Jump to content

Recommended Posts

Много хубав сериал :) Има си екшън , любов, интрига и главните са страшно сладки заедно :wub: . И Мин Хо наистина най-после има шанс да израстне и добре му се получава . А Park Min Young е голяма сладурана . Приятно сериалче,кое ще следя с интерес :es:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наистина много добри субтитри имам чувството че директно превеждат от корейски, тъй като не приличат нито на английския нито на руския превод

 

Дааа.... изобщо не личи от какъв език е превеждано, знаем че корейците постоянно използват израза "вау" и "вкуснотийка". Поне не подвеждайте хората като не знаете за какво става въпрос. Както всички знаем в "болито" е пълно с кореисти, хайде моля ви се.

 

Да не е съвсем оф, филма е малко скучен в началото дано с напредването на сериите се поразмърда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам дали трябва да го сложа в спойлер, но след като изгледах 13-ти епизод, не ми вървят на към хепиенд нещата...

точно днес за това си мислех - усещам,че не е на хубаво,но все пак се надявам

някой може ли да каже мангата или аниме(ако има) хубаво ли свършват или да се приготвя още сега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

точно днес за това си мислех - усещам,че не е на хубаво,но все пак се надявам

някой може ли да каже мангата или аниме(ако има) хубаво ли свършват или да се приготвя още сега

 

Най-добре е да не знаеш как свършва и да не знаеш какво да очакваш до самия край.

 

Иначе и аз си мисля че нашето момче не преживява сериала. Върти ми се из главата още от самото начало когато видях единия от постерите на филма.

 

Както Конфуций е казал - "Преди да поемеш по пътя на отмъщението, изкопай два гроба..."

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-добре е да не знаеш как свършва и да не знаеш какво да очакваш до самия край.

 

Иначе и аз си мисля че нашето момче не преживява сериала. Върти ми се из главата още от самото начало когато видях единия от постерите на филма.

 

Както Конфуций е казал - "Преди да поемеш по пътя на отмъщението, изкопай два гроба..."

ами ще се надяваме и ще видим

някой знае ли коя е песента,която е в края от 7 епизод досега

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва да похваля сценаристите, екипа и актьорите последните няколко серии (да съм точна след 8 еп.). Напрежението, интригите с конфликтите, камерата, и от части диалога..си идват на мястото, та чак разбирам, защо "тестото" го замесиха в началото с хладка вода....
Намериха пътечката да гъделичкат зрителското мислене, и въпреки някои блудкави екшън сцени, все още ми харесва факта, че не разкриват съвсем до край чувствата на героите. По-скоро, малко по-малко, заедно с причините..
Въпреки това, имам нужда от малко романс, точно сега, защото убягва в момента..МинМин са адски приятна за гледане двойка, но ако продължават да са все заедно, без да се случва нещо между тях, а се гледат само закачливо..трябва да чакам прокурора да хареса..хънтъра :lol2:
Майтап, разбира се, но малко ми писва от епично-критичните отношения бащи-синове, както и идеята, че справедливостта ще превърне някой в герой..
Но мои си мисли, да не бъда чак толкова взискателна, ще продължавам да гледам.. smile.gif

Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ме кефи как свършва всеки епизод, с такова напрежение и точно в най-сюблимния момент - ами сега какво ще стане?.. и се чудиш и нямаш търпение за следващия епизод.

Е на това му казвам хубав сериял, да тръпнеш в очакване за следващия епизод :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доволен съм! Интригата се заплита все повече! Все по-интересно ми става как ще подходят към петия от виновниците ;)

 

..трябва да чакам прокурора да хареса..хънтъра :lol2:

 

Блекче, след тая 14-та серия... може и да не ти се наложи дълго да чакаш... може се случи скоро :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хъм режисьора хептен го удари през просото. Пределно ясно се вижда в еп.13 че ножа е обърнат с тъпата страна към врата на съответната жертва ( няма да казвам коя). Но такъв тип грешки са фрапиращи, пък и не за сефте се случват тука. Същото се отнася и за сцената с огледалото. Твърде си личи нагласяването. За сравнение в Snow in August има индентична сцена, но тя е направена много по-добре.

 

Що се отнася до предишния ми пост toxic просто не обърнах внимание, че става въпрос за директен превод от WITH S2 английски субс. Но пък те са и едни от най-добрите.

 

Що се отнася до сваляне - HDTV H264 720p HanSun епизодите са по 600-700 мегабайта - формат mp4 са и резолюцията е отлична; размера на файла е колкото на 450p avi; За хора с по-малки хардове е отлична алтернатива пред mkv релийза, който е по 1.5GB на епизод.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моля за извинение, ако вече някой в темата е посочил песента , за която ще попитам - някой може ли да ми каже, ако знае как се казва песента от края на 11 епизод, за сериала нямам какво да кажа просто, прекрасен сюжет, прекрасни актьори - удивителен сериал, грабна ме от самото начало, всеки един край на епизод те държи в напрежение за следващия и това се засилва с всеки следващ епизод, много ще бъда разочарована, ако драмата има лош край, аз съм привърженик на happy end-овете, въпреки че сюжета предразполага към това( лош край имам предвид ), както при Iljimae, в описанието не пише ''драма'' , за това ще стискам палци до последно и ще се надявам в края на сериалчето и двамата главни да са живи и да имат happy end заедно, ако сценаристите искат някой да умре аз имам предложения, всички онея политици+президента, дето знаят само да крадат , те да умрат, по възможност президента да се побърка и да влезе в лудница ( заради угризения на съвеста да се побърка), бащата на прокурора да тръгне да бяга от страната с частен самолет и двигателя да се развали по време на полета (пилота искам да се спаси, някак си) 1-вия от петимата вече се гътна, за него нищо няма да измислям, а другите двама още не съм сигурна кои са, трябва да върна да изгледам 1-ви епизод отново, ааа за малко да забравя, оня с бастуна много ме дразни, обаче ще е хубаво да остане жив, много пъти ( оточнявам в Тайланд) помогна на hunter-a, а и е като баща за него, въпреки че направи доста грешки...аз много се отплеснах нещо с моите предложения :D ,както и да е...ще бъда много благодарна, ако някой ми каже името на песента , за която попитах по- горе :)

 

Грешка... :o в описанието в masters пише и ''драма'' :( ...... , въпреки това аз още си се надявам на happy end. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла във форума, Герка! :) Искам да те помоля само да вкараш в употреба точки и главни букви, явно сериалът доста емоционално ти действа и си ги забравила...

 

А аз продължавам да се чудя как може да ви допада толкова скалъпен сценарий... Че актьорите са хубави, спор няма, но всичко е толкова нагласено и нереално. Блеки спомена, че след 8-ми ставало по-добре, и гледам аз 8-ми... Първо, раняват човек в плешката, след това му лепят раната само с обикновена лепенка 10х10 см, след което докато спасяваше героинята потича една ужасна кръв по ръката... Ако корейците така си пазят президента... Мисля, че ако трябва да отбелязвам абсурдите във всеки епизод, ще изпиша доста. :) Затова не мога да изтърпя да го гледам, простете ми... :bow: А, да, и гримът на Мин Хо да не го споменавам, какви червила минаха през устните му само по време на 8-ми епизод, цяла сергия ще направят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз още не съм го почнал, изчаквам да излезе целият. Иначе песента, за която питат по-горе е наистина хубавичка. :)

 

Kim Bo Kyung - Suddenly

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Parab, разбирам те напълно, :) :) но това не се отнася само за този сериал, а е масова практика за всички до един. :) Вече би трябвало човек, които е изгледал поне 10 сериала да е свикнал с това. Най-голямата слабост на корейските сериали са изпипването на детайлите и сюжета като цяло (има изключения, но са главно при филмите и почти липсват при сериалите). Два елементарни примера (извинявам се предварително ако някой ги възприеме като спойлер) - 1. Хънтърът стои на моста, от който бащата на прокурора е паднал и е "замръзнал" от факта, какво е направил и т.н. -> камерата се придвижва за момент към прокурора и се връща към Хънтъра, който вече е в съвсем различна поза, невъзможна, ако се сравни с предишния кадър! Както се казва - с извинение, ама смешно и излагащо та дрънка! 2. Хънтърът е с една единствена маска, покриваща недостатъчно и въпреки това нито прокурорът, нито мацката могат да го познаят! :blink: :blink: Не мога да разбера, какъв диоптер трябва да имаш, за да не можеш да познаеш човека, който те е целунал и с когото живееш при толкова малко покрито! :wacko: Както казах, това са неща, които са характерни за абсолютно всички сериали, които съм гледал, а те вече са около 30. На мен вече не ми правят впечатление, даже предугаждам подобни неща, преди да са станали. Гледам сериалите единствено заради актьорите, донякъде сюжета и защото вече Корея ми е като мания. :) Препоръчвам на всички, които гледат този сериал да не започват да го гледат с очакването, че ще е шедьовър, а с усещането, че ще се насладят на добра актьорска игра, определено не малко запомнящи се моменти, страхотен саундтрак, красиви сцени и типични за корейското кино сюжети. :) Енджой! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@loyola

Има съпричастни :). Нямам нищо против актьорите, но цялата сюжетна линия ми издиша твърде много и разваля удоволствието. Ако трябва да го сравнявам с ИРИС, там поне не беше толкова дразнещо. Смесват романтика с трилър по изключително нескопосан начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"ИРИС" ми е най-любимият сериал (заедно с "Атина") най-вече заради тематиката, динамиката на действието и актьорите, но и там подобните грешки в детайлите на моменти ме караха едва ли не да прекъсна да го гледам, както и представянето на подобни агенции за борба с тероризма като институции, в които работят малоумни! Нооо, чакам си втората част и потривам ръце! :es: Наистина смесването при Хънтъра на романтика и трилър, освен в първите епизоди, в цели епизоди дори е сведено до само романтика, но какво да се прави. Съгласен съм, че при "ИРИС" беше съвсем различно, макар че и той изпадна в капана на прекалената драма на моменти. :) Дано живнат Хънтъра до края, тъй като вече би трябвало след 14-ти епизод да стане по-интересно. Да видим. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз изглежда напоследък изобщо нямам врме да гледам детайлите, защото нищо от всичко изброено дори не ми е направило впечатление, нито пък съм го запомнила, ама така е, като единственото в което мога да се съсредоточа е да чета субтитрите (които са на английски и не от най-добрите) та да не изпусна поне какво става :lol:

Но си представям как такива дтайли могат да развалят кефа от сериала. Доволна съм обаче, че не ми пречат. Все пак е сериал - пак и до толкова щом са го изпипали, добре. За сериалите някак си се очаква по-ниска степен на изпипаност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко изгледах 12-та серия. Както и да е. Сериалчето не е перфектно, но ме радва. А и аз като невежа на тема "изпипаност" и такива работи, дори се радвам, че нищо не е реалистично, най-малкото поради факта, че в реалния живот повечето неща просто не се случват. Нали затова все пак се нарича драма/сериал. Не знам на другите какъв им е проблемът, какво толкова ги дразни нескопосаната работа на екипа, но лично аз с удоволствие гледам всяка драма именно, за да мога да избягам от реалността, дори за известно време. Ако не беше така, спокойно можех да изляза на улицата и...ето ти реалност. ;) Така че..за пореден път прославям работата на екипа и благословя корейците, че продължават да ме радват със страхотни сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди малко изгледах 12-та серия. Както и да е. Сериалчето не е перфектно, но ме радва. А и аз като невежа на тема "изпипаност" и такива работи, дори се радвам, че нищо не е реалистично, най-малкото поради факта, че в реалния живот повечето неща просто не се случват. Нали затова все пак се нарича драма/сериал. Не знам на другите какъв им е проблемът, какво толкова ги дразни нескопосаната работа на екипа, но лично аз с удоволствие гледам всяка драма именно, за да мога да избягам от реалността, дори за известно време. Ако не беше така, спокойно можех да изляза на улицата и...ето ти реалност. ;) Така че..за пореден път прославям работата на екипа и благословя корейците, че продължават да ме радват със страхотни сериали.

И аз съм на това мнение. Който иска нещо реално и реалистично може да се огледа около себе си или просто да си пусне някой документален филм. Аз си харесвам корейските сериали такива, каквито са, с многото романтика, драми, чувства и този сериал си го гледам с голямо удоволствие и определено смятам, че е много добър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...