Jump to content

Recommended Posts

Страхотна работа на всички, които са работили по сериала - сценариста, режисьора, актьорите...

Направили са една великолепна драма, която те бодва право в сърцето.

Но пък болката не е нещо лошо непременно. Според мен тя е тази, която ни прави хора - обичащи и грижовни. И любовта, разбира се. Ако няма любов закъде сме.

Не са малко хората, които мислят като чичо Сок Хьон - да търсят други по-важни неща в живота, но то освен хората - друго важно няма. Дори самият ти не си толкова важен. Или да го кажа с други думи - ти си важен, но в обкръжение с любимите си хора. Те да са щастливи и ти да ги правиш такива, друго по-важно няма Някои хора трудно го разбират, някои пък не го разбират.. 

Много се разфилософствах, ъх..
Чанг Хьок .. каквото и хубаво да кажа, все ще е малко. Много искам да му благодаря  :icon_sunny: Много е готин тоя човек...

Ех, толкова емоции има в мен, но каквото и да кажа, все ще е малко..
Който не е гледал, да гледа задължително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След този сериал и усещането, което оставя за света и живота, повечето корейски продукции почват да ме дразнят с тъпотата и безсмислието си...Аз не гледам за бройка и ми се иска да не си губя времето в разни безвкусни корейски мътеници...които са налазили напоследък...И затова, много се кефя някой като изгледа "Камсамнидата"- споделям емоцията му изцяло :up:   :up:  :up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това ми е сериал номер едно! След като го гледах много дълго време не можех да гледам никакви други сериали - всички ми се струваха плоски и безмислени! Много, много дълбок сериал със силно послание, който те грабва неусетно. Играта на всички актьори - и главни и второстепенни, е на ниво. Детенцето е просто невероятно! На главната това й е най-добрата роля в кариерата според мен.

Страхотен е сериалът - гледайте го непременно! Краят оставя човек с много положително настроение и желание да бъде добър и да обича всички.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След този сериал и усещането, което оставя за света и живота, повечето корейски продукции почват да ме дразнят с тъпотата и безсмислието си...Аз не гледам за бройка и ми се иска да не си губя времето в разни безвкусни корейски мътеници...които са налазили напоследък...И затова, много се кефя някой като изгледа "Камсамнидата"- споделям емоцията му изцяло :up:   :up:  :up:

Да, благодаря, споделянето на емоцияте е тоооолкова хубаво нещо, почти като гледането на филма е.. жалко, че няма повече мнения, усещането да продължи още няколко часа повече :) :) :)

Много е добър филма и посланието (да го кажа за втори път), но за мен Чуно е по-добър - въздейства ми повече, посланието му е (по)добро, няма много корейски неразбираеми за мен философии, а чисто човешки, даже на по-високо ниво - щото на човеците е присъщо да отмъщават за наранени чувства. 

Ето, сега като се размислих, май ще сложа Чуно на първо място в моята листа на любими филми  :) :) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Невероятен сериал! Нямам думи да опиша, лично на мен колко ми въздейства. Всеки герой си има своята история и то тъжна, която те кара да рониш сълзи, като крокодил. Сериалът е много силен от към сюжетна линия и също толкова добре реаализиран. Драмата е тежка но пък много ти въздейства и те кара постоянно да изпитваш всякакви емоции. Всички актьори се справиха страхотно с ролите си и приковават погледа. Сериалът си заслужава от всякъде!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отдавна гледах тази драма, но е от тези които се помнят и е в графа любими...всички герои бяха страхотни, както и Чанг Хьок и малката също...

но този който успя да ме разплаче в сериала и то на два пъти беше дядото...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го буквално на един дъх. Страхотен филм. Заслужава си! Знам си аз, че каката Хьо Джин няма да ме разочарова с роля! Гледайте хора не се притеснявайте от описанието, драмата му е точно като количество. Мисля, че този филм ще влезне в любимите, определено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yoyo_ko, добре дошла в клуба! Много се радвам, че още един човек го изгледа и разбра. Може да е стара и евтина продукция, но смисълът му е вечен. Много стойностен сериал, който ме докосна много силно, и който винаги ще помня!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще го "бутна" напред този сериал, защото си заслужава. Напоследък ми е много трудно да намеря нещо нормално за гледане. Преиграването, драматизирането и рязкото разделение добрите/лошите са все от Нелюбимите ми, не че и тук нямаше подобни, но значително по-малко и поносимо. За мелодрама въобще не е страшно ;)  ( няма реки от сълзи и сополи) На мен  ми подейства доста оптимистично. Ако сте почитател на историите за живота и нормалните, ежедневни между човешки отношения, представени по един естествен и логически следващ начин, сериалът ще ви допадне. Хареса ми, препоръчвам! 

п.п. Чанг Хьок  е доста привлекателен мъж за мен ( тук, през 2007 поне, че след 10-ина години токова слаб стана, каква е тая мода да си кльощаво недохранен!?!) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да го гледам следващата седмица /сeга гледам друг корейски сериал/ и ще се наложи да ви помрънкам за сийд, понеже видях, че не се сийдва текущо. Стар сериал е, пък съм го пропуснала - явно от недоглеждане. :) Благодаря за побутването!

 

И САМО ДА ОТБЕЛЕЖА, че при редакцията на сайта, нещо се е объркало и  път към субтитрите на сайта вече няма. Всички линкове под торентите не работят и не мога да сваля субтитри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

О, страхотен е сериала, aria , благородно ти за виждам за предстоящите емоции. За съжаление, не бих могла да помогна със сийд или субки- гледах го онлайн на времето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Просто линкът към субтитрите не е ъпдейтнат.

Ето го.

 

A самият сериал го има в AvistaZ

Или тук пак там. 

 

ПП Не забравяйте, че след време, уви, в Замунда и в Мастерс сериалите вече нямат сийд, докато в АвистаЗ винаги има сийдъри заради бонус точките. А преводите са правени по тези торенти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, Ria написа:

Ще го "бутна" напред този сериал, защото си заслужава.

 

Браво за начинанието!

Този сериал, наистина бива да бъде побутван от време на време, защото е   прекрасен и е хубаво да бъде припомнян, за да може повече хора да му се насладят. Завиждам на негледалите, за преживяването, което ги чака.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяка минута отделена за този сериал си струва. Не знам колко пъти съм го гледала, но колкото и да го гледам не ми омръзва. Не го подминавайте!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като по чудо се появи сийд в мастерса за първите 8 епизода. Сега чакам да пусне някой и за останалата част. Много благодаря! Почвам го.

 

Пп. Още нямам сийд за втората половина от сериала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах сериала, но съм с доста смесени чувства. За да се обоснова, ще опиша всичко подред. Впечатли ме актьорската игра на децата. И в други сериали са играли малки деца, но ако са били исторически, то нещата са били повече костюми и декори, а тук децата играеха и актьорската им игра беше доста сериозна, те направо носеха сериала на крехките си плещи. Адмирации за таланта им. Не ми допаднаха двамата главни. Тя ми е антипатична по принцип и затова няма да я коментирам, но главния много ме разочарова - играеше доста слабо, на моменти накак си пресилено, а в определени случаи гледаше тъпо и отнесено, което хич не подхождаше на конкретната ситуация. Специално си върнах няколко момента, за да не би да ми се е сторило, но не - докторчето не играеше добре за мен, за разлика от играта на мениджъра, който беше много завладяващ и достоверен в мимики и жестове. И сега да изсипя торбата с негативите -

Off Topic

въпреки прекрасната идея да снимат сериал за хив-позитивно дете, като с това образоват зрителите за начина, по който се предава болестта, някак си не ми беше достоверно ролята на това момиченце да го представя като толкова жизнено, здраво и лъчезарно /тук проблемът е в начина на изграждане на сценария и представата, която ни внушават/. Веднага обяснявам защо: при хив-вируса организма става поддатлив на много болести поради невъзможност да изгради антитела, и някак си тези болни боледуват повече от останалите хора и в никакъв случай не са така жизнени, освен ако не са само носители в скрита форма /, но това е частен и рядък случай, носителството се предава генетично при раждането и е отделна тема/. Ето защо през цялото време очаквах подобно на други корийски сериали и тук да се окаже, че са объркали резултатите на детето, и накрая да се окаже, че то е напълно зраво. Просто то изглеждаше напълно здраво и жизнено. Бях изненадана и ядосана когато това не се случи. В толкова много сериали за неизлечимо болни досега, накрая са ни  показвали как са объркали резуртатите и няма болни и болести, пък за това дете не го направиха. Не развиха докрай и чувствата между двамата главни, мацката си остана студена резервирана и плаха, а той си се държеше като кретен в толкова много ситуации, че накрая не можах да усетя промяната, колкото и да ми я внушаваха /тук проблемът не е в актьорите, а в това, че не са се постарали със сценария и режисурата/.

Сериалът за мен имаше силно начало и слаба втора половина. Адмирации, че са се опитали да повдигнат такава сериозна тема табу, но е трябвало повече да я разгърнат. По отношение на това, че сириалът е по-стар - личи си и по начина на заснемане и по обстановката и по дрехите и модните тенденции.... Издразни ме това, че доста открито и парадиращо ходят по големи и по малки нужди, като често приказват за това. В Корея явно е нормално да обсъждат естествените си нужди на висок глас, нещо, с което още ми е трудно да свикна, и май никога няма да успея.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал. Кога започна и кога свърши! Толкова леко се гледа, въпреки нелеката история на главните.  Хареса ми селската атмосфера, морето, дядото, кучето, самотната майка, лекаря темерут и прекрасната малка девойка, която обра всички точки с актьорската си игра. Детето беше просто невероятно, с такова силно излъчване и притегателна сила към себе си, че просто няма как да не й симпатизира човек. Харесвам и двамата главни. Gong Hyo Jin е една от малкото корейски актриси, които гледам с кеф, и тук прави страхотна роля, а персонажът й буди възхищение със силния си характер и постоянство. Jang Hyuk както винаги пръска харизма и ръцете ме сърбят да си пусна нещо друго с негово участие. :D 

Хареса ми, че нямаше отрицателни герои в сериала, нямаше интриги и въпреки някои постъпки или изказвания, всеки криеше частица доброта в сърцето си.

Сериалът е  много човечен и ни напомня, че трябва да сме по-толерантни към различните хора и че и те са част от обществото в което живеем. 

Подкрепям с две ръце всичко положително казано и благодаря на @snowmoon за препоръката! 

Има нещо очарователно в старите корейски сериали и трябва по-честно да отскачам назад във времето, като съм сигурна, че има какво да ме изненада там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...