Jump to content

Recommended Posts

 

19 серии пълен кеф и блаженство и последния да го прецакат толкова. Срам и позор. :mad2:
Сериала беше много интересен и забавен. Целия сюжет беше логично навързан във сериите.
Актьорите също се справиха отлично. Особено Хан Канг, който все още жив го оплаквам :slap:
Горкичкия - проля толкоз сълзи от любов, а

не намаза даже една ескимоска целувка.


Сериала носи много позитивно настроение и силно препоръчвам да се гледа.


Абсолютно на същото мнение като Туци.

От къде им дойде тази идея в последния епизод на сценаристите?! Останах тотално разочарована от тази безмислица.
Поне можеха да съберат Хан Канг със загубената сестра И Кьонг. И без друго се харесваха, така че беше в пъти по-добре. Горкичкият той!!! Любимият ми герой! wub.gif


Всъщност започнах сериала най-вече заради Чо Хьон Дже и Пе Су Бин. В края на краищата вече съм ги виждала на живо /макар и съвсем за кратичко/ и не можех да пропусна шанса да ги гледам заедно в един сериал. wink.gif
Останах доволна от играта и на двамата, също и от Ил У /макар че досега не ми е харесвал в други роли/. Трите главни актриси също се представиха много добре - двечките са ми от любимите актриси, само Нам Гюри ми беше неизвестна досега. Много сладка актриса и много ми допадна тази нейна героиня! wub.gif
Идеята, заложена в сериала много ми допадна. Донякъде историята ми напомни един мой любим филм с Патрик Суейзи и Деми Мур -"Дух".

А това със събирането на сълзите наистина беше оригинално. И на финала останах доволна от едно нещо - че третата сълза се оказа точно на Ин Джонг. През цялото време не ми се искаше да повярвам, че е толкова лоша.


Имаше красиви романтични сцени - особено в това градче с алеите разцъфнали дървета. Само дето наистина целувките и химията липсваха.
Хареса ми много и стайлинга на героите - особено на Хан Канг /който и в действителност и на живо си изглежда все едно е излязъл от този сериал/wink.gif)). Пе Су Бин пък е по-красив като се усмихва. Все пак съм доволна, че се справи с тази роля на лошият..
ОСТ също е много приятно за слушане. Не са лоши песничките на Хьон Дже и Ил У.


Препоръки и от мен!!! Стягайте кърпичките, защото историята е хем красива, хем тъжна... Но наистина с позитивна окраска. laugh.gif Редактирано от k1227
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз не смятам края за "лош" .. бях прочела доста спойлери и, слава богу, знаех че

Джи Йон ще умре, така че не я оплаквах много.

:D Но наистина имаше още какво да се желае.. само се радвам за И Кьонг онни, да наистина можеха да пропуснат сестринската връзка, но.... и много ми беше сладка Джи Йон като само подскачаше около нея и викаше "онни, онни" :es:

 

Та, не знам дали глупостите, които написах, имаха смисъл , но... сериала е хубав. Силно го препоръчвам.. Кара те да се замислиш :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много се радвам, че темата е излязла по-напред и още хора са гледали сериала.

Сред много изгледани драми напоследък, мога да кажа, че 49 дни е от тези, които се помнят дълго време.

Финала, или последната серия, са много обсъждани тук, което е добре всъщност. На мен ми хареса

 

че запазиха присъщия за любимите ни драми, корейски привкус. Колкото и щастие да желая на главните, не винаги има място за напълно щастлив финал. Понякога различния край оставя в нас по-хубаво чувство, отколкото изсмукания от пръстите хепи енд на фона на залеза.

 

Вече без бурните емоции веднага след гледането, отчитам най-хубавото за мен

 

Хан Канг позна любимата си в тялото на другата. Толкова постепенно се случи... И беше хубаво.

 

Ех, иска ми се отново да го гледам с безпристрастни и широко отворени очи.

Направете го, заслужава си.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ужасен край !!! Ужасен край !!! Ужасен край !!! Ужасен край !!! Ужасен край !!! Ужасен край !!! Не може така да правят !! Не съм съгласна целият филм е лъжа. 49 дена за да намери хора, които я обичат и ако да, да заживее живота си отново. И какво реваха 3ма души , че да може да я оплакват после сума ти време????? И много си поживя тя нали след тея 3 сълзи- УаУ цели колко 4-5 дена. Точно до този последен епизод си казвах, че сериалчето наистина- наистина много ми харесва, но с края така се прецакаха, че няма накъде. Да бяха убили И Кьон пък поне ще има пак надежда, че ще си иде при любимия. Така страдат всички, пък това оптимистичното крайче беше направо шамар по двете бузи. МНОГО съм недоволна. Да бях го гледала до 19 епизод!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Всъщност най-гадното нещо за мен беше с историята с ангела на смъртта! Не можех да го преживея ! 3 години да работи само за една кратка среща. Много нещастен беше!

-

Много ми хареса женското приятелство във филма.

"Онни, онни !"...Толкова хубав сериал не бях гледала наскоро, наистина.

Дълго се замислях над въпроса за смисъла на живота и смъртта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тц тц тц... толкова не бях плакала на корейски сериал никога до сега.... Невероятен, просто за мен това беше най-смисленият до момента изгледан. Всичко много ми хареса - смисъла, играта, сюжета, героите, драмата, любовта - всичко. Определено влиза в моя топ 3. На мен целият ост на сериала много ми хареса, но най- много харесвам ето тази песен:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър сериал,това е 4 корейски сериал който ми харесва.Предните бяха Тайната градина,Снежната кралица и Ловци на роби.В последната една година нито един не можа да ме грабне,дори към този пристъпих с дълбоки съмнения и доста се чудих дали да го почна особено като бях прочел какво ще стане накрая но се реших и не съжалявам нито за миг.Един съфорумец в предните страници разпалено обясняваше как филма не ставал за нищо-всеки е различен това което на теб се харесва не е гаранция че аз ще го изтрая и 10 минути,същото важи и в обратният случай,така че хора гледайте и си преценете сами дали ви харесва или не.За финал само ще перафразирам една фраза от един филм с Б.Пит-,,Жив дявол" .Там Пит преди да умре каза следното:казах ти това не е американска история,това е ирландска,бих допълнил това е корейска история.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сериала е позитивен и дълго се помни . Гледайте го !

 

Като се поразплете чорапа в средата на филма и веднага се сеща човек за "няма случайни неща , трябвало е да се случи" (визирам и сестринството ..)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях изчела доста спойлери като го гледах за пръв път и краят не ми се видя толкова важен. Сега, след като изгледах последните 3 епизода отново смея да твърдя, че няма по-добър край от този. Защо ли?!

 

Ами какво щеше да се случи, ако тя беше продължила да живее след тези 49 дни?! Нямаше да получи този "подарък" - да си спомни през какво е минала през тези 49 дни, и истината за т.нар й добра приятелка и годеник. Щеше да си живее в лъжа и нямаше да повярва на нищо. От друга страна, не знам защо щастливия край задължително трябва да е като тя оживява. Както се казва - една врата се затваря, друга се отваря. Когато вратата на Джи Йон се затвори, то благодарение на нея вратата на И Кьонг се отвори и тя най-после започна да живее щастливо. Също така Хан Канг най-после успя да признае истинските си чувства, въпреки че не можеха да са заедно. Ако пък драмата беше свършила като Джи Йон оживява, нямаше въобще да те кара да се замислиш, че времето ти е ограничено и трябва да отделяш повече внимание на хората, които обичаш, но в същото време да внимаваш много с тях.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тръпки ме побиваха от този сериал. Много интересен, добре направен. Най-красивата азиатка, която съм виждала - младото момиче. Краят обаче - голям смях - все едно беше поръчков

 

Тя се събуди и пак умря; изведнъж они е загубената дъщеря - колко удобно; нА ти годежния пръстен, но на другия ден пак ми го върни - няма не искам.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм прочел нито едно от вашите мнения, смятам първо да напиша своето.  Сигурен съм че ще ми повлияят и затова ще им се насладя след това. 

 

Сериала беше невероятен до края. Въпреки че историята е бая разтеглена, постоянно пускаха по нещо ново и за момент не съм изпитал досада. Подсетих се колко е приятно да гледаш до пълно изтощение. :) Имаше прекалено много хубави неща, но няма смисъл да се спирам на всяко едно поотделно.  Истината е, че много ми допадна. Обожавам филми за духове, но тях все ги гледаме в хорърите.  Това тук беше романтична драма с духове. :D  Лошите имаха някакви много странни мотиви, които май не бях срещал в к-драма досега.  Определено беше интересно как са стигнали до това положение.  А Хан Кан ли беше, Кан Хан ли... много ме разсмиваше това момче.  В романтичните моменти, тотално се променяше от сериозен на много наивен и забавно глупав. :) Супер добре си пасваха с Джи Йон... чак ми стана ясно защо толкова им е било трудно да се сближат.  Другата история на тъжното момиче и пратеника беше също много интересна и красива. Особено в миналото. Забележки нямам. Безмислиците и тъпите диалози бяха сведени до минимум, фантастичната част доволно обяснена и не дразни...  За финала - не мога да повярвам, че успяха да го направят толкова позитивен. (предвид обстоятелствата) 9/10 от мен. Гледайте го ако си търсите нещо наистина трогващо, но си пригответе доста време или безсънни нощи, защото свършва на най-интересните моменти.   

 

ЕДИТ: Забравих да напиша нещо важно (поне за мен :P ) Поклон пред хората отговорни за това Nam Gyu Ri да се разхожда с тази бяла рокличка всичките 20 серии.  Имаше един епизод в който направо изтръпнах че ще я преоблекат, но това беше за малко (на задължителното импровизирано ревю, традиция за всеки сериал) Наистина това е най-сладкото духче в историята на киното.  :lol:  

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой е хакнал акаунта на Демона! :o Който и да си ти, самозванецо, отиди сега да четеш мненията, за да ти настръхне косата и съвсем да изтръпнеш! :tongue:Тръпката тепърва те очаква!

Редактирано от dido100
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЕДИТ: Забравих да напиша нещо важно (поне за мен :P ) Поклон пред хората отговорни за това Nam Gyu Ri да се разхожда с тази бяла рокличка всичките 20 серии. Имаше един епизод в който направо изтръпнах че ще я преоблекат, но това беше за малко (на задължителното импровизирано ревю, традиция за всеки сериал) Наистина това е най-сладкото духче в историята на киното. :lol:

 

Ето това на края на коментара ти ми изпълни душицата :) Наистина това е най-сладкото духче в историята на киното. :blush:

Иииииииииииииии още един фен на сериала :yes: Радвам се,че се намират още и още хора,които да оценят подобаващо страхотното сериалче.

Дидо,никой не е хаквал акаунта на Демона,просто ти все още не си си махнал черните очила. Вземи им пръсни малко розова боя. Като си се заинатил за тоя финал,та го не пусна,като кученце сладко кокалче. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Дидо,никой не е хаквал акаунта на Демона,просто ти все още не си си махнал черните очила. Вземи им пръсни малко розова боя. Като си се заинатил за тоя финал,та го не пусна,като кученце сладко кокалче. :P

Няма начин! Никой не може да измести този сериал от първото място в класирането за най-безумен край (а има много сериозни конкуренти!). Голяма грешка е да се мисли, че "положителните мнения" (употребявам този израз, за да избегна намесата на модераторите) :no: в този раздел са ми повлияли. :tongue: Освен това се заклех никога да не гледам сериал или филм, в който участва някой от актьорите от тoзи сериал. С едно единствено и последно изключение - за Пратеника, във "Flower boys rameun shop".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма начин! Никой не може да измести този сериал от първото място в класирането за най-безумен край (а има много сериозни конкуренти!). Голяма грешка е да се мисли, че "положителните мнения" (употребявам този израз, за да избегна намесата на модераторите) :no: в този раздел са ми повлияли. Освен това се заклех никога да не гледам сериал или филм, в който участва някой от актьорите от тoзи сериал. С едно единствено и последно изключение - за Пратеника, във "Flower boys rameun shop".

 

jeasusfacepalm.jpg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, Дидо, сега прочетох цялата тема и видях какви сте ги надробили.   :D  Общо взето мнението ми се припокрива с това на mi6lence , Razzormaw и още няколко човека. НО, това не означава че не разбирам твоето разочарование. Обаче има едно нещо, което не знам защо се пропуска.

Обещанието към Джи Йон беше, че ще излезе от кома и ще има възможност да се върне в тялото си.  Тя се върна и имаше възможност да направи нещата които искаше.  От там нататък, никой не й е обещавал, че ще живее до дълбоки старини, ще има 5 внуци и т.н. Хората наистина живеят сякаш са безсмъртни и идеята на филма беше да те накара дори за момент, да се замислиш над тези неща.  В смисъл кой в живота може да ни гарантира че ще живеем определено време? Няма такива гаранции, защо Джи Йон да е различна от всички останали? Чест им прави на пратениците, че я съжалиха заради съдбата й, да умре 5 дни след като се спаси. Дадоха и шанс да не забравя спомените си, като вид утеха или компенсация.  Което моментално кара човек да се замисли, дали Джи Йон отново би открила Хан Кан ако забрави всичко? Дали любовта се случва единствено като прищявка на определен момент. :) Същата история се случи и с годеника й. 2 години не я обичаше, после изведнъж я хареса.  (в друга ситуация) Е естествено и в друго тяло... което поражда още други теми за размисъл. :)

 

 

Сега за финалният епизод. Мен ако питате, или сериала е бил плануван за повече епизоди, или не са си го разпределили правилно във времето.

Всичко стана много набързо и сюжетната линия за сестрата се усещаше като набързо скалъпена. Според мен има някаква идея, но ако са нямали време да я развият, по-добре щеше да е да я махнат напълно. Не мисля че става въпрос за замяна, както каза някой, за родителите всички деца са незаменими.

 

 

И последно, изобщо не го разбирам това, как някои гледат сериали само с хубави финали. Точно толкова глупаво е, като това да гледаш само с лоши.  Както каза Кати в корейските сериали края не е най-важното, нито началото бих добавил аз.  Важно е цялостното усещане.  А ако някой се страхува да не би да се разтрои, заплаче или нещо такова, за какво изобщо гледа корейски сериали? 

 

Освен това като цяло сериала има толкова позитивна идея, всичко се случваше в името на щастието, доброто възтържествува... как може вобще да се говори за лош финал? :)

 

 

Човек не можел цял живот да сподели чувствата си, получи шанс да го направи. Момиче загубило смисъл в живота си, намери семейството си... мога да продължавам до безкрай. :)

 

 

Това за сълзите, определено ме накара да се замисля.  Може би всеки от нас, точно като Джи Йон,  би се притеснил дали има такива хора в живота си.  На пръв поглед звучи малко 3-ма души, но дали наистина е така? :) Като нищо накрая се оказва, че хора които мислиш че те харесват, значат нещо за теб, могат да те захвърлят като използвана салфетка или да ти забият нож в гърба.  Определено доста интересни неща имаше в сериала, всеки би намерил нещо за себе си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

thedemon1238 , 100% съм съгласна с твоето мнение. Както казах в предишния си пост,

ако смъртта й по графика не беше толкова скоро след събуждането й от кома - тя нямаше да получи шанса да си спомни нещо от 49те дни и най-вероятно щяха да прекарат няколко епизода в обяснения и завъртулки, които съм сигурна, че на никой няма да са му интересни.

 

Колкото до сестрата - както някой беше написал по-нагоре, и според мен - просто са искали да втълпят идеята, че когато една врата се затваря, друга се отваря. Не че децата са заменими или нещо такова - просто след като живота на Джи Йон свършва, И Кьонг постепенно се връща към своят :)

 

 

И точно както последното, което си написал

Това за сълзите, определено ме накара да се замисля.  Може би всеки от нас, точно като Джи Йон,  би се притеснил дали има такива хора в живота си.  На пръв поглед звучи малко 3-ма души, но дали наистина е така? :)

... аз също бях така. Първоначално се замислих дали някой ще изплаче 3 100%ви сълзи за мен, но след това се опитах да си отговоря на въпроса - има ли някой,извън семейството ми, за когото АЗ ще изплача 100%ви сълзи.. е, замислих се доста, което е лошо :/ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

... аз също бях така. Първоначално се замислих дали някой ще изплаче 3 100%ви сълзи за мен, но след това се опитах  да си отговоря на въпроса - има ли някой,извън семейството ми, за когото АЗ ще изплача 100%ви сълзи.. е, замислих се доста, което е лошо :/  :)

 

Да и аз попаднах в тази глупава ситуация и се замислих за това.   :lol: Надявам се да не ни се случва, че да разберем наистина за кой бихме плакали. Предполагам за най-близките приятели това е сигурно. Точно това ме учиди в приятелките на Джи Йон. Защо им трябваше толкова време? :)

 

 

Историята за сестрата е много неразвита. Но в цялостната идея пасва добре. Един вид, по-малката се погрижва за изгубената си сестра преди да си отиде. А всъщност на мен през цялото време ми изглеждаха като сестри. :) Съдбата си играе някакви странни игрички в техния случай. Не съм много сигурен какви точно са целите на "сестрата" в сюжета. Може би едната е да вкара поредната изненада, че 2-рата сълза не е на И кьонг. (защото са роднини) 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А мани ги на Дидо глупостите и изкривената му за собствена изгода логика. Еди какво си не станало както му се иска и вече се правят трагедии и се леят литри сълзи. Да беше 49 само как да е ама не би..колко още врели-некипели негово дело седят из разни теми на филми и драми. И аз пиша глупости, но поне повечето пъти осъзнавам, че го правя и не живея в някакъв собствен илюзорен свят където главните герои нямат право да умират щото било в разрез с моята логика..Преди водихме дебати за същото нещо тоест завършека на 49 изписа сигурно 2 листа А4 формат и пак не можа да се разбере кое е логически грешното в цялата работа и какво точно му пречи в този завършек?! ОК няма проблем дори и така..всеки луд с номера си обаче да чакалиш в една и съща тема някой да похвали въпросния сериал и пак да си ръсиш глупостите е чисто безочие при положение, че процента на доволните е много по-голям от този на недоволните. И аз съм го правил това в примерно темата на Mirai Nikki обаче говорим за 3-4 поста и за наистина драма със сериозни пропуски като цяло не само завършека тука сигурно неговите станаха 30 ако броим и тези в коша...wtf?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демоне, ето, даже Razzormaw си признава колко е грешал! :282: Стига с тези "корейски обяснения"! Никой не говори за хубав край в смисъл на захаросано-клиширано хепи ендче, а за логически издържан и смислен завършек на развитието на действието.

 

" Обещанието към Джи Йон беше, че ще излезе от кома и ще има възможност да се върне в тялото си. Тя се върна и имаше възможност да направи нещата които искаше. От там нататък, никой не й е обещавал, че ще живее до дълбоки старини, ще има 5 внуци и т.н. Хората наистина живеят сякаш са безсмъртни и идеята на филма беше да те накара дори за момент, да се замислиш над тези неща." Е това тук си го извъртял както на теб ти изнася ("корейско оправдание" в най-чист вид). Проблемът идва от това, че това си е само твое пожелание. Нормален човек би приел такова обещание като втора възможност да живее повече от два дена след изпълнението на условието. Само че мацката, преминала през духовното съзряване, осмислило живота й (което толкова ви харесва) никой не я предупреди, че в договора имало и текст с дребни букви: "Каквото и да направиш, веднага след края на срока опъваш петалата.Гушваш букета. Ритваш камбаната. Хвърляш топа." Е на това му се вика прецакване! Ако го бяха казали в началото (молих да ми покажат в коя от сериите преди 20 това положение е било казано на главната героиня, но и досега няма отговор) целият сериал изначално си губи смисъла. Затова и тропнаха всичко накуп в последната серия, като се надяваха в суматохата и с очевидно изсмуканият от пръстите и нагласен край никой да не попита: "Защо главната героиня трябваше да умре, въпреки че изпълни условието? Къде е логиката?" Е, питах, но бях оплют като тъпанар, неразбиращ "високият философски смисъл" на сериала и особено на последната серия. Всъщност този "висок философски смисъл" си е много елентарен, очевиден и лесно разбираем за всеки зрител. Просто не може да скрие слабостите на сценария, освен ако нарочно не си затваряш очите, за да не ги виждаш.

 

А понеже и форумният Кон Гил Донг веднага е дотърчал: Razzormaw, радвай се, че наистина не обръщам внимание на нещата които пишеш и не ми се занимава с теб.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...