Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

❧The Cat

 

❧За филма:

Заглавие: The Cat / Goyangyi /고양이
Жанр: Хорър,Мистерия
Режисьор: Byun Seung Wook
Премиера: 7 юли 2011 г.

 

Снимките започват в началото на септември 2010 г. и приключват на 9 март 2011 г.

 

❧Сюжет:

Со Хи работи в магазин за домашни любимци. Тя става собственик на котка и скоро я сполетява мистериозен ужас. Макар котката да е красива, предишните й собственици са загадъчно убити.

 

❧В ролите:

Park Min Young като So Hee

Kim Dong Wook

Shin Da Eun като Bo Hee

И Сонг Мин

 

Български субтитри - :essubs:

 

Свали с български субтитри

Свали с английски субтитри

Свали с руски субтитри

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ооо този филм според мен ще е страхотен.Харесват ми страшни филми с котки ,особено това зловещо мяукане :) А и на всичкото отгоре е с участието на Пак Мин Йонг :wub: Тук го има като торент ,но няма все още английски субтитри. ТОРЕНТ !!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корейските хоръри от година на година стават все по-добри и по-добри!!! :)

Този филм доста често ми усилваше сърдечния пулс.....в най-неочакваното време се появява нещо зловещо и се чудиш кое око първо да затвориш :lol: ...хахахах

Историиката беше доста добра....котенцата,които толкова много харесвам за момент ме накараха наистина да се страхувам от тях ;Д...но си останаха все така сладки.... Мин Йонг се справи много добре с ролятя си....

Тая баба от Ghastly и тук се появи...веждите и я правят доста зловеща ... :lol:

Въпреки всичко White`та ми остава на първо място....слегам тези котенца на 2-ро и на последно Ghastly...макар че всички много ми харесаха.... ^^

Благодарности на Захарче! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Историиката беше доста добра....котенцата,които толкова много харесвам за момент ме накараха наистина да се страхувам от тях ;Д...но си останаха все така сладки.... Мин Йонг се справи много добре с ролятя си....

 

 

Допада ми заигравката на Захарчето с заглавието. За мен лично котенцето е Пак Мин Йонг smile.gif но и онова бялото космато коте си му отива,особенно когато беше с розовите бузки )))

 

А филма е страхотно съспенче и успя да ме постресне на доста места. Историята беше интересна и донякъде ми напомни на " Мрачна вода" с Дженифър Конъли.

Заслужава си отделеното време и горещо го препоръчвам.

Само не правете грешката като мен да го гледате късно вечерта в компанията на домашната си котка. В един момент така ме гледаше,че си мислех,че ще ми се нахвърли да ме изпапа.Страшно преживяване.

 

20110608_parkminyoung_1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали знаеш, че "Dark Water" е американският римейк на японския филм "Honogurai mizu no soko kara" (2002)?

Филмът не напомня само на "Dark Water", ами и на "Ringu", които са на един режисьор. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз японската версия не съм гледал,но американската версия ми хареса доста,а и Дженифър Конъли ми допада доста като актриса :) Но аз не го казах с лошо ,че донякъде си приличат :) Принципно доста от филмите си имат по малко прилики,то е неизбежно :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз направих грешката да го гледам с домашната котка :lol: :lol: :lol: :lol: Горкия Демон (котаракът) идея си нямаше от къде идва това мяукане :lol: :lol: Иначе за филмчето гледах го заради Пак Мин Йонг и защото уж беше ужаси. По-скоро мистерия отколкото ужаси, не знам моето чувство за ужас ли е прецакано но на някой от страшните сцени ( като тази със оправителя) се смях със пълно гърло ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е лошо филмчето, държи те на нокти през по-голямата част от времето. Като сюжет не е кой знае какво, но за хорър филм се ядва. Лично на мен Ghastly ми хареса повече, но и този си има добрите моменти. Пак Мин Йонг направи хубава роля. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха, не ви завиждам на тези дето са го гледали с котките си. :D

 

А истинското котенцето действително е Пак Мин Йонг. Напълно съм съгласен. :yes:

 

Аз харесвам котки и си представях, че този филм ще ги изкара ужасни чудовища. Ми не беше точно така, котките са си готини. :)

 

Ама иначе филма е стряскащ и ще се хареса на повечето фенове. На мен малко ми напомня на други. (не само часта от Dark Water) Имаше например един стар американски, в който някаква котка си отмъщаваше за хилядите избити други котки в експерименти на някаква лаборатория...

 

Ама то сюжетите така се правят, оттук откраднеш, оттам вземеш на заем и ето ти нов филм. И се получи, защото актьорите бяха готини и атмосферата сполучлива.

 

Само не разбрах едно нещо. Защото синът на бабата (пияницата) не търси момичето и беше казал на полицията, че се е върнала?

 

П.П. Гледайте оригиналният Dark Water! :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само не разбрах едно нещо. Защото синът на бабата (пияницата) не търси момичето и беше казал на полицията, че се е върнала?

 

 

И аз се бях замислила над същото.

Стигнах до един вероятен отговор - не я е искал.

Имаше някаква аналогия с живота на Со Хи.

Не случайно страдаше от клаустрофобия

и не се разбираше с баща си, защото я е тормозил.

Вероятно това се е случвало и с малката.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най - после прекъснах умрялата серия от пишман хоръри, на които попадам в последно време, и които ми действаха по - скоро приспивно.

Този си имаше напрегнати моменти и на няколко пъти ме накара да изтръпна - препоръчвам го за любителите на ужаси. :yes:

Котенцата също си ги биваше - и двукракото и бялото четириного. ;) Park Min-Young ми е позната като физиономия, но я гледам за пръв път.

 

Благодаря за субтитрите.

 

Сега гася лампите и си пускам Ghastly (2011) - добри отзиви четох за него, пък да видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Насилих се да го гледам, макар и да не съм голям привърженик на котките (мисля,че развих фобия от котки след един инцидент :Д), защото знам,че корейските продукции в жанра хорър си струват. Изгледах го и за пореден път се убедих,че е така :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият филм на ужасите, който успя да ме разплаче. По принцип избягвам да гледам филми на ужасите, особено азиатски, но веднъж да кажеш на компанията си, че азиатските ужаси са най-страшни и те да искат да гледате такъв laugh.gif

От начало изпуснах доста моменти, тъй избягвах да гледам право към монитора, но когато разбрах, че

всъщност малкото момиченце е добро и убива лошите

, си гледах с удоволствие. Упояването на котките обаче по едно време ми дойде в повече и се ядосах още повече, когато се замислих и осъзнах, че такива хора ги има навсякъде и никой не предприема нищо срещу тях. Играта на Мин Йонг няма какво да я коментирам - още от City Hunter ми остави впечатления на добра актриса, тук ги затвърди. Мернах още един познат актьор - кралят от King 2 Hearts, който за съжаление участва в само една сцена (?).

Много, много ме трогна историята на малкото момиченце. И аз си поплаках малко с Мин Йонг накрая. sad.gif

Някакси вече след като разбрах историята й вече не ми изглеждаше толкова зловеща, колкото в началото.

Като цяло ми хареса и не съжалявам, че го гледам. Най-голямото успокоение ми беше надписът - "Нито една котка не е пострадала при заснемането", тъй като от това най-много ме беше страх.

/А моята котка беше накострежена почти през цялото време и дори имам 3-4 драскотинки laugh.gif/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...