Jump to content

Recommended Posts

6WQ18.jpg

Fetish (2010)
Страна: Южна Корея, САЩ
Също така известен като: Shijib
Година на излъчване: 25 ноември 2010
Времетраене: 90 мин.
Жанр: Драма, Трилър
Режисьор: Soopum Sohn, Eve Annenberg, Sean Meenan
IMDB

Участват:
Song Hye Kyo - Sookhy
Arno Frisch - John Waits
Athena Currey - Julie Waits
Rob Yang - Peter Kim
June Kyoto Lu - Mrs. Kim
Clarissa Park - Deaconess Lee
Constance Boardman - Chunja
Marcus Choi - Surgeon
Carly Maitlin - Daughter
Karen Olivo - Police Woman
Eve Annenberg - Nurse 2
Luther Creek - Medic 2
Jason Paige - Medic 1
Tammy Kopko - Nurse 1
Till Wolter - Grocery Guy

Резюме: "Фетиш" е дебют на режисьора Soopum Sohn, с участието на известната корейска актриса Song Hye Kyo.
В предградията на Ню Джърси Питър, който е от корейско-американски произход, започва нов живот с мистериозната си булка, Сук Хи, с която се запознава чрез сватовник в Корея. Филмът показва корейската общност в държава, където традиционните ценности са по-скоро игнорирани от американския прагматизъм и възниква конфликт между две различни култури, Изтока и Запада. В опита си да приближи двете култури, Sookhy се опитва да бъде американска жена, имитирайки съседката си Джули.
"Фетиш" изненадва и обърква публиката със своята сложност на културния контекст и религиозна лудост...


Награди:

2008 (13th) Pusan International Film Festival - Gala Presentation (World Premiere)

 


С РУСКИ ДУБЛАЖ

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Резюмето определено ме грабна и смятам ,че филмът ще си заслужава гледането и то много. Не знам дали някой се е заел с превода,но надявам се,че ще се намери някой от преводачите да се заинтригува и да спретне едно преводче :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е скучен, поне за мен. Единственото нещо, заради което на 100 % си заслужава да се гледа е Song Hye Gyo. Ролята й е нетипична и различна от това, което съм изгледала с нея, но пък за сметка на това се справи много, много добре. Ако не беше заради нея нямаше и да догледам филма. Сюжетът е слаб, а и другите актъори не успяха да ме впечатлят. И въпреки всичко, сблъсъкът на двете култури е много интересeн. И, макар че Julie( Song Hye Gyo) беше традиционалистка( или поне семейството й и мястото от където идваше) е разбираемо защо се опитваше да промени това. Филма залага много на психологичната гледна точка. Давам оценка 7/10 единствено заради присъствието на любимата ми корейска актриса.

:asian:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Филмът е скучен, поне за мен. Единственото нещо, заради което на 100 % си заслужава да се гледа е Song Hye Gyo. Ролята й е нетипична и различна от това, което съм изгледала с нея, но пък за сметка на това се справи много, много добре. Ако не беше заради нея нямаше и да догледам филма. Сюжетът е слаб, а и другите актъори не успяха да ме впечатлят. И въпреки всичко, сблъсъкът на двете култури е много интересeн. И, макар че Julie( Song Hye Gyo) беше традиционалистка( или поне семейството й и мястото от където идваше) е разбираемо защо се опитваше да промени това. Филма залага много на психологичната гледна точка. Давам оценка 7/10 единствено заради присъствието на любимата ми корейска актриса.

:asian:

 

 

И аз искам да го гледам точно заради нея и заради нетипичната роля . . .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...