Jump to content

Park Yoo Chun (Пак Ю Чон)


Recommended Posts

Park Yoo Chun/ 박유천
spacer.png

 

Профил:

Име: 믹키유천 / Micky Yoochun

Японско име:ユチョン / Yuchun

Китайско име: 秘奇有天 / Mi Qi You Tian

Истинско име: 박유천 / Park Yoo Chun

Професия: Певец и актьор

Рождена дата: 4 юни 1986 г.

Рождено място: Сеул, Южна Корея

Височина: 182 см

Тегло: 64 кг

Зодия: Близнаци

Кръвна група: O

Агенция: SM Entertainment (бивша), CJ-s Entertainment (настояща)

Група: DBSK / JYJ

 

Сериали:

          The Girl Who Sees Smells (SBS, 2015)

          3 Days (SBS, 2014)

I Miss You (MBC, 2012-2013)

          The Rooftop Prince (SBS, 2012)

          Ripley (MBC, 2011)

          Sungkyunkwan Scandal (KBS2, 2010)

          Beautiful Love (BeeTV, 2010)

          Vacation (2006)

          Rainbow Romance (MBC, 2005)

          Banjun Drama (SBS, 2005)

 

Филми:

Lucid Dream (2017)

Miracles on the Piano (2015)

Haemoo (2014)

      Dance Subaru (2009)       

     

Награди:

2015 SBS Drama Awards: Best Actor (The Girl Who See Smells)

2015 SBS Drama Awards: Ten Star Award (The Girl Who Sees Smells)

2015 BaekSang Arts Awards: Best New Actro (Haemoo)

2014 SBS Drama Awards: Best Actor (Three Days)

2014 SBS Drama Awards: Ten Strar Award (Three Days)

2014 Blue Dragon Film Awards: Best New Actor (Haemoo)

2014 Daejong Film Awards: Best New Actor (Haemoo)

2014 Korean Association of Film Critics Awards: Best New Actor (Haemoo)

2012 SBS Drama Awards: Excellent Actor (Rooftop Prince)

2012 SBS Drama Awards: Best Netizen Award (Rooftop Prince)

2012 SBS Drama Awards: Ten Star Award (Rooftop Prince)

2012 SBS Drama Awards: Best Couple Award (Rooftop Prince)

2012 MBC Drama Awards: Excellent Actor (I MIss You)

2012 Seoul International Drama Awards: People's Choice (Rooftop Prince)

2012 Seoul International Drama Awards: Outstanding Korean Actor (Rooftop Prince)

2012 BaekSang Arts Awards: Most Popular Actor (Miss Ripley)

2011 MBC Drama Awards: Best New Actor (Miss Ripley)

2011 Seoul International Drama Awards: Outstanding Korean Actor (Sungkyunkwan Scandal)

2010 KBS Drama Awards: Newcomer Actor Award (Sungkyunkwan Scandal)

2010 KBS Drama Awards: Netizens' Award (Sungkyunkwan Scandal)

2010 KBS Drama Awards: Best Couple Award with Park Min Young (Sungkyunkwan Scandal)

 

OST:

JYJ - Chajatda (찾았다) Found, Sungkyunkwan Scandal (2010)

TVXQ - Cheon Nyeon Yeon Ga (천년연가) Thousand Year Love Song, The Legend (2007)

TVXQ - Harudal (하루달) Day Moon, Air City (2007)

TVXQ - All In Vain, Air City (2007)

TVXQ - Remember, Goong S (2007)

TVXQ - Geurigo (그리고...) Holding Back the Tears, Vacation (2006)

 

Накратко
За някои може да е напълно непозната звезда, но Мики, както бе известен повече от 7 години, е в индустрията от 2003 година. Роден в Сеул, на 11 години се премества със семейството си в Америка (оттам и самозаблудата му, че знае английски), където за съжаление става свидетел на не много приятни семейни скандали и тежки моменти.Четири години по-късно се завръща в Корея, за да дебютира като Micky Yoochun в може би най-успешната корейска бой група DONG BANG SHIN KI, на която е член до април 2010. На 31.07.2009 г. той, заедно с двама други членове на групата, завеждат дело срещу компанията си и я напускат, а през пролетта на 2010-а сформират трио под името JYJ (за което отделна тема, докато аз съм активна, няма да има). През ранната есен на 2010 дебютира в първата си драма SungKyunKwan Scandal, която въпреки не много задоволителния си рейтинг се превръща в хит и му донася признание и много награди, а също така и покани за нови участия и до края на 2011 вероятно ще го видим на екран отново и то не с кого да е, а с И Да Хье. Участва и в мобилна драма в Япония.
Интересно за него е, че е астматик и има алергия към кучета, която преодолява, когато си взима сибирското хъски Харанг (някои бебета се казват така), като за разлика от колегите си, други животни няма. Описват го като много чувствителна, често твърде емоционална и лирична личност, непрекъснато композира и пише текстове, свири на пиано, обожава по-малкия си брат, който наскоро дебютира, любимец на аджуми фенките и предполагаем плейбой. Занимавал се е с таекуондо, а също се е отказал от американското си гражданство, за да служи в армията. Единственият, който никога не е стъпвал във фитнес май и си държи на пилешките мускулчета.
Има три татуировки. TVXQ SOUL на гърба си, Always keep the faith над сърцето и листо над десния глезен.

Лично от мен:
Правя тази тема, защото явно ще играе още момчето, а в темата на групата и без т'ва е сложно, само актьорските му изцепки ми липсват ><
Човекът от тази група, когото най-трудно заобичах, просто винаги ми се губеше, но в мига, в който откриеш каква индивидуалност е - няма как, зарибяваш се. Разкошна усмивка, разкошен глас. Като актьор има още какво да се иска, но пък никой не се е родил научен. Обичам това, че експериментира със себе си непрекъснато, преди да имаме Драгона, Мики вече беше показал какво е да се гавриш с косата си. Безобразен стил, джапанки и шалове, шапки и очила. Винаги е увит кат лелка, ама ако може, до ноември ще си носи джапанките, а ако има поне пет чифта чорапи, ще се радвам за него. Направо незаконно чаровен е, нищо чудно, че толкова го обичат. Мога да говоря много за него, просто е един на милиони, но по-добре да гледате скандала, да му чуете песничките и да видите колко е мил. Със зъби и нокти ще защитавам това съкровище, щото той е такова.

Галерия:
DBSKer Yoochun archive

Клипове:

 


Jaejoong and Yoochun - Colors

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

news_micky-yoo-chun-lee-da-hae.jpg

 

Беше само въпрос на време, преди да стане ясно коя точно ще е следващата драма на певеца от JYJ. Днес бе обявено, че Ю Чон ще участва в предстоящия сериал на МВС “Goodbye Miss Ripley“.

Той е бил на посещение във Фукуока, Япония (преди земетресението), където ще бъде снимана драмата и там е присъствал на първото четене на сценария.

Негови колеги в актьорския екип се очаква да са И Да Хе, Канг Хе Джонг и Ким Сънг У.

Предстои да научим и какъв точно ще бъде сюжета и ролите на всеки от тях.

Серилът ще очаква по телевизията през май, макар че може да се прогнозира и някакво забавяне заради ситуацията в Япония.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точната ми дума за Мики е lovely. И като певец, и като човек. Като актьор, още е рано да му правя обзорен анализ, но има присъствие..

И като мъж с усет към модното, ме кефи. Много чар излъчва това създание, дали се смее, дали говори много (любознателна лелка е) дали мълчи, дали ходи, танцува.. или е просто изправен на сцената, той е приятно луд. Изглежда готин, забавен, драматично добър, може малко смотано да реагира понякога, но е учтив младеж, от който извира лъчиста енергия и стил.

Заради чувството си за стил (понякога за повечето странен), което сигурно за 40 път споменавам тук :lol:, ми се отличи в DBSK, ...и казвам защо. На този човек сякаш му е заложено - колкото по-семпло и шантаво се облича, толкова по-добре се чувства, и му личи. Излиза от бруталното корейско клише моден айдъл и успява да изглежда сериозен и секси, без да е облечен в смокинг. А аз, адмирирам! И да, може да си позволи боси крака или джапанки...тениска и в три ката шала и шапка да е овит при минусови температури, но да не му пука. Едни от най-убитите цветове може да комбинира и напластява и няма да му седят грозно...Това е той.

Точно като улична витрина е, дето, ако четири пъти минеш покрай нея на ден, все ще се спираш да я доогледаш, защото можеш да изтървеш някой дребен детайл....

 

Сега, като изключа приятният му и непринуден външен вид да кажа за гласа му и композирането. Харесвам гласа му, когато Мики е на пианото и когато рапира...

Идеално се чувства на сцена, а най добре до останалите 4-ма от групата, но кой ме пита....

Слагам напоследък какво слушам:

Jaejoong & Yoochun - Rainy Blue

 

п.с Вярно има много снимки, ама много...но и Зенит е сложила една от любимите ми - с Харанг, и с дългата коса...еххх, аз остава да му направя един пост с летищни снимки.. :P

Потривам ръчички за новата му роля, защото последната му в корейския "Sungkyunkwan Scandal" ми бе много мила...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако знаеш каква колекция от летищни снимки съм набарала, ама може да допълвам само твоята, ако желаеш ^^

 

Lovely е наистина точната дума, има нещо у него, което другите го нямат. Всеки от тях си има своя чар, ама неговият е, че е някак по-мистериозен, поне за мен, и все пак в редките моменти, когато се отваря сякаш те поглъща.

 

Той и Хиро не случайно се наричат соулмейтс. Докато Юнхо и Джунсу се раздават на публиката и размазват с харизма, Чангмин се чуди какво да прави, Мики и Хиро винаги са били като в свой собствен свят, в който те допускат само когато са на сцена. и ти искаш да го видиш що за свят е това. Душа, душа кат море. Ама е и темерут, малко с едипов комплекс, ама никой не е съвършен.

 

new21ohyuibkk.jpg

 

Кимпо, края на септември.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тъй като съм обещала, слагам...

Постът ще е дълъг и интересен...

Признавам си за малката ми мания да събирам снимки от летищата. Много спомени и мили моменти ми навяват повечето, но си ги обичам защото са истински и непрофесионални, а и лицата, гримасите и дрехите на звездите, много добре отразяват и показват самите хорица. Защото звездите са хора, без специланите мазила, прожекторна светлина и хилядите им малки и големи претенции за пози и светлосенки.

Мики Ючон е от тези супер естествените, крачещи сладури, които като като видя, искам да се затичам към тях и да ги гушна...

Започвам с едни от най-любимите ми..по-скорошни и адски добре визиращи всичко Микилюбимо на едно място...и много в спойлер.

На повечето снимки има дати, летището почти винаги Кимпо :P

Зен, Сонка, дано съм ви зарадвала..а не изненадала! Той, Мики е съкровище.

001xnf.jpg

16038548.jpg

0072010.jpg

83147198.jpg

 

2009ee.jpg

80668925.jpg

63495748.jpg

39542384.jpg

95896947.jpg

361rv.jpg

42353085.jpg

49380010.jpg

11703720.jpg

27207796.jpg

83302945.jpg

18420709.jpg

42212553.jpg

13385879.jpg

Хубавицата ми той..

080707airport07mj1.jpg

081128007yc.jpg

34281613.jpg

2010ex.jpg

22236611.jpg

53212021q.jpg

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко остава и до новата драма на Мики, с ново име гледам - "Ripley", която стартира на 30 май. Интересна битка ще има на малкия екран предстоящите 2 месеца, между популярни и обичани корейски имена и между големите тв канала за рейтинг.

 

След рекламата на Бини с чая, тази е другата, дето може да ме накара да вкуся какъвто и да е (дано да не е от най-безвкусните) бутилиран чай :lol: .

 

И тъй като е много зает, като всяко мултиталантливо известно корейче, последните снимки на Ю Чон (и всите JYJ) за летния каталог за NII, ми събра очите. Най-вече с онова малкото съкровище, дето беше дъщеря на хубавеца ШиУон (от сериала Oh, my lady). Чудя се на тази снимка, кой е по-сладък от двамата? Мики в този цвят е прелест...

yoochunddalbabo.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безотговорно е да нямаме новината за успеха на Мики, и да се порадваме на двете отличията на младия актьор.

Best Male Newcomer Award-TV и Popularity Award на 47-те Baeksang Награди!

Заслужено или не, голямата награда за Най-добър Нов актьор (за тв драма) е вече негова. Надявам се да покаже потенциала си в следващата драма :) .

Аз съм изключително доволна като краен резултат за двама от най-готините корейски айдоли, имащи потенциал не само да забавляват публиката не само с музиката си, но и с добра игра от големия и малък екран.

baesang47.jpg

 

Не съм очарована от избора на костюм, признах си, добре, че момчето си е хубаво и има шеметна усмивка. Пристигайки на червения килим, а и после на награждаването, обра доста фенски и нефенски, викове и аплодисменти.

mickyyoocunjpg.jpg

Хубавата реч за голямото отличие:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да са му честити и на Ю Чон наградите! Леко го позабравих, най-вече защото не съм толкова впечатлена от превъплъщението му. Но хората явно разбират повече от мен. :P

Надявам се искрено следващия път да ми докаже колко добър може да бъде.

Тоалетът му може и да не блести с оригиналност, обаче за вас не знам, но аз си отдъхнах - момчето беше обуто!!! Дано и чорапки да си е сложил, та да не го мисля! :282:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧЕСТИТ РОЖДЕН ДЕН !

Днес Park Yoo Chun има рожден ден. Да е жив и здрав ! Пожелавам му много късмет и сила , за да остане верен на себе си , висок рейтинг с новата му драма и още песни и нов албум с JYJ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Yoochun има вече своя песен в ОСТ на драмата "Мис Рипли"-"A Space Left For You".Песента е композирана от Jun Hae Sung автора на „That Man” на Hyun Bin от „Тайната градина” .Според мен песента пасва перфектно на гласа на Yoochun.

 

http://www.youtube.com/watch?v=d585o5oiUrI

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От концерта в Япония - поздрав за всички фенки - докато

ме разчувства ... Мики направо ме довърши :blink:

JYJ unforgettable concert in Japan

И малко снимки от концерта :)

296674_261749790534862_115480961828413_751841_664392995_n.jpg

301442_261749897201518_115480961828413_751847_1217799723_n.jpg

309525_261750167201491_115480961828413_751857_119390528_n.jpg

И от въпросното солово изпълнение ;)

314622_261750003868174_115480961828413_751851_2014880918_n.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Блеки, специално поздравче за теб, душко! Да смениш малко Таби. Разнообразието е хубаво нещо ;)

Всъщност всички се чувствайте поздравени :D

 

237474741_aa68588d_64ED98B8+EBB095EC9CA0ECB29C+ED919CECA780.jpg

 

237474741_c4f8668f_64ED98B8+EBB095EC9CA0ECB29C-02.jpg

 

 

237474741_ad86dee0_64ED98B8+EBB095EC9CA0ECB29C-03.jpg

 

237474741_da010ad6_64ED98B8+EBB095EC9CA0ECB29C-01.jpg

 

Източник: High cut

 

 

Ех, тези момчета :rolleyes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много го харесвам това момче,страхотен е :) Има много хубав глас, а и като актьор се справя отлично

 

Мерси за снимките zlaty_pet мога да точа лиги по него цял ден пред компа :tongue:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хах, мерси Злати, че ме подсети :).Аз, Мики го видях за High Cut, но той наистина е задължителен за споделяне.

Иначе по повод разнообразието, аз не се оплаквам от "еднообразието ми" :lol:.

 

Освен прекрасните черно - бели фотоси за Хай Кът като "продукт", ми харесва простата идея да се фокусира върху красивото и изразителното в Мики.

Той е от малкото "артисти", които само като гледаш и слушаш, можеш да получиш вдъхновение, да почувстваш свободата и абсолютно да се чувстваш още на земята. Прави го по свой необясним, очарователен начин.

Би било хубаво освен сесията и интервюто да прочетем, защото той говори за актьорството, което си признава, че е трудно нещо, за DBSK..

И, като знам колко естествен може да бъде..искам по-скоро превод на английски :) .

 

Съвсем да се очароваме, слагам една фен камерка (не, че другите момчета, не заслужават) от концерта на JYJ в Барселона, който е бил голяма емоция за всеки, имал шанс да присъства, европейски фен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мики се завръща на малкия екран.

Пак Ю Чон избра новият си сериал “ROOFTOP PRINCE”, а компания в женската главна роля ще му прави чаровницата Хан Джи Мин (първоначално ролята бе предложена на Мун Че Уон).

43407250.3.jpg

Интересното в сценария е, че историята прекосява миналото и настоящето.

Мики ще влезе в ролята на принц наследник от Чосон ерата, който загубва своята съпруга. Но сам транспортира себе си и част от подчинените си 300 години напред в бъдещето, в днешен Сеул, където среща двойничка на починала си любима. Сценаристът И Хи Мьонг и режисьора Шин Юн Соп (Why Did You Come to My House) подготвят сериала за излъчване през март по SBS след „Take Care of Us, Captain“.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:es: Страхотна новина, макар че скоро време приключих с Miss Ripley направо умирам от щастие, че ще гледам нов сериал с Yoochun в близкото бъдеще.Немога да му се накефя на това момче и това е .. :)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...