Jump to content

Китай


Recommended Posts

niko, а ти в Сеул ли си в момента ? Кога да идвам ? :D:D:D

на мен като някаква фикс идея ми е тая Корея последните няколко месеца... по-скоро мисля за Сеул и ако мога да стигна да Чеджу :) но и това ще стане рано или късно :)

Та за Китай... ние бяхме само 11 дни, но смея да твърдя, чееее толкова сме обикалялиииии, ама ОТ/ДО ! Сега не говорим за хутуните... защото те са си малко мърлявички... но като цяло поне по улиците беше супер чисто. За водата знаехме - да, че не трябва по никакъв начин да се пие. Лятото не можах да го усетя, но вятър определено имаше... дори и в слънчевите дни на моменти се чудя как не ни отнесе ! Впечатли ме много и че половината от китайците изобщо не са слабички или пък нисички ! Явно вече е мит :) Ще потърся и из другите теми дали си писал нещо за Корея :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

niko, сега си подготвям корейския хахахахах къде от сериали, къде от сайтове :D мисля октомври и един курс да запишя, дано да имам време :) та като отида в Корея да се разбираме :D в Китай нашата славна групичка тръгна без капка китайски ... и знаеш там как говорят английски :D:D:D но щом в Бейджинг си живяхме добре 10 дни значи ще оцелеем навсякъде :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Защо никой не пишеее ! Започвайте да споделяте впечатленията си от Китай за да не започна аз ;) че няма да се отървете лесно :D обожавам го и мисля другата година да се върна там за да уча езика :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Китай обръща поглед към Източна Европа

 

Гуо Йеджоу

посланик на Китай в България

 

На 5-6 септември тази година по покана на зам.-министъра на външните работи на Китай в Пекин тържествено се проведе среща с представителите на 16-те страни от Централна и Източна Европа, включително и България, които станаха свидетели на официалното учредяване на Секретариата за сътрудничество между Китай и страните от Централна и Източна Европа и съвместно обсъдиха предстоящите конкретни стъпки и цели на развитието на практическото сътрудничество.

 

Интересно. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@china_fan - Привет и от мен :) Дано тук намериш много съмишленици и приятели :)

 

@mariah - Аз съм споделих моите преживявания в Китай в тази тема, но после го преработих и добавих малко снимки, пълния материал можеш да намериш ето тук:

 

http://martialartsmoviesstation.blogspot.com/2012/09/a-dream-came-true-my-trip-to-china.html

 

Приятно четене :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По случай 100-годишния юбилей от основаването на Комунистическата партия на Китай

на 28 юни 2021г.  /понеделник/ от 19.00 часа Посолството на Китай в България ще проведе онлайн тържество

във фейсбук на тема "Век на просперитет и слава".  10 късметлии измежду онлайн гостите ще получат

специални сувенири от Посолството.  Всеки, които иска може да включи като посети фейсбук профила

на Посолството на Китай в България:).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вижте едни от най-интересните факти за Китай, които може би не знаехте.

Предупреждавам, някои от тях могат да ви стреснат и да не повярвате в истинността им, но ако искате проверете ги. 

Редактирано от tikitoliq
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Посолството на Китай в България организира конкурс на тема:

"Китайски символи около мен".

Трябва да направите кратко видео и да го изпратите до 19-ти септември.

Наградите са парични и са под формата на ваучери от Технополис.

Ако някой проявява интерес, може да посети фейсук страницата на посолството за повече инфо.

Стискам палци на престрашилите се, после да ни се похвалите тук;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да ви споделя малко красота.

Попаднаха ми снимки на творбите на китайската скулпторка Luo Li Rong.

Ли Ронг извайва фигури от бронз, като се вдъхновява от ренесанса и барока.

Толкова майсторски ги прави, че творбите и изглеждат "живи".

Качвам снимки на част от скулптурите, защото бях изключително впечатлена от вещината,

детайлите и способността и да превърне парче метал в такива прелести.

 

spacer.png

 

Spoiler

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

 

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера Китай отбеляза националния си празник.

Всяка година на 1-ви октомври Китайската народна република празнува националния си ден.

С това се дава и началото на тъй наречената "златна седмица", която започва на 1-ви и свършва на 7-ми октомври.

Честването на този празник е изключително пищно и тържествено, милиони китайци от цял свят

и вътре в страната пътуват, за да могат да се съберат с близки и приятели за празника.

Това е най-голямата вътрешна миграция в света, след лунарната нова година, която се чества през зимата.

Празника традиционно започва със специална церемония по издигането на китайското знаме на площад Тиенанмън,

на която се събира елита и многолюдна тълпа, която да наблюдава спектакъла.

Ако ви е интересна церемонията по издигането на знамето може да я видите тук

Ако, пък искате да научите нещо повече за празника, може да видите кратко видео тук

Още веднъж честит национален празник на всички китайци:).

 

spacer.png

 

spacer.png

 

spacer.png

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много интересна документалка за урбанизацията на китайските градове.

С нарастване на градското население е нужно тези хора някъде да живеят. 

Е в този филм е показан процеса, от който се започва, за да се стигне накрая и до изграждането на

огромните жилищни блокове. 

Competition for living space

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих един много хубав подкаст - Поправете ме ако греша.

На гости на момчета преди около месец е бил Цветан Кунчев.

Българин, който е живял и преподавал в Китай. Разговора е в две части,

говориха си на много различни теми. Госта беше бая сладкодумен

и сподели много интересни неща от кухнята за Китай. Не усетих кога

минаха тези близо два часа, ако ви е интересно хвърлете му едно око:).

Част 1 - Да бъдеш българин в Китай

 

Част 2 - Системи за глобален контрол - примерът от Китай

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчетата от 2&200podcast отново са поканили Цън Цон.

Първото му гостуване беше много добро и едно от най-гледаните

видеа. Второто му гостуване също е удар в десетката.

Горещо препоръчвам, не усетих кога минаха два часа.

Много умен, ерудиран и интересен събеседник е.

2&200podcast: Цън Цон

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...