Jump to content

Recommended Posts

Едва ли ще го удължат повече от това. Достатъчно е.. И причината, доколкото разбрах, е не само рейтинга, а и проблеми със сериала, който трябваше да започне след него / с Ким Ре Уон/. Не разбирам нито от манга - герои, нито от комикси, но определено главните и второстепенните герои в сериала ми харесват.

На Вун този белег и въобще черното и тъгата много му отиват, а и много съм доволна от тази негова вътрешна борба - да следва съдбата си или да помага на хората, които обича /и той го прави убедително/. Що се отнася до Донг Су, то на него от раждането му беше предопределено да се превърне в "герой". Това с уменията му в медицината е нещо като бонус.. Най-много ми хареса нещото, което направи на Лошкото, за да не може вече да вдигне меч :rolleyes: ..
Третото приятелче не ставаше много за воин, за това пък определено е интелигентен и му отива да е книжовник.
Ще видим как ще се доразвие романтичният елемент, защото до момента девойките и двете стоят дървени - особено тази, в която са влюбени и двамата. Чжин Чжу е малко по-готина и дива. С момъка, който все рисува и си я хареса от пръв поглед, може би ще поразкрасят историйката. За мен бащата на Чжин Чжу продължава да бъде Светия меченосец, а не Чхон, но и това ще разберем.
Лошите да си плетат интригите, ще видим какви лошотии още ще измислят, след като кралицата вече е и длъжница на нашият герой..wink.gif


Лично за мен сериала е по-скоро като приказка, а музиката е виликолепна!!!

Ето го и нашият герой с една от колежките на скорошно събитие..
img1815910.jpg

Мисля, че е позаякнал малко, а и /ако няма дубльор/ наистина мога да го похваля за брилятните салта.. Сънг Хо е по-бавничък, но също се справя перфектно!!

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм съгласен, нещо не отделят достатъчно време на девойките... Тази, дето e главна героиня в "Hero", според мен се справя доста по-добре от другата. Но и като цяло образа на Чинчу е по-интересен от този на Чисон. Тя Чисон, хем че почти не говори, пък и през повечето време само я дават с една и съща физиономия и някакъв "измъчен" поглед, общо взето малко скучен персонаж :D... да не говорим за прическата, която изобщо не отива на тази актриса. За романтиченият елемент нямам големи очаквания, там всичко се развива някак еднопосочно и логично, и няма големи изненади, поне засега.

 

Нещата според мен вървят натам, че Чисон ще завърши с Ун, а Чинчу с Донсу, въпреки че според мен е по-добре е да стане обратното, но май ще си остана само с надеждите :D, общо взето засега не проявяват голяма оригиналност с развитието на интригата в този аспект. То се знаеше, че бащата на Чинчу не е Чон, тя Каок му каза, че той и е баща, само за да я спаси... доста гадно постъпи, като се замисля. Кралицата според мен е един от най-злобните персонажи, та не очаквам да стане някаква длъжница на Донсу :D. Аз лично очаквах да развият повече отношенията между Ун и Чинчу... някак от главните герои тези двамата остават напълно изолирани един от друг. Този пък китаеца (дето уж трябваше да стане водач на убийците) с каква роля се появи в сериала нямам никаква идея, напълно излишен персонаж. Доста разводнени са сериите напоследък, но пък има нещо, което все още поддържа интригата в самият сериал. Прегледах 19 и 20 епизод бегло без субтитри, само неможах да разбера накрая стрелата за кой беше предназначена, тa даже Донсу не можа да я хване :D.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още съм съвсем в началото и за пореден път съм впечатлена от играта на малките Yeo Jin Goo и Park Gun Tae. Децата се справят наистина добре.

20110722_1311309601_38191500_1.jpg

За сега историята ми харесва, ще видим по нататък как ще е.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Планове за превод ?


ПС: Артиста видях на клипчето над мен не играше ли в ролята на Краля (Бащата на Чумонг) в сериала " Чумонг " а този който говори със него не играеше ли като "шефа" на театралната трупа в " Princess Ja Myung Go ". На мен много обещаващо ми изглежда този сериал. Надявам се някой да помогне и на нас незнаещите английски и да го преведе.

 

unled1rox.jpg

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Планове за превод ?


ПС: Артиста видях на клипчето над мен не играше ли в ролята на Краля (Бащата на Чумонг) в сериала " Чумонг " а този който говори със него не играеше ли като "шефа" на театралната трупа в " Princess Ja Myung Go ". На мен много обещаващо ми изглежда този сериал. Надявам се някой да помогне и на нас незнаещите английски и да го преведе.


Да, те са, макар че не съм гледала засега нито единия сериал, нито другия..
Jun Kwang Ryul и Lee Won Jong имат страшно много роли зад гърба си, лично аз ще ги запомня най-вече от Swallow the sun и Iljimae..
18-ти епизод беше наистина изпълнен с емоции и доста ми хареса!!
И на мен ми е чудно защо го сложиха този китаец?! Засега поне не ми е ясно?!

Най-мъчно ми стана, че трябваше да убиват толкова рано Га Ок или Ка Ок /от руския превод съвсем се обърках/, в крайна сметка поне призна кой е истинския баща на дъщеря й. Сцената беше една от най-красивите в сериала..
Кралицата наистина е голяма проклетия, но все пак тя и баща й са доста умни и ще започнат да схващат какво се случва. Ще видим какво ще го сполети още този "лош" премиер-министър, че и на него доста му се канят в крайна сметка.
Вун си мисля, че има обожателка - като че ли тази кисенг, дето е от техните и вечно им помага много го харесва..
А Донг Су и на мен не ми харесва толкова самоуверен. Като че ли повече ми допадаше повече един такъв наивничък.wink.gif.
30 серии са наистина са доста и се надявам да не окепазят сериала, който по мое лично мнение си върви добре и персонажите са доста интересни като цяло..

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

От къде може да се тегли филма и има ли субтитри?


На предната страница има линкове за теглене и субтитри на английски. Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във "viki" как гледате, на клиповете за този сериал изписва "Not avaible in your region". Английски субтитри - "Darksmurf"

 

Планове за превод ?

 

 

ПС: Артиста видях на клипчето над мен не играше ли в ролята на Краля (Бащата на Чумонг) в сериала " Чумонг " а този който говори със него не играеше ли като "шефа" на театралната трупа в " Princess Ja Myung Go ". На мен много обещаващо ми изглежда този сериал. Надявам се някой да помогне и на нас незнаещите английски и да го преведе.

 

http://imageshack.us/photo/my-images/685/unled1rox.jpg/

 

Актъорите са същите, но за съжаление не мога да кажа, че сериалът, поне засега, може да се сравнява по качество с "Princess Ja Myung Goo", да не говорим за "Jumong".

Да, те са, макар че не съм гледала засега нито единия сериал, нито другия..

Jun Kwang Ryul и Lee Won Jong имат страшно много роли зад гърба си, лично аз ще ги запомня най-вече от Swallow the sun и Iljimae..

18-ти епизод беше наистина изпълнен с емоции и доста ми хареса!!

И на мен ми е чудно защо го сложиха този китаец?! Засега поне не ми е ясно?!

 

Най-мъчно ми стана, че трябваше да убиват толкова рано Га Ок или Ка Ок /от руския превод съвсем се обърках/, в крайна сметка поне призна кой е истинския баща на дъщеря й. Сцената беше една от най-красивите в сериала..

Кралицата наистина е голяма проклетия, но все пак тя и баща й са доста умни и ще започнат да схващат какво се случва. Ще видим какво ще го сполети още този "лош" премиер-министър, че и на него доста му се канят в крайна сметка.

Вун си мисля, че има обожателка - като че ли тази кисенг, дето е от техните и вечно им помага много го харесва..

А Донг Су и на мен не ми харесва толкова самоуверен. Като че ли повече ми допадаше повече един такъв наивничък.;).

30 серии са наистина са доста и се надявам да не окепазят сериала, който по мое лично мнение си върви добре и персонажите са доста интересни като цяло..

 

 

Министърът е голям злодей, не ми се вярва толкова лесно да го сломят :D. А тази кисенг, незнам каква обожателка е, но тя е доста стара, по-скоро майка може да му е, ако не се лъжа я даваха и в първите епизоди.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после мъките за сценаристите и зрителите свършиха (завърши с 29 епизода :blink: )... Догледах го и не останах никак доволен. Не съм си и мислел, че исторически сериал с добро начало, може да се превърне в такъв провал. До около 13-ти епизод е горе-долу добър сериала, след това все повече започва да затъва. Личи си, че първоначално е бил замислен за сериал с по-малко серии. Особено във втората част, имах чувството, че пишат сценария серия за серия, лутат се и нямат абсолютно никаква идея накъде, и как да развиват действието. Сюжета може да го опиша накратко - пълен безпорядък. Романтичната част... та то такава нямаше, да не говорим за някаква интрига в тази част - абсолютен провал. Бойните сцени се свеждаха до битки между два персонажа в по-голямата част, а добре се справяха само единични актъори в това отношение. Дворцовите интриги се оплетоха и изпаднаха в безпорядъка на сюжета. Актъорският състав... Като деца - по-добре се справиха актъора, играещ Донсу и актрисата, играеща Чисон. След това обаче... пълна промяна, актъорът играещ Ун се справяше много по-добре от този, играещ Донсу, а актрисата в ролята на Чинчу беше доста по-добра от тази, играеща Чисон. Актъорът, в ролята на Донсу, беше страшно слаб, поне според мен, за главен персонаж. Беше с някаква постоянно намръщена, еднотипна физиономия и гледаше "лошо" почти навсякъде (еднотипно). Може ли актъор с такъв "лош" поглед да играе всъщност "добрия" персонаж... та аз имах чувството, че ще ги убие с поглед във всеки един от диалозите му :lol:. Принцът в началото и след това другия принц... абсолютно същата ситуация, като с предния... ако играеха злодеи, повече щеше да им подхожда на безизразните физиономии и "лош" поглед. "Лошите" герои - Ун, Чон, Каок, онази кисенг, "Прасето" (министъра), Кралицата, както и онзи от "убийците", дето все го биеха (някой го беше нарекъл "Прилепа", което доста му подхожда :D), се справиха в пъти по-добре (това бяха за мен най-добре изиграните образи). Чинчу и Куантек също играха горе-долу добре. Чисон или "Киборга", както повече би й подхождало, толкова излишен персонаж не знам дали има (във втората половина на сериала), а се водеше за един от главните персонажи... почти не говореше, еднотипна "замръзнала" физиономия, неземно лоша прическа, както и безхарактерен образ. Актъорът, играещ Само, се справи донякъде. Поддържащите персонажи, като цяло бяха на посредствено ниво. Критиките ми към този сериал са толкова много, че просто не ми се пише повече, а го гледах с излъчването, тоест ако го бях гледал "наведнъж"... нямаше и да го догледам сигурно, защото щях да забележа много повече пропуски. И за край ще кажа, че безсилието на сценаристите беше толкова голямо, че

 

убиха най-силните персонажи и най-добре изиграните образи, в лицето на Чон, Каок, Куантек... да не говорим за последния епизод и смъртта на Ун, може би най-силния и добре изигран образ, заради когото повечето хора са догледали този сериал... това бе върха на безбройните глупости, които сътвориха сценаристите в този сериал.

 

Определено това е един от най-слабите исторически сериали, които съм гледал, ако трябва да му давам оценка по скалата на историческите корейски сериали, то ще е 2/5 и то 2 само заради доброто начало, и някои силни образи. Трябва скоро да догледам втората половина на "The Princess Man", че той пък беше дори по-слаб в първата част, та да видим дали "Warrior Baek Dong Soo" ще си намери "конкурент" за тази година сред историческите :D. Но пък нищо не се знае, другия може да са го пооправили във втората част.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-после мъките за сценаристите и зрителите свършиха (завърши с 29 епизода :blink: )... Догледах го и не останах никак доволен. Не съм си и мислел, че исторически сериал с добро начало, може да се превърне в такъв провал. Определено това е един от най-слабите исторически сериали, които съм гледал, ако трябва да му давам оценка по скалата на историческите корейски сериали, то ще е 2/5 и то 2 само заради доброто начало, и някои силни образи. Трябва скоро да догледам втората половина на "The Princess Man", че той пък беше дори по-слаб в първата част, та да видим дали "Warrior Baek Dong Soo" ще си намери "конкурент" за тази година сред историческите :D. Но пък нищо не се знае, другия може да са го пооправили във втората част.

СТоТак, свалям ти шапка за желязната воля да догледаш тази боза до края! На мен релсата ми се огъна още на 15 серия!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз чак не мога толкова да прехваля сериала, но пък и не съм разочарована изобщо. Хареса ми и си го следях до края - най-вече заради хубавите костюми и някои сцени, музиката, интригата и актьорите. Краят се знаеше от самото начало, но

 

не ми хареса това глупаво захаросване на отношенията в трите двойки. Цял сериал нямаше една целувка, та на края решиха да покажат нещо, но пак липсваше някаква химия, особено между главните..

От трите мацки най-много ми хареса щерката на учителя на момчетата /дето го убиха/. Лелката също беше доста забавна. Двете главни според мен не се справиха - хубавки, но стояха като статистки през цялото време. Само Чин Чу по средата биваше горе-долу.. Жалко, защото младежите вложиха доста и се справиха доста добре през цялото време, само дето окепазиха финалната бойна сцена.

Но пък той сериала си е детски, базиран на комикс, а сценаристите наистина са видяли доста зор да доизмислят, за да удължат сериите, затова няма да им се сърдя!..

 

Сънг Хо и Чанг Ук ще ги запомня - много са талантливи и много чаровни. За мен си бяха точно на място и на точните роли.

Отново браво на децата в първите серии, защото те направиха рейтинга! Възрастните актьори няма пак да ги хваля, вече го направих.

Моите адмирации за Пак Чул Мин в ролята на Ин - остана си перфектен до края и отличен персонаж.

Хареса ми също японеца, дето се появи във втората част, но така и не намерих инфо за актьора..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм очаквал да се превърне в толкова тъп филм. Започна добре, можеше и по-добре, но всичко свършва с 15 епизод. Напълно разбирам dido100 защо се е отказал. Чак ме е яд за добрите актьори, които играят тук. Най-много ми харесват Светият мечоносец и неговата "конкуренция". Още в началото с малката бойна сцена между двамата си личи, че се очаква да са най-силните характери. Отлично си играят ролите, особено лошият. Много ме кефи начинът по който говори. Едновременно с този гледам и Дърво с дълбоки корени - няма място за сравнение, може би и за това този не ми допада толкова. Чумонг изгледах, че този ли няма да изгледам на инат. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хората който се чудят да гледат филма или не им препоръчвам да не се влияят от крайните коментари и сами да си преценят като почнат сериала.

На мене лично много ми хареса. Всички актьори се справиха добре. Имаше приемственост в персонажите на децата и превръщането им в големи после. Събитията се развиваха логично, но не праволинейно. Имаше много смисъл в сценария стига човек да се замисли: защо става така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Емоциално го почуствах така : АА мразя го този сериал, мразя го защо по дяволите трябва да е телкова несправедливо , нечесно и толкова тъжно. Мрзя го !

По принцип мисля за него че : Мии в началото , става въпрос за първите 16/18 епа нямах търпение да се прибера и да го гледам после...просто правих всичко възможно по-скоро да седна да го гледам , но в последствие започнаха да разтчгат локуми който не бяха на никому нужни, вече пред последната серия се върнаха на главната си история и започнаха да развиват действието ... беше страхотно изживяване да го изгледам този сериал, но края ... ох, не ми говорете за него чеее още не съм на себе си !! Как може да е толкоз несправедливо незнам ... !!

Актьорска игра : Чи Чанг Ук (지창욱) като Пек Донг Су - този човек е страхотен ... особенно когато се усмихне , когато е сериозен е мн смотан хич не му прелича xDD така дее , на части ме дразни ако гледате сериала ще разберете !!

Ю Сънг Хо (유승호) като Йо Ун - Е тва момче няма равно казвам ви ... страхотен е във всички отношения .... аз се влюбих в него !!

Оценка на сериала : ~ -10 от 10 ~ минуса е защото развиха локум , но той може да се пренебрегне :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам защо много хора си мислят че това е романтичен сериал. Основната линия във филма е приятелството. То се подлага на всякакви изпитания. Както добрите така и лошите персонажи. Второто е измамата и предателството. Определено филма е хубав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ох, свършиха мъките с този сериал. Оценката ми е 5 от 10. Ако беше сгъстен до 20 епизода щеше да е повече най-вероятно. Бойните сцени изобщо не ми харесаха, набързо скалъпени без много добра хореография, а и изпълнението им не беше на ниво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...