Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Children...

Страна: Южна Корея
Времетраене: 132 мин.
Жанр: мистерия, драма, трилър, криминален
Година: 2011
Излъчен на: 17 февруари
IMDb

Режисьор: Lee Kyoo Man
Сценаристи: Lee Hyeon Jin, Lee Kyoo Man

Участват:
Park Yong Woo като Kang Ji Seung
Ryoo Seung Ryong като Hwang Woo Hyuk
Song Dong Il като Park Kyung Sik
Sung Ji Ru като бащата на Jung Ho
Kim Yeo Jin като майката на Jung Ho

Lee Si Un
и др.

Резюме: Филмът е по действителен (все още неразрешен, за съжаление) случай.
На 26 март 1991 г. пет деца отиват в планината да ловят жаби и изчезват. Цяла Корея се моли за успешното им намиране, но... те никога не се завръщат.
11 години по-късно, през 2002 г., костите им биват открити.

 

Български субтитри: :essubs:

 

С български субтитри :subs::click: :click:

Онлайн с български субтитри :subs::click:  :click:  :click:
С български и английски субтитри: :click:

С руски субтитри и озвучаване: :click:

Онлайн с руски превод: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От филмите, които съм изгледала досега за мен това е вторият най- добър криминален трилър след "Memories of Murder". Просто перфектен във всяко едно отношение. Яко ми прикова вниманието. Мистерията е на ниво, както и драмата. Наистина те кара да се заинтригуваш от случилото се с децата. Актьорската игра- също перфектна. Нямаше излишен персонаж, а Park Yong-Woo направи много силна роля! Единствената забележка, която мога да изтъкна е това, че в края на филма режисьора е решил да вмъкне типичният за този жанр филми заподозрян. Някак си не на място беше това. Целият филм е основан на факти от истинското разследване и изведнъж се появи онзи господин с кравите. В крайна сметка мисля, че беше излишно да го вкарват и неговия образ, развали се цялостната представа. Както и да е, за мен филмът наистина е много добър.

Абе, тия корейци нарочно само за по филмите ли си ги правят толкова забутани полицията и детективите, или навярно са си такива? То един, два, три филма, ама в 80% от филмите им полицаите и детективите са шматки до немай къде(не, че така не е по- интересно и забавно де). :D За баланс пък си имат и филми, в които силите на реда са направо супер герои. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е жесток. Буквално.

Дори и да не бе по действителен случай, би разтърсил всеки , който го гледа.

Особено когато майката каза:

 

Коя майка не би познала гласа на детето си? Казах, че е синът ми, за да не спрат да ги издирват, понеже вече малко хора се сещаха за тях." - перефразирам, разбира се.

 

Актьорската игра бе великолепна! Двата часа минават като миг. Но този миг ще остане в съзнанието ми дълго време.

Горещо го препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът наистина стиска яко за гърлото. Особено силна беше сцената,

когато заведоха родителите да видят костите на собствените им деца. sad.gif А колко години те не се предаваха и търсеха, надявайки се децата им да са живи...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Олее, вие сте СУПЕР!!! Много, много благодаря за субтитрите!! Все си мислех, че няма начин този филм да остане без превод... и ето че се намериха добри хора, за което безкрайно много благодаря :bow: ии ето я и целувката :kiss2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи хванах промоцията като го изтеглих на време :lol:

Та сега вече сериозно.....филмът носи хем тъжен,хем емоционално тежък полъх с лека нотка на ужас..голяма доза съспенс и всичко това базирано на исторически факти!

Бях съкрушена....как може такава чудовищина..как може такова безобразие и на всичкото отгоре как може всичко това да остане безнаказано в държава като Южна Корея?!Как?!

Думите,които най-много ме трогнаха бяха тези на бащата на Джонг Хо....

-Никой няма да ни подозира вече.

-Това ни най-малко ме тревожи

-Тогава какво?

-Всички мислят,че синът ни е мъртъв...Никой не вярва,че детето ни е някъде там и е живо

 

 

Благодаря,но хората спомогнали за субтитрите на роден език!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър филм и аз се присъединявам към положителните коментари. Самият факт, че е направен по действителен случай прави зрителя още по-съпричастен към случилите се събития. И за мен най-силно емоционален беше момента, когато заведоха родителите при костите на децата им. Надеждите им, които подхранваха 10 години, рухнаха в един миг. Определено смятам, че филмът си заслужава отделените два часа. Благодарности към хората, които са се трудили по субтитрите. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук- Момчетата жаби има малко информация и снимки по действителния случай, вдъхновил направата на филма. Много версии, а каква ли е истината.. :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук- Момчетата жаби има малко информация и снимки по действителния случай, вдъхновил направата на филма. Много версии, а каква ли е истината.. :huh:

 

Статията насочи вниманието ми към филма.

Преди малко го изгледах... Много ми хареса.

Трудно се прави филм, базиран на истински събития (на такива събития),

който да приковава вниманието ти през цялото време и да не усетиш как идва краят му.

 

Съгласна съм с мнението, че сцената с

убиеца на крави беше прекалена.

 

Ако я изключим, филмът е перфектен.

 

 

Ако беше оставен с отворен край (както е в действителност), щеше да е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...