Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


Shonen Meriken Sakku 少年メリケンサック

 



Страна: Япония

Година: 2008

Жант: Комедия, Музикален
Режисьор: Kankuro Kudo

Времетраене: 125 мин.

IMDb


Участват: Aoi Miyazaki, Yuichi Kimura, Tomorowo Taguchi, Hiroki Miyake, Yusuke Santamaria, Koichi Sato, Ryo Katsuji, Kazunobu Mineta, Tomohito Sato, Pierre Taki, Ishida Hoshi
 



Резюме:
Може и да не е най-големият, може да не е най-бляскавият филм, но Shonen Merikensack на Канкуро Кудо е без съмнение един от най-очакваните филми за 2008 година. В тази комична пародия, ексцентричната служителка в звукозаписна компания на име Канна (пресъздадена по невероятно забавен начин от Аой Миядзаки) е поставена под голям натиск да открие нови лица за бизнеса, ако иска да запази работата си.
В интернет тя открива потресаващо концертно изпълнение на пънк-рок банда със странното име Shonen Meriken Sakku (Brass Knuckle Boys) и е напълно сигурна, че е открила следващата велика рок банда. Разбира се Канна решава да ги представлява от името на компанията без дори да подозира, че видеото е от 1982 г. и Shonen Meriken Sakku са вече мъже на средна възраст...

 


:essub:


Свали филма с български субтитри: тук и тук

Свали филма с английски субтитри: тук

Свали филма с руско озвучаване: тук

 


Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ехей, туко що го иззяпах. Съвет- преди да си го пуснете, някъде си оставете главата, изключете си мозъка , или просто не мислете. Винаги ми е правило впечатление в японските филми (поне тези, които аз съм гледал), колко сдържани в емоциите си са джапанките, културни са, уважават другия и т.н. Хе-хе, тук няма нищо такова, беше ми адски приятно да гледам как се лигавят, простеят, куфеят, преиграват на моменти, въпреки това, не знам защо, ала ми беше доста забавно. Да, на пръв поглед филмът е пародия, без всякакъв смисъл, със сюжет, колкото да се каже, че има такъв. Аои определено беше много шантава, честно казано на моменти дори и съчувствах, в такива ситуации я поставяха. Лентата определено няма да кандидатства за Оскар, не претендира да има и някакви кой- знае какви качества, но според мен, под привидно грубата и просташка външност на действието се крие една доста неочаквана доброта. Честно, от гледане на толкова много комедии, последно време почти няма филм, който да ме кара да се смея през по-голямата част.

Определено моментите във минивана бяха култови, да не говорим за конското, което Миядзаки им стовари, на бедните пънкари. Слагам си ръка на сърцето и се заричам, че по- бездарна банда не съм слушал във филм, въпреки всичко съм доволен.

 

Сега малко да обърна внимание и на превода:

Любак, бъкел не разбирам японски, не съм гледал и английските, ала от към превод си се справил страшно добре (само си оправи заглавието- че там си ги писал , че са с "месингови" боксове, а през целия филм споменаваш "метални")

Прав си, наистина ти трябва една хубава редакция, щото техническата част си я заебал(да ме простят дамите за езика, ала след тоя филм- просто няма как). :oops

 

Оценка за филма: 8,5/10 (заради оригиналността и забавлението, което ми поднесе филма)

 

P.S. Ех, за малко щях да забравя и това:

shonen_merikensack_trailer_320.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е точно live anime, толкова преекспонирано, ярко, рязко, хаотично, нереално... и музикално... Detroit Metal City, anyone?

На места буквално се сецвах от шаш и див смях едновременно. Адски забавно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключителна комедия! Толкова не се бях смяла на филм скоро. Нещо в самата история не ми харесва, но комични ситуации определено има много

Точно, както при голяма част от японските комедии, все едно гледаш аниме

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това бе един от най-слабите филми, които съм гледала...

а очаквах много...може би тук сгреших...

за мен филма е провал...

да, имаше комични моменти, но...но...защо ли бяха...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С този филм Аои Миядзаки ми се издигна в очите! Просто беше страшна, то не бяха нерви, то скубане на коси, а и куп други работи дето и се изсипаха на главата... А като и гледаш крехкото телце, как се тръшка наляво и надясно покрай чичковците - да се учуди човек, откъде черпи енергия. Постера много хубаво хваща окото, ама във филма няма нищо чак толкова "розово". Заслужаваше си гледането, ама може и да не се повтори, защото покрай тия пънкари от старата гвардия на мен нерви не ми останах само от зяпане на екрана...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този филм ще го определя само с едно изречение. Филмът на ГОДИНАТА!

 

Така не се бях смял от много отдавна. В момента съм толкова афектиран, че не мога да намеря думи да опиша как се чувствам. Абе "сърфирайки минава времето!"

 

Аой направо ми скри шапката в този филм. Боже, страшна беше!

 

А когато този му вика оставави я, че ще се разплаче и тя издава някакъв супер пресилен рев "Уаааа" Не, не немога повече....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напоследък не се бях смял толкова.Този филм наистина ме разби,но от началото до края останах с впечатлението,че нещо му липсва.И накрая го осъзнах от началото до края очаквах да станат отново готини младоци по някаква случайност,но разбира се не се случи,Японците НИКОГА не правят това което очакваш...Но филма наистина си заслужаваше сълзите по време на смях,особено на сцената когато Джими избегна двете китари

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БУАХХААхахаха... само ще кажа, че има вероятност утре да го гледам пак, и в други ден също...

адски качествен филм, не съм очаквала да видя в джап филм толкова готина самоирония на собствената им музикална картинка... Не мога да спра да си пея Андромеда XDDD Много хитро са избрали Телия да възпее небесно тяло като имаме предвид дискографията на Гакт (Moon, Mars... etc)..

и после като се появи увиването на 'Сакура' щях да падна от стола от неистов смях; умопомрачително ме изкефи и след това с GOA и песните за това как грее слънчице и се разхождат със сламени шапки, за ръка заедно... под лъчите на любовта. Само заради тези 3 сцени му давам 100 от 10.

 

П.П. Малко превода май не беше на ниво, но е оправдано, сигурно си искал възможно най-бързо да го привършиш, за да го гледат повече хора. Ако има как му дай една редакция главно заради Джими Хендрик(?), 'А, Г'' когато свирят на китарата в началото (това са ноти: A - ла, G - сол); нещо странно имаше и със "poo", което беше оставено като "po или по" в българския вариянт, не можах да схвана какво си искал да предадеш :green: И за някакви турци и ходжи се споменава, което пък съвсем не разбрах, май си поомешал регистри и култури, по-добре да беше писал "корейци, долни виетнамци", все пак за японците Турция си е една екзотична страна с похотливи белиденсърки и минарета :green:, как е дадено в англ. текст това? А и за "сърфирайки минава времето" също ми се видя, че има несъответствия, поне смислови, аз японски не знам, но ми се чуваше нещо 'Ню Йорк' през цялото време. Едно е сигурно, тази вечер ще сънувам запетайки, не бях виждала толкова много в един текст никога досега. Но имаше и много неща , които ми звучаха много смешно на български... надявам се не се засягаш от градивна критика, с най-добри намерения изброих някои от нещата, които се набиват най-много на очи. :lol!: :green: ...ооо Андромеда...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хахаха не се обиждам никак. За това, че буквите имат някакво нотно съответствие не зная, не свиря на китара. Аз помолих някой по-запознат да удари едно рамо, но никой не се отзова. Имам свойството да превеждам това което е написано в английските субтитри, та там си е също недовършено Хендрик.. . Това за "ро" "по" не се сещам кое имаш предвид. Поговорката на английски беше, че старо куче, нови номера не може да научи. Мисля българския еквивалент е именно, че стар турчин ходжа не става. Ясно е че те за турци не са и чували, а идеята е съвсем друга. За сърфирайки времето минава, пак няма съмнение, че това беше използвано в английските субтитри това съм превел. Не знам за другите, но аз предпочитам да преведа коректно, а не да доукрасявам или изменям значението с цел благозвучие. Ако търсиш дълбок смисъл и извисени стихове в текста на песните, то такъв няма и във филма именно това е ясно показано, че текста на песните им е без никакво значение. Това е пънк все пак. За запетаите се съгласявам, честно казано слагах навсякъде да няма недоволни, че съм изпуснал нещо Никак не съм бързал, доста по-уверен съм в английския си от колкото в българския. Ако някога има грешки, в който и да е мой превод те биха могли да са технически(тайминг, брой символи и т.н), граматични, пунктуационни, но никога смислови и тва на 100%. Гледам ги по n+1, дори най-обикновените сцени и реплики докато се уверя, че на 100% съм разбрал вложения смисъл. Така, че приемам бележките за пунктуацията и "А", "Г", но другото си е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не ти успорва познанията по английски. Хубав ти е превода. Опитах се да бъда от полза... продължавам да си твърдя, че съществуването на думи като "турчин" и "ходжа" в тоя филм са нелепи. Разбрах ти идеята, че е поговорка, сигурно 'man can't teach an old dog new tricks". Само, че изпускаме момента, че в английския превод е дадено неутрално, а ти си го оцветил със реалии, което не е правилно. Ако нещо се съмняваш в правотата ми, прочети някъде из нет-а статии за "methods of adjustments" при превод и там ще прочетеш. Не става въпрос дори за стил, а за смесване на културни реалии... това е все едно да преведеш "Let's go Dutch" като "Дайте да се направиме на холандци", за да си се запази "идеята". Изобщо не искам да се правя на супер про, но като видя, че нещо е прецакано ми се ще да го кажа, за да не става пак. А и тая поговорка за ходжата е турска и аз например не я знаех, на бг има 'Стар вол трудно се препряга.' обаче дните на ТеКеЗеСе останаха далеч в миналото, така че не виждам проблем да не се преведе тая поговорка изобщо, а да се измисли нещо хитро,което да дава значението.

Малко се отплеснах, сорка, L_U_B_A_K_A_8_6, ако има нещо друг път за редакция съм на среща.

аа.. сцената с "по" е съвсем в края на първия диск, фарти изцепките в колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам за вас, но аз на моментите с "убитаците" направо се попилях от хилене. Страшно попадение беше тази дума в превода. Това не било рок?! А стига бе За съжаление аз не мога да се сетя за някой кусур в превода и не мога да помогна в тази област. Ни запетайки съм забелязал, ни турци, ни нищо. Наистина уникална парадия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, не, не!!! Тоя филм ме върна години назад в миналото, когато отидох на първия си хардкор концерт. Помня че бях едновременно ужасен и възхитен! Вярно, хардкорът от 25 години няма почти нищо общо с пънка, но настроението по концертите и сега си е същото: високи акорди от които имаш чувството, че тъпанчетата ти ще се пръснат, издупени на макс басове, от които всичко отвътре ти се обръща, мошпит в който хвърчат шутове и юмруци, хора, които ти скачат върху главата, агресията ти, която бавно се надига, внезапният прилив на енергия... еххх, спомени, спомени!

Какво да кажа... филмът си е гениален! Не, нямам предвид, че е виртуозен или нещо подобно. Нито блести откъм сценарий, нито откъм ефекти или операторско майсторство, нищо такова. На средностатистическия зрител ще се стори като нещастен опит за оригинална комедия. Гледал съм 1000 пъти по-забавни и издържани филми. Тези обаче, които някога са имали досег с пънк културата (ако може да се нарече така) няма как да не му се накефят. Просто до такава степен са го показали в истинската му светлина, както никой друг филм на същата тематика - било то документален или игрален. Сигурно ще кажете "Абе ти луд ли си?", "Глух ли си?", "Това е най-бездарната банда, която съм чувал, а филмът е в пъти по-зле".

Бандата наистина е бездарна!!! Това е може би най-ужастната пънкария, която съм чувал. И все пак каква атмосфера създава: иде ти да покажеш един хубав среден пръст на целия свят, на всичко и всеки, който те дразни. Иде ти да подскочиш, да замахнеш (с китара, с бокс, с гола ръка, с каквото и да е) дори и да не удариш нищо. Иде ти да изревеш текста на безумната песен или просто нещо неразбираемо, ако не го знаеш. Това е без значение! Като посъбереш малко смелост може и да скочиш от сцената и знаеш, че няма да те оставят да паднеш (освен, ако не си 100 кила де ). Това са пънк-рок концертите. Не ти дреме хубава ли е музиката, лоша ли е. Просто отиваш на това място, където знаеш че може да разпуснеш, както никъде другаде, без да те сочат с пръст или да ти се смеят. Пък и да ти се смеят, пука ли ти? Не. Накрая всички ще те забравят и това ще се случва отново и отново.

Без да изпадат в клишета, в този филм казаха няколко много вярни неща: "Пънкът не е някаква мода, това е начин на живот."; "Съвременните банди не струват, затова хората се кефят на старото." Аз пък бих го определил като "нелицеприятна манджа, която упорито отказваш да опиташ, но ако се насилиш да я пробваш, после не можеш да спреш да я ядеш". Колкото и странични хора да съм водил по концерти, един не ми се е оплакал.

Аой Миядзаки пък каква роля направи, не е истина!!! Има някакъв звяр в това крехко телце. Ех, да ми падне това японче... мхмм... айде стига глупости съм говорил. Гледайте филма, ако още не сте, и забравете всичко рационално и логично. Ако имате хубави мощности у вас - надуйте ги на МАХ и си махнете главите. 10/10 от мен и поздрав с тая песен...

http://www.youtube.com/watch?v=GZg8xtCxXRc&feature=player_embedded

 

И същата песен на живо... (за да видите какво чудо е)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

мисля че в мен има взрив от емоций страшен ! гледайте за да се почувствате оттърсени от всичко и за миг да се посмеете както никога до сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз понеже съм фенка на гадния пънк (или ай да не е пънк, ама хард-кор) и аз ще изкажа положително мнение. Супер много се изкефих и на групата, и на филма и на всичко, ама ако историята беше за младоците, щеше да е още по-яко. Ееех, Джимито особено... А стария Харуо ми беше мн познат, ама не мога да се сетя къде съм го гледала...

Пародията на Гакт... нз какво да кажа Песента за Андромеда ме разби. Ма пича мн приличаше на него, и прическата му докарали и визията...само дето Гакт е як, пък тоя...

А краят беше жесток... Джими умря ли, кво направи, не можах да разбера, ама задника му беше идеалният завършек.

Евала, наистина просто не съм гледала по-добър филм на такава тематика... Всъщност никога не съм гледала филм с толкова пънк... с всичките му гадости... То не беше краварник, не бяха пръдни, чак побой над емота имаше...

Абе ужас, нямам думи...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най- откаченият филм, който съм гледала някога!!! Супер много ми хареса :) такъв смях, такива гаври просто не беше истина :rofl::rofl::rofl:

Японците определено умеят да правят качествени филмчета ;) Мси за субтитрите :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...