Jump to content

Haken no Hinkaku Season 1 (2007)


Recommended Posts

Haken no Hinkaku 2007

zdQ8H3PSdFtMwqaouq15N42rHCW.jpg

 

Haken's Dignity
Жанр: Драма, Комедия
Епизоди: 10
Година: 2007
Песен: Mienai Hoshi by Nakashima Mika

В ролите:
Shinohara Ryoko as Oomae Haruko (?)
Kato Ai as Mori Miyuki (23)
Koizumi Kotaro as Satonaka Kensuke (30)
Oizumi Yo as Shouji Takeshi (32)
Katsuji Ryo as Asano Tsutomu (23)
Itaya Yuka as Kuroiwa Masako (30)
Yasuda Ken as Hitotsugi Shinya (30)
Shirota Yu as Amaya Ryuto (20)
Shirakawa Yumi as Amaya Mayuko (58)
Komatsu Masao as Ogasawara Shigeru (62)
Matsukata Hiroki as Kirishima Toshio (60)
Kamiji Yusuke as Kin Kosaku
Shimizu Yuki as Takei Hitomi
Iriyama Noriko as Shimada Kaoru
Macha-Macha as Machiko

Резюме: Оомае Хоруко (Shinohara Ryoko) е почасов служител. Работи на временен договор 3 месеца и после изчезва за още толкова. Тя е праволинейна, не обича да се усмихва и винаги свършва това, което е започнала в рамките на работното време. Не работи извънредно. Избягва да контактува с колегите си и пази личния си живот в тайна. В свободното си време се отдава на фламенко. Постъпва на работа в новосъздадения отдел Маркетинг на голяма компания. Там се сблъсква с прекия си началник Сатонака (Koizumi Kotaro) и неговия колега и приятел къдравелкото Шуджи (Oizumi Yo). Към екипа се присъединява и лееко непохватната, но пълна с ентусиазъм Мори (Kato Ai).

Лично мнение: Сериалчето е леко и забавно. Интересно е да се види Шинохара в тази й светлина. Ролята и много прилича на Робокот, само дето не скърца по завоите smile.gif Много се забавлявах с всевъзможните й умения като например израждане на бебета, каране на багер, дресировка на кучета и не лоши познания по руски smile.gif) Колежката й е пълна нейна противоположност и се залепи за нея като гербова марка, нищо че кака я пъдеше до последно. Шуджи е много як образ и супер ме кефи как си се заяждаха двамата до края. В сериала основно се набляга на отношението между щатните служители и временните, които получават почасово заплащане. Наричат ги Хакен и щатните нямат добро мнение за тях, обаче кака ще промени това smile.gif


Руски субтитри:  :click: 


Английски субтитри: :click:

 :subs: Изтегли с български субтитри: :click:

 

:subs: Онлайн с български субтитри: :click:  :click:  :click:

 

:essub:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много приятен сериал, без интриги, злоба и завист.
Всички са лъчезарни и добрички, а "нашата железна кака" Шинохара Рьоко и тук е много сериозна. Много яка мацка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този сериал е супер забавен :yes: Все още не съм го изгледала целия, но онова което видях до сега страшно ме забавлява.

Шинохара Рьоко е неотразима супер квалифицирана работничка. Пълна с цяла торба мъдрости, като тази "В състезание за малоумници няма победители" :lol2:

Ще се допълня, като го изгледам.

 

Благодаря за предоставената възможност , да го гледаме. :bow:

 

Изгледах го :es: . Какво друго бих могла да кажа, че през цялото време много ме забавлява с фантастичните превъплащения на главната героиня в Специалист по всичко.

 

И както няколко пъти питаше Естествено Накъдрения ( с къдрин) :"Ти на колко години си всъщност?"

Отговорът от Оомае-чан "На 100! Това проблем ли е?"

 

Музиката е оригинално подрбана ( както в повечето японски сериали) - Mienai Hoshi - Nakashima Mika

 

Ако искате да се забавлявате - това е вашия сериал. Няма да съжалявате :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все още съм на 7 епизод, но много ми хареса сериалчето. Тъкмо се събудих от дългата дрямка с моето коте и ще почна да гледам осми, девети и десети епизод. Нашата "кака" в този сериал е много хубава и идеално си пасват с "Накъдрения".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Каката - желязна. И то до такава степен, че наистина очаквах да проскърца на някой завой (Робокоп може на уроци при нея да ходи):D

То не бяха сертификати, не бе чудо. Имаше някои наистина уникални :D

Къдравелкото - как не получи някой инфаркт от нерви покрай нея, не знам :) Дрязгите им бяха много сладки, забавляваха ме истински (особено закачките с косата му). Бяха страхотна двойка с каката.

Малкото шефче - вятър го вееше на бял кон. Много наивен, добричък и сладък. Бонбонче.

Другата девойка - тя малко като шефчето. В началото леко дразнеше, но после се взе в ръце.

Останалият екип - всеки със странностите си, но никой дразнещ.

Семейството й - също готини.

Музиката - много добра, а мелодиите с фламенкото бяха страхотни.

 

Изобщо... Много сладък и свеж сериал. Въпреки липсата на каквато и да е загадка, го изгледах на един дъх.

Хуморът беше изключително свеж, много се смях. Това е драма, която определено си заслужава да се изгледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си Номер 1 в японските сериали и досега нямаше достатъчно добра конкуренция (не че съм гледала достатъчно много), но Haken no hinkaku слагам на едно ниво с него. Комедията е много добра, благодарение на къдравия барутлия. Първите 3-4 епизода гледах с постоянна усмивка, а на моменти се заливах от смях с реакциите на Накъдрения. И малко поплаках заедно с тях, към края, когато трябваше да напуснат компанията. С отношенията между Накъдрения и Костенурката може да се развие цял втори сезон. Хареса ми, че Оомае не можеше да прави всичко, а това я прави да изглежда по-нормална.

Този сериал има много силно послание и въпреки, че за нас е трудно да разберем подобно разделение на постоянни и временни сътрудници, всъщност не е чак толкова невъзможно да се поставим в положението им, бидейки много често на ръба на оцеляването (като временните работници), без премии и изплащане на транспортни разходи (каквито привилегии имат постоянните). Както във всеки колектив и тук бяха нацелени точните моменти, имаше всякакви социално представени типажи. Основното (и това, което харесвам в този род сериали) е, че наред с представените негативни явления в една компания, показват, че нещата могат да се променят към по-добро. Може да е един герой - идеалист до глупост, но с подкрепящата го групичка успя да реализира идеята на една временна работничка (от тези, чиито проекти никога не печелят поради предразсъдъци). Оставя приятно оптимистично усещане, което дарява малко надежда в този безнадежден свят. Въпреки острия реализъм на Оомае Харуко, която е гласът на болезнената реалност.

Много, много ми хареса и вече е един от любимите ми японски сериали.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изкефи ме, макар че още (четвърти ден) "медитирам" над фразата "Работата, това е да живееш." Хм -хм тука може дълго да се спори, но офф...

 

Сериалът е за ценители - ако не си работил нещата, които обичаш и нещата, които не обичаш... ако не си избирал между това ти и само ти направиш нещо, но не точно докрай, или друг да направи нещото и да обере точките, но да завърши всичко докрай, ако не си сменял работни места, ако не си висял денонощно по офиси пред предаване... ще ти изглежда леко неразбираема тази офанзива с работата, авторитета и дзайбацо-то, и съответно няма да те зарази, въпреки че актьорите и героите им са перфектни. Шинохара и Къдравия ме разсмиваха здраво, но пък и някак им вярвах на логиката на постъпките. И другите също бяха много убедителни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Shinohara Ryoko ми е една от любимите японски актриси. Страхотни образи пресъздава. А образът и в този филм е направо уникален, наистина Робокоп. Горещи препоръки за филма, който беше очаквано добър и поучителен. Ще влезе в папка "любими", просто няма как да изпусна нещо толкова интересно и различно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам си Номер 1 в японските сериали и досега нямаше достатъчно добра конкуренция (не че съм гледала достатъчно много), но Haken no hinkaku слагам на едно ниво с него. Комедията е много добра, благодарение на къдравия барутлия. Първите 3-4 епизода гледах с постоянна усмивка, а на моменти се заливах от смях с реакциите на Накъдрения. И малко поплаках заедно с тях, към края, когато трябваше да напуснат компанията. С отношенията между Накъдрения и Костенурката може да се развие цял втори сезон. Хареса ми, че Оомае не можеше да прави всичко, а това я прави да изглежда по-нормална.

Този сериал има много силно послание и въпреки, че за нас е трудно да разберем подобно разделение на постоянни и временни сътрудници, всъщност не е чак толкова невъзможно да се поставим в положението им, бидейки много често на ръба на оцеляването (като временните работници), без премии и изплащане на транспортни разходи (каквито привилегии имат постоянните). Както във всеки колектив и тук бяха нацелени точните моменти, имаше всякакви социално представени типажи. Основното (и това, което харесвам в този род сериали) е, че наред с представените негативни явления в една компания, показват, че нещата могат да се променят към по-добро. Може да е един герой - идеалист до глупост, но с подкрепящата го групичка успя да реализира идеята на една временна работничка (от тези, чиито проекти никога не печелят поради предразсъдъци). Оставя приятно оптимистично усещане, което дарява малко надежда в този безнадежден свят. Въпреки острия реализъм на Оомае Харуко, която е гласът на болезнената реалност.

Много, много ми хареса и вече е един от любимите ми японски сериали.

По-добро изказване не мога да направя. Началник Шоуджи / Къдравелко / от първата си поява на екрана до към 8 еп. е дразнещо нахален. :mad2: Въздух под налягане, а Сатонака е бонбонче. Харуко семпай - страшна симпатяга.  B)

 

e_katya, :thanks: за превода. Чест и почитание за труда ти. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро изгледах този сериал. Анблок. И съм готова за продължението му от 2020.

З- мата главни героя едновременно емблематични. Дотолкова че сега като гледах Oizumi Yo - къдрокосия Шоджи в силна главна роля на големия екран , в първия момент чак ми липсваше нещо от него - оказаха се къдриците ;)

Shinohara Ryoko скоро я гледах пак в енергична роля Bento Harassment.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...