Jump to content

Recommended Posts

Забелязахте ли една грешка в началото на първа серия? Когато тя си взима куфара от багажната лента, той няма едно колело, но после, когато излиза от летището, слизайки от бордюра, колелото на куфара пада, все едно е било там. Интересно кога са го сложили пак, та да падне после? :lol:

 

265144_1918835975366_1376026527_31855438_3828879_n.jpg

 

Липсващото колело на куфара е на 00,13!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първи епизод ... абе не беше перфектно , но пък ми хареса !! Да сюжета е малко изтъркан вече ама пък с този каст ... как да не го гледаш :D Лек и приятен сериал.Въпреки всичко ,аз си харесвам такива сладникави истории:lol: така,че ще си го следя и ще му се радвам ! Първи епизод свърши доста заинтригуващо ... чудя се как ще и покаже ,защо всички го харесват ... :i love this:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

В утрешния епизод ще видим как Shin Hye изпълнява желанията на Yong Hwa! laugh.gif
Тя му купува кафе, но залепя бележка на чашката с посланието ~ 'Contemporary Music major Lee Shin's coffee! I spit in it! ptooey ptooey =3' laugh.gif

26390612834163391739912.jpg
26346112834167391739512.jpg
27027312834169058406012.jpg



Друг спойлер за утрешната серия е ..че ще се появи нов герой. И това е Lee Hyun Jin, а героят му се казва Hyun Ki Young.
Пише, че той е ученик, който се връща от някъде .. или е преместен, нещо такова! laugh.gif
Както изглежда, че той ще е съперник на И Шин!

27116712837556058067312.jpg


Щях за забравя другата новина! Min Hyuk ще се включи със соло песен в ost-а на сериала! laugh.gif
Песента се казва "The Star"

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами в DramaWiki пише, че е модел и актьор .. така че нямам представа.
Може би е като Kim Soo Hyun от Dream High, който е само актьор, но в драмата освен, че играе, но и пее много добре. wink.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Tипично по корейски. Познати истории/робиня на някого/.

Любовни тириъгълници, четириъгълници. преплетени взаимотношения.

Някаква семейна трагедия.

Мъжете по готини и класни от жените.

Готина музика. Сигурно с неопределен край.

Дядката - професор, е много забавен екземпляр.

Ще го гледам. Разтоварващ, за сега.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може 6-ти епизод да е толкова драматичен, направо се издразних.

 

То бива бива, ама чак пък толкова дърпане на локуми, ако от 7- ми епизод не започнат вече някакви заченки на зарибявки незнам...Отзад-напред да почна - как може учителката да ходи да успокоява Шин, тя май незнае какво иска (след като толкова дълго време се стараеше да го отблъсне после му се предлага).

До колкото схванах бащата на И Кю Уон и майката на Шин са били влюбени, после се е появил бащата на Шин и ги е разделил. След това майката на Шин не е останала с него защото е алкохолик, но не е е върнала и при бащата на И Кю Уон. И какво накрая майката на Шин се събира с някой, неизвестен до сега и има дете от него (сестрата на Шин), а и бащата на И Кю Уон също се събира с някоя и тя е неизвестна до този момент (евентуално по стечение на съдбата и двамата са починали). Много ми стана за един епизод, Шин първо отхвърлен, после съсипан за баща си, после и И Кю Уон голям рев му дръпна за него.

Никак не ми е забавно и интересно, след 5-ти епизод като сатна ясно, че ще живеят врата до врата очаквах да почне интересното, но нъцки, че и дните и на слуга свършиха. То ко остана 10 епизода ще разиграват представлението ли?!

Дано това да е бил голямият драматичен обрат в сериала (макар, че го очаквах малко по късно в епизодите), че ако продължават така, само ще се разочаровам повече.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ги изгледах последните две серии без превод във viki, че английски не знам, а руския много се бави нещо, не е като при първите две серии - веднага! Мен друго ме издразни,

той я отблъсква по всякакви начини, тя все се бута при него и то все когато не трябва. Малко гордост да имаше, нямаше да е зле.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може 6-ти епизод да е толкова драматичен, направо се издразних.

 

То бива бива, ама чак пък толкова дърпане на локуми, ако от 7- ми епизод не започнат вече някакви заченки на зарибявки незнам...Отзад-напред да почна - как може учителката да ходи да успокоява Шин, тя май незнае какво иска (след като толкова дълго време се стараеше да го отблъсне после му се предлага).

До колкото схванах бащата на И Кю Уон и майката на Шин са били влюбени, после се е появил бащата на Шин и ги е разделил. След това майката на Шин не е останала с него защото е алкохолик, но не е е върнала и при бащата на И Кю Уон. И какво накрая майката на Шин се събира с някой, неизвестен до сега и има дете от него (сестрата на Шин), а и бащата на И Кю Уон също се събира с някоя и тя е неизвестна до този момент (евентуално по стечение на съдбата и двамата са починали). Много ми стана за един епизод, Шин първо отхвърлен, после съсипан за баща си, после и И Кю Уон голям рев му дръпна за него.

Никак не ми е забавно и интересно, след 5-ти епизод като сатна ясно, че ще живеят врата до врата очаквах да почне интересното, но нъцки, че и дните и на слуга свършиха. То ко остана 10 епизода ще разиграват представлението ли?!

Дано това да е бил голямият драматичен обрат в сериала (макар, че го очаквах малко по късно в епизодите), че ако продължават така, само ще се разочаровам повече.

 

 

 

Аз ги изгледах последните две серии без превод във viki, че английски не знам, а руския много се бави нещо, не е като при първите две серии - веднага! Мен друго ме издразни,

той я отблъсква по всякакви начини, тя все се бута при него и то все когато не трябва. Малко гордост да имаше, нямаше да е зле.

 

 

 

Съгласна съм с вас...

Наистина оная учителката незнае какво иска.Страшно много ме издразни факта че се опитваше да го отблъсне и накрая отиде при него...а И Кю Уон няма ли да спре да преследва Шин - нека той малко да я потърси...няма ли гордост това момиче...Да, старае се да му помогне да го успокоява, но и Шин си е инат...Какво толкова и хареса на професорката...

Готино сериалче, но дано не го развалят до края

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако вече е влюбена в него, както ми се струва че е, да се беше оттеглила, да го остави да усети липсата и, да го накара той сам да я потърси!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука обаче много интересен разговор сте завързали. Аз пък не съм много съгласна.

Вярно, че много неща случиха относно родителите на Шин и Кю Уон, мен също малко ме издразниха. Ама не мога да разбера какво очаквате? Предполагам, че дълго време Шин е обичал учителката и не може просто изведнъж да спре да я обича, само защото така му е казала. И още повече, че щом така е станало изведнъж да се обърне към Кю Уон и да й каже: "Ами до сега обичах друга, но пък тя ме отхвърли. Искаш ли да се срещаме?!" Извинете ме, но това е абсурдно. Машините могат да се изключват и пренасочват, но не можем. Това са чувствата, това което ни различава от машините. Кю Уон .. не съм сигурна дали го обича, но го харесва. Това че ходи подир Шин, е защото иска да се сближи с него. Нима защото са ви отказали не значи, че трябва да се отказваш просто така, нали? Накрая когато учителката и Шин се бяха прегърнали .. какво лошо има? Баща му е починал и имаше нужда от някого, на когото да си поплаче и в този момент беше тази жена. Тя знае какво иска и обича директора, но разбира чувствата на Шин относно баща му. Знае, че той има нужда на някого да се опре. И кажете ми .. всичко това лошо и безсмислено ли е?

 

 

Днес намерих и една рецензия на едно момиче от @ soompi. Нямам какво повече да кажа, защото това, което тя е написала е достатъчно ясно и точно. ;)

 

3b0187c329731523.jpg

 

 

catch22blue @ Heartstrings soompi thread

 

Here is another essay of mine. Hope you don't mind. LOL.

 

After watching the latest 2 episodes, I can understand why many people dislike the drama, some even find it dragging and annoying, which is perfectly normal, because this drama needs people with heart and patience and sympathy to accompany with on its journey. Or else, it's gonna be one heck of a lonely ride.

 

In Heartstrings, I can see the director/scriptwriter's personal experiences in it. Why, you might ask? Because they've experienced heartaches, headaches and most importantly, life itself. So when they bring their knowledge, intentions, and hopeful thoughts into their dramas, be it World Withins, Coffee House, or Heartstrings, we need to nurture and respect them as if we are being taught something, regardless of whether we need it or not.

 

On a side note, we rarely see a character who gives up his one-sided love and fight against his will to stop, stop loving someone. I can see Lee Shin is trying. At the first attempt, he failed. So he had to confront the girl of his dream and displayed such childish behaviour, because for once, he was not angle. "I'm also a grown man". It's a typical reaction to see from a guy when his pride is crushed, isn't it? But sadly, by doing so, it reinforced the fact that he wasn't, isn't, ready to bridge the age gap between the professor and he.

 

Whereas, in most of the dramas I've seen, lots of girls and guys either persist, whine, plan, or do anything to make the person change his/her mind. Lee Shin, to my amusement, didn't, or isn't doing that (or so, I'm praying).

 

Instead, he stands quietly in his practice room, looking out the window, looking at his lifeless face, and unabling to move one.

 

Instead, he looks at his love being in love with someone else from aside, and walks away in silence, knowing there's nothing he could do.

 

That, requires real strength and courage. That, to me, what makes the drama real.

 

Lee Shin struggled with his wounded pride, but he prevailed against his ego. Doesn't it need a little of heart from us, the viewers, my friends?

 

On another note, I personally don't expect to see him jumping from one love to the next in a couple of episodes, just because the first one doesn't reciprocate and the next one is more than willing. If he was like that, it'd just be another typical K-drama that I occasionally watch but don't wish it was one of Pyo's works. Speaking of the man, it hurts to see him stating that he wishes to change his nickname from "low rating director" to "popular appeal director" (cr. dramabeans). Please Pyo, just stay true to who you are. Surely there aren't that many favor your works, but there are people who appreciate your way of telling stories. I love Coffee House so much, not because of the leads, but because of the angst between Eun Yong and Jin Soo are unpredictable, twisted, and real. Oops, I'm off track again

 

-----

 

They often say hater's gonna hate, but I can't even use that sentence to describe a lot of members here because clearly the majority of us ain't hater. We just kinda, hm, have different expectations. That's all.

 

For many that can't wait for LeeShin/GyuWon's story to progress, I highly recommend you go and watch City Hunter or something else and come back after, hm, 3 or 4 weeks, I'm sure you'd be more than pleased. For a not so young fan like I am, (I'm 28 by the way), I want to see those two slowly take their pace and blossom into something deeper than fierce love, the kind that sparkles at first and fades with time. I want to see them building their friendship before jumping on each other for kinship and all. When one passes 25, holding someone's heart needs more than just love. It's still important, but not as important as when one was 20. Believe me.

 

So, in order to follow this kind of low pace drama, don't we all need a little of patience? And it's not all about the ability to wait, but also the ability to keep a good attitude while waiting.

 

---

 

On my last note, it hurts me to see a lot of comments here (soompi) and there (drama blogs) getting worked up and angry at how LeeShin character is all about depression and keeping all to himself. Aren't we too busy noticing the things we want see but can't and forget the real things in front of our eyes? Don't we see how LeeShin cried his heart out upon hearing about his father's sudden death? I'm saying this because it didn't, doesn't, matter if it was the professor's or GyuWon's shoulder that LeeShin leaned on under that rainy day, the poor guy just needed someone. Can't we stop being inconsiderate and sympathize with the guy's pain?

 

LeeShin will always end up with GyuWon, everyone. Let's just sit back, enjoy YongHwa's improvement, dive into characters' struggle and pain, and eat up our selfish demands. Let the drama take its toll and enjoy while we still can.

 

---

 

Talking about Yonghwa, I feel for him again because of the few positive criticism out there about his acting skills. Given his choding manner in real life, I'm impressed at how he could be soooo emotional when he needed to be. I liked the last scene so much when he cried on the professor's shoulder. He didn't bawl out his eyes or whimper like a baby. I liked how he cried (oh my, I'm so bad), like a real man with tears trailing down on the cheeks and trembling lips. That crying scene gives me a taste of truth and honesty for some odd reasons. Hm, never mind.

 

---

 

Alright, so much for my 2 cents. I shall conclude here before I see you all again next Wednesday. Just remember, not all the time, drama is intended to make us laugh, sometimes it is intended to make us think.

 

 

Until next time.

x.o.x.o

catcher.

 

 

Относно превюто доколкото знам не е излязло още. Ще го сложа, когато го пуснат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тука обаче много интересен разговор сте завързали. Аз пък не съм много съгласна.

Вярно, че много неща случиха относно родителите на Шин и Кю Уон, мен също малко ме издразниха. Ама не мога да разбера какво очаквате? Предполагам, че дълго време Шин е обичал учителката и не може просто изведнъж да спре да я обича, само защото така му е казала. И още повече, че щом така е станало изведнъж да се обърне към Кю Уон и да й каже: "Ами до сега обичах друга, но пък тя ме отхвърли. Искаш ли да се срещаме?!" Извинете ме, но това е абсурдно. Машините могат да се изключват и пренасочват, но не можем. Това са чувствата, това което ни различава от машините. Кю Уон .. не съм сигурна дали го обича, но го харесва. Това че ходи подир Шин, е защото иска да се сближи с него. Нима защото са ви отказали не значи, че трябва да се отказваш просто така, нали? Накрая когато учителката и Шин се бяха прегърнали .. какво лошо има? Баща му е починал и имаше нужда от някого, на когото да си поплаче и в този момент беше тази жена. Тя знае какво иска и обича директора, но разбира чувствата на Шин относно баща му. Знае, че той има нужда на някого да се опре. И кажете ми .. всичко това лошо и безсмислено ли е?

 

...

 

Мимс, съгласна съм и с това което казваш с риск да си противореча...Варно е това което си написала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам против нищо друго, което стана, само не приемам това,

че Кю Уон го следи непрекъснато, все е там където не трябва. В къщата, пред къщата, спира го, заговаря го, а вижда,че нещо не е в ред. Как пък все се оказва около него?

Изглежда малко досадно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами, kapris, за това вече нямам отговор. Питай сценариста. Ама в повечето филм винаги единият ( в повечето случаи е този, който първи се е влюбил ) винаги е залепен за другия като лепка. Корейската му работа.. :rolleyes:

 

ПС И мен това ме дразни, ама...

 

 

[YFFM] Ep7 Short Written Preview

 

 

“Shin managed to come to terms with his feelings and is better able to cope with his emotions (I guess this implies that he’s finally able to let go of his feelings for the Prof). Having been caught in the heavy downpour, this has caused Kyu Won to fall sick. For the 100th anniversary musical production, it’s been decided that the closing piece would be a fusion of traditional and rock music. Shin is tasked with composing this musical piece. On the other hand, Seok Hyun has Kyu won in mind as the leading actress for the musical”.

 

 

Редактирано от mims3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тази професорка много ме дразни все си виках,че няма да спре с колата ама спря ама направо ми орезилиха сериала..тъкмо си викам ето оправиха се нещата и тая

професорка пак на лице..(наистина незнае какво иска)...ще изчакаме 7 епизод и ще видим дано да се оправят нещата между Шин и Кю Уон ... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно дъжанието на Кю Ъон:

Хм, едно нещо съм забелязала в повечето сериали (не само корейските) - колкото по-гадно се държи един мъж с една жена, толкова повече тя започва да го харесва. Не сте ли забелязали, че по-голяма част от главните героини са големи мазохистки, харесва им да се държат лошо с тях :P (в добрия смисал де). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно дъжанието на Кю Ъон:

Хм, едно нещо съм забелязала в повечето сериали (не само корейските) - колкото по-гадно се държи един мъж с една жена, толкова повече тя започва да го харесва. Не сте ли забелязали, че по-голяма част от главните героини са големи мазохистки, харесва им да се държат лошо с тях :P (в добрия смисал де). :)

 

Точно мазохистки без грам гордост! Но явно на корейците им харесва да се държат така с жените, а на жените им харесва да са досадни, да ги отблъскват и да се влюбват в лошите :D !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...