Jump to content

Recommended Posts

spacer.png


The Message | Съобщението (2009)

Държава: Китай
Жанр: Криминален | Драма | Трилър | Военен

Режисьор: Чън Куо-фу и Гао Цюншу
Актьори: Джоу Сюн, Ли Бин Бин, Хуан Сяо Мин и др.
:imdb:  7.4/10

Резюме:

1942 год. Китай. Страната е разделена от борбата за власт. Новото правителство подкрепено от нахлуващата японска армия се опитва да се справи със съпротивата, която иска
да върне Китай на китайците. Град Нанкин. В града действа законспирирана група разузнавачи. След поредица покушения на чиновници на марионетното правителство, властите подпомогнати от японското разузнаване приемат крути мерки за залавяне не ръководителите на съпротивата. Арестувани са няколко заподозрени, които закарват в отдалечен замък за разпит, с цел да бъде издадено ръководството на бунтовниците. Напрегнатата игра на котка и мишка достига апогея си, когато китайски дешифровчик се опитва да изпрати важно съобщение извън стените на замъка, което би спасило живота на много хора...

 

Свали BluRay 720p
Свали DVDRip
Още линкове

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само като видях как са преведени именцата (опитайте се да ги прочетете, няма такъв смях) и ми стана ясно кой е преводачът, без дори да гледам в торента. Не е като да не съм й пратил линк към таблицата с китайските имена още преди месеци. Ако намеря ангийски субтитри ще го гледам, дотогава съм пас. <_<

И няма ли начин някой да го насочи това момиче към друго поприще. или поне да не превежда азиатско. На американските филми не успява да предаде смисъла на ставащото на екрана, а на китайските и японските да не говорим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

П.П. Чан Кай-шек WTF??? laugh.gif


Това да не е случайно лидерът на Гуоминдан - Чън Кайшъ? Е, нали не е Чай Шпек... laugh.gif Представям си Мао как го е прекръстила. biggrin.gif

Мацето вече го докладвах в sab.bz. Дано поне те вземат отношение и да махнат глупостите й от базата си с данни.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Страхотен! Невероятно е, как филмът въздейства, при положение, че действието се развива на ограничено пространство.

Напоследък попаднах на великолепни шпионски заглавия от Китай. и съм повече от доволна Виждам, че и американските награди Оскар също са се насочили към ленти с подобна тематика тази година. Действително тя е много интересна и благодатна. Особено, когато представя нещата от подобна гледна точка, каквато видях в тази продукция.

Играта на всички е чудесна и именно тя направи заглавието толкова истинско. Живи, реални образи видях на екрана. Харесвам Ли Бинбин, но почти не съм я виждала в отличителна роля, за да я смятам за сериозна драматична актриса. Тук тя доказва именно това свое умение и закономерно ме привлече за каузата. Втората изпълнителка, колежката й Джоу Сюн, ми е още по-любима, понеже съм я гледала в доста качествени ленти, които са доказателство за безупречните й умения.

Г-н Хан Ю е другият голям актьор, който няма нужда от представяне. Само ще спомена "Асамблеята" сред филмографията му и това ще е достатъчно, за да разберете, какъв класен изпълнител попълва каста. Хуан Сяомин е безспорният любимец на голяма част от аудиторията и е похвално, че е получил роля в подобна продукция. Уоу! Японският му беше доста добър! И още едно име ще добавя, за да е пълен списъкът със звезди - това на Алек Су. Той е много известен певец, но този път се показа и като достоен актьор. 

Изключително важна подробност е фактът, че Изпълнителен продуцент на филма е големият режисьор Фън Сяоган.

П.П. Ако българските субтитри не са на ниво, ще е хубаво някой да направи качествен превод на това заглавие. Заслужава си!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...