Jump to content

Aussie Life


Recommended Posts

Откъде ги намерихте тия 13 вида бира?! Има само една бира: "Варщаинер-жените знаят защо" :lol::lol::lol:

За пореден път мислим за едни и същи неща с теб. Точно преди да ти прочета поста четох една статия как 1-2в. на остров Чеджу живеели странни корейци, които говорели странен език, носели кожени дрехи и си бръснели главите :D Та защото си бръснели главите, китайците смятат, че това изобщо не били корейци (понеже корейската мода била тогава дълга коса, вързана на опашка). Та твоят приятел Ким Джанг Хун да не е от Чеджу? :D Иначе е голям симпатяга.

 

И какво, значи повечето корейци не са дошли да учат? Тази working holliday виза как да я разбирам, хем екскурзия хем работа ли? Изобщо то хубаво, че гледат света, ама как се препитават?

Мдр ти как се обръщаш към корейците с име и фамилия или с оппа?

 

Хаха, Люси, вече не ме учудва ни най-малко че мислим еднакво, дори напротив: така се успокоявам, че съм на прав път и, че не съм единствената :) Той Джанг Хун дори не е ходил на Чеджу и малко ме съмнява, че има някаква дълбока връзка тука, но знае ли човек? С тези открития за произхода на българи и корейци, нищо не се знае. Ще трябва да събера ДНК проба за да разреша случая :D . Но сериозно, прати линк към статията ако я намериш пак - интетесно ми звучи.

 

Да отговоря на въпроса: бира колкото искаш! Всъщност пиенето на бира е единствената свободно избираема пидготовка (СИП за тези на моята възраст), която практикуват 100 % oт австралийците. Ако им откажат бирата, това е равносилно на това да ни откажат интетнета в България, може и революция да стане. И няма как, пие се, пия и аз (или по-точно пропих и аз). Един час наблюдения в онзи бар за който споменах ми беше достатъчен за да заключа, че единствената поносима бира е тази с висок процент алкохол ( около деет-десет, което съгласете се за бира си е височко), а единствената сносна компания в Австралия е Feral, oт която можеш да си поръчаш поне 5 или 6 различни вида, но всичките "стават" и са относително тъмни. Другите просто не стават, дори европейските им сънародници като Pilsner са много на заден план...който търси -намира, нали? :)

 

За working holiday visa - това значи, че имат право да работят и да обикалят страната, но не и да учат (доколкото знам) освен ако не са на студентска виза. Повечето от моите познати са на такава виза, и са много млади и са минали казарма. Някои са малко хипита и не си падат особено националисти, но "горди, че сме корейци" . Особено много ми харесва факта, че имат чувсто за хумор и, че не са крайни националисти като руснаците и американците, но си харесват все пак културата си със всичките и недостатъци и предимства. За българи не се издава working holiday за Австралия ( за други страни не съм сигурна). Резултатът от тази виза е, че ако искаш да си я продължиш трябва да се върнеш в родната си страна и да кандидатстваш наново. А личния ми резултат е, че така имам шанса да се сдобия с някоя рядкост от филмовия свят благодарение на честите визити на моите познати в тяхната родна страна. Този кръг от визи свършва когато някой работодател ги спонсорира, когато кандидатсват по точковата система или когато не решат окончателно да се приберат у дома....

 

А сега едно предизвикателство: Предизвиквам всеки един фен на к-попа да отиде в първия си магазин изпъстрен с невиждани до този момент красоти и да поиска с равномерен тон и безизразно лице " онзи CD пакет със SS501" или да попитат дали случайно нямат останал някой плакат на Рейн, и при положителен отговор, че имало някъде един писледен и след разгръщането на плакат от Back to the Basics и те попитат дали го одобряваш дали някой фен ще успее да каже дори едно нормално "да" или ще гледа в захлас докато не намери сили поне да кимне, както аз или още по-зле да пляска с ръце и да вдигне кръвното? 

 

А после корейчето на касата да те уведоми най-формално, че е с 50% НАМАЛЕНИЕ. Можех да се закълна, че щеше да каже 50 % УВЕЛИЧЕНИЕ, защото е Рейн! Но уви! Не бил издавал албум от миналата година (?!) и затова нямали нищо от него! Как да им обясня, че той е издавал достатъчно за да му бъде издигната статуя, а какво остава да му се поръча албума?! Но се въздържах и отчасти защото вече бях останала без думи при вида на огромната прекрасна перфектна фотография. 

 

12700414951.jpg

 

Той е съвсем явно някакво супер човешко същество за да постигне толкова много за по-малко от 10 години (включително танцьор, певц, композитор, продуцент, модел, и дори да тренира борба и таек уондо). Но корейският поп бизнесде движи много бързо и трудно помни повече от една година назад във времето....толкова по-добре, че се планира нов албум преди влизането в казармата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай с кръвното,сис :) !

Имаш ли някои нови познати корейци или японци ?

Доколкото виждам е вероятно

Какви са ? Предвид това че непрекъснато гледаме филми е много интересно какви същества са живо :)..

Поне на мен ,а не изключвам и на други също ..

Тук някои го наричат фетиш ,но да не стигаме чак до там :P

Хареса ми описанието на чувствата ти в корейският магазин .Това трябва да е ""райско усещане "":)наистина :)!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

днес прилагам линкове за две мои статии, които най-накрая бяха публикувани:

 

Negotiating Gender: Expereinces from Western Australian Mining Industry

 

Community Conversations for Sustainability in the desert: Leonora, Western Australia

 

Темата е за живота в Австралия все пак, както моят опит, споделям и опита на някои други общности и най-вече жени в Западна Австралия. Тези статии са критика на съществуващата минна индустрия конкретно в Австралия, и най-вече за негативното и влияние върху местните общности. Осбовно засяга темата за устойчивото развитие.

 

Това не е част от докторантурата ми, а страничен проект, който приключи след 2 години работа. Не бих занимавала съфорумниците си с такива странични теми, но явно понякога може би наистина е по-добре да се обърнем към 'истинския' живот вместо да се 'занасяме' с нереални за нашия живот....

 

макар че за мене и двете са истински.

Редактирано от ForEverRain
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна не съмписала тука, и реших че му е време. Татянко, да, имам много нови познати отдалечния Изток, но предлагам да говорим за фетишите някъде другаде, че май товабеше R 18 ;)

 

Носят се разнислухове, че Beast и Shinee ще идват в Австралия през Ноември! Радвасе, много се радвам, но незнам дали е хубаво или лошо- повечето изпълнители ощене са открили, че Пърт съществува на картата, и Авсстралия за повеето означаваСудни и Мелбърн. И да тругнеш да им обясняваш, че има около 4-5 хилядикилометра междъ тези градове и Пърт, едва ли ще те послушат, едва ли да се смилят. Явно, че град от около1.5 милиона човека някъде по крайбрежието на Индийския океан, и заобиколен съсвсякакви екзотични пустини и животински екземпляри не е толкова привлекателнадестинация за азиатките изпълнители. А като прибавим и това, че Пърт енай-отдалечения в света град от други населени места...картинката ми е повечеот ясна: ще трябва да се събират стотинки и за това мероприятие. Жалкото есамо, че билет до Източната аст на Абстралия е най-верятно по-скъп от билет залетище Инчон в Сеул... но преди да говоря все пак ще им дам шанс, може и да сепрежалят за един 5 часов полетJ

 

НАЙ-голямотосъбитие, разбира се е:Концерта на Рейн в Пусан на 13-14 Август, за който ИМАбилети. След около 2-часови усилия спомощта на учтив кореец, готов да ми помогне да се оправя в корейския сайт, ислед около 3 чаши горещ шоколад и много общяснения от рода на това’ Кой е рейн?’на останалите 50 човека присъстващи на едно събиране, се оказа, че билети законцертите на Би в Корея са си изцяло привилегия на корейците. Дори и скорейски идентифиционен номер и какво ли още не, страницата така и не не заредикакто хората, вероятно защото сме някъде в Австралия и този ми копнеж остана неутолен....

 

Оказа се същотака, че изобщо не съм единствена! Моята приятелка, с която често си обменямевпеатления от Корейските поп знаменитости, е имала същия проблем. Покани ме навечеря у тях,корейска разбира се, и бях абсолютно поразена от нейната колекцияот филми и музика, всичките в оригинал, поръчани от Корея, защото тук не сенамират. Направо изтръпнах при вида на всичките албуми на Рейн приличноподредени един до друг, и от зашеметяващата колекция от филми. Оттогава сесъбираме само навънJ

 

Така...стига съмписала все аз. Имам един въпрос и към уважаемите си съфорумници, дали ще миотговорите?

 

Защо харесватеКорейската култура?

 

Моите познати иприятели корейци често ме питат този въпрос напълно изумени, и аз нямамАБСОЛЮТНО никакъв отговор! Мисля. че е прекалено лично за да се обясни и всекиси има собствена причина. Ако трябва да се ровя в дебрите на ума си и мозъчнитеси клетки, бих могла да кажа, че е защото се търкалям на земята от смях спародиите на Биг Банг, защото роня сълзи със Санг Ду и Канг Бок Гу, защотовсяка вечер когато майка ми се прибираше зимата в България, сядахме да гледамеДе Гил и разгадавахме историята на Корея и забравяхме за студа навън и затрудната и работа, защото когато се оказах съвсем сама и моят приятел замина заТайланд, вместо да дойде в България, както обеща открих модела на абсолютнатаволя и съвъшенство в лицето на Би, и намерих сила в песните му и текстовете, защото се усмихвам всеки път когато Джи Драгонго прави и защото съм весела и тъжна заедно с Джан Ди, защото се учихме датанцуваме със сестра ми на Сори Сори и защото се запознах с толкова многолюбими съфорумници....много са причините явно но това съвсем не са всички.

 

Та чудех се,какви са вашите причини да харесвате Корея (или Япония)?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, откъде да започна...? Предлагам директно към същността: днес става една седмица откакто се преместихме в нова къща с двама приятели корейци, и една седмица откакто (полу) официално имам приятел-кореец. Не че се хваля, но не ми се е случвало преди това някой друг преди да се е отнасял толкова внимателно и толкова нежно.:blush: Да не ви давам сравнения с англичани и новозеландци, че лошо може да ви стане.

 

Сега точно в момента си боядисвам стената в бяло, за новия прожектор, който си купихме:)) B) Нали се сещате какви филми мисля да гледам? Само единствения проблем е, ако сте си милсили, че с двама корейци ще гледате корейски филми, забравете- гледат се холивудски! Поне засега, де... смятам да поработя над този въпрос в най-скоро време.;) В моята стая естествено на почетно място стои плакат на Рейн... но най-хубавото на къщата е , че е много близо до океана, и че има около 20 дървета в двора, включително и мандариново, с мнооого сладки мандаринки. Ако някой иска да опита, да заповяда :)

 

Иначе, на някои корейци им е много трудно да се адаптират в Австралия. Един мой познат така и не може да се почувства част от тукашното общество, и дори се шегуваше, че слуша The Outsider поради тази причина. :rolleyes:

 

Довечера сме планирали парти по повод на новото настаняване, така че ще тичам да оравя това-онова...дотогава може стената може и да е изсъхнала:)

 

Приемам всякакви въпроси за тайния живот на корейци, защото сега поне имам добри наблюдения...:wub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, откъде да започна...? Предлагам директно към същността: днес става една седмица откакто се преместихме в нова къща с двама приятели корейци, и една седмица откакто (полу) официално имам приятел-кореец. Не че се хваля, но не ми се е случвало преди това някой друг преди да се е отнасял толкова внимателно и толкова нежно.:blush: Да не ви давам сравнения с англичани и новозеландци, че лошо може да ви стане.

 

Сега точно в момента си боядисвам стената в бяло, за новия прожектор, който си купихме:)) B) Нали се сещате какви филми мисля да гледам? Само единствения проблем е, ако сте си милсили, че с двама корейци ще гледате корейски филми, забравете- гледат се холивудски! Поне засега, де... смятам да поработя над този въпрос в най-скоро време.;) В моята стая естествено на почетно място стои плакат на Рейн... но най-хубавото на къщата е , че е много близо до океана, и че има около 20 дървета в двора, включително и мандариново, с мнооого сладки мандаринки. Ако някой иска да опита, да заповяда :)

 

Иначе, на някои корейци им е много трудно да се адаптират в Австралия. Един мой познат така и не може да се почувства част от тукашното общество, и дори се шегуваше, че слуша The Outsider поради тази причина. :rolleyes:

 

Довечера сме планирали парти по повод на новото настаняване, така че ще тичам да оравя това-онова...дотогава може стената може и да е изсъхнала:)

 

Приемам всякакви въпроси за тайния живот на корейци, защото сега поне имам добри наблюдения...:wub:

 

 

Желая ти безброй красиви мигове в новата къща и с твоя Оппаа..... :P Наслаждавайте се на всичко, което ви предоставя живота ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, откъде да започна...? Предлагам директно към същността: днес става една седмица откакто се преместихме в нова къща с двама приятели корейци, и една седмица откакто (полу) официално имам приятел-кореец. Не че се хваля, но не ми се е случвало преди това някой друг преди да се е отнасял толкова внимателно и толкова нежно.:blush: Да не ви давам сравнения с англичани и новозеландци, че лошо може да ви стане.

 

Сега точно в момента си боядисвам стената в бяло, за новия прожектор, който си купихме:)) B) Нали се сещате какви филми мисля да гледам? Само единствения проблем е, ако сте си милсили, че с двама корейци ще гледате корейски филми, забравете- гледат се холивудски! Поне засега, де... смятам да поработя над този въпрос в най-скоро време.;) В моята стая естествено на почетно място стои плакат на Рейн... но най-хубавото на къщата е , че е много близо до океана, и че има около 20 дървета в двора, включително и мандариново, с мнооого сладки мандаринки. Ако някой иска да опита, да заповяда :)

 

Иначе, на някои корейци им е много трудно да се адаптират в Австралия. Един мой познат така и не може да се почувства част от тукашното общество, и дори се шегуваше, че слуша The Outsider поради тази причина. :rolleyes:

 

Довечера сме планирали парти по повод на новото настаняване, така че ще тичам да оравя това-онова...дотогава може стената може и да е изсъхнала:)

 

Приемам всякакви въпроси за тайния живот на корейци, защото сега поне имам добри наблюдения...:wub:

 

 

Еееее, сега сбъдна мечтата на поне половината форум, ако не 2/3, 3/4, 7/8 и т.н. :lol: :lol: - информация от първа ръка за близки срещи с третия вид :lol: . Предлагам ти да започнаеш да водиш дневник, пък ние "крадешком" ще го четем :i love this: :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пожелавам ви много любов и разбирателство, за да преминавате през по-хард моментите (примерно бурен емоционален спор laugh.gif) леко и без сътресения. Ще чакаме и снимки, та да се порадваме на българо-корейската хармония...

А това с къщата... до океана... с 20 дървета... wub.gif Направо ми се ще да прецапам през океана и да се паркирам там. Ама засега и на снимки може да караме...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

blush.gif Meрси, мерси..smile.gif С риск да превърна уж хубавата темичка в стил ' лични дневници' споделям снимка на моите момчета. Запознайте се: Чанг Хун и Джи Су. Няма какво тайно да надничате, няма какво да се крие, нали знаете слогана на първата вълна на феминизма: "Всичко лично е публично" smile.gif

 

 

myboys.jpg

 

 

 

За спорове така да се каже и дума не може да става, защото не сме стигнали изобщо до такова ниво на комуникацияsmile.gif но поне стигнахме до един прекрасен залив в неделя следобед за риба...голяма компания и много смях (особено аз..smile.gif, строхотен ден! Накрая сбъднах една от големите си амбиции- да сготвя Меотанг Суджеби, което Рейн сготви във тв предаването Family Outing, ep.22 ( и което е 99 процента преведено, само още един-два дни, и трябва да е готово). Ако някой не го е гледал: горещо го препоръчвам! Ако съдим и по корейската публика, тя също би ви го препоръчала, рейтинга на тези серии беше 30 процента(!)

 

meotangsudzebi.jpg

 

Ако някой проявява още любопитство, може да позапя снимки от новата ни къща и от риболова ето тука.

 

Все пак се надявам поне малко да съм задоволила любопитсвотоsmile.gif))

 

Приключвам с една снимка от неделя следобед, където ходихме за риба, райско местенцеsmile.gif

 

 

 

IndianOceanSunday.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blush: Meрси, мерси..:) С риск да превърна уж хубавата темичка в стил ' лични дневници' споделям снимка на моите момчета. Няма какво тайно да надничате, няма какво да се крие, нали знаете слогана на първата вълна на феминизма: "Всичко лично е публично" :)

 

 

 

myboys.jpg

 

 

 

За спорове така да се каже и дума не може да става, защото не сме стигнали изобщо до такова ниво на комуникация:) но поне стигнахме до един прекрасен залив в неделя следобед за риба...голяма компания и много смях (особено аз..:), строхотен ден! Накрая сбъднах една от големите си амбиции- да сготвя Меотанг Суджеби, което Рейн сготви във тв предаването Family Outing, ep.22 ( и което е 99 процента преведено, само още един-два дни, и трябва да е готово). Ако някой не го е гледал: горещо го препоръчвам! Ако съдим и по корейската публика, тя също би ви го препоръчала, рейтинга на тези серии беше 30 процента(!)

 

meotangsudzebi.jpg

 

Ако някой проявява още любопитство, може да позапя снимки от новата ни къща и от риболова ето тука.

 

Все пак се надявам поне малко да съм задоволила любопитсвото:)))

 

Приключвам с една снимка от неделя следобед, където ходихме за риба, райско местенце:)

 

indianocean2.jpg

 

 

 

 

Ехаа! Явно си прекарваш супер. Мм,един въпрос.. Всички ли корейци трябва да са толкова сладки , хаха. Мерси, че споделяш всичко това с нас :) Страхотна си! :P:thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:blush: Meрси, мерси..:) С риск да превърна уж хубавата темичка в стил ' лични дневници' споделям снимка на моите момчета. Няма какво тайно да надничате, няма какво да се крие, нали знаете слогана на първата вълна на феминизма: "Всичко лично е публично" :)

 

 

 

myboys.jpg

 

 

 

За спорове така да се каже и дума не може да става, защото не сме стигнали изобщо до такова ниво на комуникация:) но поне стигнахме до един прекрасен залив в неделя следобед за риба...голяма компания и много смях (особено аз..:), строхотен ден! Накрая сбъднах една от големите си амбиции- да сготвя Меотанг Суджеби, което Рейн сготви във тв предаването Family Outing, ep.22 ( и което е 99 процента преведено, само още един-два дни, и трябва да е готово). Ако някой не го е гледал: горещо го препоръчвам! Ако съдим и по корейската публика, тя също би ви го препоръчала, рейтинга на тези серии беше 30 процента(!)

 

meotangsudzebi.jpg

 

Ако някой проявява още любопитство, може да позапя снимки от новата ни къща и от риболова ето тука.

 

Все пак се надявам поне малко да съм задоволила любопитсвото:)))

 

Приключвам с една снимка от неделя следобед, където ходихме за риба, райско местенце:)

 

indianocean2.jpg

 

 

 

 

Ехаа! Явно си прекарваш супер. Мм,един въпрос.. Всички ли корейци трябва да са толкова сладки , хаха. Мерси, че споделяш всичко това с нас :) Страхотна си! :P:thanks:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха... виж на този въпрос не мога да отговоря, трябва да питаш тях :lol:

 

Наистина строхотен уикенд беше, с 10-15 корейци, всичките заедно на вечеря, на риба и после пак на вечеря, толкова забавно отдавне не ми е било :)

 

А иначе хич даже не съм споделила всичко, но искате , мога..:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Късметлийка! Твоите истории са многооо хубави. Продължавай да ни разказваш, сигурна съм , че на всички им е интересно. Страхотна си ! :)

А относно това , че трябва тях да питам, няма как да стане това :lol2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Силве, много любов и усмивки ти пожелавам. Искрено се радвам за теб, защото любовта е прекрасно чувство, няма значение дали с кореец или не, важното е, че го изпитваш. Файтинг!!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацка, заповядай по всяко време:) Ще те посрещнем със соджу и с хляб и сол (хаха)B):P .

За срещите с третия вид, значи ето някои първи впечатления:

 

- Не спят! единият ми приятел, Джи Су, смята че 5-6 часа са предостатъчни, и много рядко съм го виждала да спи повече...ако се чудите какво прави толкова, ами когато не готви кимбап или когато не сме за риба, работи, само работи.:blink:

 

-Нищо сладко или мазно! Не съм видяла абсолятно никога да ядат нещо нездравословно; освен когато не го накарам да пробват кисело мляко с мед, или разни сирена, от които после бягат :28558:

 

- Никакви псувни или неприятни за ухото думи:bow: , за английски става въпрос де- на корейски колкото искаш :lol2:

 

- Дори и най-последния работник-кореец може да си сготви нещо дори в два часа сутринта :yes: . Момчетата често пъти засрамват момичетата с кулинарски умения. Вече ми се случи, Джанг Хун да трябва да 'дооправя; една-две манджи на корейка:)

 

- Пият! Пият си най-редовно, но по малко и ако ме питате мене, от това соджу не съм видяла още някой да се е напил подовабащо..така де! Помните едно време като варяхме ракия в казани на село, и това което оставаше накрая му викахме 'слаба ракия'- ей това е то соджуто, много слаба ракия:) На мене поне не ми се е случвало да се напия с нея, ама може и да е защото моите приятели са на около 30 и затова са минали периода с безпаметното натряскване..знам ли :unsure:

 

-По-младите корейци не могат да играят Го (на корейски Бадук), но за по-възрастните е гарантирано! Предполагам става въпрос за горе-долу същото деление на поколения в България за това кои говорят руски и кои не. Аз съм от тези които трябваше да учат руски 10 години (през повечето време опитвайки се да НЕ учат). Вече имах честта за една партия Го с един член на компанията. Че загубих- загубих, но поне научих нещо а те останаха много впечатлени, че изобщо има няко който да се интересува от тази най-древна игра.

 

И така, не знам в какъв филм се вкарах, но ми харесва! Харесва ми да да слушам как си говорят на корейски моите съквартиранти, да готвят и да чистят винаги (?!), да ти носят чантата, да те питат дали имаш пари, да ти помагат, когато трябва да се плати депозит, или наем (и аз на тях), да са винаги забавни и любезни, дори ми харесва това, че не говорят особено много английски..:)Изобщо техния английски е като че ли една абсолютна смесица от идеи сложени заедно които нямат почти нищо общо с правилния английски, а го прекарват през някаква метаморфоза и накрая излиза като съвсем нов език :) Но нали една четвърт от хората в австралия с аимигранти, техния английски и този на другите (вкл. и моя) е също толкова валиден, колкото и всеки друг. Граматиката малко отстъпва пред големия брой имигранти, които идват в Австралия. И австралийците са се научили да разбират всякакви интерпретация на техния роден език, така като ние се учим на техния.

 

 

 

Това не знам филм ли е рай ли е , но засега върви интересно, ще докладвам пак. Да не ме забравяте, защото като се върна в България ' ще ви убия' :excl: (това е майтап:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много, много щастие и пълноценно изживяване на емоции от всякакъв порядък ( положителен, разбира се) ...

Я сподели сега като си новодомка - как се справяш с БГ манджите и как ги приемат ?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж за това още не знам, защото сме тука само една седмица, а миналия уикенд беше 'корейски', и освен баница друго не съм готвила. Но нея си я харесаха;) Този уикенд смятам да е български и ще видим. Но поне кисело мляко ги научих да ядат - дори със меотанг суджеби, техните люти манджи :) Явно нашето мляко е популярно в Корея и в Япония, защото всички го знаят! Можем да се гордеем....

 

Ех, как забравих да кажа- още едно наблюдение: корейците са много горди хора! Без майтап, имат си гордост без значение професия, образование, виза или положение. Аз не познавам особено много японци, но предполагам е обща характеристика на техните народи. Дали ще се съгласите с мен:rolleyes:?

 

И за да не съм съвсем голословна, ето още малко снимки от новата къща (в която всички сте поканени ако имате път насам)

 

newhouse.jpg

 

ourlittlebackyard.jpg

 

 

Някой забелязва ли екрана на заден план? Това е МОЕ творение, но тук не се вижда много добре:) Джи Су купи прожектора, а аз боядисах стената- перфекто!

friendsatnewhouse-1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Айде и аз да се включа в тази хубава темичка, че ми стана много интересно..

Първо, поздравления, ForEverRain (съжалявам, че не мога да те нарека по име, защото не го знам), за това че си си намерила такива прекрасни приятели/съквартиранти...и също - прекрасна къща на прекрасно място(с прекрасна компания разбира се)! Пожелавам ти да изживееш още хиляди прекрасни мигове там и..ти също не забравяй за нас, продължавай редовно да ни докладваш всичко от игла до конец, тъй като още от сега ти заявявам, че и Аз редовно ще следя тази темичка за нови мнения. Набележа ли си нещо, не го изпускам от поглед, да знаеш... :D

 

И сега с един въпрос към теб..породен от моето вечно и чисто любопитство: От общите ти наблюдения..Кои са темите, които корейците най-често обсъждат? За какво си приказват/е най-вече? :asian: Предполагам, все трябва да има такова нещо, но ако е още рано да кажеш, търпеливо ще се скрия зад някое мандариново дръвче в двора на къщата ти и ще изчакам докато си готова да дадеш отговор. :ph34r:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мацка, заповядай по всяко време:) Ще те посрещнем със соджу и с хляб и сол (хаха)B):P .

 

 

Това за мен ли е "Мацка, заповядай по всяко време:)" .. Щот ако е за мен, ще ми е малко трудно, по точно казано, аз съм "лапе" :rofl: на 16 год. .. Малко ще ми е трудно, но ако можех със сиг. щях да дода :P btw --имаш страхотен характер :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...