Jump to content

Recommended Posts

a%2Bchinese%2Bghost%2Bstory%2B2011%2B-%2
ghost-poster-top1.jpg

A Chinese Ghost Story (2011)
Страна: Китай
Също така известен като: A Chinese Fairy Tale
Българско заглавие: Китайска история за призраците
Година на излъчване: 19 Май 2011
Времетраене: 97 мин.
Жанр: Фентъзи
Режисьор: Wilson Yip
Субтитри:Английски
IMDB


Участват:
Liu Yifei as Nie Xiaoqian
Louis Koo as Yan Chixia
Yu Shaoqun as Ning Caichen
Kara Hui as Tree Demon
Elvis Tsui as the village chief
Louis Fan as Xia Xuefenglei
Gong Xinliang as Green Snake
Wang Danyi Li as Xia Bing
Lin Peng as White Snake
Li Jing as Iron Teeth

Резюме: Тази история се развива на древната планина - Black Mountain, където група от работници идват да изградят път, водещ до древни духове и призраци намиращи се там. Слуховете за духове обаче причинява проблеми и подтикват работниците да напуснат планината, оставяйки само един трудолюбив млад мъж на име Ning Cai Chen, силно вярващ в науката и решен да изгради този път. Въпреки това, един инцидент от детството на Ning Cai Chen, който не иска да си спомни го навестява на тази планина, а имено как баща му умира в ръцете на зъл дух...

http://www.youtube.com/watch?v=R_aPvdPaV84&feature=player_embedded



Торент
Сваляне

Беше забавно филмчето, много добри ефекти biggrin.gif
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен филмчето ми хареса. Историята беше поднесена много интересно, точно като приказка. Актьорите бяха на ниво, бойните сцени и визуалните ефекти също. Имаше си и красива любовна история. Краят беше малко наникъде, някак си се бях настроила за различен финал на историята, но това се преглъща някак си. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледала съм класическата трилогия от началото на 90-те години, която за времето си беше много оригинална. Надявам се и тази екранизация да е на висота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се пресъздаде ефирната красота и безвремието на Джоуи Уонг от оригиналният филм е невъзможно, но въпреки това Лиу Ифей се е справила невероятно добре. Филмът не е тотален римейк защото действието се развива по малко по-различен начин тук, въпреки че и двата филма са правени по една и съща 300 годишна китайска история, но за мен краят в първият филм е по-силен (и по-тъжен), и ми хареса повече.

 

Оригиналната лента от 1987 година беше страхотна и ако махнеш измислените "магически" битки остава една уникална призрачна любовна история която би била интересна и днес.

 

В оригинала Джоуи Уонг е просто спираща дъха като призрачното момиче, не мога са се сетя за актриса която да е способна да пресъздаде такава неземна красота и грация във всяко едно движение и същевременно да излъчва такава нежност и тъга като нея. Всеки път като чуя призрачната и

от филма ме заливат вълни от носталгия.

 

За съжаление след смъртта на Лесли Чеунг, който играе възлюбеният и в филма, тя прекратява кариерата си.

 

А иначе цялата призрачна сага, дигитално преработена и с перфектно качество я има тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аш благодаря за песничката! много е красива. за филмът- Луис Коо че го е направил направил го е малко с тази брада не е на място поне за мен. Луис Фан пак се е напомпал като животно но е крайно време да получи нещо по-главно.Лиу Ифей- ''страшен'' демон,който би повлякъл доста мъже към небитието.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...