Jump to content

First Love | Hatsukoi (2006)


Recommended Posts

spacer.png

Hatsukoi

 

 First Love


Първа любов

 

Година: 2006
Времетраене: 114 мин.
Жанр: Криминален / Драма / Романс
Сценарист: Yukinari Hanawa
Режисьор: Yukinari Hanawa
Участват: Aoi Miyazaki, Masaru Miyazaki, Keisuke Koide, Tasuku Emoto

IMDb: 6.4

Резюме:
В хаоса на 60-те години на XX век, Мисузу самотна гимназистка от разбито семейство,

намира убежище в компанията на брат си Рио и неговите приятели.

Тази колоритна група от бунтуващи се младежи, запълва ежедневието си предимно с пороците на времето,

в което живеят, а именно алкохол, наркотици и активно участие в анархистки протести.

На фона на социалното недоволство, тяхните взаимоотношения постепенно се разпадат,

а Мисузу се оказва замесена в опасен заговор срещу обществото, планиран от

вечно бунтуващия се Киши - обир на банкова бронирана кола с 300 милиона йени.

Двамата съучастници правят множество репетиции на предстоящия обир,

 тази им тайна ги сближава и постепенно се оказват безнадеждно влюбени.

:essub: 

 

Свали с  :subs::click: :click: :click: 

 

Онлайн с  :subs::click:

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хубав филм! Бързо развиващо се действие, напрежение тук-таме... в общи линии интересен филм и дабре ми дойде след съсипващите драми, на които напоследък съм се отдала.

 

Интересен факт, ако не сте го забелязали вече де, брата на Misuzu(Aoi Miyazaki) всъщност наистина й е брат... Това ме изненада

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързо развиващо се действие ли, на мен ми са стори бая муден... аз бях всъщност в странно положение,защото ем не виждах смисъл да гледам един толкова влачещ се филм,хем пък го изгледах и нещо не ми даваше да го спра.. и след края все пак са питах защо съм го гледала...

Подведох се по заглавието всъщност.. очаках съвсем друго... е все тая не го причислявам към филми които не съм харесала

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филма ми хареса много...Наистина отначало и мене не ме грабна..но вече от момента,в които почнаха да замислят грабежа взе,че ми стана интересно...Накрая завърши много тъжно и въздействащо...Особено начина, по който даваха снимките на всеки поотделно и казваха какво се е случило с живота им..! ! Аз много се надявах тези двамата накрая да са заедно...Той да се появи отнякъде,но филма не е толкова любовен жанр,колкото драма..!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трудно начало,интригуваща средна част на филмът и някак си неочакван поне за мен финал.Леко се колебая в оценката си,мисля,че както може да му допадне много на някой така и може да не му се хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Края със снимките поне малко осмисли загубеното ми време. Мудно, тромаво, мудно, тромаво, мудно, тромаво......досадно........и пак от начало : мудно, тромаво, мудно тромаво........На няколко пъти бях на път да го спра, не го направих, защото това беше най-дългият ми опит да сваля филм ( даже опитите бяха два. Първият продължи шест месеца) и на инат го изгледах. обречения бунт на бунтовниците без кауза от 60 и 70 години в японски вариант, но много зле направено. А баткото на квадрат на Аой някак ми напомня като присъствие на Огури Шун и определено ще му потърся и други филм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм е правен по действителен случай, който е останал в историята като единственият обир с неразкрити виновници. 

Масару няма много участия на екрана, но с него винаги препоръчвам Eureka. Това е дебютният им филм, на него и на Аои. Шинджи Аояма е виновникът двамата да започнат обещаващи актьорски кариери преди повече от 10г.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...