Jump to content
lidia7

Къде можем да похапнем и купим азиатски вкусотийки

Recommended Posts

On July 20, 2012 at 1:58 PM, Dess said:

Здравейте, някой дали знае ресторант в Пловдив, където да се похапне Корейска кухня и да се пийне соджу?

Да повдигна темата и аз :)

На 5.12.2017 г. at 1:43, hous3 написа:

Да повдигна темата и аз

И аз, и аз...моляяя!!! :)

Напомняш ми да споделя, че в магазини на веригата "Буров" в София съм засичала няколко вида рамьон. За съжаление магазините им са малобройни... 

Сто про ще проверя фууд сцената следващия път, когато съм в София. Тука в Пловдив бях разочарован, че в магазина инстнант нудълс са правени в Китай, въпреки, че Мр Парк се хвали с корейски начала. Доста склонен съм да си поръчам от интернет, ако има такова нещо. Nong Shim имат брутално яки, а и бърз гугъл сърч ми показва, че ги има в Амазон.

• Like 1

В четвъртък е отворено ново местенце за похапване на азиатска храна, тип бързо хранене. Намира се на бул. Мария Луиза 28. Има tonkatsu, chicken katsu, cheese katsu и други неща. Ето и ФБ страницата им. Хайде да ходим и ние натам. :)

54364745_2241186192611911_47908593366183

• Like 2

Отвори врати съвсем наскоро /на 17-и/ и още един корейски ресторант в София. Близо до НДК. Ресторантът се намира на ъгъла на бул. Евлоги Георгиев и бул. Черни Връх - подлез Галерия - НДК. Днес го посетихме, беше много вкусно всичко.

62527405_2022624211378091_36118810857654

9593472Y.jpg9593473L.jpg

9593474C.jpg9593476Q.jpg

• Like 6

Пълно разочарование от кимчито в магазин Берьозка в мол Варна. Нито на вид, нито на вкус нещо общо с това, което обикновено купувах извън България.

http://26fb9f50cb18463e.JPG

On 7/14/2019 at 11:19 AM, varnam said:

Пълно разочарование от кимчито в магазин Берьозка в мол Варна. Нито на вид, нито на вкус нещо общо с това, което обикновено купувах извън България.

Ако беше намерила време да се обадиш, щях да те заведа до заведението с корейска храна във Варна :)

Корейска храна "Кимбап"

• Like 1

Не е късно да се обадя ;). Време, надявам се, имам достатъчно.

Местожителство: Варна.

On 11/20/2018 at 7:10 PM, Dardorina said:

И аз, и аз...моляяя!!! :)

за съжаление не съм намерила корейска храна в Пловдив. Единствено в един китайски ресторант предлагат кнедли, които са едно към едно с корейското манду. Но само толкова. За инстантните нудъли няма да казвам, защото това, което се предлага тук, няма нищо общо с реалното нещо.

11 hours ago, Lawandula said:

@lady of the lake,  би ли написала, в кой точно са въпросните кнедли?

@Lawandula, в самия ресторант не съм ходила и не знам точно къде се намира.

Но сме поръчвали за вкъщи. Ето линк - https://www.foodpanda.bg/restaurant/v9yi/kitayski-restorant-drakon-plovdiv .

Надявам се да не си развалят качеството, както имат навика китайските ресторанти в Пловдив.

Има ли и други, които ги е яд, че докато Триумф в Пловдив имаха бутилки соджу, не заредиха?

Не съм виждал от месеци..!

• Upvote 1

20 hours ago, hous3 said:

Има ли и други, които ги е яд, че докато Триумф в Пловдив имаха бутилки соджу, не заредиха?

Не съм виждал от месеци..!

От страшно много време скриха всичко азиатско от магазините и съм много разочарована... А бяха така добре заредени рафтовете в Триумфа... Сега чакам спорадичните ходения до София до Алексфиш, за да си взема нещичко, което да ми припонни азиатската кухня... 

Много тъжно.