Jump to content

Aoi Miyazaki (Аои Миязаки)

L_U_B_A_K_A_8_6
 Share

Recommended Posts

b87c4f451de1b7136d2e1128625d9bde12287069
Aoi Miyazaki

Име: 宮崎あおい Miyazaki Aoi
Професия: Actress
Рожденна дата: 1985-Ноември-30
Родно място: Токио, Япония
Височина: 163cm
Зодия: Стрелец
Кръвна група: O
Семейство: По-възрастен брат/актьор Масару Миазаки и съпруг/актьор Такаока Сосуке

Сериали

Asa ga Kita (2015-2016)
Going My Home (Fuji TV, 2012)
Chouchou-san (NHK, 2011)
Аtsu-hime(NHK, 2008)
Junjo Kirari(NHK, 2006)
Chichi no Umi, Boku no Sora (NTV, 2004)
Riyu (WOWOW, 2004)
Chotto Matte Kami-sama (NHK, 2004)
Shiawase No Shippo (TBS, 2002)
Ao to Shiro de Mizuiro (NTV, 2001)
Fure Fure Jinsei (YTV, 2001)
R-17(TV Asahi, 2001)
Kabushiki Gaisha o-daiba.com (株式会社o-daiba.com) (Fuji TV, 2001)
Himitsu Kurabu o-daiba.com (秘密倶楽部o-daiba.com) (Fuji TV, 2000-2001)
Hatachi no Kekkon (TBS, 2000)
Genroku Ryoran (NHK, 1999)

Филми

Birthday Card (2016)

Rage | Ikari (2016)

Sekai kara Neko ga Kieta nara (2016)

The Vancouver Asahi (2014)

In His Chart 2 (2014)

Dawn of a Filmmaker: The Keisuke Kinoshita Story (2013)

The Great Passage (2013)

Yellow Elephant (2013)

Petal Dance (2013)

Kita no Kanariatachi (2012)

Tenchi Meisatsu (2012)

Wolf Children (2012)

Chronicle of My Mother (2011)

Tsure ga Utsu ni Narimashite. (2011)
Solanin (2010)
The Summit: A Chronicle Of Stones to Serenity (2009)
Shonen Merikensakku (2009)
Kagehinata ni Saku (2008)
Habu to Genkotsu (2007)
Sad Vacation (2007)
Virgin Snow (2007)
Tokyo Tower Okan to Boku to, Tokidoki Oton (2007)
Heavenly Forest (2006)
Hatsu Koi (2006)
su-ki-da (2006)
Umi de no Hanashi (2006)
NANA (2005)
Eli, Eli, Rema, Sabachthani? / My God, My God, Why Hast Thou Forsaken Me? (2005)
Inu no Eiga Ne, Marimo (2005)
Synesthesia / Gimme Heaven (2005)
Amoretto (2004)
Riyuu (2004)
Aoi Kuruma (2004)
Loved Gun (2004)
Lovers' Kiss (2003)
Tomie Saishusho (2002)
Pakodate-jin (2002)
Gaichu (2002)
Eureka (2000)
Swing Man (2000)
Ano Natsu no Hi (1999)

Награди
* 45th Galaxy Awards: Individual Award
* 59th Television Drama Academy Awards: Best Actress in Atsu-hime
* 12th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Oct to Dec 2008): Best Actress for Atsu-hime
* 12th Nikkan Sports Drama Grand Prix (Jul to Sep 2008): Best Actress for Atsu-hime
* 50th Television Drama Academy Awards: Best Actress in Junjo Kirari (2006)

Лично мнение:
За феновете на некомерскиалното кино тя е добре позната, но се надявам повече хора в форума да се запознаят с уникалните и изпълнения.Като казвам уникални, може да звучи като клише, но не и в нейния случай. Обикновенно образите и са изключително сложни и странни, с малко или почти без никакви думи успява да каже и изрази много! Най-запомнящи за мен са невероятните роли, които прави заедно с брат си Масару в шедьоври като Eureca и Hatsu Koi и двете ленти вдъхновени от действителни събития.

Новина новина!
За не запознатите преди време бяха заснели съпруга на Аои, Сосуке да пренощува в дома на 19 годишния топ-модел Асука Кинбара, а самата Аои не е била на партито за рожденния ден на съпруга си! Скандала се е разрастнал и сега е напуснала домът им! Предстой развод!!
ИНФО 1
ИНФО 2
ИНФО 3

Това е въпросният безумник(първия от дясно на ляво с русата коса)
AoiMiyazakiTakaokaSousuke3.jpgmiyazakiaoi_takaokasosuke_kjp.jpg

А ето и снимка от сватбата им
aoisosukewedding.jpg

Е то трябва да си еб@ти лекето, че да хукнеш по чуждо с такава жена вкъщи... К'во повече иска па тоа мухльо??? :shock:

По-добре за нея. Ша си намери някой читав. :kiss2:

Ето я въпросната личност

Незнам надявам се това да са само слухове и някви измислици на жълти вестници! В смисъл незнам що за безчувствен човек трябва да си, за да сториш нещо такова на Аои. Аз като ми стана любимка преди 2 години може би, доста бях чел за нея! Тя е невероятно нежна и красива не само външно, а е една от най-добрите и обществено ангажирани личности въобще! Тя заклет природозащитник, с позиции меко казано смели предвид възгледите в японското общество, изключително сложна и ранима по мое виждане личност! Имаше интересна изложба на нейни фотографии от пътуването и в Тибет( тя е любител фотограф). Смисъл неясно се изразявам може би, обаче не е тва начина да се разделиш с даден човек, дори и нещата да не вървят! Аз като съм чел и по други форуми, тва не му е първата издънка на Сосуке, пък и преди брака им го е играел плеибой! Случката се е отразила и на въпросната Асука, след избухването на този скандал, тя слага край на кариерата си и се отказва от всякакъв тип обществени изяви! В общество като японското, доминирано от чест и консервативни морални устои, афера с женен мъж е пагубна, пък било то и само слух за това! Трябва да се поучм, ние тук! При нас дори на място да те спипат с подкуп да речем, отричаме и се тръшкаме до последно!

Ще следя развитието!!

Това намерих след кратко търсене

първо хвантите в крачка

090215233644651849.jpg

и сега въпросната "моделка" :confused:

090215233644271507.jpg

не може и да се сравнява с потърпевшата :puke:

090215233644266796custo.jpg

Леле каква клюкарска тема о.О

Някак си не се интересувам от личния живот на актьорите. И те като автомонтьорите и учителите например просто си вършат работата - в случая пресъздават герои и разказват истории. Аои ме е разчувствала в "Virgin snow" и "Tada,kimi wo aishiteiru". Изненадах се като разбрах че двете героини във филмите са една и съща актриса, още повече че това е и Хачи от "Нана". Неповторима е и може да се превъплъти във всичко. Прекланям се пред таланта й, но нека бъде там надалече и просто да ни радва с прекрасната външност и душевност. =)

Много ми е мъничка и крехка, а тя пък се и омъжила...тооолкова млада :roll:

Гледах я във Virgin snow.Нямам още база за сравнение с други нейни роли,но беше много сладка, с едно плахо гласче...ще я запомня, а аз по-трудничко запомням жените :hehe: ;)

Aoi e страхотна актриса.. Една от любимите ми... Във всички филми, в които участва играе превъзходно...Особено въздействащи бяха Heavenly Forest и Hatsukoi. Много странни роли имаше в тези два филма, но се справи блестящо... А относно предполагаемия и съпруг, еми той е изключител глупак, че това момиче е невероятно...Усмивката й особено е много зарибяваща и красива..

15542126371659996614412.jpg

:asian:

Моята любимка :) Толкова чаровна актриса,сладка,забавна и какви муцунки прави само.Предизвиква само положителни емоций в мен. Също така и страшно талантлива актриса.Няма филм ,който да съм гледал с нея и да не съм останал очарован от играта и. Ах как мечтая да я видя един ден и на живо,но май ще си остане само в мечтите ми :) Но пък знае ли човек .

Otanjoubi omedetou!

Преди няколко дни Аои беше на церемонията по раздаването на наградите Златен кон в Тайван.

74f6bdbfb7190d01.jpg

875a72a067888d25.jpg

Наскоро актрисата завърши участието си в 2-серийната драма Мадам Бътерфлай. Чакаме субтитри за нея.

Догодина очакваме 2 филмови премиери с нея. Награденият от Монреал Chronicles Of My Mother излиза април, а октомври ще се появи и лентата Insight Into the Universe, където заедно с Аои ще видим още известни лица -Джуничи Окада, Ю Йокояма, Рюта Сато, Киичи Накаи.

Честит рожден ден на най-сладкото девойче появявало се някога на екран :)

Да си ни е живо,здраво и все така сладко,сладко усмихнато.

Да продължава да ни радва още дълго,дълго време.

Обичкам те Аой :wub:

Този русия от ''Гарваните'' - Изаки как може да я изпусне ? Ето за пореден път показва,че мъжете не отценяваме това каквото имаме :( разбирам че от другата страна ''тревата е по-зелена'' ама щом си се оженил помисли и за останалото. Не е ли така ? И честит и рожден ден по- добре да си хване някой българин :282: :282: :282:

Така,така. Факт е вече разводът между Аой и актьора Sousuke Takaoka . На 29 Декември бяха подписани документите за развод.

Желая и много успехи през 2012 :)

2597710800_24f7849420_z.jpg

Edited by mi6lence

Не ти ли се струва, че си прекалил с определенията за Соуске Такаока? Отбелязвам го, защото точно от теб наскоро видях колко много се засегна на друг коментар в темата за "Най-добър женски соло изпълнител". Неуместен ми се струва целия ти пост. Не виждам и дума за последните й роли или какво предстои от нея. Решил си просто да оплюеш един актьор, в темата на бившата му съпруга.

И името й не е АоЙ, а АоИ. Означава "синьо" на японски.

От Нас (говоря за тези, които сме редовни при японците), колкото и да сме малко, не съм забелязала някой да проявява интерес към жълтините. Повече ни вълнуват професионалните им кариери и ролите, които правят. Едно е да съобщиш, че се е развела, но вече останалата част кой-как-кого не е оценил (а едва ли и ти имаш представа) ми се струва много не на място и просто излишна.

Аои Миязаки (дано да имаш повече представа от ролите й, а не само как изглежда) можеш да я гледаш в Chouchou-san. Много добра роля за нея.

Аз също избягвам тези новини, защото не мога да ги съдя за изборите, които правят в личния си живот. Важно е, как се представят професионално. Успоредно с тази новина, вървеше още информация, но най-важната част от нея остава факта, че на 28 декември на Аои е връчена награда за Най-добра актриса.

Rie :) Приемам критиката за определението ми относно бившият и вече мъж.

Относно за това ,че името и го пиша Аой. Не приемам критиката,защото така ми харесва повече,следователно така ще продължа да го пиша.

Аз не виждам нищо лошо понякога да се постват коментари и с малко жълтини. Ако напиша ,че се е изплюла на улицата вчера по обяд ,тогава ще приема критиката.

Определено имам добра представа от ролите и ,иначе бих ли писал за нея??!!??

Старая се да раздвижвам малко профила и,дори и с не много значима информация. Инак като гледам ще си стои с 2 коментара отдолу :(

Все пак бих се радвал ако споделиш малко информация относно бъдещите и проекти за да се раздвижи малко темата :)

Мхм, значи ти ще си човекът с жълтите новини.

Достатъчно си движим напоследък темите на японците и мисля, че се справяме повече от добре, но все пак не можем да огреем и навсякъде. Темата на Аои a.k.a Аой (щом си решил и да я прекръстиш) ще я оставим на теб. Ти имаш вече от тук нататък основната грижа за нея. Захапи и стабилно филмографията й и ще очаквам повече информация, както и мнения относно ролите й.

С огромно удоволствие чета постове, в които се казва нещо конкретно за актьора/ актрисата и неговата кариера, от които мога да науча много нови неща. Постове от типа "да се запишем, колкото да си почешем пръстите по клавиатурата и да сложим няколко розови емотикона" не са ми по сърце.

Имаш възможност да ме изненадаш и ако се представиш добре, ще го оценя и първа ще те похваля и забравя, за допусната грешка днес от теб.

През декември (както и ukio е написала) Аои е отличена с наградата "Най-добра актриса" на 24th Nikkan Sports Movie Grand Prix за ролите си в две продукции Tsure ga Utsu ni Narimashite (My So Has Got Depression) и Kamisama no Karute (In His Chart). За съжаление и двата филма все още не могат да се открият в интернет. За второто заглавие, в което Аои си партнира със Сакурай Шо, четох много добри коментари. Наистина е заслужила наградата си.

Снимка от награждаването на Аои Миязаки

tumblr_lwzx2b5JMt1qaw9vn.jpg

Трейлър на In His Chart

Примири се. Ако не ти харесват постовете ми,не ги чети. Аз не задължавам никой да ги чете. Но не знам защо смяташ ,че ако на теб нещо не ти харесва,то и на другите непременно няма да им допадне. Или искаш всички да се съобразяват какво ти харесва на теб? И на мен много неща не ми допадат ама се примирявам. Препоръчвам ти за да не се дразниш от моите коментари,като ми видиш името и да прескачаш и без това всичките ми коментари и теми явно са глупави и клюкарски. Все пак както казваш "явно аз съм човекът с жълтите новини" . Сигнализирай постовете ми на модераторите и да ги трият ако сметнат за непристойни и глупави.Направо вземи стани модератор и вади секирата.

Остани с здраве.

Исках да те накарам да станеш част от японският отдел, като започнеш да пишеш повече след като проявяваш интерес към Аои, но явно не си схванал идеята ми.

И нямам нищо против постовете ти, а начина, по който днес беше се изразил (и сам го призна) в темата тук, но виждам вече си го поправил. Модераторски амбиции нямам. Аз съм модератор в друг форум и там за тези думи, които ти използва днес - би стоял в почивка 24 ч.

Тези определения, които сам даваш за себе си... Никога не бих помислила това за някой потребител, но явно си имал нужда да го напишеш.

Коментарите на никой в този форум не ме дразнят, но виж срещу постове, които обиждат даден актьор - не можех да остана безучастна.

Убягнала ти е цялостна идея на критиката ми и си задълбал в нищото...

Изказах се достатъчно днес и ако си интелигентен потребител ще си вземеш една малка поука. Виж ако започнеш да пишеш в този отдел - ще го оценя.

Повече японски филми и сериали с Аои ти пожелавам през 2012 г. Момичето си заслужава отделеното време.