Jump to content

Bae Soo Bin (Пе Су Бин)


Recommended Posts

 spacer.png

 

Профил:
Име: 배수빈 / Bae Soo Bin (Bae Su Bin)
Истинско име: 윤태욱 / Yoon Tae Wook
Познат още като: Sunny Bae
Професия: Актьор
Месторождение: Сеул, Южна Корея
Рождена дата: 9 декември 1976 г.
Височина: 180 см
Тегло: 68 кг
Кръвна група: A
Зодия: Стрелец
Образование: Beijing Film School (Китай), Фотография (Корея)
Филмово и театрално изкуство, Dae Jin University (Корея)
Агенция: BH Entertainment
Хоби: Обича да гледа филми


Любопитно:
Говори свободно китайски и английски, добър е в плуването и джаз танците. Освен това свири на тромпет и язди. В едно интервю споделя, че неговият най-добър приятел от актьорската гилдия е Ко Су. Дори сватбата му беше на същото място като на приятелчето - хотел "Шила" в Сеул.

Личен сайт: www.baesoobeen

Туитър

:imdb:

Филми:

Me and Me (2019)

Warriors of the Dawn (2017)

Memories of the Sword (2015)

Late Spring (2014)

26 Years (2012)

Mai Ratima (2012)
Horror Stories (2012)
The Way - Man of the White Porcelain / Hakuji no Hito (2012)
Ghost (2010)
Girlfriends (2009)
Fly High (2009)
After the Banquet (2009)
Goodbye Mom (2009)
Club Butterfly (2001)

TV сериали:

Affection (KBS2, 2021)

Elegant Friends (JTBC, 2020)

A Promise with the Gods (MBC, 2018-2019)

Good Witch (SBS, 2018)

Who Are You: School 2015 (KBS2, 2015) - 16 еп.

My Heart Twinkle Twinkle (SBS, 2015)

Greatest Marriage (CSTV, 2014)

Secret (KBS2, 2013)
49 Days (SBS, 2011)
Hurry and Tell Me (KBS2, 2010)
Dong Yi (MBC, 2010)
Temptation of an Angel (SBS, 2009)
Brilliant Legacy (SBS, 2009)
Woman of Matchless Beauty, Park Jung Kum (MBC, 2008)
The Painter of Wind (SBS, 2008)
Auction House (MBC, 2007, ep 12)
Jumong (MBC, 2006-2007)
Let's Get Married (MBC, 2005)

Fashion 70's (SBS, 2005)
Emperor of the Sea (KBS, 2004-2005)
MBC Best Theater Ep616 (MBC, 2005)
When a Man Loves a Woman (SBS, 2004)
MBC Best Theater Ep577 & Ep585 (MBC, 2004)
The Proof Of Memories (China CCTV)

Театрални постановки:
2010: 이상 12월 12일 "Lee Sang, Dec 12th"
2007: 다리퐁 모단걸 "Telephone Moderngirl" as Sun Tae

Награди:

2013 KBS Drama Awards: Best Supporting Actor (Secret)

2011 KBS 감동대상: Hope Award
2011 Hong Kong Cable TV Awards: Popularity Award (Dong Yi)
2010 Asia Model Festival Awards: New Star Award
2009 SBS Drama Awards: Top 10 Stars Award (Brilliant Legacy, Temptation of an Angel)
2008 SBS Drama Awards: New Star Award (Painter of the Wind)

Музикални клипове с негово участие:
2011:


2009:

Off Topic

 

2003:

Off Topic

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този актьор има странно и интересно лице. Стана ми симпатичен от сериала Brilliant Legacy, където ролята му беше много положителна. В 49 Days пък показа, че може да играе много добре и отрицателни роли, макар че персонажът му нямаше кой знае колко поле за изява. Само не мога да се сетя каква беше точно ролята му в Jumong, че го гледах доста отдавна. Други сериали или филми с него за съжаление не съм гледала. Интересно ще ми е да го видя в някоя по-интересна роля, в която да покаже способностите си. Ако някой го е гледал в друга драма, в която му е направил особено впечатление, да сподели... :)

 

Ето и една-две снимки от мен:

spacer.png

 

А тук с дългата коса е още по-интересен...

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Този актьор има странно и интересно лице. Стана ми симпатичен от сериала Brilliant Legacy, където ролята му беше много положителна. В 49 Days пък показа, че може да играе много добре и отрицателни роли, макар че персонажът му нямаше кой знае колко поле за изява. Само не мога да се сетя каква беше точно ролята му в Jumong, че го гледах доста отдавна. Други сериали или филми с него за съжаление не съм гледала. Интересно ще ми е да го видя в някоя по-интересна роля, в която да покаже способностите си. Ако някой го е гледал в друга драма, в която му е направил особено впечатление, да сподели... smile.gif


Лично аз съм в момента на вълна Temptation of an Angel.
Сериала е малко разтеглен (както доста от корейските сериали), но играта на този симпатяга впечатлява. Веднаха ми харесаха той и актрисата Hong Soo-hyun . Много красива двойка са.
Между впрочем показва доста от талантите си - плува, язди, дори свири на барабани и пее. Мога да похваля и стилистите, най-вече за неговия стайлинг в този сериал. Не знам дали си е правил някакви корекции, но има много красиви очи, които се подчертават още повече когато е гримиран.
с любимата ми песен от сериала..
Доколкото съм чела отзивите, се е представил доста добре и в историческите сериали Dong Yi и The Painter of Wind.

Поствам видео, където и гласчето му се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пе Су Бин ще участва в японския филм Hakuji no Hito. Филма е биографичен и е посветен на известният в Корея Takumi Asakawa.
Takumi Asakawa пристига в Корея по време на японската окупация, следвайки по-големия си брат (по професия начален учител).
Той е един от хората, натоварени със залесяването и стопанисването на горите, опустошени от войната. Първоначално се отдава на лесоинженерство, но лека-полека, обиквайки корейската култура, той започва да изучава традиционния корейски бял порцелан, водещ началото си от династията Чосон. Това е наистина една интересна и духовно богата личност, живееща в сърцата на много японци и корейци. Не случайно е познат като японеца, който носи традиционни корейски дрехи и говори свободно корейски. По време на краткия си живот, той успява да опише своите проучвания относно историята и техниките на корейския порцелан.
Умира само на 40 години, като последното му желание е да бъде погребан в земите на Чосон. Живота му е описан в книгата на Takayuki Emiya - "The Man of White Porcelain”.
Снимките на филма започват този месец в Префектура Yamanashi, където се намира родното село на Takumi Asakawa. Режисьор на филма е Banmei Takahashi, а ролята на Takumi Asakawa ще се изпълнява от японския актьор Yu Yoshizawa. Очакваме го през 2012-та година.

Хайде да постна и снимка от премиерата на The Fronline.
20110711_1310387552_18781700_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва го познах тук, много по-различен ми се струва. Но му отива, по-миловиден и сладък е. Поне се вижда, че момчето е в отлична форма laugh.gif. Като чета сюжета, струва ми се, че филмът наистина ще е доста интересен. Харесват ми биографични филми за по-духовни и необикновени личности.

 

И не можах да се стърпя да не ви постна още няколко снимки на Пе Су Бин:

spacer.png

 

 

 

spacer.png

spacer.png

spacer.png

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има нещо много лудо в погледа му ! Харесва ми !

Гледах го първо в Temptation of an Angel и беше, като любов от пръв поглед :lol:

Там направи за мен най - силната си роля от всичко, което съм гледала с него.

Не можех до последно да реша, кой ме впечатли повече - злодея, влюбения или страдащия в него! Всичко това го изигра без въобще да изглежда изкуствено и нямаше момент, в който визуално да не може да предаде чувствата си на зрителя.

Другата му роля в Brilliant Legacy, там пък беше много сладък, но незапомнящ се по никакъв начин, може би защото той действително изглежда така миловиден, че не можеш да различиш роля и игра.

А в 49 Days много ограничена роля, свеждаща се до това да изглежда красив и двуличен, без възможност за разгръщане на образа ...но тоя психарски поглед, който вкарваше беше направо убийствен!

Може би той е единствения, който няма да мога да възприема в роля от типа на Мин Хо в BOF !

To това джентълменско излъчване малко трудно ще му позволи да изиграе глезльото, който бива шантажиран от някоя намахана мома, но си пожелавам да го видя в такава роля, нали човек трябва да опитва всичко, та и за нека важи в пълна сила :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде нещо ново wub.gif
Су Бин, взе участи в клипа на дебютиралите сега M SIGNAL
Групата е от лейбъла на CN BLUE и FT Island.

Дамата на Су Бин в клипа е прекрасната Yoon Jin Suh от The Fugitive Plan B - Detective Yoon So Ran !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубаво се е получило..

Много ги харесвам и двамата и много ми се иска да са повече от колеги и приятели!
През октомври двамата с Хан Хьо Джу са имали фен-среща в Япония. Поне от едно-две видеота, които гледах, ми се стори, че тази мила дама говори добре японски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Су Бин ще се сключи брак с приятелката си, с която излизат от 6 месеца.

През  миналата година се запознава с нея чрез приятел.Тя е 8 години по млада от него.

Сватбата ще е през есента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сватбата е била на 14-ти септември в хотел "Шила" /там, където беше и на приятелчето му Ко Су/. И той не си показва младата съпруга. То явно мода стана вече ;))


Ex, че готино!! Двама младоженци в един сериал! И то любимци.. Жалко за срамно ниския рейтинг на първите епизоди. Явно фенките ревнуват и заради това не се гледа. Иначе с този кастинг не виждам друга причина?! Корейска му работа.. Бива си я тази Пе-Джи супер двойка!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...