Jump to content

Как азиатските сериали повлияха на живота и мисленето ми


Recommended Posts

Тук има много фенове на азиатските сериали и съм сигурна, че от толкова много любов, все нещо се е родило. :D Тоест, вероятно има някаква малка промяна в начина на поведение и мислене. Веднага ще дам пример. Когато някой край мен каже ''Оппа", аз почвам да се хиля, но този някой не разбира защо. Понякога си надигам паницата към устата, вместо да си доизям супата с лъжица, а сестра ми, която не е фен на корейското, ме гледа с изцъклени очи :D .Тук таме използвам някои корейски думи в речника си. Майка ми пък почна доста често да си вари фиденце с подправки, гледайки как корейците ядат рамен( със спагети по не е вкусно). А най- важната промяна беше, че вече почти не гледаме американски филми. Аз повече го карам на америкаснски сериали, които следя от години. Любопитно ми е как се е променил живота на другите, така че смело споделяйте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях така, дори по-зле, но в момента съм си дала жестока почивка от всичко корейско и се дразня, когато забелязвам как някои хора се филмират прекалено много. Сякаш живота им е корейски сериал и всичко е свързано с това, в което, разбира се, няма нищо лошо. Така поне виждам как съм изглеждала в очите на хората, докато бях луда фенка. Забелязвам и недостатъците в корейските сериали, безумията, промиващи мозъци, подмазвачеството и изобщо имам очи за всичко, което съм пропуснала преди. Все пак живота не е само една клиширана корейска поп банда, някой сериал, в който да се вживяваме, заучени думички, някои от които не произнасяме правилно, непрестанно обсъждане и вечната история в сериалите за богатия мъж, който не позволява на глупавичката си приятелка да извършва трудова дейсност, който я гони по летищата и я дърпа собственически за лактите. Същото важи и за дамите, оказали се разменени при раждане, принцеси и т.н.

Сигурно след като си отпочина и започна наново, няма да ми прави впечатление, но към днешния ден съм много скептично настроена, най-вече заради еднообразието, еднаквостта, простотията, дълбоко разисквана в други теми. Сякаш знам какво да очаквам във всеки един момент от всеки един персонаж, а това не е особено приятно чувство.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях така, дори по-зле, но в момента съм си дала жестока почивка от всичко корейско и се дразня, когато забелязвам как някои хора се филмират прекалено много. Сякаш живота им е корейски сериал и всичко е свързано с това, в което, разбира се, няма нищо лошо. Така поне виждам как съм изглеждала в очите на хората, докато бях луда фенка. Забелязвам и недостатъците в корейските сериали, безумията, промиващи мозъци, подмазвачеството и изобщо имам очи за всичко, което съм пропуснала преди. Все пак живота не е само една клиширана корейска поп банда, някой сериал, в който да се вживяваме, заучени думички, някои от които не произнасяме правилно, непрестанно обсъждане и вечната история в сериалите за богатия мъж, който не позволява на глупавичката си приятелка да извършва трудова дейсност, който я гони по летищата и я дърпа собственически за лактите. Същото важи и за дамите, оказали се разменени при раждане, принцеси и т.н.

Сигурно след като си отпочина и започна наново, няма да ми прави впечатление, но към днешния ден съм много скептично настроена, най-вече заради еднообразието, еднаквостта, простотията, дълбоко разисквана в други теми. Сякаш знам какво да очаквам във всеки един момент от всеки един персонаж, а това не е особено приятно чувство.

Респект за този коментар!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях изобщо да гледам телевизия, нищичко не гледам, дори не го пускам вече. С дъщерята си разменяме в разговорите разни корейски думички. Слушам само момчешки корейски групи, момичешките не ми харесват. В ютуб само корейско търся. Редовно си купувам от готовите спагети.Малко прекалих с романтичните, сега си промивам мозъка с криминалните комедийки и драми.

Но пък оппа ме дразни ужасно, бърка ми в мозъка, изобщо лигавщините на момичетата, което за тях е нормално, но за мен ужасно превзето. Харесва ми уважението на младите към по-възрастните, но пък не ми харесва,че възрастните се налагат на младите дори за брака. Също подлостта и алчността в много филми ме дразни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото, когато започнах да гледам корейски сериали, малко се бях вманиачила - за 1 месец изгледах около 14 (не ме питайте как :D ). После еуфорията от новото премина, дори успях да премина към японските сериали, които всъщност отначало никак не ми харесваха. След това беше пренасищането, което за мое огромно щастие премина бързо и сега гледам, но от време на време. Мога смело да заявя - вече не съм пристрастена (мога да спра до средата на серията и да спя спокойно).

А за това как се е отразило на живота ми, колкото и нелепо да звучи, първите два корейски сериала почти ме направиха нов човек. Накараха ме да се замисля за това какво искам и как да го получа, какво смятам да правя оттук нататък... Чрез тях успях да излея всичките насъбрани емоции, преживях една емоционална буря. А сега ги гледам просто за отмора...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По никакъв начин. Може би само, че вече почти не гледам американско кино, а само корейско :). Никой около мен не гледа такива сериали, а за мен са просто като вид хоби. Като гледам корейски сериал не обичам някой да гледа с мен, предпочитам сам да си го гледам :D, незнам защо... с американските филми не е така. Иначе не съм много по фенщината... никога не съм бил фен на нещо, може би затова не мога и да се повлиая от корейски групи, сериали и т.н... гледам и слушам каквото ми хареса, каквото не ми хареса веднага го зарязвам. Не използвам корейски думи и неща от тяхната култура, дори не говоря за това, че гледам корейски сериали, освен в този и още един форум :). Общо взето, навън човек няма как и по какво да ме разбере, че гледам корейски сериали :D, е ако не е слушал песента, с която звъни телефона ми :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз бях така, дори по-зле, но в момента съм си дала жестока почивка от всичко корейско и се дразня, когато забелязвам как някои хора се филмират прекалено много. Сякаш живота им е корейски сериал и всичко е свързано с това, в което, разбира се, няма нищо лошо. Така поне виждам как съм изглеждала в очите на хората, докато бях луда фенка. Забелязвам и недостатъците в корейските сериали, безумията, промиващи мозъци, подмазвачеството и изобщо имам очи за всичко, което съм пропуснала преди. Все пак живота не е само една клиширана корейска поп банда, някой сериал, в който да се вживяваме, заучени думички, някои от които не произнасяме правилно, непрестанно обсъждане и вечната история в сериалите за богатия мъж, който не позволява на глупавичката си приятелка да извършва трудова дейсност, който я гони по летищата и я дърпа собственически за лактите. Същото важи и за дамите, оказали се разменени при раждане, принцеси и т.н.

Сигурно след като си отпочина и започна наново, няма да ми прави впечатление, но към днешния ден съм много скептично настроена, най-вече заради еднообразието, еднаквостта, простотията, дълбоко разисквана в други теми. Сякаш знам какво да очаквам във всеки един момент от всеки един персонаж, а това не е особено приятно чувство.

И право казваш сай - много мъдрост има в тези думи. Никога не съм успявал да синтезирам толкова ясно,

защо така и не успях да стана фен на някой или нещо, независимо за какво говорим - е Чък Норис не го броим :lol:

 

п.п. инак след азиатските сериали съм се убедил напълно във правотата на определението "сапунки"

за този род филми - ако могат с нещо да ме променят, това ще е да почна 'апчетата на баба ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И с мен е почти същото, като със CToTaKa. :lol:

Няма как за заявя, че съм фенка на нещо, той като реално не съм била. За мен да си фен значи повече от това да харесваш дадено нещо(тоест значи да знаеш всичко за него, да имаш сумати плакати, снимки и т.н., а при мен това напълно отсъства). Аз чисто и просто си харесвам корейското, като култура, също и в дадени аспекти от мисленето им и разни други неща, които уважавам... Имам си и любимци сред корейските актьори, разбира се, но това не означава ,че съм луда фенка, която не може да живее без нещо корейско(или без ад вижда лицето на своите любимци поне веднъж на ден, или пък без да гледа поне един сериал на ден) и т.н. Единствено, което открих е, че ми е особено по -приятно да гледам някой корейски сериал, отколкото американски или някой друг. И аз също да отбележа, че обичам да си ги гледам сама, най-удобно и приятно ми е. Първоначално, след като се запалих по азиатското кино не споделих с никой, освен с най-добрата си приятелка, която и тя отчасти се запали. Но нищо повече. Не съм тръгнала да разправям на тоя и ония, макар че когато открих този форум изпитах непреодолимото желание да се запозная с мисленето на други фенове на азиатското и затова ето ме тук. Друга щастлива случайност, бе когато открих, че една съученичка също е запалена по корейското(макар че тя бе по-скоро по корейските групи, отколкото киното..и все пак бе гледала някой-друг филм), но дори и с нея не се сближихме чак толкова и не сме обсъждали чак толкова много азиатското. Аз като цяло съм особено променлива личност и нещата бързо ми омръзват, но пък когато нещо си ми е приятно го правя и така...докато не ми омръзне. Нормално е да ти омръзне, като всяко нещо с което прекалиш...Просто всичко ти омръзна рано или късно и имаш нуждата да си починеш от него. Аз често съм така. Когато нещо ми омръзва го оставям на заден план, докато не изпитам отново желание да се захвана с него. През това време пък разнообразявам и така..общо взето. Но пък можа гордо да завява, че се радвам, че се потопих в азиатския свят и не съжалявам(няма и да съжаля), че позволих на част от азиатската култура, мисли, обичаи(дори държание, ако щете ме мислете за луда), да докосне душата ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започнах с японски сериали и след една солидна бройка записах японистика в Германия.Естествено,малко по-малкоми дойде акъла, че малко ми е едностранна представата за страната и ето вече от повече от година не съм гледала глупостите им (имам и чувството, че нивото спадна много драстично последните 2 години. Тематиката на почти всички е клиширана, а актьорската игра - Боже опази...)

 

Но миналия ноември изгледах корейската Bad guy в един много тежък период, когато бях супер наранена от един глупак. Драмичката, макар и със сбозен край, успя да ми вдъхне увереност, че дори и мъжете могат да се държат като интригантки, повлия сериозно на начина ми на обличане и малко или много ми показа два много силни характера, които в това лишено от светли примери време, ми вършат страхотна работа - когато нещата станат напечени, се сещам за Тае-ра и спокойствието и студенината й, а когато мога се отпускам и си позволявам малко от кавайнеса на Джae Ин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По един начин...

Всички нормални (телосложение) млади бели хора ми се виждат или много сбръчкани, или много дебели. Ужас!!! :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно така, както и американските, т.е. никак. За мен филмите и сериалите са просто приятен начин да си прекарам част от свободното време. Единственото което се промени е, че свикнах с чертите и особеностите им и вече мога да различавам азиатците, а не всичките да са ми еднакви :lol: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оооо,ами съществено не бих казал,че са променили по някакъв начин живота и мисленето ми. Не съм изпаднал в крайностите на фенщината.По скоро съм си умерен почитател.Сега вместо да гледам америкаснки и прочие филми и сериали,просто съм ги заменил с азиатски такива.Трябва да има разнообразие.Е разбира се ,сега главно си търся из нета инфо за азиатски актриси,техни фотоси,музикални клипчета с тамошни звезди и така. За каквото и да е мисля,че не е полезно човек да се вмианичава,защото маниите ни откъсват доста от реалноста,а това не е хубаво.

Та в заключение ще кажа. Азиатските сериали не промениха,а обогатиха живота и мисленето ми. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В началото, когато започнах да гледам корейски сериали, малко се бях вманиачила - за 1 месец изгледах около 14 (не ме питайте как :D ). После еуфорията от новото премина, дори успях да премина към японските сериали, които всъщност отначало никак не ми харесваха. След това беше пренасищането, което за мое огромно щастие премина бързо и сега гледам, но от време на време. Мога смело да заявя - вече не съм пристрастена (мога да спра до средата на серията и да спя спокойно).

А за това как се е отразило на живота ми, колкото и нелепо да звучи, първите два корейски сериала почти ме направиха нов човек. Накараха ме да се замисля за това какво искам и как да го получа, какво смятам да правя оттук нататък... Чрез тях успях да излея всичките насъбрани емоции, преживях една емоционална буря. А сега ги гледам просто за отмора...

 

Със мен беше (и е) същото.

Отначало за 1 месец изгледах 16 корейски сериала,но после ми мина и сега гледам - тайвански и японски , абе изобщо всякакви просто за развлечение..но иначе отначало така бях лудналааа.. :896767:

Общо взето , всичко е почти като твоето. :)

Asian Fever :asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:rolleyes: Влюбих се в езика. Влюбих се в поведението им. Много са емоционални и наивни и аз съм същата като тях. Обичам да се разхождам по улицата и да си се усмихвам и обичам когато го правя демонстративно. Понякога, когато съм нервна си говоря сама. Винаги съм си мислела, че ако се държа различно от приетия в българия, модел за подражание, самата аз няма да се чуствам комфортно, но съм сбъркала. Малко се позатворих откакто почнах да гледам корейски сериали. Спрях да ходя всяка вечер по кафенета, барове и билярди. Отначало си мислех, че нещо грешно има в тези сериали ама по-късно осъзнах, че начина ми на живот е било грешното. Разкарах много хора от живота си, или по-точно почистих живота си от вредното им присъствие. Но иначе сега съм малко по-организирана, изпитвам странно желание да помагам вкъщи. Принципно съм много нервна сутрин и се карам, с когото видя, но това изчезна. Усмихвам се повече. Станах по-мила и нещото, с което се гордея най-много е, че когато кажа МОЛЯ всички тръгват да изпълняват желанията ми. Отново говорих несвързано :lol: Простете ми. МИР
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубава темичка - благодаря на автора за което. Тъй като не гледам азиатски сериали, ще споделя как азиатските филми са допринесли за някаква промяна в самия мен - ами научих се да бъда по-толерантен към останалите хора (било то познати или непознати) и да избягвам излишните спорове и натрупване на негативни емоции.

 

Самите филми, които обичам да гледам ми подействаха като своеобразен трмаплин или тласък към това да се задълбоча в други аспекти Китай и всичко свързано с тази страна - от философия, до хранене - и това засили първоначалния ми интерес до едно по-сложно състояние.

 

Сега не се ограничавам само с филмите, а търся информация за всичко онова, което ми е станало по-близко. Като цяло не съм и чак такъв фанатик на тема Китай или филми с бойни изкуства, въпреки, че когато готвя или пускам прахосмукачка си припявам Man of determination на George Lam от саундтрака на филма Once upon a time in China :)

 

Промяната на голяма част от моето съзнание и начин на мислене стана на два етапа преди години и филмите не играеха никаква роля тогава :) Далеч не смятам китайците за идеални хора и обекти за подражания и идеологизиране, още повече техните фолклорни герои от филмите, но хубавото е, че видях няколко страни на тази страна и така оценката ми е малко по-обективна от преди.

 

Едва ли ако се заблуждавам, че видиш ли всичко китайско е прекрасно и лоша дума не трябва да се чуе за техните негативи, ще ме направи по-добър човек, затова предпочитам реалния подход, отколкото да си насаждам някакви внушения и екзалтирани послания като при режима на Мао :)

 

Радвам се, че вече имам по-трезва представа за тази страна и за една част съм благодарен на повечето от филмите, които ме накараха да се задълбая в онова, което не можех да усетя, докато бях малко пишлеме и си мислех, че всичко е Брус Лий и Джеки Чан :) О, и нинджи :lol:

 

Ами толкова от мен по този въпрос :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както се регнах тук и на мен ми се е загнездил този въпрос в главата.

Може би запознанството ми с азиатските сериали/филми не е променило кой знае как живота ми, но определено се случиха три неща:

1. Станах по толерантна към мнението и вкусовете на другите. След като очаквам разбиране и приемане от другите, аз отдавам същото.

2. Осмелих се да направя неща (засега мноого дребнички), които преди не съм си представяла.

3. Ай, опитах корейска кухня и се влюбих в някои ястия.

Кардинална промяна не очаквам, но си мисля, че всички дребни стъпки, които предприемаме, могат да доведат и до голям завой в живота, знае ли човек... Ей, на, станала съм и по-философски настроена :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато гледам филмите/сериалите и мечтая.

До преди няколко години много мечтаех, но като прехвърлих пълнолетието и поради ред причини се строполих много сериозно на земята. Обаче ми залипсва мечтането и се насилвах отново да се улисвам в розови балончета и облачета, но уви то на сила не ставало.. и така, докато не открих азиатското филмово изкуство. Иначе като малка се заплесвах най-вече по манга и аниме. Също така ми правят впечатление облеклата в някои от сериалите и филми, интериорът, природата, бижута, ястията и всякакви други дреболийки, които ми пълнят душата и галят окото. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е тъпо, но като гледам какви ще са температурите и времето тук, гледам и за Сеул .Като гледам колко е часа тук, веднага пресмятам колко е и там. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно е тъпо, но като гледам какви ще са температурите и времето тук, гледам и за Сеул .Като гледам колко е часа тук, веднага пресмятам колко е и там. :lol:

 

Ами то и аз съм от тъпичките :)

Даже и гледам от време на време и уеб камерите онлайн в Сеул, ама в предвид часовата разлика и че все се сещам вечер основно зяпам пустите улици :28558:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...