Jump to content

Aussie Life


Recommended Posts

Леле, от кога не съм се разписвала тука!!!! Сра-Мо-Та!

 

 

Ами не знам дали се подразбира, но тука е вече лято, от доста време и по този случай маршрута ми за университета минава оттука всеки ден: Това е възможно най-типичната гледка за Западна Австралия...забележете, няма никакви барове, ресторанти или каквито и да било постройки никъде до плаже..понякога не знам дали да плача или да се смея заради това!

 

 

photo2-4.jpg

 

 

 

photo1-4.jpg

 

 

 

photo3-4.jpg

 

 

 

photo4-3.jpg

 

Таака, значи първо, интересната новина е , че съвсем наскоро откриха и тука Кореистика в Университета на Западна Австралия. Естествено, веднага писаха на ректора на университета да го поздравялично (и да го питам дали слуайно нямат нужда някой да преподава социални аспекти на икономическото развитие на Корея). Получих не един, а цели десет отговора лично от професора, който ръководи програмата...особено след като разбра, че се интересувам от корейски филми, и че искам да организирам корейски фестивал. А като му казах, че играя Го и, че използвам някои основни концепции на играта за моята докторантура, направо беше готов да падне. Това е рядко срещано в Западна Австралия, и ако кажа дори на някой кореец, че слушам и гледам корейско, не ми вярват, докато не разберат, че идвам от цивилизацията – Европа. Засега обаче нищо още конкретно с кореистиката...кой знае.

 

Другото интересно нещо беше пълното лунно затъмненение преди няколко седмици. С помощта на моята единствен а ценна придобивка, КАНОН Д1000 SLR, направих някои не лоши снимки докато гледахме 3 часа специалното шоу от майката природа, и докато си устроихме барбекю парти в продължение на 3 часа на нашата хубава веранда. Ех, това е живот да си стоиш на шезлонга и да гледаш пълната луна докато пиеш соджу вкомпанията на двама корейски джентълмени.

 

mooneclips.jpg

 

 

fullmoon.jpg

 

Другото...е, че Австралия устрои К-поп фестивал, но къде? В Сидни!!! Е, отказвам да платя същите пари да отида на другия край на континента, когато мога за същите парида отида до Сеул! Изявиха се много любимци, даже красивия дует от ДБСК, SHinee, Girls Generation, 2PM...

 

И ЗА ПРЪВ ПЪТ ДА ЧУЯ НЕЩО ПО ТЕЛЕВИЗИЯТА ЗА К-ПОП!!!! И тука имат фенове (сега, няма да ги съдим до колко са лицеприятни, това е без значение!!!!) Само че абсолютно не съм съгласна че тези "деца" са от улицата и успеха им се дължи на маркетинг, и че всеки може да го постигне! Явно за австралийците концепцията за повече от 1 човек на 100 км2 е непозната, ако си милят, че е лесно да се пробие в Корея?!

 

 

 

А, как щях да забравя! Миналата седмица присъствах на корейска сватба! При това аз и моите двама съквартиранти бяхме единствените гости, или по-точно свидетели. Аз се изявих в ролята на фотограф. Ето и резултата...

 

wed1.jpg

 

 

wed3.jpg

 

 

 

weddingandwtinesses.jpg

 

 

 

IMG_9223.jpg

 

 

 

jsandme.jpg

 

 

 

sweetwedding.jpg

 

Сега в момента, докато пиша, новите младоженци са ни на гости с тяхното семейно попълнение: Лъки! (или както Джи Су го нарече първия път, като го питах как се казва – той отговори Динър! Още свиквам с корейското чувство за хумор :) То е само на девет седмици!

 

photo-4.jpg

 

 

 

Кутията за соджу се оказа много полезна и за други "домашни употреби", като например моя офис в къщи, преценете сами:)

 

photo-10.jpg

 

Сега понеже всички разбраха, че пиша нещо като дневник, решиха веднага да се снимат, и ме помолиха едва ли с просълзени очи да пиша и за тях:) Со Янг и Джи Су се снимаха специално за EASTERN SPIRIT! и написаха нещо по-долум което още не съм разгадала:) Много са артистични, тези корейчета!

 

photo-8.jpg

 

И понеже "светлината не била добре", настояха и за втори опит:

 

 

photo-3.jpg

 

По повод смъртта на Ким Джонг Ил, изглеждат разтревожени, защото не знаят какво да очакват. Разбрах за един техен колега от Северна Корея, който е избягал и едошъл да живее тука. Работил като доктор в армията, а тука е завършил курс зазаварчици, за да може да остане и е получил статус на бежанец. Сега е савстралийско паспорт, и не обичал да говори за миналото. Нямало значение вече. Понеже е приятел на Джи Су, го помолих да го покани в къщи някой ден, и той изразил голямо желание!

 

Така, че Дай Каст, специално за тебе, ще се срещна с него, и ако имаш някакви въпроси, моляте кажи ми, за да мога леееко да го подпитам. Не се знае какво можем да разберем..туко виж съм написала още една статия!

 

Между другото,следващата статия, която обмислям е за живота на корейци-имигранти в Австралияи трудностите им по пътя в една уж демократична държава...само още ми остава последната редакция на доктората ми.

 

실비아랑 같이 살고 있는 친구가 있습니다. 그의 이름은 지수입니다. 그는 굉장히 핸섬하고

 

능력있고 멋진 남자입니다. 지수는 젊고 섹시한 불가리아 여자를 찾고 있습니다. 관심 있는

 

여자는 실비아에게 이메일을 보내주세요. 지수는 연락을 기다리고 있습니다.

 

메리크리스마스!

 

- 김장훈

 

Hi~ im pretty friend soyoung~~~~~~~~~~~~~~~~~~

 

Изобщо нямам представа за какво става въпрос по-горе, просто моите приятели искаха да се изявят и те....така че ако някой разбира, да казва.

 

Ей сега стана голяма комедия: Младоженката мазно нарече новия си мъж -оппа - и другите се сгледаха без много да азбират защо го нарича така, при положение, че са на еднаква възраст. И тогава Со Янг реши да ме просветли с нейния "key pont"- ключова точка! Очаквам аз с нетърпение, и какво да чуя: когато сме останели насаме, били много вазно да казвам оппа, сладко-сладко, и второ, леко да се поклатиш. Това -oппa- било, според другия ми съквартирант с неговия странен английски: "very impact word!" Слава богу, моето момче категорично отрече, и че изобщо, ама изобщо не му харесвало това (въпреки че никой не му повярва). Но аз затова си го харесвам повече от другите, защото не харесва идоли и такива истории...но на кого да вярваш сега?!

 

Накрая поздрави от Австралия със няколко снимки от крайбрежието и единствения бар на плажа в целия щат!

 

photo1-5.jpg

photo5-2.jpg

 

 

 

А тука с големи букви пише PERTH за квалифициите за олимпийските игри по уиндсърф...но малко са се обркали, защото това точно е Fremantle, сателитно селище на Пърт, край брега на океана, където и аз живея, а Пърт е на около 20 км навътре в сушата, та не знам някой да го е взел на сериозно това състезание..най-много на майтап:)))

 

photo-5.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Весели Празници! :rolleyes: Всичко е много интересно, снимките много хубави, а младоженците още по-хубави! Нека да са много щастливи! :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПЪРВИЯТ К- ПОП фестивал се оказа по-голям отколкото очаквах...12 групи, включително Mblaq, TVXQ, Shinee, Miss A, Girl Generation, Kara .. и прес-конференция на всичките заедно. Само, че мноого малко са им аплодисментите!!!

 

 

 

 

Репортаж за К-поп по Австралийската телевизия:

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Охооо понеже отдавна не съм спамил тук- ForEverRain весела коледа и още по усмихнато прекарване на новата година ^^. И доста интересен пейзаж за работа,аз бих се изкушил дали да ида на работа :lol: :lol: Иначе лунното затъмнение е доста красиво и с позволение бих си свалил тези снимчици :P :P Да са живи и здрави младоженците, всичко най най и късмет да уцелват малките моменти,защото те правят живота цветен ^^. и да попитам кашона нали е празен ? :lol: :lol: и името Динър бие всички :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

photo4-7.jpg

 

Посрещнахме Новата година и тук. Последният залез за 2011:

 

photo2-6.jpg

 

Всеки ден ходя да плувам до този сал на път за в къщи, в средата на лятото, няма как.

 

Това беше една много забавна във всяко отношение Нова Година, в компанията на 5 корейци и един американец - след като празнувахме заедно, ходихме на нощтно плуване, а следващите няколко дни прекарахме всички в нас, на плаж, за риба, готвене заедно, и гледане на филми, естествено. Май вече започнах да разбирам защо Нова Година трябва да е в разгара на лятото, и почвам да свиквамsmile.gif Да видим после как ще се оправям в Софияsmile.gif

 

Най-накрая представих Хуни на моите приятели, не мисля че бяха разочаровани...това е снимка на едно от най-емблематичните места за фРИМАНТЪЛ, където живея...затвор, който сега е музей и есто място за среднощни купони. Първата сграда в Западна Австралия- затвор. Намира се на най-хубавотго място в района....

 

photo5-3.jpg

 

 

Ето още малко снимки от Фримантъл, до затвора:

 

photo-11.jpg

 

photo3-7.jpg

 

И единственият бар на плажа, който вече затвори, но беше голямата сензация:

 

photo1-8.jpg

 

photo3-8.jpg

 

photo5-4.jpg

 

Както сигурно се досещате снимането на залеза над Индийския океан ми стана хоби, но наистина е много красиво, и е светло до около 8. 30!

 

И спирам да ви отегчавам със моите снимки, утре пак....по малко да е сладко, нали такаsmile.gif

 

п.с. Ако някой още не е гледал предаването на "Семейно състезание", еп. 22, ви съветвам да го направите, ако искате да се развесилите яко! Вече има и бг субтитриsmile.gifhttp://www.easternspirit.org/download.php?list.503

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерила си да ни плашиш със снимки. Залезите наистина са прекрасни, а като си представя какво е времето там, направо ми стопляш душичката. Продължавай с благородното си дело :)

Поздрави на интернационалната компания.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, добре, бе хора, чак сега разбрах как корейците учат английски и какво им е отношениетокъм английския език. Значи решавам една вечер да им преподавам урок по английски, защото и двете ми момчета се оказаха в къщи вечерта към седем часа,при това в делничен ден, което никога до сега не се беше случвало. Тука трябва да отбележа, че в коментара на Емо, че за да станело хора от корейците,трябвало да стават в пет часа -иначе са за зян – има някаква истина, само че с една поправка: или да стават или да си лягат в пет часа. Но при всички случаичаса ПЕТ изглежда е от голямо значение за корейкия народ. Е, сега, че тука няма с кого да се напредварват, освен с разни пияни и залитащи аборигени (които най-дълбоко уважавам, но които имам силни подозрения,че не спазват правилото ПЕТ) и с австралийци, чиято религия се свежда до това да се натряскат до несвяст (но само!) в петък или в събота, друга особена конкуренция не виждам.....като разбира се не броим други така добре възпитани северно и един –двама северно-корейци в трудово възпитание.

 

Та! Малко се отплеснах – значи идеята беше, че единият ми съквартирант става,а другият си ляга в пет часа, и поради тази причина е голяма рядкост да вечерям с двамата едновременно. В тази въпросна вечер дадох на Джи Су да изпълни една от най-типичните задачи, които дават на IELTS: да напише писмо адресирано до съседа, в което се оплаква поради някакъв проблем, като например това, че пускат музика много силно в събота....по-просто от това няма на къде! Значи задачата беше конкретно следната: да се представи, да опише ситуацията и да предложи разрешение. Ако някой иска да живее в английско-горящия свят първото нещо, което трябва да научи е как да се оплаква качествено! Ако англичаните са известни с нещо, то е с това, че знаят как да се оплакват – това е нужно да се направи с голяма прецизност, с необходимата учтивост, като поставиш събеседника си на място и като покажеш, че умееш да изискваш неща без да показваш, че ги искаш конкретно, по възможнонай-заобиколния начин. Пример: Господар казва на слуга: Джим, не мислиш ли, че е малко хладно в стаята? Означава: Я иди затвори вратата! А за примера на това,че някои английски туристи се оплакват, защото никой не ги бил предупредил, чещяло да било слънчево в Бали, няма какво да коментирам....

 

Така, значи след около 10 минути гледам какво е написал Джи Су и чета следното:

 

Представяне: I am your neighbor (Аз съм вашия съсед)

 

Problem: I hate your music.9Не мога да ви понасям музиката).

 

Solution: I will killyou if you play the music again loud. (Ако продължавате, ще ви убия!)

 

Просто останах без думи! Това реплики от манга ли са или изпит по английски blink.gifohmy.gifblink.gif ...продължаваме с опит номер две.

 

Опит 2: Аз диктувам, а те пишат, каквото се оакват от тях на изпита.

 

Разрешение: Iwould appreciate if you could check with me before you decide to have another party on Saturday, since some of us are working night shifts and need to catch up with sleep in the evenings.(Ще го оценя ако можете да ни попитате преди да си устроите друго парти, защото някои от нас работят нощтни смени и се опитват да спят вечер).

 

Възражение: Не, това в никакъв случай няма да разеши проблема, докато те са живи, щели да продължат да създаватпроблеми в бъдеще! Логично погледнато е така, но как да споря и как да ги уча английски?! Това в полу-сериозен тон, от кореец, е уверявам ви, много смешно! laugh.gif

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А това по-горе май никой не можа да го разгадае...

 

실비아랑 같이 살고 있는 친구가 있습니다. 그의 이름은 지수입니다. 그는 굉장히 핸섬하고

 

능력있고 멋진 남자입니다. 지수는 젊고 섹시한 불가리아 여자를 찾고 있습니다. 관심 있는

 

여자는 실비아에게 이메일을 보내주세요. 지수는 연락을 기다리고 있습니다.

 

메리크리스마스!

 

- 김장훈

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, напротив, ма ме хвана срам като си помисля как ни вземат за лесна плът, а и ми се стори неуместно, все пак не сме агенция за запознанства...

 

"Имам приятел, който живее заедно със Силвия. Казва се Джи Су. Той е изключително хубав, способен и готин мъж. Търси си млада и секси българка. Ако някоя проявява интерес, моля да прати мейл на Силвия. Джи Су очаква да му се обадите.

Весела Коледа.

Ким Джанг Хун"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко, това са дежурните номера на корееца, тукашните ги въртят същите. Гадното е, че понеже европейките и американките сме по-директни и не правим муцки да се преструваме на каквито не сме, а те са свикнали на "свенливо" дърпане по корейски, у тях остава впечатлението, че сме лесни. А колкото до това да ти пробутват я приятел, я син, племенник или братовчед, то е неизбежно при тях. Въпросът е да не се вземе насериозно от някоя девойка, щото освен за една нощ или в краен случай за няколко месеца, друго трудно може да се очаква. Не знам при теб точно как е, но в общия случай нещо по-сериозно е малко вероятно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързакова, хубаво си се замислила за младежта, и абсолютно подкрепям твоето мнение по принцип, но в случая малко трудно може да стане дума за каквото и да било използване, при положение, че сме на 20 хиляди километра, а и при мене положението е точно обратното: ако изобщо някой някого използва, то е по-скоро момичетата....ох, горките ми корейчета!Толковами е жал за тях!

 

 

Днеска Джени скъса с Джи Су, защото все още обичала нейния приятел от преди две години, с когото били прекарали само един-два месеца в Тайланд, и който сега живеел в Америка, и тя щяла да отиде на гости при него през Май...Джи Су беше готов да и предложи да се оженят, а и рядко съм виждала такава щастлива двойка заедно...за съжаление, Джени рещи да прекрати връзката им, и сега нашата компания вече не е същата....аз съм толкова ужасно съкрушена, че първото нещо което ми дойде наум беше и аз да прекратя връзката си с Чанг Хун: заедно започнахме да излизаме с тях, и ми се струва редно заедно да прекратим. Още повече, че не знам как ще продължа, като няма с кого да се споглеждам разбиращо на това колко глупави, нелепи, странни и напълно неуместни изглеждат нашите момчета. Но и двете се забавлявахме много, с какви ли не глупави купони и измишльотини. Сега не знам кой кого използва, знам само, че Джени се е свързала отново с нейния приятел по скайп и, че Джи Су е с много широко сърце и усмивка, но все пак изглежда почти прекършен. Аз също не съм идеалната приятелка: така и не мога напълно да забравя предишния ми причтел от 10 години и често пъти мисля за него, но един ден непременно ще му се обадя...аз също често пъти си мисля. че използвам Чанг Хун.

 

Но някой моля ви да ми даде съвет, какво да правя без сърцето и центъра на нашата малка компания....тя е най-добрия ми приятел. Разбира се че мога да се срещам с нея насаме, но не е същото. ...

 

п.с. забравих да кажа, че една от най-важните причини за раздялата е, че Джи Су е прекалено мил..!

 

:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силве, не казвам, че някой някого използва, както и дебело подчертах, че само ти си знаеш как е във вашия случай. Според мен никой не поставя условие "секси" за просто приятелство, ама тва са корейци все пак. При тях всичко трябва да е "убаво", инак не става. Щом като теб вашите отношения те устройват, начи проблем няма, а и си е твоя работа. Останалото са мои лични наблюдения (но и не само мои) по темата за корейците и българите, които реших да споделя като един вид друга гледна точка.

Знам, че се повтарям по въпроса и най-вероятно пак никой няма да ми повярва, но за мен е важно да съм предупредила, а не редовно да слушам/чета коментари от типа колко били готини и перфектни корейците, а българите какви свине са, след като многократно съм била свидетел на противното. Другият вариант е просто да съм с най-скапания късмет на планетата и предимно лекета да срещам. :blink:

 

Относно втория абзац на поста ти... Баси, тва на жена не може да се угоди! :huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:282: ...Извинявам се...Силве извинявай...ама да ви имах проблемите...

Съвет от кака ти ...не се занимавай с глупости ами си гледай кефа...докато ти е кеф...времето ще си покаже вашите отношения, на какво ще заприличат...сега заради едната приятелка да се лишиш...от разни благинки си е глупост.

Освен това си е предимство, че приятелката ти ще се отцепи от тази среда...така ти под предлог, че отиваш да се видиш с нея ще се запознаеш с нови хора...демек по-забавно е..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявам се за вмешателството във вашия чисто женски разговор, но съм доста озадачен от коментара на Силвия по-горе.

 

Защо първото нещо, което ти идва наум е да се разделиш с твоя кореец, след като Джени е скъсала с Джи Су - задай си въпроса дали обичаш Джанг Хун или не - това е най-важното, а не решението на Джени.

 

Джени ли е те е мотивирала да тръгнеш с Джанг Хун или ти си избрала това сама?

 

В случая вашата връзка, според мен, няма нищо общо със скъсването между Джени и Джи Су - но щом са ти минали такива мисли през главата, май ми се струва, че Джанг Хун е леко "употребен" в тази ситуация. Ти не си с него заради него самия, а заради това, че Джени е била с Джи Су...

 

Поне аз така разбирам твоето отношение към ситуацията, поправи ме ако греша, но наистина ти трябва да си поставиш въпроса относно бъдещето си с Джанг Хун и как искате вие двамата да продължите напред.

 

Ако предлог за вашето скъсване стане раздялата на Джени с Джи Су - това ми е доста незряло и смешно - ти или си с човека който обичаш или не си - няма смисъл от драматизации по Шекспир и изсмукване от пръстите на причини - най-важното е какви чувства изпитваш към човека до себе си и как виждаш бъдещето си с него, а не как ридаеш за странични неща, нямащи нищо общо с вашата връзка. Не знам как трябва да постъпиш, но те съветвам да не правиш прибързани решения или заключения - да не се окажат неподходящи...

 

Аз наскоро имах намерение да се развеждам, доста дълга история всъщност, но директно казах защо го правя, без да намесвам други лица - проблемите бяха между мен и нея.

 

И според мен ако искаш да се разделиш с корееца, трябва да изтъкнеш причините между вас, а да не намесваш трети лица, котио нямат отношение към вашите лични взаимоотношения.

 

Помисли малко и прецени нещата по-трезво. Но и аз като Пирани си пожелавам да ви имам проблемите :)

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Душа, аз съм принципно съгласна с тебе за това, че младите девойки трябва да внимават с кого си имат вземане-даване, това е правило от преди баба ми, и много съжалявам да чуя, че имаш лош опит с подобни взаимоотношения. Не знам как е положението в България, и ако наистина е така, то тогава много жалко! И за корейците, както и за девойките. Понякога, дори много често се случва и да има взаимно използване, тогава вече никой не мож' помогна. ...

 

....но в моя случай, в частност в Западна Австралия, на корейците хич даже не м се е вдигнало самочувствието, а са наравно със всички останали народи и народности събрани от цял свят, и смея да твърдя никой не се мисли за по-важен от другите, в това число и аз. Корейците, които познавам, и особено Джи Су, са ужасно забавни, нелепи, много глупости правят, но и са много открити. Харесва ми чувството им за хумор, а Джи Су, мога да кажа, с ръка на сърцето, че е най-милия човек когото познавам (за негово най-голямо разочарование, това се оказа голям проблем).

 

 

Иначе, по повод последния коментар: за чисто женски или мъжки разговор, не знам, но аз много добре знам за раздели и събирания, и компромиси и всичко останало, което е следствие на десет -годишна връзка и 12 държави, както и за женитба и за развод. По-ясно от това, колко сложни могат да бдат човешките отношения, няма накъде....

 

Но обратно към Джени и Джи Су: те ме научиха как може да се постъпи благородно при всяка ситуация, дори при раздели. Кореец да ви научи на достойнство, това е. Опитах се да разсърдя на Джени, че така внезапно реши да ни зареже всичките, но това е невъзможно дори и при най-добро желание, защото тя може да накара всеки да я заобича с нейната голяма усмивка и може да направи дори татуирани пияни рокери да и станат приятели за 10 минути, напълно безрезервно и напълно всеотдадено се отдава на всеки разговор и на всяко преживяване, все едно, че вижда света с детски очи. Снощи дори ни покани на гости, просто като приятели, но накрая всички се разплакахме, просто не беше същото. А на мене ми е толкова мъчно за Джи Су, че дори когато карах по магистралата, не спрях да плача и дори трябваше да спра преди да продължа.

 

А що се отнася до моята собствена връзка: изобщо дори нямах представа, че Джени и Джи Су излизаха заедно, когато започнахме да излизаме. Но причината да остана толкова време с него беше част от това, че всичко изглеждаше толкова забавно и невероятно несериозно, но и много истинско, че просто не съм мислила да се разделяме. Но ако трябва да сме естни, ако някой трябваше да скъса, то това бяхме ние, защото често спориме за глупости, и комуникацията ни не е на кой знае какво ниво...абе причини да търсиш!

 

ами, ето най-простото обяснение от страна на Джанг Хун: връзката не е в това да имаш очаквания, а в това какво можеш да дадеш. То нямаше и нужда да си го казваме, но снощи така се случи. Без никакви думи се разбираме по-добре, отколкото и с най-големиа английски джентълмен, който може да ги реди едни до безкрай...но никога не сме говорили за бъдеще или за минало.

 

Понякога си мисля, че температурите в Пърт са причината за всичко, което се случи: миналата седмица, беше над 40 градуса по целзий почти през цялото време, а нощем е толкова горещо, че единственото спасение е климатика настроен на 16 градуса, и това да спиш на пода надявайки се, че поне за малко можеш да поспиш. Винаги се шеувахме, че трябва да спим всичките на пода, заедно, заради климатика в голямата стая.

 

photo-12.png

 

Но днес излезе страхотен вятър, охлади се с около 15-20 градуса само за един ден, и живота може да продължи наново. За хубаво или за лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Основната драма, която се разиграва тук няма да я коментирам, защото изобщо няма да успея да се изразя с достатъчно добър тон и ще получа я забележка, я наказание, пък може и бан, достатъчно неща ми се въртят в главата, че да постигна дори и последното най-вероятно.

 

Но другото, което е - как може да се показват такива температури на хора, които в последните седмица и нещо живеят при -20 до -10 в добрите случаи. На нас ни е студено и мечтаем за твоето топло...

Може би да измислим някакъв вариянт за размяна - ела на студено като ти е толкова топло и ти хрумват такива неща, ние ще идем на топло да купонясваме. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаммм... Значи като те чета така се очертава, че или наистина имам супер скапан късмет да срещна всичко на всичко 3-ма читави корееца от тези, които съм виждала в БГ евър, или просто в БГ идва измета на държавата. Възможно е, не споря. Искам само да уточня, че аз взимане-даване с корейци не съм имала в тоя смисъл, просто щото се нагледах на какво ли не предварително и си знаех. Искрено се надявам твоите пичове да са наистина слънцата, които описваш, просто защото ти желая доброто. Все още обаче ме съмнява тая работа, ама как да е. Дет се вика, то и аз имам малко по-различно виждане за някои неща и малко по-остаряла ценностна система, та сигурно грешката е в мен.

 

Това, което не разбирам обаче, е начина ти на мислене. Начи ти си се хванала с човека, станала си част от някаква компания (които сами по себе си не се знае доколко наистина са били близки, ама наистина близки, а не другарчета по чашка примерно, и доколко просто са се търпели поради липсата на голям избор от корейци наоколо). Обаче в момента, в който някой си друг е направил личен избор за живота си, ти решаваш, че това задължително трябва да важи и за теб. Та сори за нетактичното изказване от моя страна, ама, баси, ти изобщо за какво си с тоя човек? Ако си убедена, че се обичате/харесвате/искате да сте заедно, тогава подобни въпроси и терзания изобщо нямат място. Ако пък не си, ами освен теб самата, няма кой да ти каже кой е правилният избор. Друго, което искам да уточня, е, че "използвам", "употребявам" и другите вариации на глагола, ги въведе ти, но още не мога да си обясня защо. Аз поне (ама аз съм си консервативна, както казах одеве) никога не бих и допуснала подобен мотив в една връзка. В противен случай то просто няма да е връзка, а сделка или нещо по-лошо. Факта, че започна да търсиш такива неща във вашите отношения ме озадачава и натъжава. Щом изобщо си стигнала дотам да преценяваш кой кого "употребява", жалко. Но поне мен такива отношения биха ми били унизителни. Толкова по този въпрос.

 

Трето - по въпроса с мацката - ми аз не виждам проблем да е хем лъчезарна, общителна и да е супер другарче, хем да е супер несериозна пикла в личните си отношения с гаджето. Познавам не един и два такива примера. Не казвам, че точно тя е такава, не я познавам, но поне от споделеното от теб, малко намирисват нещата. Все пак една връзка е въпрос преди всичко на отговорност и желание да се върви напред, да се изграждат отношенията, а не на това доколко някой е веселяка в компанията и прави шоуто. Теоретично погледнато тези неща могат да съществуват едновременно, но едното не може да замести другото. Така че, поне според наличната ми информация и на база житейския ми опит, за мен е постъпила несериозно. Но какво ли разбирам аз...

 

Както и да е, казах си личното мнение, надявам се да няма засегнати, а ако има, свободни са да смятат, че просто съм задръстена и начина ми на мислене е даже отпреди баба ти. :lol:

 

Edit: Meanwhile in the real world:

http://www.dnes.bg/world/2012/01/30/afganistanka-beshe-ubita-zashtoto-rodila-treto-momichence.150038

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Но другото, което е - как може да се показват такива температури на хора, които в последните седмица и нещо живеят при -20 до -10 в добрите случаи. На нас ни е студено и мечтаем за твоето топло...

Може би да измислим някакъв вариянт за размяна - ела на студено като ти е толкова топло и ти хрумват такива неща, ние ще идем на топло да купонясваме. smile.gif

 

Джуджи, напълно те разбирам, но не бързай да завиждаш на човек, който живее практически в пустиня. Ако не беше климатика, Пърт най-вероятно щеше да наподобява Израел или Египет, естествената околна среда е полу-пустинна, а 80 процента от Австралийския континент е пустиня. А аз с най-голямо удоволствие бих се разменила: защо мислиш прекарах 6 месеца миналата зима в София, ако не за да си отдъхна малко от вечното лято тука? А и колко от вас биха могли да живеят без никакви планини, където най-високата точка е 350 метра н.в.? Но хубавото е, че международното летище тука те свързва с всички основни метрополиси по света, така че поне това ме успокоява).

 

Иначе настроението тука е нещо подобно: "Кажи ми довиждане" и "Нямам какво повече да кажа" по отношение на Джени и Джи Су.

 

 

 

Душа, не знаеш колко много благородно ти завиждам за невинните почти по детски идеали, които споделяш. Мисля, че раликата между нас е около една декада, така че си напълно права за всичко в човешките отношения. За съжаление, моите детски мечти и идеали малко поумряха, когато първият човек когото обичах и за когото се ожених, ми посегна, и бях много по-далече от вкъщи, от колкото Австралия. Прекарала съм не една вечер при приятели, познати, дори социални домове за жени пострадали при насилие. Същият човек ми остави бележка на която пишеше, че не може да излезе с мене тази вечер, защото е на 20 хиляди км разстояние, а аз бях в напълно непозната и нова държава, в която дори не говорех езика, без дори възможност да се върна в София ( лека и пръст на баба ми, която изтегли заем тогава да ми плати поне билета).

 

Това се е случвало много пъти...не искам да говоря, да си спомням, да мисля или дори да рефлектирам върху последните 10 години от живота си, няма такъв филм... а какво правя с човек, с когото едва имаме общ език, и който е по-скоро приятел: ако се замисля, то тогава няма особен смисъл. Достатъчно знам, за да мога да оценя малките неща от живота: това че не ми се обажда по телефона да ме пита къде съм постоянно, че вместо да ревнува, се усмихва пренебрежително, че ме пита дали имам нужда от нещо преди да изляза, или най-вече че никога не ме пита за миналото. Дори само заради това. Ако някога живееш на 25 хиляди километра от нормалната ти социална, екологична, икономическа и всякаква друга среда, сама, и когато нямаш нищо друго освен собствените си сили, възможности и умения на които да разчиташ, може би ще разберерш колко невероятно самотен може да се чувства човек. Тогава дори една протегната ръка е повече от колкото можеш да мечтаеш. Пътят на имигранта е и благословия, но и проклятие. Джанг Хун никога не ме е наранявал физически (или емоционално) и винаги е там, когато имам нужда от него. Това ми стига. За сега.

 

 

Edit: Meanwhile in the real world:

http://www.dnes.bg/w...michence.150038

 

За това говоря. Насилието във всичките му форми, особено срещу жените трябва да спре. Сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я малко да разведрим темичката с една много изненадваща пратка от Корея, която получих вчера, тука в Университета от приятел, когото не съм виждала повече от две години (от Южна Африка), и който живо се интересуваше от Го, но не познаваше правилата, а само известния японски комикс "Хикаро Но Го. Ето как ми изглежда бюрото в момента:

 

photo-15.jpg

photo-16.jpg

 

Човекът пътувал до Сеул, и се сетил за мене (?!) въпреки, че аз дори не знаех за Рейн преди около 11 месеца, а него не съм виждала повече от 2 години. Информацията явно е изтекла по каналите на е-мейлите в групата по Го, за която той е още абониран, и някъде трябва да съм споменала нещо за моята корейска мания, или иначе казано korean obsession. В Западна Австралия, аз съм все още основния организатор по срещите по Го, обикновенно в къщи. Миналата неделя продължихме една игра около 4 часа, и дори не я свршихме, докатро останалата компания игра какви ли не други игра: Го-Стоп, корейска версия на монополи и какво ли още не....когато става въпрос за изкуство и за игри, Го (или на корейски Ба-дук) няма никакво съревнование. Играчите не разчитат на късмета на заровете или на картите, а само на собствените си сили, умения и знания. Всички камъни са равни по стойност, и се започва от празна дъска, която бавно се изпълва с бяло-черни картини, следващи умствените и психологични криволичения на играчите....Никога не подценявайте силата на социалните групи, и особено на Го групите по света. Всички споделят еднакви ценности, независимо от техните културни или национални различия. За това и някои от най-добрите ми приятели са в Го-клуба.

 

Аз обичам да организирам и други неща. Не знам дали си спомняте когато се зарекох да направя Корейски Филм Фест в Западна Австралия, защото последният обхвана само някои от източните щатове, защото "нямало достатъчно интерес на Запад". negative.gif Организирах Мини Филм Фест, тука в моя институт със следните мои любими филми:

 

-----------------------------------------------

Here is an idea to rejuvinate a tradion of movie screening at CUSP, and I would like to invite you a short Asian film fest consisting of three movies: Chinese, Korean and Japanese in the next three weeks at 6:30.pm. These are by no means a representaive selection, but are some of my favoutites and they are SO GOOD, I just have to share them with you: Friday, 3rd Feb: The Postman in the Mountain, 1999, ChinaDirector: Jianqi HuoAwards: Best Actor, Best Film (Golden Rooster Awards1999 ), Best Foreign Film (Japanese Academy, 2002), People's Choice Award ( Montreal World Film Fest, 2002) Storyline:An old postman has spent his whole life delivering mail to the mountain of Hunan and is about to retire. His only son is due to take over his duties. As father and son journey through the mountains, the son begins to appreciate the toil and burden his father has to bear as postman for the villagers, and the old postman is also deeply moved as his son relates his mother's anxiety as she waits for him to return home from every trip.4634naren2.jpg Friday, 10th FebEmpty House/3-Iron (Bin Jip ,) , 2004, Korea (South).Director: Kim-Ki DokAwards: Best Director Award, 2004 Venice International Film Festival; Best Film Valladolid Fim Festival 2004 Storyline:A transient young man breaks into empty homes to partake of the vacationing residents' lives for a few days. 3-iron.jpgFriday, 17th Feb.Love and Honour, 2006, JapanFinal film of the accaliamed Yamada's "Samurai Trilogy" :"Twilight Samurai" ( 2002) and "The Hidden Blade" (2004)Director: Yoji Yamada Awards: Triple Winner of the Japanese Academy Awards, Official Selection Moscow International Film Festival, Opening Film Panorama Special Berlin International Film Festival, Official Selection Hawaii International Film Festival Storytline: A look at the relationship between a young blind samurai (Kimura) and his wife, who will make a sacrifice in order to defend her husband's honor. Love_and_honor.jpgMV5BMTU0ODAxODUwMl5BMl5BanBnXkFtZTcwMDE1MDY5MQ@@._V1._SY317_CR31,0,214,317_.jpg

 

 

Н китайския филм, дойдоха около 20-30 човека, и останаха много приятно изненадани. Този петък съм поканила много повече хора и дори пуснах съобщение в корейския форумwink.gif

Следващата стъпка е организирането на по-голям корейски фестивал във Фремантъл (сателитно селище на брега на океана, където живея), а до година през септември и още по-голям из цял Пърт. Разбира се, амбицията ми е да поканим Рейн следващиата година, за откриванетоblush.gifblaa.gifJC_doubleup.gif . Сега уча Корейски. Много хора изразиха вече желание да помогнат с каквото могат!!!

 

И последно по отношение на личните драми: Джи Су и Джени решиха след една седмица раздяла и много сковани взаимоотношения, когато дори ходихме да плуваме нощем , а те "като приятели", и след като ходихме на барбекю парти с други общи приятели, И джени и Джи Су се опитваха да се държат като непознати, те решиха, че "не могат живеят един без друг", и че никой от тях не бил подготвен да се разделят, въпреки твърдото намерение на Джени да замине за Америка през Май. Това ми намирисва на още едно неяастие, което чака да се случи отново, но какво можем да направим, освен да примем избора им. Е, това тяхно решение не мина без Джи СУ да донесе цветя (!?) на Джени (което Чанг Хун така и не можа да разбере, след като тя скъса с него, но той е друг калибър човек).

 

photo2-3.jpg

 

Окто продължава да тероризира своите подчинени с безразборни обаждания и дори тази неделя отново посети нашата "Забранена за Окто" зона, тоест нашата къща. Чанг Хун този път дори не го покани вътре, а направо му каза да си върви в директен текст, но след това избухна в сълзи и цяла вечер пи соджу безмълвно. Тази седмица му се струпа много: ходи на изпит по ИЕЛТС, не е сигурен дали ще ми дадат виза спонсорирана от компанията му, и Окто използва възможността да си провре дългите пипала и да "го спонсорира" тоест да му иска 30 хиляди долара за да му уреди виза, при условие, че продължи да работи при него, а не да се отдели, както Ч Х иска. Всичко това е толкова корумпирано, и толкова гнило, че направо не мога да повярвам, че се случва в държава "от първия свят" както Австралия се нарича.

 

Други новини са, че Ю Мин отново реши да дойде в Австралия, след като миналия път напусна под натиска на Окто и на това, че Джени и Джи Су излизат заедно, той се оказа жертва в случая и отказа да приеме да работи за такъв шеф, към когото вече нямал никакво уважение.Той е ВИП гост biggrin.gif , защото е работил като охрана на Рейнcool.gif .

 

И другия супер ВИП гост този месец е t_lozeva която също ще се престраши и то за пръв път да прекрачи европейските, азиатските и всякакви други граници и да дойде в Австралия. Сестричка.

 

Това е засега....а щях да забравя последно: вече съм лектор по Международна Политическа Икономика за факултета по Социални Науки и Азиатски езици, и също така лектор по Околна среда и Бизнес за Бизнес факултета в Curtin University. Уф!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...