Jump to content

Азиатски технологии


Recommended Posts

Това не забавя ли придвижването? :blink:

 

Между другото, не съм сигурна, чче заради самоубийствата са сложили тези стени. (още помня как не разбрах, че съм в метрото, като ги видях за пръв път и гледах като теле в железница ). Може и донякъде това да е причината, но доколкото разбрах, причината е, че има прекалено много хора и те се блъскат нон-стоп, затова е по-безопасно да има такива стени.

А който иска да се самоубие, винаги ще намери начин.

 

не, те ги спират на някоя глуха линия или някоя която не се използва :)

всъшност основно са за безопасност, малко преди да дойдем имаше един случай в нашия район, там метрото не е под земята и няма такива прегради и някво момче беше паднало на линията и влака минал през него, не знам дали е самоубийство или нещастен случай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Че на такава линия някой пазарува ли?

 

да има много хора, обикновено продават разни дребни работи, предимно за ядене, разни оризови сладки, кексове, подправки и др.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Microsoft показа Windows 8 таблет

Windows 8 – една платформа за таблети и компютри

 

Новата 8-ца ще е коренно различна от всички излизали досега ОС на Microsoft. За това кога ще излезе се носят различни слухове, без да е потвърден официално нито един естествено.B) Напоследък усилено се говори за бета версия през септември и пълна версия през 2012. Ще видим.......но накрая на втората статия пише какво се е случило на форума в Токио. Дали е случайно или не, това е друг въпрос, но при конкуренцията от страна на Apple и тяхната OS X Lion, едва ли появата на Windows 8 ще се забави.

 

И за да не е съвсем неазиатски поста ето още една новина. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори 5 месеца след земетресението и цунамито, което удари Япония на 11 март, все още има страх от радиация в храните в страната. Базираните в Токио Fuji Electric, са разработили устройство, което открива радиация в храни като риба, месо, плодове и зеленчуци само за 12 секунди. Компанията казва, че устройството може да проверява около 200 картонени кутии, пълни с храна в рамките на 60 минути - рязане или дори разопаковането на храната не се изисква. Устройството тежи 150кг.

 

Според японския бизнес вестник Nikkei, Fuji Electric има за цел да продаде 500 единици през настоящата фискална година. Системата ще влезе в продажба през септември и ще струва $ 56 хил.

 

img_2.jpgimg_1.jpg

 

Източник: fujielectric.co.jp

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали му е тук мястото, но все пак става въпрос за технологии.

 

Всъщност ако сте гледали екранизацията на 1984 на Оруел може би ще видите познати кадри.

 

С единствената разлика, че тук е напълно реално:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не виждам защо да не му е тук мястото. На мен ми напомня за "кървавите диаманти". Тъжното (меко казано) е, че в много заводи по света се експлоатират хора в ужасни условия на труд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...