Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

Gaichu/Harmful insect


Жанр: Drama
Година: 2001
Режисьор: Akihiko Shiota
Участват: Aoi Miyazaki, Seiichi Tanabe, Yu Aoi, Yusuke Iseya
IMDb
Награди

Резюме:
Сачико е 12-годишна гимназистка с доста объркан и сложен житейски път. Баща ѝ изоставя семейството си още докато тя е невръстно дете, а майка ѝ от своя страна е потайна и студена към нея. Копнеейки за бягство от нерадостното си съществуване и живот, в съчетание с липсата на бащино напътствие, Сачико изгражда специална връзка и отношения с учителя си Огата. Опасявайки се, че връзката им, нарушаваща установените морални ценности, може да бъде разкрита, той напуска работа и се мести в друг град. Въпреки че Огата и Сачико продължават връзката си чрез писмена кореспонденция, липсата на истински приятел и опора водят Сачико до тежка меланхолия. Когато майка ѝ се опитва да сложи край на живота си, проблемите в живота на Сачико стават твърде големи и непоносими за нея. След като напуска училище, тя намира временно успокоение в компанията на други изпаднали в немилостта на обществото, живеещи отвъд моралните и културни ценности.
Но когато е принудена да се завърне в ограничението на класната стая, нейният дълго подтискан гняв започва да взима превес и ходът на живота ѝ бързо излиза от контрол.

:essub:
 

Свали филма с английски субтитри: :click:

Свали филма с руски субтитри: :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След този филм и All About Lily Chou Chou си задавам въпроса то в Япония има ли нормални тинейджъри?

Въпреки това филма ми хареса и заради репликата:

 

А ако всяко зло е в основата на човешкото съществуване, а ако добрината е състояние просто различно от злото…

 

 

си заслужава да се гледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя филм доста ме депресира.. Не знам дали нарочно си ги правят такива филмите или това си е самата действителност, ама просто не мога да си представя как се води такъв живот. ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой би ли ми обяснил какво точно стана накрая? Стори ми се сякаш някой е отрязал половин час екранно време и е добавил финалните надписи. :o

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...