Jump to content

Namae o Nakushita Onnatachi (2011)


Recommended Posts

spacer.png


Име: Namae o Nakushita Onnatachi
Знае се още като: Desperate Motherhood
Жанр: драма, общество
Епизоди: 11
Формат: Рензоку
Период на излъчване: 2011 - Апр - 12
Час: Вторник 21:00
Телевизия: Fuji TV
Theme song: Hajimari no Ballad by Angela Aki
Opening song: Moving on by Alice
Субтитри: Английски

Участват:
Akiyama Family
Anne as Akiyama Yuko
Tsuruno Takeshi (つるの 剛士) as Akiyama Takumi
Fujimoto Kanata (藤本哉汰) as Akiyama Kenta

Anno Family
Ono Machiko as Anno Chihiro
Takahashi Issei as Anno Hidetaka
Nagashima Terumi (長島暉実) as Anno Sou

Shindo Family
Kurashina Kana as Shindo Mao
Igarashi Shunji as Shindo Riku
Tani Kanon (谷花音) as Shindo Rara

Sawada Family
Ryo as Sawada Rikako
KEIJI as Sawada Kei
Uchida Junki (内田淳貴) as Sawada Kaito
Imai Yuki as Sawada Kuto

Резюме: Историята се фокусира върху група майки, които имат деца на една и съща възраст. Като споделят своите тревоги около отглеждането на децата, помежду им се зараждат връзки от различен характер. Докато в един момент приятелството между петте жени не се изражда в завист и предателство, защото децата им трябва да положат еднакви изпити за началното училище.
Ан играе главната героиня Юко, чиито ценности като жена, съпруга и майка са претърпели коренна промяна, и тя постепенно се опитва отново да изплува от дъното. В същото време, останалите четири майки с всички сили прикриват сериозните си семейни проблеми. Оно Mачико играе жена малтретирана ежедневно от съпруга си. Курашина Кана е "Янки мама", която е забременяла още като тийнейджър, от шофьор на камион, а Рьо - способна жена, която има свой собствен онлайн магазин. Кимура Йошино пък е популярен модел в списание за жени.
 

Свали с английски субтитри :click:

 

Онлайн с английски субтитри :click:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изгледах първите три серии и до там. Субтитри на английски след това няма. Жалко.

Признавам си, че се спрях на това заглавие, защото ми се гледаше още нещо с Шунджи Игараши, а историята ми допадна.

Раничко му е май на Шунджи да играе татко, но пък с мъничката Канон Тани са приятна гледка.

 

Сега ще чакам...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко дни с една позната споменахме в разговор точно този японски сериал и факта, че субтитрите му на английски се бавят. Днес обаче се появиха субтитрите и за 5-ти епизод. Бавно ще го караме с това сериалче, нищо че е приключило излъчването си преди няколко месеца.

Историята на мен ми допада и е на любимата ми социална тематика при японците. Ще трябва обаче отново да си припомня как завърши 4-ти епизод (повторението е майка на знанието), за да продължа и с днешната 5-та серия. Упорита съм с това заглавие, няма да го зарежа, интересно ми е, а и е имало висок рейтинг.

Участието на Шунджи Игараши е още един плюс за мен в тази продукция.

 

Сериалът е познат навсякъде с второто си име - Namae о Nakushita Megami.

 

Виждам, че линковете нe работят от началния пост. Ще добавя нови откъдето може да си свалите сериите с английски субтитри (разбира се за тези, които имат интерес към заглавието), както и субтитрите за 5-ти епизод.

 

Namae o Nakushita Megami (линковете към fileserve работят)

 

Namae o Nakushita Megami (линковете към mediafire)

 

Субтитри на английски за 5 епизод

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3 изгледани епизода и съм мнооого доволна. Браво голямо на сценариста. А режисьора доста добре акцентира на редица важни моменти.  Актьорите обичайно са си напълно ок. Чудесна психологическа японска  human drama. Чудесен/полезен набор от типажи родители, всеки даден подробно. Последното е голяям +. Силно препоръчвам на родители и бъдещи такива. Всеки би намерил нещо от себе си или от някой около него в образите.  Слагам го като качество до  Kazoku Game (2013)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доизгледан с максимален интерес. Още един психологически шедьовър. 6+.

Както се писа и в темата за Kazoku Game и това заглавие е като от учебник по психология. Всеки образ написан и развит чудно. А те са поне около 20. Препоръчвам силно за любителите на този жанр. Аз съм повече от доволна.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...