Jump to content

Първата kpop или jpop песен, която чух или коята ме накра да се влюбя в азиатската музика


Recommended Posts

И аз не съм влюбен в азиатската музика, харесват ми има-няма около 17-18 песни (разбира се изключвам OST-овете от сериали, че тях ги слушам с клип от сериала по принцип и не само песента има значение :D). Но първата песен, която ми хареса наистина и не е от OST на сериал, е на 2NE1 - "I don`t care". Докато гледах сериала "Smile, You" я чух, като и правеха някаква пародия :D:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз като излюча песните от филмите и сериалите ще кажа ,че първата песен която ме накара да се влюбя(малко силна дума) в к-поп музиката е на After School - Because of You

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не беше само една песен, а просто гласът на Gummy и няколко нейни песни като започна с тази


после това


както и As A man и още доста други нейни песни.
Разбира се след това се запалих и по лигавите групи (които повечето по мое мнение доста отстъпват като певчески данни на доста солови изпълнители). Но вече съм запален по целият Kpop smile.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

таз песен цепи всички, дето ги пуснахте досега ;) първия път я изслушах стотина пъти, преди да разбера какво е kpop

 

http://www.youtube.com/watch?v=TEXPqmmXDRw

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://vbox7.com/play:dbca36e0




Gummy - There Is No Love - Това беше първата ми корейска песен, която чух. Една приятелка я беше намерила случайно в нета и ми я прати заради превода. И от там нататък.........

http://vbox7.com/play:dbca36e0




Gummy - There Is No Love - Това беше първата ми корейска песен, която чух. Една приятелка я беше намерила случайно в нета и ми я прати заради превода. И от там нататък.........
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят първи допир до азиатската музика беше преди година и половина с песента Lips на KAT-TUN! :)

http://vbox7.com/play:813ae1b52c

До сега те са ми най-любимата група, но наскоро станаха и SHINee, Super Junior, Big Bang, C.N.Blue ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По PopCore въртяха доста често 2NE1 - I'm The Best и въпреки, че тогава гледах корейски драми, песента така и не ми допадна. След BOF обаче, чиито саундтрак още седи на лаптопа ми и след тази песен, която знам на изуст, съм кпоп фен rolleyes.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първото извън саундтраците (след гледане на You've fallen for me), което чух, бяха CNBlue - Hey you и Still in love. И така се започна.. :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И при мен, както и при доста от хората тук, моята любов към кпоп

музиката започна с DBSK/ TVXQ - Keep Your Head, като с всеки

изминал ден любимците ми стават все повече и повече.

При японците това беше Ямашита Томохиса, а при тайванците Vic и F4.

Няма да се повтарям с песента на DBSK, затова - песен на Ямапи /с лошо качество,

но не намерих по-добро/.

 

http://www.youtube.com/watch?v=NJiTSgR4WMU

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чак влюбена в азиатската музика не бих се нарекла, но песента, която ме накара да обърна внимание на нещо по-различно от саундтрак, беше

. smile.gif

 

И аз като Сини :) Не съм влюбена и не си падам по kpop, но първата песен, която ми направи впечатление бе

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отначало като чух, че изобщо съществува такова нещо kpop си казах: "Я, стига бе .. я да чуем!". Първата песен, която чух Ноември 2011 беше ето тази

 

 

Отначало дори не знаех как да реагирам. Нямах си на идея кои са тези момичета. Та след като свърши видеото си помислих: "Оо .. това е интересно. Танци манци.". Та след няколко дена си изтеглих повечко техни песни. След това разбрах и за 2NE1 и Sistar. Музиката им беше чудесна алтернатива на американските бозички. И стигнах до момента, в който главно слушам kpop и jpop.

 

Та мога спокойно да заявя, че Girls' Generation са виновни!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата k-pop песен, която чух, мисля че беше Girls' Generation - Gee, а песента и групата, която ме зариби повечко (не съм огромен фен, но харесвам k-pop като цяло) е 2NE1 - I am the Best. За j-pop си нямам и на представа. Някоя от Naruto или друго mainstream аниме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първата азиатска песен, която чух беше на Yamapi - Daite Senorita. Не си спомням първата корейска песен коя беше, но подозирам, че е била от OST-a на You're beautiful.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първият ми допир до азиатската музика беше песента на Super Junior - Sory Sory/ бавната версия/, след нея се заинтересувах за самата група и така вече четири години ... :wub:

любов от пръв поглед както се казва :P .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...