Jump to content

Recommended Posts

MV5BNDdmOTRhYjMtYzVkZS00MTZlLWIxMDMtMDU4ZDVhNjkzZWQyXkEyXkFqcGdeQXVyMzE4MDkyNTA@._V1_.jpg

 

Off Topic

2039103348_MfK5quEc_25B025E825B925E9_25BF25F925C625E425C025CC25C625DB.jpg

2039103348_EcBh87Us_poster01.jpg

 

КЬЕБЕК

 

Епизоди: 36

Режисьор: Ким Кънхонг (김근홍)

Сценарист: Чонг Хьонгсу (정형수)

 

В главните роли:

И Соджин (이서진)

Чо Чехьон (조재현)

Чон Номин (전노민)
Ча Инпьо (차인표)
Ким Юсок (김유석)
Чо Сангги (조상기)
Ю Тахун (윤다훈)
О Йонсу (오연수)

Со Йонгджу

Сонг Джихьо

Пак Ънбин

Сюжет: Драма, фокусираща се върху живота на генерал Кьебек

и обречения му опит да спаси Пекче от крах...

 

 

С български субтитри: :click: :click:  

Онлайн с български субтитри: :click: :click:

С английски субтитри: :click:

С руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно изглежда, още повече, че за Пекче почти няма филми. И Со Джин добре се справи в И Сан и Дамо, надявам се и тук да е на ниво. Много ме радва обаче участието на Чо Дже Хьон :es: . Леле, а тази мацка на снимката О Йон Су ли е :blink: майката на Чумонг?

Почва на 25ти, така че чакаме....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно изглежда, още повече, че за Пекче почти няма филми. И Со Джин добре се справи в И Сан и Дамо, надявам се и тук да е на ниво. Много ме радва обаче участието на Чо Дже Хьон :es: . Леле, а тази мацка на снимката О Йон Су ли е :blink: майката на Чумонг?

Почва на 25ти, така че чакаме....

Защо да няма филми за Бекче - кинг Гънчого е по темата - цели 60 епизода. Досега гледахме, как се издига Бекче, в новия сериал явно става дума за края на царството. :rolleyes: Ще е интересно да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, де. Не съм казала, че няма. Казах почти няма. И аз знам само за сериала Гънчого и това е, филм за Пекче поне аз не съм гледала. Ако знаеш нещо, да ми препоръчаш :)

 

Мдр кралят се казва Uija 의자왕 (义慈王), аз го чета Ъиджа. Ако може някой кореист да каже как е най-добре да се преведе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, де. Не съм казала, че няма. Казах почти няма. И аз знам само за сериала Гънчого и това е, филм за Пекче поне аз не съм гледала. Ако знаеш нещо, да ми препоръчаш :)

 

Малко не е по темата, ама ;) ....

http://www.google.com/cse?cx=partner-pub-2588814452908402%3A7222825086&ie=UTF-8&oe=ISO-8859-1&q=baekje&sa=Search&siteurl=wiki.d-addicts.com%2F

Излизат разни драми, за които се казва, че действието се развива по време на Бекче или че този или онзи е император или незаконен син на императора на Бекче или че е водил война с Бекче.

Документални фими има разни, ама не са интересни http://www.hancinema.net/baekje-revived-through-tv-documentary-25053.html

http://www.experiencefestival.com/wp/videos/baekje

http://www.videosurf.com/videos/Baekje

 

Освен това пишат, че се очаква Onjo Biryu, за основателите на Бекче :asian:http://www.asia-team.net/foros/showthread.php?t=37054

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен за "Гънчого", който все още не съм гледал, се сещам и за сериала "Содонг" отнасящ се за King Mu of Baekje - доста добър сериал, не съм го догледал, поради разни причини, но като цяло е качествен. За филми не знам, че аз филми и не гледам. Колкото до този сериал, мен ме притеснява единствено слабото женско присъствие в актъорският състав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. Колкото до този сериал, мен ме притеснява единствено слабото женско присъствие в актъорският състав.

Тук не мога да се съглася. Oh Yeon-Su и Song Ji-Hyo са чудесни актриси!!!

Първата не съм я гледала в Jumong, но пък в Bad Guy направи страхотна роля. И тук от това, което видях в първите два епизода ролята й е доста добра, а тя изглежда покъртително с този грим и в тези красиви костюми.. Song Ji-Hyo също е една прекрасна актриса, въпреки лошото здравословно състояние и напук на умората през последните месеци..

Май като съдя за скоростта на превода на руски, ще си ги гледам горе-долу паралелно с Queen Seondeok и предвид общите неща, които намирам, ще ми бъде още по-лесно и приятно.

От първите два епизода най-много ми хареса персонажа на Moo Jin. За актьора какво да кажа.. Ами мъжага, от където и да го погледнеш!!!

 

 

Lee Seo-Jin, Jo Jae-Hyeon, Jeon No-Min, Jin Tae-Hyun.. Все актьори, които харесвам и уважавам, така че надявам се сериала да ми хареса..!

 

А този сладур и него го помня от Queen Seondeok..

Много е пораснал за 2 години и много се разхубавил;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=0a7NUSlOgc0&feature=related

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен сериал! Тъкмо приключих повечето исторически и се чудех какво ще гледам после :D

 

След 7 изгледани серии мога само да кажа, че май и днес ще изкарам до сутринта :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не лош сериал с добри актьори и смислен сценарий до...последната серия. Един от най-тъпите завършеци на корейски сериали, достоен съперник на "49 дни" и "Bad guy".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

споделям мнението на dido. Лично на мен нещо не ми стана ясно какво се случи с краля.. умря ли,завзеха ли кралството..мистерия. Поне да бяха сложили надписи накрая в исторически план какво се е случило

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.easternspirit.org/page.php?36

 

Това е началото на обединението на трите кралства. Сценариста е решил,че ролята на крал Уиджа е важна до този момент, като катализатор на събитията.

Кебек наистина е убил семейството си, макар мотива за това във филма да не е много ясен, но за мен е като препратка към трагичния край на войната за Пекче.

Всъщност за края на Пекче изобщо. В този смисъл края на филма си е съвсем на място. Историята за генерал Кебек и Пекче свършва, но започва историята за обединението на трите кралства.

Какъв друг край да има?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

в крайна сметка Уиджа умира ли, убива ли го някой какво става. Любопитно е и друго, какво се е случило с вероятно единствения останал от 4-те кръвни братя а именно този който довърши книгата на войната и това не стана ясно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.easternspirit.org/page.php?36

 

Това е началото на обединението на трите кралства.Сценариста е решил,че ролята на крал Уиджа е важна до този момент,като катализатор на събитията.

Кебек наистина е убил семейството си,макар мотива за това във филма да не е много ясен,но за мен е като препратка към трагичния край на войната за Пекче.

Всъщност за края на Пекче изобщо.В такъв смисъл края на филма си е съвсем на място.Историята за генерал Кебек и Пекче свършва,но започва историята за обединението на трите кралства.

Какъв друг край да има?

Ами да бяха сложили надпис "Само за корейци"! Явно на никой не му е хрумнало, че и други, освен хора с дисертации по история на Корея, могат да гледат сериала. Затова поне някакви пояснителни надписи в края на последната серия биха свършили работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал. Сериал,който те кара да се размислиш - кое е истинското в живота; има ли приятели, за които винаги си прав; как властта и алчността за нея променят човека. Винаги съм искала да срещна човек, така уверен в своите постъпки, така добре преценяващ хората, като Генерала.

 

 

Той умря с усмивка на уста,а това е отредено за много малко хора.

 

Редактирано от bealonenomore
Спойлери!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До 15 епизод върви прилично, макар да любовната история хич да не се усеща нещо. За сметка на това актьорите са добри, музиката става. Но определено му липсва острия драматизъм на други сериали ("Дамо"), макар че пък сериалчето е къде по-добро от други. Струва си едно пълно гледане явно :28558: А все завъртат по някой обрат и поддържат напрежението.

 

Ех, кралицата се справя страхотно, каква жена! Пълна с амбиции и противоречия, прекрасна игра. И оня страхливец кралят, добре го дава, макар в някои серии да е по-млад от сина си, абе как един бял косъм не му сложиха? И "младия" Уиджа - добър актьор, ама по-стар от тате!
Актьорът, които играеше генерала като дете за сметка на това е отчайващ, но на фона на останалите по-добри актьори се издържа до появата на възрастната версия. И вече идват мечовете и скачането, ура! Действието тръгва по-гладко, явно много бой ще има.
Абе нещо има неизползван капацитет тоя сериал, малко плоски седят характерите на моменти. Но нивото определено си е добро.

 

 

P.S. След последната серия - да, съвсем добра прилична драма. Актьорите се постараха доста на фона на единствения реквизит, който представляваше военните крепости на поне 10-15 града... :28558: Но края го прецакаха тотално - не че се очакваше нещо друго, ама не го направиха хич убедителен!

 

Кралицата препуска със стрела в гърба из чужда територия и се добира през цялата войска на врага в столицата?!

А моментът, когато генералът изби семейството си - няма думи, по-глупаво и неубедително не можеха да го направят! Хубаво бе, разбрахме защо жената! Ама децата защо?! И нещо главният герой хич не ми се видя да страда кой-знае колко по тоя повод, направо съм възмутена. То ясно, че след като врагът е толкова много и толкова близо, няма да му пожалят семейството, ама какви мухи са им бръмчали на сценаристите в главите, та така оклепаха цялостното впечатление от сериалчето? Направиха главния герой да изглежда на кух и патетичен пън, че и безчувствен - предаде точно това, което защитаваше и влезе в противоречие с целия характер от предните епизоди- нали ако не можеш да защитиш семейството си, нищо не можеш да защитиш!  :mad:  Добре поне, че му отпуснаха 12 спокойни години на човека да поживее в мир и любов...

И заварения брат на генерала - ама хич не разбрах какво стана с това момче - ту се появяваше, ту изчезваше, не знаеше къде го боли, къде го сърби! Хаос. И накрая пак се чупи в средата на някаква битка, тъй и не се сдобриха съвсем.
Ех, и кралицата (Йон Го)  здраво се оплете - нищо не остана от борбената, безстрашна жена от началото - статут, та статут, ама това пак беше добре по сценарий. Абсолютната власт покварява абсолютно. То и краля се сети да се държи разумно след като първо пропиля всички шансове за мир по границите.
Слаб край, а имаше потенциал (яко заемки по корейски от Тримата мускетари + Крал Артур), но пък останалото е приятно за окото, и актьорите са добри.

 

 

Благодаря на екипа от преводачи, че успях да се порадвам на Генерала (без последната серия, където ме разочароваха сценаристите).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи, още във втора серия се обърквам, който е гледал филмите за Куан гетто и Гънчого, който е великия цар на Пекче  от 345-375г. не може да не му направи впечатление, че тези царете на Пекче по онова време Гънчого и Асин по-късно 392-405 са вземали решенията сравнително самостоятелно и тук почти 300 години по-късно втората жена едва ли не управлява, коли и беси, царя няма думата и чака да реши някакъв си племенен съвет, който гласува както във времената на Чумонг и Онджо- първия цар на Пекче - гласуват с "таблички" - на руски така звучи, а иначе дървени табелки - дали да се накаже или не първата жена на царя и той един цар .... Най вероятно затова и Пекче пада, но пада под натиска на Тан. Пекче е покорена и по-късно остатъци от нея, заедно с остатъци от Когурьо, което също пада от Тан, не без помоща на Шила - според филма "Де Чо Йон" , а на места Те джо  йонг - възраждат ново Когурьо под названието Бархе /Баре/ или Пархе под управлението на Де Чо Йонг с царско /посмъртно/ име Go  /Ко - уан/  - според различните списъци на владетели и преводите на имената на владетелите. Пархе съществува от 699 до 926г., а Обединена Шила се случва в  668-935, но там /пресечния период/ с Парехе е много сложно -те се обединяват, радединяват докато се случи Корьо. Когато гледам исторически сериали за Корея - търся карти от съответното време и списъци на владетелите, не ми е нужно за дисертация, а просто да си представя по-ясно какво, къде и как се е случило и доколко е достоверен филма. Тоя филм още от втора серия ме "хвърли в оркестъра".  След като си гледал Гънчого и за Асин, как да възприемеш за нормално царя да е толкова безгласна буква, но може би след толкова силни, относително самостоятелни, но настоятелни царе да са променили законите си, за да се предпазят или зада могат разни съвети да управляват владетеля. Прави впечатление, че с времето се наблюдават  тенденции за ограничаване на едноличната власт на владетеля. Това се забелязва и след като се появява Чосон - въпреки, че там генерала /посмъртно Теджо/ има страхотен авторитет, то възкачилите го на престола ограничават правата на владетеля да се съобразява с друг държавен орган, което може да се види в Шест летящи дракона и Моя народ /или страна/ - не искам да пиша на английски и си превеждам буквално с бедния си личен английски речник и един друг англо-български издаден 1963г.  Та относно филама Кьебек още в началото съм много резервирана относно историческата действителност. За Пекче има и друг филм Дъщерята на краля - Се Пек Хян, но там нещата са пълна художествена измислица - за сюжета говоря, който много малко се опира на исторически факти, там се набляга на любовните интриги, а не на факти. Като изгледам този филм до край, ще преценя доколко става дума за история, за легенда или за почит към един героичен персонаж в Корейската история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Целия сценарий на Gye Baek е много убедителен, но може би е повлиян от по-съвременна политика, във wikipedia може да видиш карти от времето на 3-те кралства

и Бохай или Пархе

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, fractal написа:

Целия сценарий на Gye Baek е много убедителен, но може би е повлиян от по-съвременна политика, във wikipedia може да видиш карти от времето на 3-те кралства

и Бохай или Пархе

Благодаря, но не ползвам английски в такава степен, че да задоволя любопитството си. Благодаря все пак за съдействието, ще опитам с Гугъл преводача - дано се ориентирам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...