Jump to content

Recommended Posts

tumblr_nd8ho2V6hk1r3hs1eo10_r1_500.jpg

The Coast Guard

해안선

 

Страна: Южна Корея
Премиера: 22 ноември 2002г.
Времетраене: 94 мин.
Режисьор: Kim Ki Duk
Жанр: Военен, драма
 
В главните роли:

Jang Dong Gun

Kim Jeong Hak

Park Ji Ah

Yoo Hae Jin

Jeong Jin

Kim Goo Taek

Kim Kang Woo

 

Сюжет: Нужен ли е изобщо... Kim Ki Duk, Jang Dong Gun, една жена, военни батални сцени, човешките взаимоотношения в техния по-зловещ вид, едно убийство, след него - още...
Една нощ, в зоната на военната брегова охрана, сержант Канг попада на двойка от двама млади, добре пийнали, които правят секс..
Цивилният мъж е убит... Канг и момичето на убития се забъркват в сексуални взаимоотношения... и следва нещо, което само Ким Ки Док може да забърка...

 

:essub:

 

С :subs:  - :click:  :click:

С английски субтитри - :click:

С руски субтитри и руско озвучаване - :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бива ли този филм да стои непреведен? Тази грешка е поправена вече. Готовите субтитри са на сайта.

За филма мога да кажа, че е много хубав трилър, от по-разбираемите и с доста ясни послания - злото е заразно и безумно.

Макар че го изгледах N-пъти, все още не съм сигурна кой всъщност е убиецът :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поредният шедьовър на Ким Ги Док! Сега прочетох и наградите.

Аз го изгледах с руски субтитири, но браво за българските. Нека го видят повече хора!

Може и аз пак да го изгледам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Брутален филм,типично за Kim Ki-duk. Макар че за разлика от другите му филми, този направо ти навира в лицето смисъла си. Както във филма всичко е на психическа основа, така и Kim Ki-duk си играе с психиката на зрителя. Колкото до убиеца и аз не мога да си го обясна, освен

 

най- после наистина да се е появил шпионин

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човек и без предварително да е видял кой е режисьора на филма, в процеса на гледане веднага би се досетил, че това може да бъде идин от шедьоврите на Kim Ki-duk! Започва с много кал, мизерия, дисциплина и завршва с абсолютна и тотална лудост :blink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако Ки Дук има слаб филм това е този - инак бива чат пат, красивата Корея полудяла от убийства и

изчукана по всички параграфи, а кой е бащата ........ а кой е виновникът ...... до кога и т.н.

 

Добра идея, ма някак си липсва хъс - дори по едно време се питах, трябва ли да се трогна някъде.

Ако не бе мацето, филма щеше да е тотален провал - сега се измъква на едно без косъм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази така наречена "мацка" е великолепна актриса и играе главните женски роли в голяма част от филмите му, но предполагам, че си забелязал това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах, защо я слагаш в кавички (; - това момиче е наистина привлекателно и

изключителна актриса, има собствен почерк по рождение т.е. талант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересна тема засяга тази лента. Спомням си много добре, когато я представяха в Пусан. По онова време излезе и красив клип към песента. Трябва да го намеря!

Историята беше занимателна до средата. След това стана абсурдна. Не че не харесвам абсурдните заглавия, но тук сюжетът не ми въздейства така, както се очакваше. Още повече - представяха лудостта и безумието на човек, който би трябвало да е попаднал в гранична ситуация, а на моменти съвсем го забравяха. 

Off Topic

Не знам, но главният герой още в началото беше различен, неконтролируем и агресивен. Военните би трябвало да вземат мерки с такъв човек. От друга страна, какви шпиони очакваха тези хора, при положение, че всичко наоколо изглеждаше тихо и спокойно? Струва ми се, че темата за шпионите умишлено беше показана по този начин от Ким - именно за да пародира южнокорейските усилия в тази посока.

Сега за главния герой. Той уби невинен човек. Това може да му е повлияло, но ми се струва, че тази ситуация е много далеч от истинските военни действия и случващото се там. Тези младежи изглежда изобщо не бяха попадали в подобна обстановка, за да изпитат истинския ад. Откъде тогава идваше подобно поведение у главния?! Ето това беше слабо предадено, макар да бяха показани последиците върху двете страни, участващи в инцидента. Трябваше повече да разнищят основния персонаж и неговото минало, евентуално. Откъде се появиха неговите подбуди, за да желае толкова яростно да убие шпионин?

Иначе, добре е заснет, с типичните тотемни кадри, които в други случаи отлично представят шаманския свят на корейците. Имаше някои много силни сцени с Чан (отлично е подбран за ролята!), обаче неговият образ ми се изгуби и разми сред останалите фокуси, които се насложиха вспоследствие.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...