Jump to content

Recommended Posts

С мене почва с мене завършва ама иначе не му се занимавало. :D Ти може и да не ме четеш (уж :rolleyes: ) ама аз те чета по принуда и продължавам да се чудя колко можеш да се изложиш в една тема? Само хабиш буквите и пак нищо изненадващо или смислено както и в 90% от постовете ти в раздел "корейски сериали". Пак ти казвам не е проблем, че говориш глупости проблема е че ги натрапваш постоянно. Демона и без те чете пак може да разбере, че не ти е харесал сериала само да прелисти темата на произволна страница ама не... трябва задължително да цвъкнеш профилактично след всеки положителен пост в този сериал.. :blink: ?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

dido100 , в самият сериал е споменато че Пратеникът получава "жертвите" си със седмица по-рано. Никой и никъде не е знаел за коя дата е насрочена смъртта на Джи Йон. Като следваме тази логика, НИКОЙ не може да я предупреди, тъй като никой не знае. :)

 

Прочетох предишните ти постове в тази тема и се съмнявам, че би приел мнението ми, но все пак.. ;)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

dido100 , в самият сериал е споменато че Пратеникът получава "жертвите" си със седмица по-рано. Никой и никъде не е знаел за коя дата е насрочена смъртта на Джи Йон. Като следваме тази логика, НИКОЙ не може да я предупреди, тъй като никой не знае. :)

 

Прочетох предишните ти постове в тази тема и се съмнявам, че би приел мнението ми, но все пак.. ;)

В коя серия е това?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

 

Коментарите са хубаво нещо, не се карайте. :) Няма лошо човек след време да си промени мнението или пък да си държи на него. 

 

diddy9709  написа това което исках да кажа в отговор на Дидо. Ако помните онази сцена в която той си изтегли новата програма  и не показаха кое е последното име в списъка. Още тогава по лицето му се разбра, че е някой който познава. Разбира се най-добре щеше да й дадат повече от няколко дни. Ама такъв е живота, човек никога не знае. Днес си тук, утре те няма   :P Нещата хем са вързани, хем не са.  Защо са вързани? Еми усложнението настъпи в следствие на инцидента от катастрофата. Един вид, тя уж се е спасила от катастрофата с 3-те сълзи.  Ама ако се замислим, целият ни живот е навързат от всякакви случки. Човек може да се разболее от различни болести, които може да са му предадени по наследство или да са станали в следствие на определен начин на живот, който от своя страна е вследсвие на нещо друго. Имам предвид, че целият живот ни е навързат от най-различни случки, започващи дори преди да се родим. Не го обясних много добре, но дано сте ме разбрали. :)  Излизането от кома е едно, животът след това друго. (въпреки че изглеждат навързани, след развръзката няколко дни по късно)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

С мене почва с мене завършва ама иначе не му се занимавало. :D Ти може и да не ме четеш (уж :rolleyes: ) ама аз те чета по принуда и продължавам да се чудя колко можеш да се изложиш в една тема? Само хабиш буквите и пак нищо изненадващо или смислено както и в 90% от постовете ти в раздел "корейски сериали". Пак ти казвам не е проблем, че говориш глупости проблема е че ги натрапваш постоянно. Демона и без те чете пак може да разбере, че не ти е харесал сериала само да прелисти темата на произволна страница ама не... трябва задължително да цвъкнеш профилактично след всеки положителен пост в този сериал.. :blink: ?!?

Отделям ти точно толкова внимание, колкото заслужаваш - едно изречение. А ти, явно сън не те хваща и редовно следиш къде и какво пиша. И ако не съвпада с твоето мнение, което явно е единствено вярното, ти избиват балансите и почва едно блъскане по клавиатурата, едно бълване на змии и гущери......Ако не вземаш някакви лекарства за този проблем, може би е време да започнеш? Написаното от мен е адресирано до Демона, затова не се меси в чужд разговор без позволение. Успокой се, пусни си някое аниме и лека нощ!

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Коментарите са хубаво нещо, не се карайте. :) Няма лошо човек след време да си промени мнението или пък да си държи на него.

 

 

Няма лошо в единият случай в другия излиза, че едва ли не се дразниш, че останалите харесват нещо дето на теб не ти е харесало и не могат да ти разберат великото "прозрение". По тоя път дето сте тръгнали аз оттам се връщам :D преди му обяснявах надълго и нашироко за Джи Йон и че няма нищо сгрешено в определената й съдба и че "сделката" със сълзите е напълно легитимна, но то си знае неговото. Как да е няма проблем по принцип разбирам, че го дразни този факт в последният епизод.. на доста хора не им е било хубаво, че така се получи с Джи Йон обаче да твърдиш, че не можело да стане така и това проваляло целият финал е смешно. Условието на трите сълзи е да се събуди и върне към живота не да живее 100 години - просто като гъбена чорба на пръв поглед, но явно на някои хора им куца дедукцията и си го изкарват на останалите с по-различно от тяхното мнение. Преди месеци спорехме за същото само, че тогава май беше mi6lence на твое място или някой друг не си спомням вече..и сега пак deja vu?! Би било смешно ако не беше за оплакване работата. И пак да отбележа проблема не е защото не може да събере 2 и 2 = 4 ами защото продължава да си натрапва мнението под формата на уж плоски шегички 1,2,3,4 пъти да си замълчи човек ама повече вече бие на очи.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В коя серия е това?

 

Нямам сериите в момента, не ми се търси, извинявам се за което. :) И все пак погледни тази статия: :click:

 

He says that he received his last schedule for his remaining time, and the last person on that list… is her. Ooof. I knew his last schedule would come back to bite us in the ass, but this is too cruel.

 

He tells her that she is to die six days from now, and that this date of her death was determined as she was born. He says that because she experienced the 49 days and even earned her three tears, only to be met with this, the powers that be have given her the gift to remember her time on the other side, if she chooses.

обяснено е много добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам сериите в момента, не ми се търси, извинявам се за което. :) И все пак погледни тази статия: :click:

обяснено е много добре ;)

 

Преди 20 серия има ли го някъде това уточнение? Не. Наличието му в 20 серия е неизбежно - без него не може да се обясни защо главната героиня трябва да умре, въпреки изпълнението на условието. Дали е логично или не, е вече въпрос на гледна точка.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пратих ти номера на епизода и точните минути на лично. :) Кажи ми дали според теб е така или аз си въобразвам? Да не спорим тук, че явно на някои не им харесва.  

 

Друго нещо което ми хареса в това сериалче е, че е много подходящо за адвенчър игра.

Като изпозва двете тела, Джи йон има напълно различни възможности. Като е дух може да вижда разни неща, без другите да я виждат, че тя е до тях. Като е човек, може да пипа и мести предмети, да влиза и говори с хора, които не я познават. Много беше забавно как пратеникът постоянно и казваше да използва ума си.   :lol: Имаше решение за всяка ситуация.   

 

Редактирано от acabaca
Н.П.Д., спорете си, никой не е против. Но не всички са гледали сериала. Ще съм повече от доволна, ако си слагате спойлерите сами.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Не съм чела всичко до тук , но според мен Дидо е прав за следното:

Нямаше логика, и много дразеше това хрумване на сценариста накрая!

Просто те кара да се гневиш на несправедливата съдба.

Ако се погледне от тази гледна точка, може да се каже, че и това се случва понякога в живота, а ние сме безсилни.

"Сценаристите" решават. :rolleyes:

Но дори и така да е, след като предизвиква емоции и дискусии, това значи, че определено филмчето си струва да се изгледа.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериалчето е много хубаво.

След всяка серия си задавах по някой друг въпрос за нещата в живота.

Например: Дали мога да събера три 100% сълзи и дали бих дала аз на някой 100 % сълза? Мислим, че имаме много приятели, а дали е така ? Мислим,че сме приятели на много хора, а дали е така? И накрая излезна, че ще ти помогнат тези хора от които най-малко очакваш.

Сценария беше хубав. След всяка серия си сменях мнението: ще ги събере сълзите,няма; ще оживее,няма и накрая финала пак ме изненада приятно, нищо че пак имаше сълзи. Може би ако беше свършил така както аз исках нямаше да ми хареса толкова много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прекрасен, изключителен филм.... Напълни ми душата. Толкова смислен и затрогващ.

На последните епизоди очите си изплаках, снощи цяла нощ ревах, до 5 сутринта. И въпреки това пак бих го изгледала, толкова красив беше. Дори разбиващия, кошмарен край не можа да ми заличи прекрасните емоции от филма.

Браво, браво на всички герои, невероятна игра. Пратеника ми обра точките просто, какъв образ! :) Изкушавам се да кажа най-силния образ във филма, но и другите бяха толкова добри, че не мога.

Каква история само...кара те да си задаваш толкова въпроси, да преосмислиш всичко. Всъшност аз преживях нещо подобно преди 9 години, но за по-кратко време. После се запознах с невероятни хора, които ми разказваха, че когато душата е между живота и смъртта, ѝ се дава избор - дали да продължи напред или да се върне и да промени нещата. Този филм ме накара отново да се замисля за това. И направо настръхвам като си помисля, че годишнината ми е точно сега, тази седмица, и сега го гледах този филм. Приемам го като послание да се радвам още повече на всеки миг.

А, освен всичко друго, и каква прекрасна музика имаше в сериала.... още повече засили ефекта от събитията, невероятната емоция, красотата на всичко показано. Веднага започвам да слушам саундтрака.

С една дума, гледайте, гледайте, ГЛЕДАЙТЕ! Заслужава си, меко казано!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ммм и аз не знам откъде да започна. Коментарите за даден сериал винаги са ми били много странни. Даже си мисля, че трябва да се забранят по някакъв начин ако не си гледал сериала,понеже издават толкова много за него, че после ти отнемат поне 50 % от удоволствието да тръпнеш какво ще се случи. Затова и никога не съм ги харесвал, не ги гледам преди да почна да гледам нещо и почти никога не оставям след като гледам нещо. От друга страна са добра възможност да научиш за готин сериал, какъвто си търсиш да гледаш. Затова ако някой случайно чете това сега, да затваря всякакви възможни коментари на секундата и просто да тегли и да го гледа. За сериала каквото и да кажа, ще е малко :) Влиза ми в челната петица на the best от корейските, и му давам 10/10 без да се замислям :) Уникална атмосфера, супер сценарий, актьори, как го изиграха изобщо от до пипнат до последния детайл :) Много се радвам, че отново гледах толкова ГОЛЯМ корейски сериал , бях позагубил малко вяра, че отново ще има такива и ще те карат да се чувстваш по този начин :) Не съм чел нищо, и сега ще погледна какво мислите и вие за сериала, за мен беше страхотен :) Поклон ! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сериала каквото и да кажа, ще е малко Влиза ми в челната петица на the best от корейските, и му давам 10/10 без да се замислям Уникална атмосфера, супер сценарий, актьори, как го изиграха изобщо от до пипнат до последния детайл Много се радвам, че отново гледах толкова ГОЛЯМ корейски сериал , бях позагубил малко вяра, че отново ще има такива и ще те карат да се чувстваш по този начин Не съм чел нищо, и сега ще погледна какво мислите и вие за сериала, за мен беше страхотен Поклон !

 

Напълно съм съгласна с теб, edbloom. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Харесах го - има над какво да се замисли човек,направо си ме поразтърси, въпреки,че не забравях ,че гледам сериал.Кусури имаше, но ги игнорирах, без да се дразня, гледайки цялото.Краят е неочакван,незахаросан, но защо пък не, той и животът е такъв, вечно поднасящ изненади.Оттук и изводът ,че трябва да се радваме и изживяваме всеки ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май съм от малкото хора, които не са големи фенове на този сериал...

Със сигурност щеше да ми допадне много повече, ако беше 16 серии. Към краят интересът ми към него почти изчезна, но

все пак успяха да ме изненадат, разкривайки историята за сестрата на Джи Йон

 

 

Няма как да пропусна да кажа, че пратеникът си изигра страхотно ролята /дори взех да си мисля, че наистина съществуват такива хора :D / .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Причиних си го за втори път.... Но мнението ми определено се е променило от първия. Прекрасна история. УЖАСЕН край, но просто перфектно направен. Не мога да опиша драмата с думи. Ост-а е невероятен. Който не се е докоснал до прекрасната музика, невероятния актьорски състав и незабравимото приключение не бива дори да се замисля ! -3-49-days-29361952-550-367.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много хубав сериал, хубава идея, отлична актьорска игра и уникален OST, но много разочароващ край.

Тъпа беше идеята Джи Йон да я върнат към живота за да я убият отново. И до самия край представяха Ин Джунг и Мин Хо, като "големите" злодеи и след, като Джи Йон умря се спукаха от рев. Нали заради тях стана всичко това за кво не реваха още първия път? Малко сценаристите им хлопа дъската ама както и да е. Трябваше да направят по хубаво сбогуване на Пратеника и Джи Йон според мен.

Пратеника за мен беше най - готин и физиономиите, които прави са ту сладки ту смешни няма как да не го хареса човек. Без това още от "Flower boy ramyun shop" съм му хвърлила око. По някое време по средата на човек му става скучно, защото почти нищо не се случва а само тъпчат на едно място и разтягат локуми.

Редактирано от bealonenomore
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Радвам се, че сериала продължава да се обсъжда, защото определено заслужава. 

И макар че който се интересува може да разбере края, все пак мисля, че би трябвало да се ползва спойлер. Не сте ли съгласни? 

А относно 

Тъпа беше идеята Джи Йон да я върнат към живота за да я убият отново.

 

все си мисля, че другият край щеше да развали сериала. Напоследък приятелите ни корейци започват да поамериканчват продукциите си си с излишно розово. А то не винаги е на място. 

Достоен финал за такъв сериал, е моето мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен също ми хареса края,но ми се искаше да не свършва така.. Иначе сериала е страхотен, доста интересен сюжет и актьорите ми допаднаха. Но Пратеника е номер 1  :kissy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...