Jump to content

Recommended Posts

Не искам да влизам в спор с никого просто споделям мнението си.

Изобщо не разбрах поради каква причина е високия рейтинг :blink: Изгледах 4 епизода просто, защото исках да видя какво толкова му е хубавото, но така и не разбрах. За мен, това не е филма който да ме накара да чакам с нетърпение какво ще се случи в следващият епизод. Филм който не ме грабва от първия, евентуално втория и хайде до третия изобщо не заслужава да му се обръща внимание. Не видях никаква химия между главните, нямаше страхотна актьорска игра и не видях нищо което да ме накара да го догледам. Така че, аз бях до тук.

Приятно гледане на хората на които ще хареса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз съм много доволна от сериала като цяло, бойните сцени на И Мин Хо се подобряваха с всеки следващ епизод, за съжаление Нана повечето време хвърляше все по един начин, но пък сцената когато го спаси в склада и нарита някой и друг беше мн готина ^^ Тази от Кара (забравих й името) беше много сладка, прокурора също ^^

 

Тъпо ми стана за прокурора, винаги гътват някой от страничните герои, който помага .. а и тъкмо жена му му даде 2ри шанс.... Много тъжно беше...

И Джин Пьо очаквах да умре накрая, и общо взето ми хареса сцената, въпреки че много приличаше на тази от Time Between Dog and Wolf, само Нана вместо да го прегърне Yoon Sung или нещо - просто стоеше ... инак героинята й ми харесваше през целия сериал, просто сценаристите бяха решили да наблегнат на простреляните, а нейната фигура, за да не пречи я бяха сложили да стой неподвижна от шока.... Според мен финалната сцена трябваше да е как се срещат и се усмихват, тва после в колата нещо изглеждаше назавършващо.. ддз... Но се радвам, че не убиха всичките главни или нещо от сорта

 

бтв мн глупаво ми се вижда, че всички в залата по Джудо бяха с черни колани... нали уж освен Нана и там още някои ,останалите бяха начинаещи и нш не знаеха.... а и другата бодигардка казаха, че е таекуондо, така че дори и тя не трябваше да е с черен......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Егати реването падна...накрая си помислих че и хънтъра ще умре...беше наистина тъжно...а и да съгласна съм с останалите, че можеха да направят нещо повече за финала относно отношенията на НаНа и Хънтъра, но така решили хората

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хареса ми сериала.

Може би защото това е първия който гледах "в реално време", т.е. чаках всяка седмица да излязат новите две серии и да ги гледам а не както съм свикнал да свалям всички накуп и да ги приключвам за нула време.

 

Бойните сцени не бяха много но хореографията беше много добра и като цяло една от най-добрите които изобщо съм гледал в корейски филми. Изборът на кунг фу за главния герой беше доста нестандартен и може би заради това ми харесаха толкова. Моментите между "хънтъра" и На На не бяха много но бяха много силни и бяха част от нещата които ме грабнаха.

 

 

Едни от любимите ми сцени бяха когато тя беше заспала но си отвори очите тъкмо преди той да я целуне и стисна очи и ръчички, както и сцената когато той спеше и тя му закри лицето за да си го представи с маска и шока й когато разбра кой всъщност е той.

 

А бойните сцени в които последователно преби лошковците въоръжен с лъжица, с папка и накрая с бутилка минерална вода си бяха уникални.

 

Краят наистина ми изглеждаше доста претупан и можеха по-добре да го докарат. Дългоочакваната сцена между На На и "хънтъра", която очаквах докато гледах предходните серии (почти) не се състоя. Останах с усещането че сцената в която гръмнаха "хънтъра" трябваше да е краят на 19 епизод а в оставащия 20-ти да завършат историята подобаващо.

 

 

Като цяло хубав сериал и ще ми останат приятни спомени от него.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много претупаха края, даже бих казала, че 19 еп. беше доста по-въздействащ от 20-ти. Иначе като цяло един от най-хубавите сериали досега тази година, с интересен сюжет и добра актьорска игра, само се ядосвам, че в последните 5-6 серии тотално изчезна романтиката, ама хайде, нали трябва да има и по-"мъжки" сериали ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Започвам с уточнение, че това е общ коментар от мен и zaharchee (мненията ни съвпадат изцяло в случая) :)

 

Такъв маратон на корейски сериал не съм удряла от месеци. Май само 2 съм изгледала толкова бързо като този...

Така, да карам поред...

1. Бойните сцени - наистина ми харесаха. Интересна хореография. Даже имаше 1-2 сцени, които зарадваха сърцето мое. А и някак на Мин Хо много му отиваше да се бие.

2. Интригата... Смятам, че това си беше най-силната страна на драмата. Беше интересна и добре развита. Нямаше скучен момент около нея. Самото очакване как точно ще постъпят с всеки един от петимата... Това си беше истинският трилър. Добре завъртян, с интересни герои и още по-интересни начини за справяне със "злите гении". Определено запленяващо.

3. Любимата на всеки тема - Йон Сънг и Нана... Ами какво да кажа... Изключително много се израдвах, че не наблегнаха толкова много на романтиката. При положение, че всичко е ясно от самото начало, много по-интересен ми беше като Хънтър, а не като мъж. Не знам защо... Може би повече предпочитам да гледам трилър, а не романтични блудкави истории. А, липсата на любовен триъгълник/четириъгълник/многоъгълник ми дойде супер освежаващо. Нямаше и лоши свекърви/тъщи (Джин Пьо не го броим за родител). Изобщо липсваха доста характерни за корейските драми елементи.

 

Колкото до края...

Не знам какво толкова не ви се изясни с Шитито и Нана... Че то елементарно - взеха си се хората :) Как може да искате още една серия? Да гледате час и нещо как двамата се държат за ръце, гледат се в очите и си гукат? Радвайте се, че не се наложи да се чакат 3-6-9-12 години (другият характерен момент, който липсваше).

На мен ми беше много по-любопитно и малко ме е яд, че не го дадоха накрая, как се развиха отношенията м/у Шитито и баща му. Това е много по-интересно от Шити & Нана...

 

Като цяло... 8,5/10 (това за мен си е много)

 

п.с. А сцената с колата накрая, според мен поне, е дадена, за да се чудим за кво става дума. Но аз съм инат и няма да се поддам толкова лесно на провокации (демек - няма и да се опитвам да го мисля) :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

п.с. А сцената с колата накрая, според мен поне, е дадена, за да се чудим за кво става дума. Но аз съм инат и няма да се поддам толкова лесно на провокации (демек - няма и да се опитвам да го мисля) :D

 

 

Само да добавя, че според мен завършекът на драмата ни каза: краят на Шити Хънтър не е дошъл (напротив - продължава да помага на хората). :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това което Kiddo е написал е така. Първоначалната ми изненада от 20-я епизод, реално се дължи именно на липсата на обичайния камуфлаж при тези сериали. Реално двамата влюбени се разбраха какво що 5-6 епизода преди това и оцеляха именно защото следваха избрания път. А за сцената с колата zaharchee дава добра интерпретация. Президента-Хънтъра линията ясна, Хънтъра след големия личен катарзис си изясни отношенията с татковците, единия почина, другия ще понесе последствията на действията си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Президента-Хънтъра линията ясна, Хънтъра след големия личен катарзис си изясни отношенията с татковците, единия почина, другия ще понесе последствията на действията си.

 

Аз не говоря за последствията за президента, а за отношенията м/у баща и син. Накрая, в разговора м/у майката и любимия ми аджуши, намекнаха нещо, но не го изясниха. Не показаха и какво стана с Ду/До Шик... Всъщност, сега като се замисля, изключая 4-мата зли гении, никой не ме дразнеше - особено по-второстепенните. Обикновено те са ми изключително дразнещи персонажи. Но тук всички си бяха добре

 

parab, лично за мен, най-голямата безумица беше приемането му в Синята Къща. Не виждам в каква паралелна реалност не се провежда background check до ембрион на кандидата. Прокурорът го разкри за 2 дена, разузнаването им - тц. По-съшито от това - здраве му кажи. Те тва си беше sci-fi отвсякъде...

Да, имаше някои такива смотаности, но предвид цялата американска боза, която сме изгледали, хич не се е замисляш защо не са го направили по-реално (или Чък Норис изправящ се с голи ръце с/у 3 батальона, въоръжени с АК-47, побеждаващ ги без да има драскотина е по-реално?)... Отдавна разбрах, че не търся ли логика и прекален реализъм, ще се забавлявам много повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, хора, радвам се, че сериалът ви харесва, но никой ли не забелязва щуротиите, които са се опитали да ни пробутат създателите? Само в първи епизод видях поне 5 изключително нелепи момента, но ще изброя само най-големите три...

 

1. Сцената с подводницата беше направена в басейн, а не в морето, и беше така нескопосано осветена, че това си личеше от 2 метра пред монитора.

2. Когато започнаха да избиват 20-те войници от същата подводница, как на никой от тях не му хрумна да се гмурне в тъмните води и така да се измъкне от погледа на снайпериста?

3. Когато единственият оцелял от групичката беше опрял нож в гърлото на началника си и вратата се отвори, той кога успя да се прикрие, да напише бележка, че ще се върне и ще си отмъсти, отвори прозореца, който се виждаше през цялото време от новодошлия, и се измъкна през него? :lol:

 

Не знам за вас, но мен тези подигравки с интелигентността на зрителя ми убивят цялото (или поне половината) от желанието за гледане. Имам чувството, че американските сай фай сериали са по-реалистични от повечето корейски, излезли през последните 2 години.

 

Ще изгледам още два-три епизода, защото доста го хвалите, но ако и там продължават така, явно аз ще бъда единственият, който ще е останал недоволен от видяното. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен пък ми е любопитно това дърво Мин Хо имали напредък с актьорската игра, че аз главно заради него не мога да се насиля да го почна?

Просто съм опряла до коментарите за да добия впечатление.

Иначе за сега мненията за сериала май са фифти фифти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук приятен опит за дискусия възникна. Мин Хо според мен чудесно изигра образа, който му е поставен. Гледала съм го преди това само в Personal Preference и Boys Over Flowers. Виждам желание и старание за развитие.

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де, хора, радвам се, че сериалът ви харесва, но никой ли не забелязва щуротиите, които са се опитали да ни пробутат създателите? Само в първи епизод видях поне 5 изключително нелепи момента, но ще изброя само най-големите три...

........

Моля, моля ... аз още на 3та стр от тази тема съм се възмутила от всички нелепости в сценария и заснемането, но това не ми пречеше да го изгледам ;)

Или го приемаш това и гледаш или го спираш окончателно. Определено мога да кажа, че имах големи очаквания за филма, но уви :huh:

Централната сюжетна линия е добра, но съпътстващите я елементи куцат отвсякъде :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Ще изгледам още два-три епизода, защото доста го хвалите, но ако и там продължават така, явно аз ще бъда единственият, който ще е останал недоволен от видяното. :)

 

Няма да си единственият. Аз спрях на четвърти епизод, защото тези нелепости съпътстват всяка серия дотам и убиват цялото удоволствие. Дразнещо е, че са направили например отличен монтаж, а очеВАДНИ недоразумения са оставени заради липса на достатъчно въображение. Щях да приема преувеличените неща, но изсмуканите от пръстите нагаждания на сюжета не сами по вкуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липсата на внимание към детайлите и нагаждане на сюжета е типична не само за корейското но и за по-голямата част от азиатското кино като цяло.

Това са неща които тряба да приемеш и да се научиш да не им обръщаш много внимание или по-добре изобщо не се хващай да гледаш защото само ще се издразниш.

 

А иначе сериала ми изглеждаше супер зле след първите една-две серии но към четвърта-пета почна да ме грабва и към седма-осма бях вече зарибен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я, каква дискусия се е "заформила" тук...

Което според мен означава, че този който не е гледал сериала не трябва да взима насериозно нито едната, нито другата страна... Всъщност не помня от кога не съм чела не само толкова противоречиви мнения, но и толкова вземащи се насериозно пишещи ги зрители..

Ние сме безкрайно различни във вкусовете си и това е хубавото...

На мен пак ми хареса, защото:

1. когато гледам сериали го правя с идеята да ме заинтригува историята - да, направи го, нищо че беше предвидима развръзката... а и сюжетната линия в голяма степен..

2. не смятам, че екипа реализирал дадена продукция прави недомислици само и единствено с цел да обижда коефициента ми на интелигентност... докато съм на този точка - вземете да ми препоръчате съвършения сериал, че нещо съм го проспала...

3. хареса ми играта на актьорите - и на главните, и на второстепенните персонажи...

Заключението ми - изключително забавно прекарано време!

И ще си го изгледам още веднъж с удоволствие - този път целия на маратон - с кана кафе и пуканки в огромни количества...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момичета, не ми отнемайте шанса поне веднъж да се случи да не харесам хитов сериал, моля ви! :)

Какво да направя, че не ме грабна и не можех да пренебрегна дразнещите ме моменти, за да продължа?!

Предполагам, че всеки има подобни изключения ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

parab, никой нищо не се опитва да ти отнеме. Идеята беше съвсем друга (дано сега ме разбереш)...

Тук не става дума за харесващи и нехаресващи драмата. Напротив, на всички им е ясно, че не всеки ще хареса всяка драма.

Никой не е отрекъл нелепостите в сериала. Колкото искаш, толкова са. Но следвайки тази логика, не трябва да се гледат/харесват 99% от корейските драми. Разбрахме, че ти не я харесваш и няма никакъв проблем за това. Но, доколкото схванахме, ти си гледала 4 епизода, а не спираш да обясняваш колко тъпа драма е. Разбирам да си я изгледала и да я плюеш, но ти си в началото, а не спираш. И единствените ти доводи са съшитите с бели конци места. Поне дай нов довод, а не се повтаряй с едно и също всеки пост.

 

Аз нямам проблем някой да не харесва нещо, аз също не харесвам много драми, които ти харесваш. Но нелепостите в драмите отдавна спряха да бъдат причина да не гледам/не харесвам нещо. Защото иначе трябва да спра да гледам корейско. Снощи си прегледах какво корейско съм изгледала и стигнах до извода, че има не повече от 2-3 драми, в които има повече реализъм. Всичко останало е измислици и научна фантастика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах го и аз най-накрая ;) Ето и моето мнение:

 

1. Една от най-интересните сюжетни линии, които съм гледал напоследък. Хареса ми много цялата идея.

2. Детайлите? Аз не знам сериал, който да е перфектен. 101% съм сигурен, че такъв не съществува. А и съм гледал къде къде повече безумия в други сериали.

3. И на мен ми хареса, че не наблегнаха на любовната част, точно това и очаквах. Иначе и двамата са страхотни и мисля, че биха били чудесна двойка в реалния живот. Радвам се, че не ни предложиха поредната любовна боза ;)

4. Последната серия - съвсем нормална и очаквана, поне за мен. Всеки един беше последователен в действията си. Мин Хо - да разобличи всички и да защити близките си (дори човекът, който го лъга през цялото време), Джин Пьо - да унищожи (убие) всички, президентът - да направи нещо добро за нацията, дори да знаеше какво ще му коства и т.н.

5. Финалът - от ясен по ясен. Сити Хънтъра ще продължава да броди из Сеул и да наказва лошите ;) Нещо, което "обеща" на прокурора в един разговор в 19 серия ;)

 

Много съм доволен! Заслужаваше си всяка една отделена минута :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...