)

10. "大笨鐘" (Big Ben)

11. "哪裡都是你" ( You Are Everywhere)

12. "烏克麗麗" ( Ukulele)

 

Изненадата за мен са двете песни с участието на други изпълнители. По принцип не мисля че са много тези песни в дискографията му.....

 

Вече си имаме и клипове 4 от 12 :lol:

Red Dust Inn

 

Obviously

 

 

 

Dizzy Eunuch

 

 

 

Big Ben

 

 

 

Jay и Zhang Ziyi на "Chinese Music Chart Star Concert"

 

30-12-2012_zpse67a1c85.jpg

30-12-2012-2_zpsd110a94a.jpg

30-12-2012-3_zpsf3d54115.jpg

 

 

Снимки от промоциите и една стара с мама :lol:

 

17-12-2012_zps60bee2d7.jpg

24-12-2012-2_zps6897eafd.jpg

 

колко е добър дава на репортерките да пипнат плочките му :lol: :lol:

29-12-2012_zps95411627.jpg

 

20-12-2012-2_zps06453f4e.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още клипове от Opus 12... остават още 3 хехехе


 


Dream



 


 
  
  

 


Най-накрая имаме и трейлър за филма "The RooFToP"



 


Тази година започва и турнето "Opus 2013" , което ще е най-скъпото му до сега (100 милиона тайвански долара).


Предвидени са 40 концерта, като вече има дати за Шанхай, Пекин и Тайпе.


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съм писала , така че ще сбия накратко, какво се е случило от април до сега с Джей.


 


Започвам от сега. Турнето Opus 2013 започна, а на 18-ти Siwon посети концерта в Хонг Конг. Двамата са си направили и снимка след това.


tumblr_mthpppkFZ11r3hs1eo2_500.jpg


 


Иначе концертите са в пълна сила от няколко месеца. И на различните концертни има различни известни гост звезди, които излизат с него. Няколко снимки от концертите и фенкамери.


 


 


tumblr_mthpppkFZ11r3hs1eo3_400.jpgtumblr_mthpppkFZ11r3hs1eo5_250.jpg


tumblr_mthpppkFZ11r3hs1eo4_1280.jpg


tumblr_mthpppkFZ11r3hs1eo6_1280.jpg





 


 


На един от концертите използва "virtual image reconstruction technology" за да изпълни "How Do You Say", "Worldly Tavern" и "Beyond A Thousand Miles" с покойната Teresa Teng.



 


"The RooFToP" излезе по кината не само в Азия, но и в САЩ (като до сега е събрал 86,000$ там). За Азиатският боксофис няма смисъл да казвам, там е в милионите някъде хахахахаха


 


Хайде бонус от мен :P


tumblr_mthpppkFZ11r3hs1eo7_r1_500.jpg


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Край! Изпуснах шансовете (и) с Джей Чоу. На 17.01.2015 талантливият господин се обрече на красивата Хана. Девойката е на 21г. с баща австралиец и майка корейко-тайванка (така ли се пише). Нека бъдат щастливи и да възпроизведат няколко неповторими като татко си и красиви като майка си малки Джейчета  :).

Снимки от церемонията и уникалната рокля на Хана:

1512454_10153511521688976_72199563485542

 

10931357_10153511521863976_6219662832992

 

1505585_10153511522058976_64922497089543


Източник - официалната ФБ страница на Jay Chou.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде стига бе!!


Миналата седмица си мислех, че от много време не съм поглеждала какво се случва с него, а той взе че се ожени хахахахаха


 


Като се има в предвид колко крие личният си живот, беше изненада, че се разбра че имат връзка, но не очаквах и да се оженят!


Честито и на двамата, а тя наистина е доста хубавка :D


 


И по този случай се разрових за подробности :D


 


Сега около сватбата, най-накрая е дал подробности около връзката им. Били са гаджета 4 години и е решил вече че е време да и предложи :D


Сватбата е била в замъка Selby Abbey в Йоркшир, с около 50 гости - роднини и приятели.


 


Еййй и албум е пуснал. Аз съм сериозно назад с новините, така е като корейците ми запълват цялото време хахаха Албума е излязъл декември, така че не съм толкова назад все пак хахахаха


 


Клиповете на песните от албума Aiyo, Not Bad, вече може да ги гледате и очаквате в канала му в ютуб, както винаги....



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още един нов клип от албума. Слагам го за да отбележа и участието на Cindy Yen. Наскоро гледах/слушах няколко песни от новият й албум и е доста добра.....



Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов клип, точно за лятото...



 


А ето ги бъдещият татко и хубавата Хана, снимките са от април, така че би трябвало скоро да роди...


06-04-2015-2.jpg06-04-2015.jpg


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джей Чоу продължава да е номер 1! Новият му сингъл чупи рекорди, а основната песен в него е направена в сътрудничество с Ашин от Мейдей! Видеото е заснето в Токио, с помощта на артистите Аяка Мийоши и Камен райдър Woz - Кейске Ватанабе. Нищо чудно, че са използвали таланти от Амюз. Мейдей пробиха в Япония със същата агенция. No 1 trending video on Youtube in the US, Canada, Australia, Hong Kong, Taiwan and Singapore.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасно, ужасно ми харесва

Джей Чоу и неговата "GREATEST Work of Art". 

Една мини разходка из времето и изкуството, която ме накара да се почувствам благодарна и да поискам да я споделя с всичко живо около мен. Надявам се да ви хареса поне наполовина колкото на мен. :)

 

Песента е водеща за 15-тия му студиен албум, носещ едноименното заглавие и излязъл на 15.07. 2022 г. 

Видеото е режисирано от самият Джей, който е поканил за участие известният китайски пианист Lang Lang, с когото имат малка пиано-битка (напомняща ми за "Secret"). 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...