Jump to content

Recommended Posts

Glass Encircles Diamond / Kaew Lom Phet

 

spacer.png

 

Година: 2008г.
Държава: Тайланд
Жанр: романтика
Епизоди: 24

 

Участват:

(Yuke) Son Songpaisan като Cheewin
(Vill) Vannarot Sontichai като Namphet
Aerin Yuktatat като Kaewkao
(Ton) Chayaton Setjinda като Karn
(New) Chayapon Pupart като Chanok

 

 

Резюме:
В една буреносна нощ се раждат две момичета, които ги разменят.
Едната става наследница на верига хотели, а другата се бори сама.
Животът им се усложнява, когато техните пътища се пресичат отново
и те се влюбват в един и същ човек.

 

WIKI
THAI-WIKI
ON-LINE АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ: ТУК, ТУК И ТУК

СВАЛИ СЕРИАЛА С АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

СЕРИАЛЪТ С РУСКИ СУБТИТРИ

СЕРИАЛЪТ ON-LINE С РУСКИ СУБТИТРИ

СЕРИАЛЪТ ON-LINE С РУСКИ СУБТИТРИ 2

 

66963a0082d4.jpg

ГАЛЕРИЯ

 

 

fe0e9c697d81.jpg
f0c6cdd0b639.jpg
4ccbd39fe011.jpg
6380d36aca43.jpg
5c7f1ef01787.jpg
0ec064aad748.jpg
b062b9c705e7.jpg
3851dbd4741f.jpg
1bc0ea9b7844.jpg
8d5f09eac076.jpg

 

 

 

OST: Ruj - Here For You (Yoo Pur Tur)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове


Сега го гледам този сериал, много ми е интересен. Дори си мислех като го приключа да му направя тема, но ти ми спести време и труд.
Едва в началото съм, приключих с 7 еп., но да споделя какви са впечатленията ми до момента.
Това си е сто процентова латино съпунка, ама едно към едно, само че с тайландски привкус, разбирай по-агресивен темперамент у някой персонажи, експлозия, вулкан от чувства на обич и омраза. И само 24 серийки, супер.
Главната двойка ми е много симпатична.

TH1029.jpg


Сега започват да се зараждат чувствата между тях да видим какво ще се случи след това, че богатата разглезена фръцла няма да се даде туко така да изгуби главния. (сори ама още не съм им свикнала с имената)
Майката на Нам много ме дразни с постъпките и отношението си към нея откакто се преместиха в богатата къща.Разбираемо е до някъде, но това не я оправдава.
А актьора, който и се води баща имам чувството, че е абониран за тази роля във всеки втори тай сериал. Вече ми е досадно да го гледам.
Брадчето на главния ще се окаже едно егоистично лекенце, поне до сега като такъв се показва.
Толкова за сега, като го довърша ще допълня.


Песента от оста ми харесва, затова я пускам. Ето я и в MP3 вариянт Ruj - ''Yoo Puea Ter''

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми то тайландските сериали не случайно някои ги присъединяват към латиното, но все пак те си имат онова специфичното за далекоизточните страни, така че не могат да се отделят и от тях, просто ги допълват и обогатяват културно.

Връзката между главните герои много интересно се развива във времето. При това голям колорит в тази история внасят и другите /второстепенните/ персонажи, които непрекъснато плетат интриги и това много често работи по сближаването им, като го ускорява неимоверно. :lol2:

Майката на Нам и на мен не ми допада. Не я разбирам въобще. Досега обичаше тази дъщеря и като видя другата, абсолютно забрави за тази, спря да й пука за нея, все едно нов човек виждам, без всякакво минало. :no: Но като имаме предвид кой е мъжът й - друг безотговорен персонаж, някак си не се учудвам.

"Брадчето на главния ще се окаже едно егоистично лекенце, поне до сега като такъв се показва."

Не само! Големи ще ги забърка тоя. :lol2:




На мене много ми допадат майката Lada /май така се казваше/ и сина й Karn. Изцяло положителни и благородни образи на фона на злобарите в сериала като Kaewkao, слугинята й и гадничкото братче Chanok.

Сериалът е имал голям успех. Главната двойка също получава голяма популярност.
Интересен факт е, че те се познават отпреди и хората дори очаквали, че ще се оженят. :lol2:
Не ми се вярва, защото Son Songpaisarn ми се вижда твърде студен...
Между другото той е манекен и фотомодел. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Догледах го и да взема да драсна нещо, докато впечатленията са ми още пресни.

 

Майката на Нам, Pikul май беше по-голямото лекенце от братчето. Добре, че поне на края най-после у нея се появиха проблясъци на здрав разум.

Колкото до Нам, към края много ме издразни. Хубаво е да си добър и отстъпчив, ама когато това започне да граничи с глупостта направо не се търпи. Чудя й се с кой акъл реши да се самоубива, а после пък да си тръгне, като разбра истината за произхода си, при положение, че й стана ясно и каква всъщност е Kaewkao (убийца).Демек, добрата самарянка искаше да извърши поредното добро дело, жертвайки себе си и съответно излагайки на риск живота на биологичните си роднини, оставяйки Kaewkao да вилнее на воля - обсолютна глупост.

Cheewin не беше поредния лигав персонаж, а мъж на място, затова и спечели моите симпатий.

Aerin Yuktatat доста добре се справи с ролята на лошата. Как само се възползваше и си играеше с чувствата и слабостите на тези, които я обичаха.Честно да си призная на края не очаквах, че ще се самоубие.

За бабата на Нам какво да кажа, разби ме подхода й как да вземе косъм от главата на момичето. Какъв ''такт'' и ''финес'' прояви само. :slap:

Финалът беше задоволителен - любовта и доброто победиха.

Като се замисля това е едно от нещата, което ми допада в тайландските сериали. Малка е вероятнастта да те изненадат на края, като убият главния или главната, както се е случвало в някой корейски драми и така ти развалят удоволсвието.

 

 

Son Songpaisarn - този актьор определено има излъчване и харизма. С удоволствие бих го гледала и в нещо друго.

 

p.s. Magic, това си е директен намек да вземеш да допълниш нещо за манекенчето, ако разбира се имаш информация. :P На мен не ми си вижда студен, дори напротив много ми е чаровен. Особено като изкара зареяния влюбен поглед. :rolleyes:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нарочно постнах именно този сериал, защото бях сигурна, че именно Son Songpaisarn ще се хареса най-много,
защото на мен, поне, много ми напомня кореец. :rolleyes:laugh.gif
Иначе на мене героя му ми допадна с това, че е много мъжествен, в смисъл на инициативен, знаещ какво иска и как да го
постигне, при това беше доста настоятелен, а не някой вечно съмняващ се лигав герой на каквито се нагледах. cool.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Son Songpaisarn (Yook Songpaisarn) е роден на 12 ноември 1988г. и произхожда от заможно семейство. wink.gif
Баща му е капитан в тайландската авиокомпания, а майка му е била стюардеса smile.gif. Има по-малка сестра,
която в момента учи в Канада. Son сериозно се отнася към образованието и кариерата си. В момента
следва за инженер /не пише какъв/ в Chulalongkorn University, Тайланд.

Кариерата си в шоубизнеса започва от 9-ти клас, първо като фотомодел и манекен, а после започва да
участва и в сериали. Зад гърба си има вече около 5 сериала и участия в няколко музикални клипа и реклами.

С актрисата Vannarot Sontichai (Vill) се познават отпреди. Техните семейства се познават добре, а сестра му
е учила в училището на Вил.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето не е лошо. Действията се развиват доста бързо. Главните актьори са големи сладури и много добре изглеждаха заедно пред екрана. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, jira написа:

Някаква идея къде може да се гледа този сериал онлайн с английски? :unsure: Линковете горе не работят. 

 

Толкова стар сериал може и да не успееш да намериш онлайн с английски. По едно време преди години тайландците се юрнаха и на "ура" изтриха/блокираха от маса сайтове всякаква тяхна продукция. Наскоро видях някакви опити за възстановки на "щетите" с по-качествено видео, но не съм се задълбочавала. 

На първо четене намерих сериала при рускините - работеща онлайн опция

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@asha Благодаря! Ще се пробвам на руски да видя как ще върви, макар че ще имам дупки, няма начин просто, но все пак по-добре от чист Тайландски, където трябва да си правя мои съчинения. :D 

Иначе намерих плейлиста на английски, ако някой иска може да я добави горе, но на мен са ми блокирани доста от видеата, чак от 16-и ми ги отваря. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук  и Тук онлайн с английски субтитри. На пръв поглед линковете работят. От първия има и опция за сваляне. Вторият го отваряйте с Хром, с Мозила на мен не иска да ми зарежда видеото.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за линковете, Ками! Аз започнах с руски, оказа се, че не съм чак толкова зле колкото си мислех с езика, но се прехвърлих на английски, след като видях поста ти. 

Още съм в началото, но за първи път не виждам химия между Вил и партньора й. Честно казано повече ми допадат като двойка с братчето й отколкото с Главния.

Лошката пък е лошка и в текущия на Вил, тя явно все такива роли играе. New като го гледам изобщо не е мръднал за 10 години, много запазен. 

Братчето е голям сладур, особено като пусне онези трапчинки в действие. 

Като сюжет не ми е много на сърце, че изобщо не ми харесват такива репресии и насилия тип Heart of Stone, но най-вече искам да видя как ще изобличат лошката и нейната майчица, която ме дразни на н-та степен. Тя очевадно е върла фенка на "Нашето гардже е най-хубаво", та е толкова заблудена, че не може да види и осъзнае какво чудовище е родната й дъщеря и колко много наранява едно невинно момиче. 

Бабата и едната от прислугата са също дразнещи. 

 

@Ками,

Spoiler

преди няколко години посетих Трявна за първи път - страхотен град! :icon_sunny:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...