Jump to content

За Япония


Recommended Posts

Дали може да се пусне тук линк за друг форум, по-специално темата за Япония от бг-мама? И тя е много интересна.

 

Предпочитам да попитам, може да е в разрез с правилата! :D

 

Ето темата за Япония, и тя е интересна!

 

My link

 

Много благодаря Des! Вече имам :D две мои теми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, защо не използваме темата за Япония по принцип, а не само за "БГ мама"? На мен лично ми е доста интересна тази страна и мисля не само на мен. Би било хубаво ако има някой, който е бил там или учи японистика и е по - запознат, да сподели своите лични впечатления и съответно всеки, който иска - да пита. Темата за Ю. Корея върви доста добре, че дори горе - долу и тази за Северна, за Китай също, а тази стои празна. Жалко:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес (07.07) в Европа имаше празник на шоколада, а в Япония на места се провеждаше т.нар. празник "танабата" (понякога произнасян като "шичисеки"), значещ буквално седма нощ. (противно на английския вариант на уикипедия) Историята разказва, че Орихиме, дъщеря на Тентей, била изключителен тъкач, която сключила щастлив брак с Хикобоши, който пък бил пастир. От щастие двамата започнали да не работят, заради което Тентей се ядосал и забранил на двамата да се срещат, като ги отделил от двете страни на Божествената река (млечния път). Позволил им все пак да се виждат веднъж на 07.07, като за целта една сврака построила мост и те успели да се срещнат. Когато на този ден обаче вали дъжд, водата се покачвала прекалено много и Орихиме не можела да прекоси реката. Казват, че ако на този ден вали, то това са сълзите, които Орихиме пролива, тъй като не е успяла да се срещне с любимия си.

 

Любопитното е, че на места фестивалът се провежда на същата дата, а на други през м. Август. Един от може би най-красивите и пищни фестивали е този, който се провежда в Сендай. Също така тъй като съпада именно края на дъждовния сезон, повечето години вали :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В източната митология май темата за нещастната любов има осезателно присъствие. Тази история ми напомня за легендата за Тацуко, която е разказана в IRIS, в следствие на което управата на префектура Акита изпраща благодарствено писмо до продуцентите на филма за направената реклама и засилването на посещаемостта от туристи на курорта (или курортите, не съм сигурен) около езерата Тазауа, Хачиро и Тоуада.

 

Интересно ми е обаче, има обичай в Япония, подобен на този с кукерите у нас. Вероятно вярванията са същите както тук - прогонване на зли духове. Но някой знае ли нещо повече за него - как се нарича, кога е възникнал, кога се провежда и т.н...........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно ми е обаче, има обичай в Япония, подобен на този с кукерите у нас. Вероятно вярванията са същите както тук - прогонване на зли духове. Но някой знае ли нещо повече за него - как се нарича, кога е възникнал, кога се провежда и т.н...........

OK, намерих си го сам.:lol: Нарича се "Намахаге" - Линк 1, Линк 2 :)

А от това влакче чак свят ми се зави :wacko:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да се надяваме, че няма да е много далеч денят, в който ще разберем. :)

 

В сайта на Fuji Q има инфо за различните атракциони, както и цените за тях, за съжаление обаче страницата на влакчето "Такабиша" е само на японски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето как, за да пестят ток от климатици заради енергийната криза, японците се справят с горещото и влажно лято - ползват охлаждащи кърпички за лице и тяло и айс гелове. А на видеото първият спрей, който е показан, се нарича "Хоккьоку Монотагари" (превеждат го "Приказки от Северния полюс''), вторият - ''Ice Spark''.B)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Една статия за японските майки и защо не плачат децата в Япония. тук

Редактирано от o6ina
Линкът не беше покрит.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едно истинско, ръчно изрисувано кимоно, може да струва колкото луксозен автомобил. След като изгледах този клип, мисля че никоя лъскава купчина ламарини, не може да надмине по красота и вложен труд тези произведения на изкуството. Техниката на оцветяване се нарича yuuzen.

 

ПП: Клипът е бил деактивиран, затова слагам друг линк към същото видео. Дано него не го махнат.

Редактирано от o6ina
Сложен е нов линк.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два фестивала, но не знам, доколко ще представляват интерес. Иначе, ако те интересуват концертни прояви или театрални събития, още е рано за септември. След средата на годината вероятно ще се появят.

Тук също има фестивали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има такива - на Чеджуеър( jejuair ). Всъщност излизат точно 200 хиляди вона, което е по-малко от 200 долара, а като първа поръчка за нов клиент правят и отстъпка от 10 долара. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...