Jump to content

Въпрос за песен от филма "The Blue Light"


Recommended Posts

Здравейте, приятели! Използвах случая да се регистрирам във вашия чудесен сайт, който следя и потребявам анонимно от години, за да отправя едно питане.

 

Началото на японския филм "The Blue Light", показващо събуждане на главния герой в изоставен гараж, е озвучено с разкошен кавър на една от най-добрите песни в албума "The final Cut" на Pink Floyd - "The post war dream".

 

Ето въпросните кадри.

 

С другари - фенове на Pink Floyd, полагаме усилия да разберем чий точно е този кавър. Във финалните надписи на филма се появява само "Post war dream by Roger Waters", без изпълнителят да е цитиран.

 

В интернет може да бъде открита оскъдна информация, че група, наречена Arashi, има нещо общо с това парче. В техен фенсайт е сложен линк към текста му.

 

Но въпреки спорадичната информация в интернет, че тази група има версия по парчето "The Post War Dream", според мен това е някаква грешка.

 

Направих си труда да изслушам няколко песни на тези Arashi. Това е веселяшка бой банда. А въпросният кавър е алтернативно звучащ. Музикантски е. Мощен в пиковия момент. Вокалите са стабилни, високи и което е най-важно в случая - изпълнени на перфектен английски. Без акцент. Дори си мисля, че е по-скоро с американ наклон, отколкото с бритиш.

 

Специално намерих и прослушах парче на Arashi, в което пеят на английски. Е, нищо общо с истината!

 

Всичко това ме кара да мисля, че има нещо гнило в японската следа.

 

Та, има ли някой идея по въпроса!? Предварително благодаря за оказаното съдействие.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преместил съм темата тук, понеже смятам, че мястото й не е в раздел "Кино". ;) Успех с търсенето.

 

П.П. Никът ти случайно да има нещо общо с едноименния албум на Депеш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

П.П. Никът ти случайно да има нещо общо с едноименния албум на Депеш?

 

Точно колкото твоят аватар има общо с корицата на "The Dark Side Of The Moon". ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо слушане гласът ми изглежда почти еднакъв с оригинала :), но предполагам, че не е, след като питате.

Това, което мога да кажа със сигурност, е че това определено не са Араши, защото първо, не е в стила им да пеят подобни песни, второ, никой от тях не знае толкова добре английски, трето, на никой от петимата от групата гласът му не звучи като този в песента. Единствената връзка на Араши с филма е просто главния герой - Ниномия е член на Араши.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се включих в издирването, но освен да кажа, че не са Араши ... параб ме е изпреварила .... почти същото писах до сега .... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първо слушане гласът ми изглежда почти еднакъв с оригинала :), но предполагам, че не е, след като питате.

Това, което мога да кажа със сигурност, е че това определено не са Араши, защото първо, не е в стила им да пеят подобни песни, второ, никой от тях не знае толкова добре английски, трето, на никой от петимата от групата гласът му не звучи като този в песента. Единствената връзка на Араши с филма е просто главния герой - Ниномия е член на Араши.

 

Благодаря за отзивчивостта! Търсенето продължава. B)

 

Поне използвах случая да се регистрирам тъдява. Наоколо е истински рай за голям фен на азиатското кино като мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне и аз харесвам Pink Floyd, погледнах клипчето и ако точно тази песен търсиш, се чудя дали въобще става въпрос за кавър. Филма не съм го гледала и го отбелязвам за пропуск, но ако песента я изпълняват японци, та дори и други азиатци, ще се проличи произношението. Така или иначе не открих кавър на тази песен B)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне и аз харесвам Pink Floyd, погледнах клипчето и ако точно тази песен търсиш, се чудя дали въобще става въпрос за кавър.

 

Кавър е, разбира се. Това определено не е гласът на Roger Waters. Неговото кокни е толкова специфично и неподражаемо, няма как да го сбъркаш. :)

 

Записът на музикалната тема във филма е студиен. И се различава сериозно от оригиналния в "The Final Cut" на Флойд. И като аранжимент, и като вокална партия. А те друг студиен запис на тази песен нямат.

 

Познавам болшинството от кавърите на Флойд. Този най-вероятно не е издаван никъде, записан е инцидентно за филма...и затова не е познат. Основният ми въпрос тук беше към запознатите с тази група Араши. Дали е възможно това да са те. Или някой от тях. Както и предполагах - не става въпрос за това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има инфо за ост-а, но е на японски.

Линк

Човекът, който е направил музиката към филма, се нарича 東儀秀樹, Тоги Хидеки. За песнета пише това:

Theme song : Pink Floyd - The post war dream

Пуснах тема за лентата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...