Jump to content
Zenith

Любима j-pop дама?

76 гласа

1. 1. Любимката ви е?

• YUI
      7
    • Utada Hikaru
      21
    • Ayumi Hamasaki
      4
    • Koda Kumi
      19
    • Nana Mizuki
      3
    • Ai Otsuka
      5
    • KOKIA
      1
    • Nakashimа Mika
      8
    • Tamaki Nami
      2
    • Ayaka
      6

Recommended Posts

След като Insomnia днес я е хванала работната треска и пусна цели две анкети, корейски разбира се, след като заедно с нея се трудих над тях, след като нямам какво да правя...Нека ви пробваме на японско. При това на японски дами. Мислех да пусна за групи, но уви, при жените е по-лесно, защото ДЖОНИ НЕ ПРИЕМА ЖЕНИ, докато при мъжете битката щеше да е пак любимите ви Джонита.

1.YUI

Детето чудо на японския поп и по-лек рок, изключително приятен глас, свежо и скормно излъчване, страхотен талант.

namidairopr.jpg

2.Utada Hukaru

Всеки, който е гледал Hana Yori Dango помни The flavor of life и прекрасния глас на Utada Hukaru.

252818.jpg

3.Ayumi Hamasaki

Кралицата на японската по сцена. Всепризната за най-известната и любима изпълнителка, с множество хитове и участия.

xin_0220105061139546904745.jpg

4.Koda Kumi

Моята любимка. Ero-kawaii кралицата, пяла на Tokyo Dome, винаги екстравагантна и секси, с дрезгав и пленяващ глас.

060630_tosh_koda.jpg

5.Mizuki Nana

Една леко откачена, много талантлива и старшно сладка певица, която и на 30 е запазила вида си на 13 годишна.

mizukinana008.png

6.Ai Otsuka

А Planetarium помните ли? Поредната сладурана, с лека мания по дантели и сладко гласче, обичаюа енката.

ai-otsuka-wall-yurei-1024x768.jpg

7.KOKIA

Още една моя любимка, Chouwa Oto и Karma, много силен j-etno-pop, убийствен глас и много силна и оригинална музика.

KOKIA.jpg

8.Nakashima Mika

За нея не знам много, много, но харесвам музиката й, а също и поведението й по клипове и лайфове.

naka2.jpg

9.Tamaki Nami

Още едно дете-чудо, чиито песни са се превърнали в OST на едни от най-успешните анимета в последните години.

Friends+pic.jpg

10.Ayaka

Женената за Мизушима Хиро, младичка и болна певица, е една от любимките на японската публика, заради оптимистичните си песни и борбения дух.

288rwcw.jpg

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koda Kumi ми е фаворитка от тук, но моята най-най- голяма любимка BoA за сажаление я нямааааа :o

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След доста мислене си дадох гласа за Аяка. Гласа и е прекрасен и настроението ми се оправя всеки път, когато го чуя :rolleyes:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мноог се чудих между Koda Kumi и YUI - и накрая реших, да гласувам за YUI. :) .

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Мизуки Нана , но и Аяка е .. <3

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Куми Кода определено ми води класацията следвана плътно от Кокия и от Утада Хикару (в която нещо ме дразни, но която има много добър глас и доста добри песни). Кокия ми е в главата само с един хич (Чоуа Ото), но пък това ми е може би най-любимата японска песен за всички времена, така че няма как да не я спомена. Кода куми просто има невероятен глас - страхотен тембър, много добре овладяно пеене. Песните й повечето са много добри, баладите особено. Прави и много добри колаборации (с ДБСК и с БоА, например).

Колкото до БоА, макар и корейка, за мен тя доскоро си беше японска певица - в крайна сметка на Корея гостуваше, а в Япония пребиваваше.

От другите Аю ми е адски антипатична, има толкова гаден глас (лично мнение) и песните й са тъпи и сладникави. Не мога да разбера, защо японците толкова я тачат. И все пак мисля, че безапелационен фаворит на японците е Хикару Утада.

Друга яка мацка е Мияви, не виждам защо я няма в класацията :D.

Освен това ми липсва и Jasmine - и тя е много готина и пее добре.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йобоооо, Мияви е мъж!!!!! Поне си вярва, виж че не носи рокли вече! А и не е поп! :rolleyes:

Кода Куми и аз я обожавам, защото е просто най-индивидуална сред поп дамите, а и има нешо яко чаровно в кучешкия й вид, много ма кефи кат излезе полугола и не мяза на *слагам обидна дума тук*.

За Кокия сме на едно мнение, аз да си кажа май освен тази великолепна песен, съм й слушала само още две три, сред които и Карма, която си струва, но гласа й и стила й много ми харесват.

Аю е техната Лили Иванова. от толкова време е там, че човек свиква с нея.

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Йобо, уакатте йо, за Мияви се бъзиках :).

Абе на мен Куми си ми прилича на обидната дума, ама това не ми пречи пак да ми е любима :). Знам, че Аюми Хамазаки им е любимка, ама е толкова изкуствена с тея огромни очища, че мога само това да добавя:

87398_ayumi_hamasaki.jpg

Много й обичам това изпълнение с ДБСК:

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гласувах за Yui защото много я харесвам. Много е сладка и гласът й е божествен ! Гледал съм и нейни концертни изпълнения и наистина й се възхищавам- тя е перфектна. Бих се оженил за нея на драго сърце :) А и да не забравя за песничката й Again от саундтрака към анимето Full Metal Alchemist -тази песен е в личния ми Топ 10 на любими песни и винаги като я слушам проронвам сълзи защото ми напомня една моя предишна любов ....

random23xk0.jpg

Обичам Yui !

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Utada Hikaru ми харесва най-много :) Гласът и е толкова хубав и нежен .. страхотна е!

Сподели публикацията

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване