Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Tempest
Страна: Япония
По новелата на Дайски Хабара "Eiichi Ikegami"
Година на излъчване: 2011
Жанр: Исторически
Канал: NHK
Епизоди: 10
Режисьор: Юкихико Цуцуми

Участват:
Юкие Накама
Шоски Танихара
Такаши Цукамото
Саки Такаока

Гакт

Сометани Шота

Никайдо Фуми

Резюме: Историята се развива по време на кралство Рюкю (19-и век).

Накама играе Мазуру – млада жена, която иска да завърши обучението си

въпреки ограниченията, които са наложени на нежния пол,

затова тя се възползва от отсъствието на брат си и се представя за евнуха Сон Нейон.

Така успява да премине изпитите и да стане кралски служител.

:essub:

 

Сваляне с български субтитри :subs: :click: 

 

Онлайн с български субтитри :subs: :click:  :click:  :click:

 

Сваляне с английски субтитри :click:

 

Сваляне с руски субтитри :click:

 

Онлайн с руски превод :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

          В началото се подведох по пъстрата картинка и реших, че е някаква стандарна бърканица  с преобличането на женско в мъжко и а-ха да го подмина. Щеше да е огромна грешка. 

          Сериалът е сериозен и много, много интересен.

          Във всеки епизод се разплита по една история, престъпление или дворцова  интрига, преплетени

с реални исторически събития и личности, плюс лека приказна нотка, обвита в предания и легенди.

         Първоначално  леко се подразних от  женското излъчване на героя, но, като се замисля, доста млади

актьорчета с подходящ грим, стават красиви като куклички, и още как. Та, самото действие на филма много бързо

ме накара да уважавам дълбоко главния герой. Неговата/ нейната  интелигентност и смелост.

         Много красиво направен сериал, запомнящи се образи, отличен каст. Много се радвам, че научих доста за този период от развитието на Япония, разказан почти като приказка.

         Който реши да го гледа, нека хвърли око на  това резюме за историята островите,

които са основното място на действие.

 

 

Окинава има своя собствена история. Кралство Рюкю е процъфтявало в продължение на повече от 400 години, считано от 15-ти век. Основният вектор на икономическото развитие е морската търговия. Династията Шу, които управляват архипелага Рюкю (Окинава) отначало се явяват васали на Китай. През 1530г. в Рюкю се появяват японски мисионери архипелага започва да се разпространява дзен-будизма. В дните на шогуната Токугава, изпадналото в немилост княжество Сацума (на юг от. Кюшу) и неговите даймио, който избрали грешната страна в битката при Шигехара и следователно не са в състояние да се издигат в двора, насочили вниманието си към архипелага Рюкю. Но го направили по особен начин. Японското влияние е било тайна, за да се използва Рюкю в търговията с вражески страни като Китай, през периодите на обтегнати отношения. На съвременен език, Рюкю се явява свободна икономическа зона, което е устройвало и Китай, и Япония.
Но с настъпването на реставрацията Мейджи през 1868 г., политическата ситуация в света се променя. В тихоокеанския регион се засилва присъствието на европейски държави, които са в търсене на нови колонии и нови обекти за търговия. И така, правителството на Япония сметнало за необходимо официално да присъедини архипелага Рюкю към Япония.
През октомври 1872 г. министърът на външните работи на Япония, обявява на рюкския посланик, че Рюкю вече няма да е кралство (кока), а териториална единица на Япония /хан/. Паралелно с това, са в ход дипломатически действия, които да заставят Китай да признае островите за японски. Но тъй като властите на Рюкю отлагат решението по всеки възможен начин, точка на въпроса поставя инвазията на японските войски през 1879 г. Държавата (или хан) Рюкю от този момент се счита за част от префектура Окинава и част от Япония.

 

# Замъкът Шури

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Герой си ти!. Успешно довършване на превода!

Хубава е лентата, а и от историческа гледна точка е много ценна. Окинава е същински рай , остров с уникална култура. Самобитно място, съхранило частици от Япония и Китай.

Предполагам, много хора ще искат да видят поредицата и заради участието на Гакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурна съм , че много хора няма да му се доверят и ще го подминат и това ще е грешка. Филма си заслужава, не се нареди сред любимите ми, но е наситен с действие и много приятни емоции, някак на фона на всички интриги успява да привнесе много човещина и доброта

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Част от историята на Окинава. Интереснен и любим сериал. Различен и незабравим. Струва си всяка изгледана минута с вълнуващи образи претворени от великолепни актьори. Изгледах го за пореден път, но сега с български субтитри. Много добър превод - поздравления за преводача.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е сериалът, който ме кара неистово да искам да отида в Окинава. Бях в Япония, пак ще се върна, дано да успея да отида.

Това е една много различна Япония. Много от хората не искат и не се вписват в понятието "Нихонджи" - японец. Не знам като какви се определят-

ще го разбера, когато /ако/ отида там.  Много искам!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Взаимно е. Отдавна имам желание да посетя Окинава. Чела съм много, интересно ми е. Миналата година бях планувала това да се случи, но внезапно заболяване ми промени плановете. Сега правя планове за края на годината или пролетта на следващата, но не ми се отлага. Ако тръгнеш натам  - обади се. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...