Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

R2B: Return to the Base

Оригинално заглавие: 비상[飛上]: 태양가까이 (Bi-sang: Tae-yang-ga-kka-i )
Алтернативни заглавия: Soar:Close to the Sun, Red Muffler
Българско заглавие: Полет: Близо до слънцето

Asianmediawiki


Режисьор: Ким Донг Уеон (My Boss, My Teacher 2005)
Държава: Южна Корея
Година: 2011
Жанр: Екшън, драма, военен
Времетраене: 113 мин.

Актьорски състав:

Рейн (Би)

Шин Се Кьонг

Ю Джун Санг

Ким Сонг Су

И Ха На

И Джонг Сок

Чонг Сок Уон

О Дал Су

и др.

Резюме: Филмът е нова екранизация на класическия филм Red Scarf (1964) на режисьора Шин Сак Ок. Историята е за приятелството на двама пилоти, които се присъединяват към Въздушните сили и които рискуват живота си.

Допълнителна информация:
Филмът скоро смени името си от Red Muffler на Flight: Close to the Sun, но също така бива преведен от корейски още като Soar: Close to the Sun, Fly up: Close to the Sun, Take off: Close to the sun и т.н. Главният актьор Рейн се снима в него по време на световно турне и споделя, че снимките вървят много добре.

Личното мнение:
Не може да разочарова. От Рейн може да се очаква само все по-добро и по-добро представление. Режисьорът на филма Ким Донг Уеон е режисирал My boss, My teacher (2006) както и City of Damnation (2008), Drifting Away (2009). Продуцентите на филма са участвали в холивудските продукции Inception и Dark Night. Очаквам много страсти и смели пилоти на фона на мрачна, но красива атмосфера.

С български субтитри :click: :click:

С български и английски субтитри :click:

С руски субтитри + OST :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:ph34r: исках аз да пусна темата ... иначе :thanks:

 

Допълнителна информация:

 

Oт Екипът наел се да реализира филма от сега ни палят въображението с обещания за спиращи дъха сцени !

За реализацията на снимките е поканен екип от Холивуд ,които са експерти в снимките на бойни сцени - техни проекти са блокбъстърите (кликайте на имената, за да зърнете за ко иде реч )

(с Леонардо Ди Каприо, Марион Котияр, Джоузеф Гордън-Левит, Кен Уатанабе, Елън Пейдж, Майкъл Кейн, Килиън Мърфи, Том Беринджър, Лукас Хаас, Дилийп Рао, Том Харди ),
( Никълъс Кейд,Джон Кюсак и Джон Малкович ),
( с Джош Лукас, Джесика Бийл, Джейми Фокс, Сам Шепард, Ричард Роксбърг, Джо Мортън, Иън Биас, Ебон Мос-Бахрач, Майкъл Денка и други )

 

Очакват ни първокласни екшън - сцени и много динамика:)С този филм Корея ще е третата страна в света, която ще направи модерен филм за война във въздуха, който съдържа баталните сцени във въздуха, които са плашещо реални - преди това такива филми са реализирани в САЩ и Франция

 

Филмът е определен за пускане през ноември 2011 година.

 

Oригинала в снимка :1964г.

431px-red_scarf_1964-south_korea-p1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси за допълнениетоsmile.gif

Списание ROKAF (Април 2011) също публикува обстойна информация за старата и новата версия на филма. Ето я корицата на списанието а останалите страници ги има ето тук.

 

 

HH1.JPG

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам търпение за филма, но ми се иска да гледам този от 1964г.. Търсих го доста, но нищо не открих. Някой знае ли от къде мога да си го изтегля.

Покрай римейка с Рейн, чух доста хубави неща за първия филм и май той едва ли не е класика. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам търпение за филма, но ми се иска да гледам този от 1964г.. Търсих го доста, но нищо не открих. Някой знае ли от къде мога да си го изтегля.

Покрай римейка с Рейн, чух доста хубави неща за първия филм и май той едва ли не е класика. :P

 

И аз разбирам, че филмът Red Scarf (1964) е бил легендарен. Но за съжаление трудно се намират стари филми :( затова поръчах на един приятел Yoo Min, който си заминава за Корея за малко да го намери. Така че малко търпение и ще го открием една-две седмици...

 

Филмът е за една жена, чийто приятел бива убит във войната, а неговият най-добър приятел се грижи за жената, която в последствие се омъжва за генерала. За това как войната в Корея се отразява на живота и любовта. Red Scarf определено си заслужава издирването и високобюджетното продължение тази година.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато чакаме старото и новото филмче, пожелавам и аз Честит 29-ти Рожден Ден на Чонг Джи Хун!!! Ето снимка от снимачната площадка с екипа на новия филм. Явно, работата продължава със задружни усилия, въпреки всичко.

332431680.jpg

 

 

 

Споделям и едно видео за предстоящия филм, където с просто око се виждат размерите на самолетите и колко сериозно обучение е трябвало да минат актьорите, и най-вече Би.

 

 

 

 

А ето тук е интервюто на Рейн с превод на английски:

 

 

Забравих да уточня по-горе, че ROKAF е официално списание на корейските въздушни сили в което бяха публикували материал за това, че единственият който е успял да издържи тренировките за филма, е бил Рейн. Дори се е подложил успешно на 9G сила на гравитацията. След всичко, което трябваше да изтърпи за нинджата, явно и тук, ще му бъде подложена на изпитание физиката и психиката.

 

 

И последно, още една снимка, само с него от мястото на снимки за настроение B)

 

coooo.jpg

п.с. Не, това все още не са снимки от казармата:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нова снимка на Рейн и компания от сценичния екип на филма. Явно партита не липсват след тежката работа на снимачната площадка:)

t1.PNG

На снимката са много знаменитости: Kim Sung-so, Yoo Joon-sang, Lee Ha-na, Sin Se-kyeong, Lee Jong-hyuk, певецът Se7en, Baek Ji-young и нейния приятел Jeong Seok.

 

 

И още няколко фотоси от работата по филма:

 

rr61.jpg

 

 

Прегръдка:)

 

 

rr32.jpgR1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

още една снимка от сета на филма:

 

nate.jpg

 

Рейн с актьора Lee Jong Seok, които си разменят огромни благодарности един към друг:

 

Джи Хун Хьон-ним (Рейн): 'Това е човека, на когото искам да приличам. Той е истински мъж.'

 

Lee Jong Seok: 'Хьонг (Рейн)! Стеснявах се да изразя благодарността си към теб, но най-накрая събрах смелост. Благодаря ти, за това, че винаги ме окуражаваш и се грижиш за мен, въпреки че не съм достатъчно добър за теб. Ти си ми като брат, и съм ти много благодарен! Вярвам, че филмят ще бъде голям успех!'

 

Голяма братска любов са!

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така...поръчката за филма от Корея не простигна, защото било много трудно да се намери. Но за сметка на това, да споделя още нови снимки от предстоящия филм.

 

 

flight4.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам търпение за филма, но ми се иска да гледам този от 1964г.. Търсих го доста, но нищо не открих. Някой знае ли от къде мога да си го изтегля.

Покрай римейка с Рейн, чух доста хубави неща за първия филм и май той едва ли не е класика. tongue.gif

 

Намерих старата версия на филма в YouTube под името Red Muffler ето я 1-ва част

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих старата версия на филма в YouTube под името Red Muffler ето я 1-ва част

 

 

Оу, мерси душа, веднага почвам да го тегля!

А филма се очаква да излезе в най-скоро време...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този така дългоочакван филм ще се появи по кината този август ( по последни данни), но вече под ново име "R2B: Return to Base".

Мисля че, няма нужда да казвам колко много искам да го гледам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Онлайн, с англйски букви (машинен превод :() My link

 

Нещо като "Рамбо", нещо като "Топ гън", нещо като "В тила на врага"- само че с корейци. :huh: Клиширан и предвидим сценарий, особено нереалистичен и смешен в частта с полетите и боевете :( :( :( :( Добре, че е Sin Se-kyeong, поне да радва окото и душата! :D

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При такъв каст и убийствен ОСТ няма как да не е отличен резултатът, поне за мен. Рейн - пилот - ОМГ :wub:@cucyta да не го пропуснеш!

fullsizephoto246247.jpg

 

Reunion на Пълна къща за Рейн и Kim Sung Su, когото първоначално не можах да разпозная. Интересно дали специално за тази роля е качвал килограми. Страхотна игра на Yu Jun-Sang, Lee Ha-Na и Cho Seong-Ha! Само ШСК не ми беше на място тук. Смятам, че ролята й изискваше доста повече твърдост отколкото тя показа, една такава вяла и неемоционална ми беше. Отделно Рейн имаше повече химия с Lee Ha-Na, която му беше колежка, а не любовен интерес, отколкото с нея. Май за първи път да не я харесам и аз ШСК. 

 

А тази песен като я чух...как добре я бяха пласирали във филма, признавам ги - любима на минутата! :inlove:

 

Друго любопитно - от надписите разбрах ,че тази песен на Шин Мин А е също част от ОСТ-а. ALTK never dies. :896767:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...