Jump to content

Recommended Posts

spacer.png

 

The Unjust (2010)

Страна: Южна Корея

Жанр: Криминален, Трилър

Режисьор: Ryu Seung Wan

Сценарист: Park Hoon Jung

Времетраене: 159 мин.

Дистрибутор: CJ Entertainment

IMDB

 

Участват:

Hwang Jeong Min

Ryoo Seung Beom

Yu Hae Jin

Ma Dong Seok

Cheon Ho Jin

Lee Sung Min

Oh Jung Se

 

Резюме:

Сериен убиец на свобода, жертви, разследване, дело в задънена улица, натиск от всички страни, дори и от президента, невъзможно скорошно приключване на случая.

Какво трябва? 1.Човек за мръсната работа – полицай, ползващ се с уважение, но изтървал почти всички шансове за повишение. 2. Мафиот с крупни бизнес влечения. 3. Арогантен прокурор, облажил се с парички на влиятелен бизнесмен на недвижими имоти.

 

Награда:

2010 - (13th) Director's Cut Awards - Най-добър режисьор

 

С БЪЛГАРСКИ И АНГЛИЙСКИ СУБТИТРИ

С РУСКИ СУБТИТРИ

 

Лично мнение:

Да се върна към една от страстите си в миналото да правя тема на филм, дето още ме човърка нещо по него:

Каква е цената да си последен в “мрежата”? Каква е целта на този филм?

 

Което не става с пари, става с много пари! Странен и приятен за мен филм, интересен (след първия половин час поне) и малко неразбран като идея. Първо, защото видях и част от другата страна – “високите етажи” на любимата ми Корея (Сеул) и второ, заради реалистичната оформила се гонитба между властите, общо казано.

Тук няма игра на добро и лошо, тук играта е на... мръсно.

Цялата корумпирана система (полицаи, бизнесмени, прокурори), с всичките им лични интереси и скандали, и веригата от събитията в следствие на тези им действия, ми подейства опресняващо добре. Все пак живея в България... но така и не схванах послание има ли, или бе просто за показно? Както и да е, филмът е хубаво да се види... Защо?

Самодоволният прокурор просто ме изкефи, т.е. Рю Сънг Бом с игра - с това достолепно цинично присъствие на истински прокурор, вживял се в „работата си”.

Отличавам и оператора - класовите прослойки и кадрите от някои места в Сеул са красноречиви.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трилър от висока класа,впечатляващо изигран образ на прокурора,завършен социопат на моменти напомнящ на разглезено хлапе,на което е дадена власт....гледайте го!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно не разбирам от филми. :896767: Понеже за пореден път не мога да разбера как някои филми грабват приза " Най-добър филм".

 

Идеята е отлична - който има власт или връзки коли и беси - спор няма. Но над час и нещо филмът не можа да ме заинтригува. Добре, че бяха последните 45 минути, за да не го считам за пропиляно време.

Не ме впечатли както играта на актьорите, така и работата на камерата.

 

 

Моят съвет е: гледайте, ама не очаквайте много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успели са да съберат доста голям брой добри и известни актьори или по-скоро известни през 2023 година, когато го гледах. Но историята не успя да ме грабне кой знае колко. Имаше някои по-интересни и неочаквани събития, но като цяло филмът е средна хубост. Но определено е гледаем, не бих го нарекъл загуба на време.

 

Оценка 5 / 10

 

Благодаря за субтитрите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...