Jump to content

Recommended Posts

New_heart_BG_poster_version01.png

New Heart (2007)
Страна: Южна Корея
Също така известен като: 뉴하트
Телевизионен рейтинг: 26.0 %
Период на излъчване: 12 декември 2007 - 28 февруари 2008
Време на излъчване: сряда и четвъртък 21:55
Жанр: медицински, романс
Канал: MBC
Епизоди: 23
Режисьор: Park Hong Gyun

Участват:
Jo Jae Hyun - Choi Kang Gook
Ji Sung - Lee Eun Sung
Kim Min Jung - Nam Hye Suk
Lee Ji Hoon - Lee Dong Gwon
Sung Dong Il - Lee Seung Jae
Jung Dong Hwan - Park Jae Hyun
Lee Ki Young - Kim Jung Gil
Jung Ho Geun - Min Young Kyu
Kang Ji Hoo - Woo In Tae
Jang Hyun Sung - Kim Tae Joon
Shin Dong Mi - Jo Min Ah
Lee Chang Joo - Lee In Ho
Son Yeo Eun - Choi Hyun Jung
Shin Da Eun - Kim Mi Mi
Park Chul Min - Bae Dae Ro
Park Kwang Jung - Kim Young Hee
Kim Jun Ho - Seol Rae Hyun
Jung Kyung Soon - Jo Bok Gil
Lee Eun Kyung - Kim Hye Sook
Jang Se Yoon
Kwon Yong Woon

Резюме:

И Ън Сонг (Джи Сонг) завършва новоучредено медицинско училище в южна провинция.
Нам Хье Сок (Ким Мин Джонг) е отличничката на престижния университет Куанг Хи
и е смятана за студент звезда.
Проф. д-р Че Канг Гук (Чо Дже Хьон) е назначен за  новия ръководител 
на катедрата по гръдна и сърдечно-съдова хирургия в университетската болница Куанг Хи,
след като е в изгнание в продължение на 5 години заради проблеми с бившия си началник.
Той е гений, но също така упорит лекар, на когото не му пука за болничната политика.
Единствените двама кандидати за специализанти по гръдна хирургия са И Ън Сонг и Нам Хье Сок.

Това е история за техните сълзи... тяхната радост... техните проблеми...
Всичко това вплетено в интригуваща, затрогваща история.
За смелостта им, която ви кара да осъзнаете колко ценен е животът...

:essub:

Свали с български субтитри

Свали с български субтитри 2

Онлайн с български субтитри

Свали с български и английски субтитри

Свали с руски субтитри

Онлайн с руски субтитри

Сериалът е много добър, препоръчвам го, особено Джи Сонг прави много добра роля... biggrin.gif

• Like 2

Изгледах го преди време и много ми хареса! Както казах и в темата на Джи Сонг оппа - силен филм, силна актьорска игра, много проблеми и не на последно място огромна наслада за фенките на оппа :wub:

Филм за трудните избори, които правят ежедневно лекари и близки!

И ако всичко е в твоите ръце, можеш ли да се откажеш от един живот, за да спасиш друг?! Можеш ли , да признаеш грешката си и да помолиш за прошка?! Да се откажеш от личния си живот в името на още един спасен живот или да осъзнаеш, че и ти си човешко същество....

За мен това е един много хубав сериал, горещо го препоръчвам на всички!

Разбира се, далеч съм от мисълта, че всички ще го харесат :) Но поне тези, който отбират поне малко от медицина...или запознати с темата, ще го оценят :)

За останалите, остава да се насладят на сладкото изпълнение на ролята на Джи Сонг !!!

• Upvote 2

И според мен сериала си заслужава. Ако харесвате "Спешно отделение" и "Анатомията на Грей" значи и този ще ви допадне. Още повече, че е пречупен през призмата на корейският начин на мислене и възприемане. А освен Ji Sung страхотно се справя и Jo Jae Hyun с ролята си на лекар-бунтар.

• Upvote 1

Една предколедна обява - сериалът е преведен на български от една страхотна и много ентусиазирана дама. Следващата година ще мине на редакция и ще бъде пуснат.

Живот и здраве! Весели празници!

• Upvote 2

След  ''Добрият доктор'' следя изкъсо за подобни проекти. Обожавам медицински сериали, но за съжаление не им се правят мн мн преводи заради терминологията. Чакам този сериал с нетърпение. Сюжетът е достатъчно нюансиран, героите са разнородни, а и Джи Сонг ми липсва вече. 

Успех с редакцията и благодарности за превода :)

• Like 1

Да ни е честит първи епизод с български буквички.:beer:

линк към плейлистата във vbox7

Може би бавничко ще върви , но щом първата крачка е направена ще стигнем и края на пътя. 

Ще го има и на торент. Обещавам.

• Like 2
  • Upvote 3

Преди 8 часа, asha написа:

Да ни е честит първи епизод с български буквички.:beer:...........................................

Ще го има и на торент. Обещавам.

Благодаря сърдечно!  Успех! :thanks:

• Upvote 2

И 5-та серия е вече качена във vbox-а.  Скоро ще ги има и в Мастерса, заедно с 4-тата.

В 5-та обаче ми направи впечатление една песничка, която наш'то мОмче :) пя дистанционно /по телефона / на ушенце на колежката си д-р Нам. Нямаше я в колекцията ОСТ и се "заинатих"  да я намеря. Звучеше ми познато, ...но до там.  Е, изрових я. Ама, то си било цяло обяснение в любов... Колко клипчета с моменти от реални сватбени тържества ми наизкачаха в тубето с нейни любителски версии , след като й намерих наименованието, просто не е истина.

Ето я в оригинал.

ПС : Ако някой има малко повече информация за нея , би ми било интересно да науча още нещо ново. Предварително благодаря!

• Like 1

До трети епизод съм. Изумена съм, че корейците говорят с такава искреност за медицинската си система. Винаги съм се чудила защо препращат сложните пациенти, а то какво се оказа: че специалисти има само в най-големите градове, защото не било рентабилно. Всичко живо се натиска да стане пластичен хирург и с една операция да изкара парички за месец, а желаещи за гръдна хирургия-няма. Нископлатена денонощна работа. Думи нямам. А хората живеещи в малките градчета и селца разчитат на знахари, то там като гледам как лекарите ги морят като мухи, нищо чудно. Гледам си с голям интерес. Дано задържи така. Сериал за втория шанс. Всички медицински лица се видя, че работата им е призвание, но системата често ги спъваше. Като се почнеше от старшите стажанти дето 

Off Topic

цяла нощ гуляха, ма сутринта в 7 като им би алармата търтиха маратон, за да отидат да си нагледат пациентите, нищо, че бяха в оставка и се стигне до лекаря дето беше при любовницата си, но после цяла нощ спа до леглото

на пациента си. А професор Че костелив орех. Рядък инат, а с истината хич не се церемони. Докато ти прави комплимент, ще го направи чрез обида. Кара ме да се усмихвам. С моментите с баща му показаха, че хората

Off Topic

помнят само лошото. Може да си направил хиляди добрини, но една погрешна стъпка и те те стъпкват без да ти дадат шанс да обясниш.

Двамата новобранци. Странно ми е да гледам Джи Сонг като младеж. Той е от малкото по-зрели актьори, на които мога да си отпусна сърцето и лигите и сега имам проблем :lol2: А малката е такава симпатяга с тези ококорчени очета. Дано не занимават с много любовна история, че ще развалят стегнатия сюжет.

*Вдъхнахте живот на медицински сериал. Не са много преведените от този жанр. Благодаря ви за букветата, момичета :thanks:

• Upvote 4

Тъкмо изгледах "Романтичният доктор, Учителя Ким" точно 6-7 пъти едно след друго /любим сериал ми е/ и сега ще почна и този. Оказа, се че имам огромна слабост към медицински сериали. Дано този да е реалистичен. Същевременно моля да ми препоръчате и други подобни корейски сериали.

• Upvote 1

преди 23 минути, aria написа:

Тъкмо изгледах "Романтичният доктор, Учителя Ким" точно 6-7 пъти едно след друго /любим сериал ми е/ и сега ще почна и този. Оказа, се че имам огромна слабост към медицински сериали. Дано този да е реалистичен. Същевременно моля да ми препоръчате и други подобни корейски сериали.

Този не е лош, също от 2007 г.

преди 39 минути, Rossi Yankova написа:

Този не е лош, също от 2007 г.

Благодаря много! Но ще го потърся на руски /ако го няма на български/. Терминологията трудно я схващам на други езици. Криминални и медицински са ми трудни за превод.

Преди 14 часа, Tara написа:

aria, погледни и тези - 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 

Благодаря от сърце! "Добрият доктор" даже бил с превод на бълг. ,а не съм видяла. Аз гледах американския му вариатнт със същото име и сюжет.

Обаче, нама сидване за двата преведени на български сериала в твоя линк /за номер 3 е най-зле, сидват се само първите два епизода/.