Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Мъжът на принцесата

Епизоди: 24
Режисьор: Ким Чонгмин (김정민)
Сценарист: Чо Чонгджу (조정주)


В главните роли:
Мун Чеуон (문채원)
Пак Шиху (박시후)
Сонг Чонгхо (송종호)
Хонг Сухьон (홍수현)
И Сундже (이순재)
Ким Йонгчол (김영철)
И Мину (이민우)
Чонг Тонгхуан (정동환)
И Хидо (이희도)
И Хьоджонг (이효정)
Ю Хаджун (유하준)


Сюжет: За разлика от жените във времето, в което живее, И Серьонг, дъщерята на принц Суянг, е много самоуверена и любопитна личност. Но
в живота ѝ настъпва съдбоносна промяна, когато се влюбва в сина на Ким Чонгсо, заклетия враг на баща ѝ...

 

Или накратко, корейският вариант на "Ромео и Жулиета".

 

Награди:

2011 KBS Drama Awards: Top Excellence Awards, Best Actor (Park Shi Hoo)
2011 KBS Drama Awards: Top Excellence Awards, Best Actress (Moon Chae Won)
2011 KBS Drama Awards: Popularity Award (Park Si Hoo)
2011 KBS Drama Awards: Popularity Award (Moon Chae Won)
2011 KBS Drama Awards: Best Couple Awards (Park Si Hoo & Moon Chae Won)
2011 KBS Drama Awards: Best Couple Awards (Lee Min Woo & Hong Soo Hyun)
2011 KBS Drama Awards: Excellence Awards, Actress (Mid-length Drama, Hong Soo Hyun)

 

ТИЙЗЪР


С български субтитри :click:  :click:

Онлайн с български субтитри :click:

С английски субтитри :click: 

С руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ще да е някаква корейска версия на "Ромео и Жулиета".. Поне от това, което разбрах. Дано само краят да е различен!

Харесвам двамата млади актьори, а и актрисите са много красиви. Ще видим какво ще се получи. Хубаво е, че се раздвижи атмосферата с нови исторически сериали..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Засега рейтинга не е много висок, макар че на 3-ти и 4-ти епизод се е повишил, което е добре.. Въпреки всичко аз си харесвам двамата актьори и двете актриси и ми се иска да гледам.
Eто го и Song Jong Ho, който познаваме от "Коледия сняг",
20110713152229458.jpg,
също и красивата Hong Soo Hyun.
The-Princess%E2%80%99-Man15.jpg
Още една снимка от пресконференцията..
20110713152041679.jpg
Много сладка двойка - Moon Chae Won & Park Shi Hoo..

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Драмата и на мен ми се струва, че ще е интересна, но ми се иска за разнообразие, поне този път да ни изненадат и любовната история да не завърши като в ''Ромео и Жулиета''.
Какво дa се прави като съм си романтична душа, но пък кореиски сериал с такъв сюжет и хепи енд нещо не ми се връзва.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Драмата и на мен ми се струва, че ще е интересна, но ми се иска за разнообразие, поне този път да ни изненадат и любовната история да не завърши като в ''Ромео и Жулиета''.
Какво дa се прави като съм си романтична душа, но пък кореиски сериал с такъв сюжет и хепи енд нещо не ми се връзва.


:thanks: !!!
Даже изгледах още вчера първия епизод. Мога да споделя, че началото е обещаващо и доста романтично и приятно.. На Пак Ши Ху много му отива ролята на плейбой. И беше много сладък

с червилото на бузата и врата.smile.gif


За двамата главни герои е вече сигурно.. Интересно ми е обаче принцесата в кой ще се влюби, че и тя интересен персонаж се очертава?!
Lee Min Woo не съм го гледала в никъде, но определено ще допълва картинка..

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нищо особено за 12 епизода за сега, става за убиване на време. От главните актъори, само Park Shi Hoo и Hong Soo Hyun ми харесва как играят. Почти няма битки, което за исторически сериал е доста странно. Доста клиширан сюжет във всяко едно отношение, интереса и единствената горе-долу силна страна на сериала са дворцовите интриги. В допълнение, исторически сериал с по-слаби второстепенни персонажи не бях гледал до сега, особено

 

мъжа на принцесата... е по излишен и зле изигран образ не знам дали съществува :D. "Вечната любов" между главните герои пък е такова клише, което не знам как го зародиха само за 2-3 епизода :D... то бива бива фантазия, но това вече... убиха абсолютно всякаква интрига в това отношение.

 

Като пък се сетя, как един епизод завърши на едно място и действието продължи чак на 25% от следващият, след малоумните повторения на случилото се до този момент :lol:... Дано го пооправят натам сериала, че не се очертава нищо особено да излезе от него ако продължават така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този ми е първи исторически корейски сериал , който гледам. Избягвам ги за разлика от филмите, защото "гъмжи" от действащи лица и бой и се :blink: ако е дълъг сериал. Тук много добро попадение за главната женска роля- Мун Че Уон. Актьорската игра , е тази която ме провокира да го гледам. Бой има достатъчно, особено за тези като мен , които екшъни не гледат. Добре е че има баланс м/у мирните и военните сцени. Пак Ши Ху го гледам за първи път в такава роля. Ще го коментирам като дойде края.

 

Аз ли нещо се обърках или тази седмица има 3 епизода един след друг 13, 14 и 15. Проверявайки за субтитри за 14 видях , че има ече 15. Не че протестирам но се изненадах.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, сега вече като изгледала целия сериал да споделя , че много ми допадна. Играта, сценария, режисурата, музиката са на висота. Въпреки трагизма на историята от филма ми лъхаше една обща ведрост. Изобщо браво за цялата продукция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стигнах до 8-ма серия и сериала става все по-интересен. Хубави романтични сцени и добра актьорска игра. Музика е една прекрасна добавка, която допълва красотата и романтиката.. Наистина съдбата на двамата е копие на историята за Ромео и Жулиета.. Е, надявам се и имам надежда, че краят ще е различен..

Пак Ши Ху с това ветрилце е много готин, а като гледам по-нататък става още по-интересно.. А и черното страшно му ходи..

 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поздравления за наградите на един от моите фаворити за 2011-та година - сериала The Princess Man. Не съм го довършила още,
но след субтитрите на всяка серия ми харесва все повече и повече. Добри бойни сцени от средата нататък и химия между двете двойки. И Страшно добър сюжет и второстепенни персонажи.
На моменти започна да ми напомня на "Илджиме"

най-вече заради невъзможната любов на двамата главни герои и заради желанието за мъст на главния.


ОСТ е невероятно хубав и всички актьори и актриси ми харесват, което ми се случва рядко напоследък. Децата, особено малкия крал и племенницата, са големи сладури и играят като големи.
И поздрав с една от емоционалните и красиви песни от ОСТ! wub.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много съм доволна от тази драма. Хареса ми. Може би ме уцели в точното настроение и страшно ми допадна.
Имаше интрига, любов, любов… любов. Какво повече мога да искам Държа ме в напрежение от началото до края и не ми доскуча дори за момент.
Актьорите – прекрасни. Мун Че Уон игра страхотно. Харесах я дори малко повече от Пак Ши Ху. Героинята й беше много силен образ. И може би една от малкото, които знаят какво точно искат. Напълно заслужени са им наградите.
Имаше и разни недомислици и откровени смехории особено в последните епизоди, но те минават между капките. Екшънът ми беше достатъчен.
Радвам се, че наблегнаха на чувствата.

От финала също съм предоволна. Историята с „корейските Ромео и Жулиета” ме държеше на тръни, така че останах приятно изненадана.

 

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Много съм доволна от тази драма. Хареса ми. Може би ме уцели в точното настроение и страшно ми допадна.
Имаше интрига, любов, любов… любов. Какво повече мога да искам Държа ме в напрежение от началото до края и не ми доскуча дори за момент.
Актьорите – прекрасни. Мун Че Уон игра страхотно. Харесах я дори малко повече от Пак Ши Ху. Героинята й беше много силен образ. И може би една от малкото, които знаят какво точно искат. Напълно заслужени са им наградите.
Имаше и разни недомислици и откровени смехории особено в последните епизоди, но те минават между капките. Екшънът ми беше достатъчен.
Радвам се, че наблегнаха на чувствата.

От финала също съм предоволна. Историята с „корейските Ромео и Жулиета” ме държеше на тръни, така че останах приятно изненадана.

 


Ей, най-накрая!!! По едно време си мислех, че ще си го коментирам съвсем сама този сериал. Определено ми е в ТОП 10 и ако се преведе на български, може и отново да го изгледам.wink.gif
Злате,
то без смехории не може, макар че определено тук бяха по-малко, отколкото в един друг исторически сериал по SBS с подобен висок рейтинг.
Сюжета беше предимно романтичен, което рядко се случва в исторически сериал, но според мен лично не го прави по-малко стойностен.
Хареса ми много персонажа на бащата на Се Рьонг и този образ, дето се сприятели и помагаше на нашият очарователен и храбър главен герой. Определено и двамата са много добри актьори. Особено Kim Roe Ha, който ми направи страхотно впечатление още в "Илджиме".

Стана ми много мъчно и за брата на Се Рьонг. Бедничкият, беше толкова добричък и винаги помагаше на сестра си..
За Героя на Сонг Джонг Хо, шефа на кралската гвардия Шин, също на края ми стана мъчно. Хем ме беше яд на него, хем го съжалявах за несподелената любов, която изпитваше.



Поствам под спойлер хубавата песен на италиански, която допълваше още повече историятаwink.gif .


Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Фарфалинка, сигурно ще има доста повече коментари, ако се намери добра душа да го преведе на български. Дотогава нямам нищо против да си коментираме двете :lol: Пък току-виж се включил и още някой.

Много съм доволна, че наблегнаха на романтиката, с две ръце подкрепям. Не ми се гледат кървища и прелитания по покривите. :P

 

 

А офицер Шин беше много трагичен образ. Съжалявах го още отначало момчето. Беше в страшно незавидна позиция и изобщо не му беш лесно. Подозирах как ще завърши всичко...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не бъдете тъжни и аз съм си го изтеглила сериала....да не говорим, че от известно време е изцяло преведен на руски, така че скоро ще го налазят.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не сте сами ;) . И аз си го изгледах сериала. На мъжете може и да не им допада много, защото нямаше много битки и се наблегна на романтиката и дворцовите интриги, но на мен ми хареса. Особено това, че жените не бяха представени като хленчещи, безмозъчни и врещящи простачки, а като личности, които бяха готови да се борят и жертват за убежденията си и да подкрепят мъжете си. Малко ме изненада това, че старият крал беше представен като безгласна буква, но пък Kim Young Chul, който изигра ролята на Принц Suyang (по-късно Крал Sejo) отново ме впечатли.

 

 

Слава богу, че историята от "Ромео и Жулиета" не се потвърди.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хайде, и аз в кюпа. B)

Красота... От костюми до актьори. :wub: Обожавам костюмните драми, но трудно смилам "епични" битки и като цяло екшън. Най- после корейската развлекателна индустрия се сети и за романтичните душици, които наравно с ханбока се радват и на красива любовна история, като тя е в центъра на случващото се. Сериалът започна леко и приятно, с позитивизъм. Обаче след определен епизод стана една. :rolleyes: Във всеки един момент тръпнеш от напрежение и очакване, да не говорим за инфарктния край на всеки епизод, гарниран със страхотен саундтрак. Сладуранката, Se Ryong, си я биваше в това да взема кардинални решения и да докарва до инфаркт родителите си и годеника. :es: Шапка й свалям! Една от малкото корейски героини, които се държат зряло и са готови да жертват всичко за любимия, без да изгубят и капка достойнство. Също така силна и смела, но с други приоритети, е принцесата. В началото е надменничка, обаче няма как, като се има предвид произхода й. :P

Park Shi Hoo е голям късметлия с толкова красиви партньорки (особено Mun Chae Won, напълни ми душата тази сладурана :wub: ). Стигнахме и до Учителя, на когото много му ходи черно. :rolleyes:

Плейбой в началото, влюбен- загубен по- нататък, нещастна душа още по- нататък и накрая щастлив баща и съпруг. През цялото време си знаеше колко много обича "фалшивата принцеса" (която все пак после стана истинска), искаше да я нарани, но все пак не успя.

 

За финала какво да кажа.

Корейските сценаристи най- накрая си дадоха сметка, че стойностен сериал може и с хепиенд да просъществува. Просто винаги има надежда за по- добър край, колкото и оплетена и трагична да е ситуацията. Главният герой изгуби семейството си, състоянието си и остана насред нищото. По пътя, обаче, откри колко силна е любовта на любимата му и започна начисто. Все пак Su Yang и Kim Sueng Yu успяха да заживеят мирно под едно небе, загърбвайки миналото.

 

 

Срамота, забравих да спомена и Ah Kang. Малкото сладкишче в драмата, което направо ми идеше да го разцелувам. :kissx:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отново много хубав сериал, с много трудни връзки за главните герои - не им беше лесно да бъдат приятели, не им беше лесно в любовта, трудно им беше да бъдат и добри синове и дъщери. И всичко това заради едната политика и власт. От едно време политиката си е мръсна работа.

Жалко, че оцеляха само двамата най-главни , но и това е нещо.

Редактирано от parab
Слагай в спойлери информацията за края на сериала.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към желаещите да се заемат с превода на сериала! Очаква се скоро в един торент сайт да бъдат пуснати двд-та на режисьорската версия на сериала, така че ако искат да започнат този проект може да изчакат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...