Jump to content

White: The Melody of the Curse (2011)


Recommended Posts

tumblr_niu0li3TkC1r3hs1eo5_r1_1280.jpg

White: The Melody of the Curse

화이트: 저주의 멜로디

 

Страна: Южна Корея
Премиера: 9 юни 2011 г.
Времетраене: 106 мин.
Режисьори: Kim Gok, Kim Sun
Жанр: ужаси, мистерия

 

В главните роли:

Ham Eun Jeong (T-ara) като Eun Ju

May Doni Kim като Shin Ji

Choi Ah Ra като Arang

Jin Se Yeon като Jeni

Woo Seul Hye като Soon Ye

After School като Pure

Lee Junho (2PM) като водещ на Music Fever

 

Сюжет: Групата Pink Dolls винаги е измествана от светлините на прожектора от други айдол групи. Но когато пускат новата си песен White, която е римейк на песен с неизвестен произход, момичетата стават мигновена сензация...

:essub:

 

Свали с :subs: :click:        

Свали с английски субтитри :click:

Свали с руски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Току що го изгледах... останах много изненадана от това, че фонът през "мирното" време е нормален... за разлика от други ужаси, при които е постоянно тъмен ... това беше според мен един голям +... вече фонът като стане по-тъмен разбираш, че страшното наближава laugh.gif
Историята според мен е много смислена ... засяга един много нашумял за последно време проблем - /особено за корейската поп сцена/ ..как всеки ден излизат нови групи и как всяка една от тях търси едно и също нещо-слава и център на внимание.
Ефектите бяха много добри..признавам си,че успяха да ме уплашат. biggrin.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И мен успя да ме уплаши :D Особено на сцената с огледалото. Ах как мразя огледала!

 

Добра идея да се направи хорър филм за к-поп. Винаги съм го намирал малко страшен. :lol: Впечатленията са ми много добри, отдавна не бях гледал толкова добър и качествено направен K-horror. Не се чудете, лягайте под завивките, гасете лампите и пускайте филма.

 

П.П.... И се надявайте нещо да не се появи, от най неочаквана посока :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За филма мога да кажа само две думи, които ще са достатъчни:

"Хорър със смисъл", това не е било! :)Приятно съм изненадана.

Както каза thedemon1238, добра идея за сюжет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може и да не беше най-хубавият филм ,който съм гледал. Може и да бе малко по безинтересен от останалите к-хорърчета,които съм гледал.Нооо такива кошмари след като го гледах не съм имал от мнооого време. Онова "Зад теб,зад теб" определено ми повлия на съня.Спинках си сладко,сладко и по едно време чувам нещо зад мен и се обръщам,и гледам оная с бялата коса,и като му скокнах припотен с лудо блъскащо сърце и бягащ към ключа за пускане на спасяващата светлинка.Някакъв ужас,не можах да заспя после. За последно гледам по малките часове хоръри.

Като изключим няколкото стряскащи момента,сякаш няма друго ,което да отбележа като досотйнство на филма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да си призная, аз очаквах повече. Гледах го с интерес, най-много заради сюжета. Тези две на пръв поглед несъвместими неща kpop & Horror, исках да ги видя в едно. Имаше попадения откъм ефекти, да кажем, че на няколко пъти ме хванаха "неподготвена" :o . Музиката бе много добра, както се очакваше като за филм с музикална насоченост. Приятелката на Юн Джу беше супер симпатична, тя беше най-убедителна, заедно с Шин Джи. Ужасно много харесвам Byung Jung Soo, прекрасна дама, и въпреки, че я даваха "на час по лъжичка" , присъствието й в лентата не остана незабелязано. Браво на човека, на който му е хрумнала идеята за филм с подобна насоченост. Инересна тема са си избрали, гледала съм трилъри с какви ли не проклятия, но с kpop проклятия сефте се сблъсквам. :) И до тук с позитивните неща на филма.

Смисъл? Никъде не видях такъв. Може би само в частта: "Винаги е било така. И по мое време беше така. Така и ще остане". Една неприятна догатка за света на шоубизнеса. Толкова беше смисъла в целия филм. Толкова видях аз. Да си призная още в началото филма малко ме разочарова, а именно,

 

Тая Юн Джу се оказа голяма умница бре. Веднага се светна, че всичко е свързано с песента. Веднага се чатна, че става дума за проклятие и започна да чопли в историята. Тогава филма за мен изгуби част от чара си. Друго си е да се бяха полутали малко недоумяващи случващото се. Края ми хареса, така й се падаше на "умницата". Много бързо забрави и за проклятия и за всичко, като се качи на голяма сцена.

 

Като цяло, добър сюжет, добро изпълнение, малко неубедителна игра. Но пък предоставя поле да се вихри фантазията, поне малко, тъй като беше и доста предсказуем. Цялата kpop идея ми се стори малко недоразвита, захванаха няколко неща паралелно, което малко ме обърка. Както и да е, колкото и недостатъци да има в моите очи, лентата си заслужава да се гледа заради този час и половина адреналин и очакване, който предлага. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сравняваш филма с другите хорър ленти,

определено има много повече смисъл от убиващи момиченца,

вселяващи се в котки или отмъщаващи си момченца,

заровени в гърне за кимчи. :)

Определено не разкрива смисъла на живота,

но и кой ли очаква това от филм на ужасите?!

 

Показаха тъмната страна на шоубизнеса.

Показаха колко могат да бъдат жестоки хората,

за едната главна роля.

 

Не откриваме топлата вода, но определено имаше послание. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее,Захарче smile.gif Никой не оспорва смисъла на филма.То даже реалността сигурно е още по ужасяваща от това,което видяхме тук. Виж сега котките са си друга работа. Те все пак са навсякъде tongue.gif

Така и така посланието ми е към теб да ти кажа и едно Благодаря за буквичките,и не само за този филм smile.gif

Щях да забравя .Обаче главната беше страшно сладка,облечена и гримирана в бяло.Жалко само,че се самозабрави и бялото леееекичко почервеня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако сравняваш филма с другите хорър ленти,

определено има много повече смисъл от убиващи момиченца,

вселяващи се в котки или отмъщаващи си момченца,

заровени в гърне за кимчи. :).....

:)

 

Захарче, :) точно толкова смисъл има и в това

 

мъртва певица да отмъщава за открадната песен, колкото и в случаите, които ти си посочила :) А това, че хората са способни на всичко в отчаянието, гнева и огорчението си е ясно на всички. Според мен най-стойностна бе идеята, в която се повдига завесата за тъмната страна на шоубизнеса. Която пък идея бе подметната мимоходом.

 

Определено съм съгласна с теб, че не показват смисъла на живота. Както каза топлата вода вече е открита, ама аз не разбирам едно. Защо търсим смисъла в хорър лента? Ясно е, че всичко е плод на въображение, с цел предизвикване на емоции, точка. Не искам да звуча така, сякаш оборвам нечие мнение, всеки има различни възприятия. Това са моите. :)

 

P.S. Благодарско за буквите, надали иначе щях да гледам филма :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Захарче, :) точно толкова смисъл има и в това

 

мъртва певица да отмъщава за открадната песен, колкото и в случаите, които ти си посочила :) А това, че хората са способни на всичко в отчаянието, гнева и огорчението си е ясно на всички. Според мен най-стойностна бе идеята, в която се повдига завесата за тъмната страна на шоубизнеса. Която пък идея бе подметната мимоходом.

 

Определено съм съгласна с теб, че не показват смисъла на живота. Както каза топлата вода вече е открита, ама аз не разбирам едно. Защо търсим смисъла в хорър лента? Ясно е, че всичко е плод на въображение, с цел предизвикване на емоции, точка. Не искам да звуча така, сякаш оборвам нечие мнение, всеки има различни възприятия. Това са моите. :)

 

P.S. Благодарско за буквите, надали иначе щях да гледам филма :)

 

Аз не я търсех, но бях приятно изненадана от самия факт, че филмът носеше някакво послание. :)

Разбира се, че всеки има право на мнение, просто исках да вметна кой точно смисъл имам предвид.

Филмът беше странен и различен, две мнения няма. :) Успя да повлияе на всички ни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много готина беше White, спор няма. И на мен ми хареса визията й. smile.gif

Смисъла във филма е като във всеки друг азиатски хорър филм. Дух отмъщава заради някаква жестока несправедливост. Май само в хорър филмите я има тази справедливост. laugh.gif В реалният живот, никой нищо нямаше да разбере, камо ли злосторниците да си получат заслуженото. Не се бях замислял над това. huh.gif Но както и да е, смисъла беше да покажат тези гнусни неща, дето се случват в шоубизнеса. Най-вече при момичетата, минаващи през много легла до заветната слава.

А иначе филма на мен ми хареса, защото покриваше основните достойнства на хорър филмите -

готини момичета в главните роли, стряскащи моменти и напрежение, завързан и изненадващ финал и най вече просто беше готин... заради идеята с поп музиката ли, не знам (това вече не може да се обясни, но винаги трябва да има и необясним фактор smile.gif)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма страшно ми хареса! Може би любимия ми хорър. Ънджунг е страхотна както винаги, а ОСТ-а .. тва сигурно е най-добрия ОСТ в хорър :lol: Момичето хем разбра ква е работата, хем се забрави в тази слава .. Ахх ..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така да се разпиша, че изгледах и този филм. От изгледаните хорърчета за миналата година това ми е фаворита. За жанра си филмът ми оправда очакванията, оценка 9/10 му давам. На всички фенове на този жанр мисля, че би им допаднал. Благодарности за буквичките :yes: :yes: :thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След голямата истерия, която една моя съученичка ми създаде в деня, в който беше гледала филма, очаквах нещо невероятно интересно и завладяващо...Какво получих обаче? ми нищо не получих :D:D Единственият стряскащ момент беше сцената в залата...сама...и изображението ти се нахвърля върху теб... :lol: И кой нормален човек би продължавал да пее тази ''проклета'' песен след като вече го е преследвал кръвожаден айдъл дух..xDD ...Но пък песента беше много хубава хаха

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.03.2012 г. at 17:39, Ivy написа:

И кой нормален човек би продължавал да пее тази ''проклета'' песен след като вече го е преследвал кръвожаден айдъл дух..xDD ...Но пък песента беше много хубава хаха

 

Песента я харесвам още след като изгледах няколко клипчета в ютуб, по-скоро откъси от филма, 2012 ли беше, не помня. И все още не мога да се навия да изгледам целия филм, явно защото ужасите не са по моя вкус. Мисля скоро да го гледам с приятелка, че сама изобщо не мога. :lol: И да е през деня ;д

И не мога да разбера защо ДУХ иска да отмъсти, понеже ѝ откраднали песента?! По-скоро да се радва, че е излязъл на бял свят, да чуят хората, вместо да ги преследва... корейска му работа, свикнах им. :lol2:

Редактирано от mell_moonie
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...