Jump to content
Sign in to follow this  
violator

Въпрос за песен от филма "The Blue Light"

Recommended Posts

Здравейте, приятели! Използвах случая да се регистрирам във вашия чудесен сайт, който следя и потребявам анонимно от години, за да отправя едно питане.

Началото на японския филм "The Blue Light", показващо събуждане на главния герой в изоставен гараж, е озвучено с разкошен кавър на една от най-добрите песни в албума "The final Cut" на Pink Floyd - "The post war dream".

Ето въпросните кадри.

С другари - фенове на Pink Floyd, полагаме усилия да разберем чий точно е този кавър. Във финалните надписи на филма се появява само "Post war dream by Roger Waters", без изпълнителят да е цитиран.

В интернет може да бъде открита оскъдна информация, че група, наречена Arashi, има нещо общо с това парче. В техен фенсайт е сложен линк към текста му.

Но въпреки спорадичната информация в интернет, че тази група има версия по парчето "The Post War Dream", според мен това е някаква грешка.

Направих си труда да изслушам няколко песни на тези Arashi. Това е веселяшка бой банда. А въпросният кавър е алтернативно звучащ. Музикантски е. Мощен в пиковия момент. Вокалите са стабилни, високи и което е най-важно в случая - изпълнени на перфектен английски. Без акцент. Дори си мисля, че е по-скоро с американ наклон, отколкото с бритиш.

Специално намерих и прослушах парче на Arashi, в което пеят на английски. Е, нищо общо с истината!

Всичко това ме кара да мисля, че има нещо гнило в японската следа.

Та, има ли някой идея по въпроса!? Предварително благодаря за оказаното съдействие.

Преместил съм темата тук, понеже смятам, че мястото й не е в раздел "Кино". ;) Успех с търсенето.

П.П. Никът ти случайно да има нещо общо с едноименния албум на Депеш?

П.П. Никът ти случайно да има нещо общо с едноименния албум на Депеш?

Точно колкото твоят аватар има общо с корицата на "The Dark Side Of The Moon". ;)

На първо слушане гласът ми изглежда почти еднакъв с оригинала :), но предполагам, че не е, след като питате.

Това, което мога да кажа със сигурност, е че това определено не са Араши, защото първо, не е в стила им да пеят подобни песни, второ, никой от тях не знае толкова добре английски, трето, на никой от петимата от групата гласът му не звучи като този в песента. Единствената връзка на Араши с филма е просто главния герой - Ниномия е член на Араши.

И аз се включих в издирването, но освен да кажа, че не са Араши ... параб ме е изпреварила .... почти същото писах до сега .... :)

На първо слушане гласът ми изглежда почти еднакъв с оригинала :), но предполагам, че не е, след като питате.

Това, което мога да кажа със сигурност, е че това определено не са Араши, защото първо, не е в стила им да пеят подобни песни, второ, никой от тях не знае толкова добре английски, трето, на никой от петимата от групата гласът му не звучи като този в песента. Единствената връзка на Араши с филма е просто главния герой - Ниномия е член на Араши.

Благодаря за отзивчивостта! Търсенето продължава. B)

Поне използвах случая да се регистрирам тъдява. Наоколо е истински рай за голям фен на азиатското кино като мен.

Поне и аз харесвам Pink Floyd, погледнах клипчето и ако точно тази песен търсиш, се чудя дали въобще става въпрос за кавър. Филма не съм го гледала и го отбелязвам за пропуск, но ако песента я изпълняват японци, та дори и други азиатци, ще се проличи произношението. Така или иначе не открих кавър на тази песен B)

Поне и аз харесвам Pink Floyd, погледнах клипчето и ако точно тази песен търсиш, се чудя дали въобще става въпрос за кавър.

Кавър е, разбира се. Това определено не е гласът на Roger Waters. Неговото кокни е толкова специфично и неподражаемо, няма как да го сбъркаш. :)

Записът на музикалната тема във филма е студиен. И се различава сериозно от оригиналния в "The Final Cut" на Флойд. И като аранжимент, и като вокална партия. А те друг студиен запис на тази песен нямат.

Познавам болшинството от кавърите на Флойд. Този най-вероятно не е издаван никъде, записан е инцидентно за филма...и затова не е познат. Основният ми въпрос тук беше към запознатите с тази група Араши. Дали е възможно това да са те. Или някой от тях. Както и предполагах - не става въпрос за това.

Тук има инфо за ост-а, но е на японски.

Линк

Човекът, който е направил музиката към филма, се нарича 東儀秀樹, Тоги Хидеки. За песнета пише това:

Theme song : Pink Floyd - The post war dream

Пуснах тема за лентата.