Jump to content

Recommended Posts

p8366042_d_v8_aa.jpg

 

Оригинално заглавие: Eye for an eye
Алтернативни заглавия: Nuneneun Nun, Ieneun I / 눈에는 눈, 이에는 이 / Око за Око
Държава: Южна Корея
Година: 2008
Жанр: Детективски / Трилър/ Драма
Времетраене: 01:39:51

Режисьори: Kyung-Taek Kwak (Friend, Mutt Boy , A Love), Ahn Kwon-Tae (My Brother)

:imdb:


Участват:

Han Suk Kyu

Cha Seung Won

Jeong In Gi

Lim Seong Kyu

Son Byeong Ok

Kim Ji Suk

Kim Hae Sook

Резюме: Бек Сонг Чан (в ролята Han Suk Kyu) е един от най-добрите детективи в специалния отряд за борба с престъпленията. Той е печално известен с това, че наказва всеки, който се опита да нарани гордостта му. Когато Ан Хьон Мин (в ролята Cha Seung Won) ограбва автомобил за инкасо с 10 млрд. долара посред бял ден и то точно пред очите на ченгетата, Сонг Чан е възмутен и ядосан. Той не може да позволи на престъпниците да се измъкнат безнаказано и започва да ги преследва като див звяр. Но Хьон Мин не е случаен престъпник. Интелигентно и решително провокира съперника си, като преднамерено му подхвърля улики. Кой ще излезе победител от битката и какъв ще е краят на това интересно преследване?

Български субтитри: :getsubs:


С български и английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много луд филм. Началото беше само за загрявка, а после те "удря" истинският екшън. Толкова скоростно и напрегнато се развиваше действието, че малко ми напомни "Да изчезнеш за 60 секунди". Ча Сънг Уон тук уж е престъпник, но в някои моменти от филма човек се чуди на кого всъщност да симпатизира. То по принцип си е опасно Сънг Уон да играе "лошият", защото някой (аз със сигурност laugh.gif) лесно би се изкушил да мине на негова страна. Детективът пък беше странен образ и в някои сцени направо тръпки ме побиваха от него.

Много добър филм, корейците пак доказват, че ги бива в това. А хубавата музика допълваше перфектно динамичното действие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Lavender благодаря за субтитрите. Така сега за филма: имаше малко привкус като екшън от Сащ , но действието се развиваше доста бързо нито за един момент не го усетих да забавя. Въпреки това ми хареса доста.Сцената на детектива с ''Антонио'' замалко да падна от стола :lol: :lol: просто да не ядосваш такива детективи :lol: :lol: :lol:

а когато този контейнер падна върху лошия как ми се прииска да съм там и аз да скоча на контейнера за по сигурно

:lol: :lol: :lol: и накрая все пак успяха да покажат нещо повече за женската аудитория с тази снимка на Ча Сънг Уон :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бих казала, че е най-силния филм на Сънг Уон, нито, че е най-силния трилър на корейците, но въпреки, че го гледах отдавна, се сетих за някои от откачените образи, жалко, че други не успяха да ги развият..но да не почвам сценарият, защото преди и аз писах колко е поамериканчен, и реално клиширан когато са намесени ченгета, престъпници и отмъщение.

Все пак Сънг Уон се справя добре, първо, защото му се кефя (и тогава и сега, ха), и второ, защото с този безумен фейс и глас, ролята много му ходеше, а и той е малко готин, "луд" човек и супер истинско го "вкарва" в професията си :D.

Хан Сок Кю, също прави силна роля, но май съм дотук с плюсовете..режисьорите, можеха и повече..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах филмът с голямо удоволствие. Много бързо се развиваше дейстивието, направо не усетих, кога мина час и половина. Ча Сънг Уон беше страхотен в тази си роля, детективът също беше много луд образ. Краят също ме изкефи много, определено успяха да ме изненадат. Оценка 8/10, за мен си струва напълно отделеното време. :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Началото не беше много убедително, но все пак реших да го догледам докрай и не съжалявам. Тази игра на котка и мишка, създаваше интересни ситуации, които направиха сюжета по-разчупен и интригуващ.

 

Така сега за филма: имаше малко привкус като екшън от Сащ

 

мисля, че съм гледала подобен американски филм преди време, но забравих как му беше заглавието..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм е пълна скръб. Ако не беше хубавият каст - да съм го изтрила още на 1-та минута.

Твърде в стил "Бандата на Оушън". Даже и музиката.

Също така смятам, че стила на преводът не отговаря на жанра.

Не че са ми особено високи очакванията, но това тук ме разочарова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...