Jump to content

Recommended Posts

King+Gwanggaeto+the+Great_BG_poster_vers

ВЕЛИКИЯТ ЗАВОЕВАТЕЛ

Епизоди: 92
Режисьор: Ким Чонгсон (김종선)
Сценаристи: Чо Мьонгджу (조명주) и Чанг Кичанг (장기창)

В главните роли:
И Тегон (이태곤)
О Чиън (오지은)
И Инхье (이인혜)
Ким Чонгхуа (김정화)
Ким Сънгсу (김승수)
Чо Кьонгджин (조경진)
Им Хо (임호)
Чанг Шиньонг (장신영)
Нам Сонгджин (남성진)

Сюжет: 

Драмата разказва за живота на крал Куанггето Велики, който възстановява славата на Когурьо в борбата срещу Пекче, които са нападнали Когурьо преди раждането на Куанггето и са контролирали Източна Азия по време на управлението на крал Гънчого. "Ако един човек мечтае, мечтата ще си остане само мечта. Но ако мечтаят 10 000, това може да се превърне в реалност." Това е историята за един от най-великите герои и владетели в корейската история. Историята за Куанггето Велики...

С български субтитри: :click:

С български и английски субтитри: :click: 

С руски субтитри: :click:

Дотук гледах 3 серии и не съм впечатлен,но обикновено в корейските сериали първите серии са  много тегави.

Dofin, за толкова дълъг сериал е нормално действието да се развива по мудно. Аз също изгледах 2 серии с руски превод и мисля че има поренциал да се гледа и в бъдеще

Сериалът е страхотен,действието се развива доста по динамично от  повечето исторически сериали.Няма ги клишетата със родителите,детските години и т.н което е типично за тези сериали и което лично на мен ми е все по-досадно.Няма ги и лигавите любовни истории като централен акцент.Има много битки политика и интересни взаимоотношения между героите.Вече съм на 55 епизод и мога да кажа,че не ми е било скучно и досадно за разлика от Чумонг например,където към средата на филма превъртах почти цели епизоди,защото ми беше писнало да ги гледам героите как стоят на една маса по цяла серия.

И аз го почнах това и за сега си ми допада, но го гледам на руски, някой знае ли читавили са българските субтитри?

Динамиката наистина е добра, за сега съм още в началото, но всяка серия се чудят как да се надцакат...

Другото което ми допада, че за сега не ги изкарват някави супер герои, тактици или...бе знаете какви

Аз съм лаик но мисля, че буквите са читави

Ще може ли да помоля ако някой ги има всички бг субтитри, да ги направи на един рар файл и качи някъде, ще съм му много благодарен !

Erutan

Благодаря за субтитрите !