Jump to content

Recommended Posts

Изгледах сериалчето за една седмица. Много ми хареса всичко. Пищни декори, костюми, много готин каст и музика.

Историята се развива равномерно без много пълнеж, който да дразни. И някак без да се усетя пусках сериите

една след друга (за сметка на един здравословен сън например :P ). Обожавам да гледам всякакви фантасмагории

и затова истарията ми беше страшно интересна. От женска гледна точка мога да кажа, че трима от братята определено

радват окото :i love this: С две думи-чуден сериал. Хиляди благодарности на преводачите за подареното удоволствие.

Ще се ослушвам за втори сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой знае ли кога ще започне втори сезон? Днес се сетих да поровя и открих един трейлър с мелодията от "Легендата за четирите Бога на Краля" :huh: луда работа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за превода. Благодарение на това изгледах този интересен сериал. Няма да сипя хвалебствия за сюжета, каста и т.н., но го препоръчвам за любителите на исторически драми. Много свежо и за разлика от корейските сериали в този жанр приятно изненадва с край, който не те лишава от цал пакет носни кърпички. Беше първият ми китайски исторически сериал и вече търся следващия.

Относно втория сезон четох, че всъщност ще се развива съвсем различна история и общата фигура между двата ще бъде Императора (4-тия принц). Основната двойка от първия сериал ще се появи само за малко в началото на първа серия и в края на последната. И аз искам да го гледам. Ако намерите торент, моля, постнете линк ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има втори сезон: Gong 2 (2012)  :up:

 

Алтернативни заглавия: Gong Suo Zhu Lian

Страна: Китай

Година на излъчване: 2012

Жанр: исторически/романтичен / фентъзи

Епизоди: 37 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал. Първият китайски който гледах и започнах да ровя за да намеря инфо за този период. :) Благодаря на преводачите. 

С нетърпение чакам втория сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериал - приказка, така мога да го определя :) Приказка, защото въпреки лекотата с която умират, или искат да умрат, така и бързо героите оживяват. Сериал в който мъжете знаят как да израждат, а жените не, и когато раждат след 5 мин. родилката е на крака. Сериал, в който китайската медицина върши чудеса :)

Интериора е малко кичозен за моите вкусове, но някак добре пасва на китайските разбирания за заможност.

 

4-тия принц е като Одисей - умен и хитър, а главната героиня Цин Чуан е като Шекерезада - за да се спаси, дава съвети :)

Сериалчето се гледа много бързо.  Дори не разбираш кога е свършила серията и искаш да гледаш и още и още.

Интересно, а какво ли става с момичетата принцеси, или един император не може да има женски рожби ;-)

 

Главната героиня много радва, с тази непринуденост на персонажа и с това бързо говорене ми е като анимационен герой. :panda-145:

Всъщност всичко говорят много бързо, и с това забързване на камерата на моменти още повече заприличва на анимация.

Интересното е, че в съвременния свят Цин Чуан я представиха като вяла и без особени таланти, но в историческото съвремие си е направо гениална.

 

Забавен сариал :) Съпруга Лян ми е фаворитка :up: Накрая сериала става малко сериозен и тежък, но пък съществува фентъзи елемента, което го спасява от прекален драматизъм.

Благодаря за превода  :bow:  и се надявам някой скоро да ни зарадва и с превода на другите два сезона.

 

До колкото виждам от руснаците още не са качени всички серии.

 

Сезон 2 - с руски субтитри (иска регистрация)-има качени 16 от 36 серии    :click:

 

 

Сезно 3 - има качени 4 от 44 серии - сериала излиза през 2014 г.   :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

някой да е запознат с този сериал - Gong Suo Chen Xian или "The Palace" от 2013 година. Филмът е свързан със сезоните от тази тема, но не мога да го открия абсолютно никъде. 

 

a72d5145jw1e5r1o9zc3fj20c80h7gok.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, това и аз съм го изгледала -и двата сезона, но не бях видяла, че има тема.Хареса ми да погледам китайският двор и интригите, които може да роди човешкият мозък. Сега чакам да се съберат повече серии от 3-я сезон, руснаците са превели  12 от 44, а във "вики", нещо не ми излиза, за други езици.

Моят принц е  Mickey He като Yin Zhen (4-ти принц) от първи сезон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въпреки повечкото серии, успях да го изгледам сравнително бързо. Допадна ми сериалчето има си от всичко по- малко, като емоция. :) Актьорите се справиха добре, сюжетът също ми допадна. Сериала ми прилича повече на фантастична приказкка, което го прави лесен за гледане, защото не успя драмата да ме натовари. Единствено финалните епизоди са по тежки, защото там драмата, която преобладава, наистина успя да ми въздейства. Музиката много ми хареса! :)

Хареса ми и финала, след всички проблеми, заслужено се намериха и събраха. :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Яко, весело сериалче със симпатични актьори. За първи път се осмелявам да гледам китайски сериал, и този много ми допада докъм 10-та серия. Образите са добре изградени, за разлика от корейската щуротия на същата тема, макар че още се мъча тук да им свикна на накъсаната реч, много е ми е необичайна. Големи симпатяги са тия тук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ау, разкошен! :kissy: Изгледах го на един дъх! То не е любов, то не е драма. Всичките актьори са много силни, сюжетът е стегнат и държи в напрежение. Е, обстановката е малко кичозна, но няма кой знае какво значение, на фона на действието с всичките тия интриги и обрати. Лично аз си бях за номер 4, актьорът го пресъздаде плашещо реалистично, но пък и номер 8 е страшен сладур - с все така живото дете в себе си. А главната си беше истинска личност, уха, а не  безгласна буква в сюжета. Само

 

раздвояването и дойде малко шизофренично, ама нейсе. И малко внезапно заряза номер 4, хич никакъв шанс не му даде поне да поговорят, малко нелогично. Но пък как да избереш между тези двама красавци?

 

Много красива драмичка, държи на нокти до последно.

 

А краят е такава невероятно приятна изненада!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах го преди няколко месеца и ми остави топъл спомен. Сега го изгледах отново, този път заедно с майка ми, което е невероятно постижение. Това е първият и единствен сериал от тази част на света, на който не е скочила на втория епизод да си ходи с презрителни коментари - даже ме гонеше да пускам още и още серии. 

Факт е, че сериала е зарибяващ. Действието се развива бързо, няма локуми, разтягане и протакане, мястото на действие се мени, влизат и излизат нови образи. Иначе казано, няма скука. Костюмите и бижутата са разкошни - актьорите ли да гледам, субтитри ли да чета или по бродериите и висулките да се захласвам. И любофф голяма, отделно пък Цин Чуанчето от дето мина сичкоту принц се изпонатръшка.  :lol2:

 

Ето малко инфо какво още се е екранизирало около този сериал:

 

Scarlet Heart (Parent Story) 2011
 
 
 
The Palace (Prequel) 2013
 
Crazy for Palace (Parent Story) 2013
 
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудна приказка! Изгледах я на един дъх...Aтмосферата, музиката, героите, интригите, любовта...ех, любовта...всичко те потапя в нея...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,някой да знае от къде мога да сваля този сериал?

 

@str_man, това е темата на сериала, за който питаш. Виж първия пост на първа страница - има разни линкове за теглене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, bealonenomore написа:

Здравейте,някой да знае от къде мога да сваля този сериал?

 

@str_man, това е темата на сериала, за който питаш. Виж първия пост на първа страница - има разни линкове за теглене.

:bow:благодаря :thanks::es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...