Jump to content

Kamen Rider Den-O (2007)


Recommended Posts

spacer.png


Kamen Raidā Den'ō / Masked Rider Electro-King
仮面ライダー電王

Жанр: токусацу (този формат включва истории за супергерои, в които има специални ефекти)
Година: 2007
Епизоди: 49
Телевизия: ТВ Асахи
Субтитри: английски, вградени
Начална песен: Climax Jump by AAA
Climax Jump Live
Официален сайт
Wiki

Участници
Сато Такеру като Рьотаро Ногами / Камен райдър Ден-О
Юрико Ширатори като Хана
Юичи Накамура като Сакурай Юто / Камен райдър Зеронос
Уакана Матсумото като Аири Ногами
Акира Нагата като Сейги Озаки
Рьо Уено като Иссе Миура
Рина Акияма като Наоми
Кенджиро Ишимару като Owner

Хикари Мицушима (епизоди 17 и 18)

Огое Юки

Язаки Хироши

 

Momotaros (Voice) (モモタロス (声) Momotarosu (Koe)) - Toshihiko Seki (関俊彦 Seki Toshihiko)
Urataros (Voice) (ウラタロス (声) Uratarosu (Koe)) - Kōji Yusa (遊佐浩二 Yusa Kōji)
Kintaros (Voice) (キンタロス (声) Kintarosu (Koe)) - Masaki Terasoma (てらそままさき Terasoma Masaki)
Ryūtaros (Voice) (リュウタロス (声) Ryūtarosu (Koe)) - Kenichi Suzumura (鈴村健一 Suzumura Kenichi)
Deneb (デネブ Denebu) (Voice) - Hōchū Ōtsuka (大塚 芳忠 Ōtsuka Hōchū)
Suit actors:
Kamen Rider Den-O / Momotaros (仮面ライダー電王 / モモタロス) - Seiji Takaiwa (高岩成二 Takaiwa Seiji)
Urataros (ウラタロス) - Hisanori Ōiwa (大岩永徳 Ōiwa Hisanori)
Kintaros (キンタロス) - Jirō Okamoto (岡元次郎 Okamoto Jirō)
Ryūtaros (リュウタロス) - Toshihiro Ogura (小倉敏博 Ogura Toshihiro)
Deneb - Yoshifumi Oshikawa (押川 善文 Oshikawa Yoshifumi)


История
Рьотаро Ногами (Сато Такеру) е скромно хлапе, което един ден получава необикновена сила. Тя му позволява да пътува между времето и пространството чрез футуристично изглеждащ влак, наречен Den Liner. Предприемайки това пътешествие, той придобива способността да се трансформира в Kamen Rider Den-O (чрез общо 4 форми) и по този начин да се бори с чудовища (имажини), за да им попречи да променят настоящето чрез миналото.
The Rider Pass - е карта, която предоставя достъп до влака на Ден-о. Условието, за да проработи при този процес, е часът, минутите и секундите да са еднакви (например 12:12:12). Съществуват специфични хора, които се намират извън времето. Те могат да използват тази карта, за да се трансформират до неузнаваемост.
Rider Tickets - билети, които съхраняват информация за имажините. Те водят регистър за последната дата, в която даден имажин се е появил. Върху тях има и фигура-рисунка на самото чудовище.
Имажини - същества от бъдещето, дошли в миналото с желанието да управляват времето напред. Те набелязват даден човек със слаба воля и след като той им каже желанието си, се гмуркат в миналото, за да променят настоящето или бъдещето, без да се интересуват от глобалните последствия.

Ore, Sanjo!

Линк

Многоликите превъплъщения на Рьо-чан нямат равни

 

f820b6875bfc8204.jpg

345e6aca12637cc0.jpg

89d9c443fe57c1fd.jpg

a8fec9ee563e3adc.jpg

 

http://www.youtube.com/watch?v=CkzyoaUXb_I&feature=related


На среща с фенове едно дете поиска Рьо-чан да се трансформира на живо.

http://www.youtube.com/watch?v=9qAgHW_y1aM&feature=related

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сложих обяснение на жанра в първата подобна поредица, която пуснах. Ще прибавя и на тези. А за буквите - да, "ц" е на български, но на мен по-скоро ми звучи като "тс" и като разпитах, наистина е така, но ще го сменя с ц, ако е по-лесно за възприемане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смених го.

Извинявам се, че не съм го подменила по-рано. От известно време тракерът на ТВ Нихон е с променен вид и изглежда малко по-различно, но е лесно да се ориентира човек за линковете.

Приятно гледане!

 

d9e8f71e98487244.JPG

Това е част от колекцията на увеселителния парк в Киото, където са събрани артефакти от известни токусацу поредици.

Облеклата на главните герои от Ден-О са запазени в оригиналния си вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И тази част преминава в графа изгледани. Хаха цял месец съм само на райдъри. Не усетих кога мина времето.  :28558: Мислех си, че Ейджи е най-слабия райдър обаче Рьо-чан го бие по всички показатели. За Сато Такеру какво да кажа- страхотен образ направи при положение, че изигра 5(е 6 де) роли едновременно. Незнам защо обаче имам голяма слабост към мъже с бенки над горната устна. А той си има цели две.  :lol2: Останалите актьори не си спомням да съм ги гледала другаде, но всички се справиха добре само актрисата дето играеше Айри малко ми издишаше от към емоции  <_<

 

Рьо-чан мале какъв лош късмет имаше просто не е истина. Излита от колелото, пада и  се удря на много места, търкули се, щяха да го бият даже  :28558: Много се смях, когато някой от имаджините се вселяваше в него. Много големи поразии вършеха. И с Юто много се смях особено, когато тръгнеше да бие Денеб. Най-вече като му слагаше шиитаки в яденето. :rofl: За имаджините какво да кажа- и четеримата бяха едни такива образи. Момотарус как се ядосваше, когато един по един започнаха да се появяват и други имаджини. А Хана все ги биеше когато използваха тялото на Рьо-чан без позволение. И с Денеб много се смях. Мале като тръгнеше да се извинява и то по няколко пъти и как си размъкваше кошничката с бонбони :282:  Собственика на влака и той ме кефеше когато му паднеше флагчето каква физиономия правеше само :lol2: 

Сега за края не разбрах Хана племенница на Рьо-чан ли се оказа. Това хептен пък не го очаквах. И още повече Айри да е знаела, че Сакурай е Зеронос.  :o 

 

С това минало, бъдеще съвсем се уплетох и загубих цялата нишка, но като цяло доста добре измислена и оригинална история. Песента от опенинга също много ми хареса и се ядосах когато на 40 епизод я пуснаха същата изпята само че от актьорите озвучаващи Момотарос-тачи. Исках си оригиналната(е накрая се чу де). ААА започват да ми стават една от любимите азиатски групи. 

За сега обаче спирам да гледам райдъри, че нещо взеха да ми омръзват и ентусиазма ми от началото, взе да се поизпарява. Таман си изтеглих  Гаро да видя и тази токусацу поредица как е. 

 

П.П. Хаха актьорът, който озвучава Денеб е озвучавал и Еро-сенин.  :lol2: Като му чух гласа ме налегна такава носталгия по Еро-сенин, че ще взема да си пусна някой епизод на Наруто с него.  :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След подобен маратон, наистина ще трябва да разнообразиш с нещо друго. Впечатлена съм от прогреса ти по отношение на тези поредици. Тук познавачите се броят на пръсти.

Аз започнах с Ден-О и за мен този райдър винаги ще си остане специален.

За Хана - мисля, че така се развиха нещата. Голямата Хана беше много силна като образ и всички съжалявахме, че я смениха, но накрая зрителят получава логично обяснение за това действие на сценаристите.

За жалост момчето, което играе Юто се отказа от актьорството, но поне направи и други интересни участия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...