Jump to content

Къде можем да похапнем и купим азиатски вкусотийки


Recommended Posts

Доста се порових и не можах да открия, тема свързана с местата, от където можем да си поръчаме,да отдъхнем, да похапнем и купим азиатска кухня и деликатеси. Ако има подобна тема моля да кажете, за което се извинявам. Темата ми има за цел да популяризира ресторанти, магазини, заведения, където можем да си купим продукти и ястия, да се събираме с приятели и да научим повече за кулинарните им традиции. За мен ще бъде много интерсено, защото феновете към Източното все повече се увеличаваме и смятам, че имаме вече създадено общество.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май тук е мястото да се направи реклама в опит да се вдигне оборота на единствения корейски ресторант в София - Корейска къща. Намира се на ул. Елемаг 34 и се стига например с метрото до Жолио Кюри и после пеша.

Гугъл мапс

 

На Витошка пък има едно малко магазинче, където може да се поръчва суши за вкъщи, но май трябва да идеш да си го вземеш, не правят доставки. Не им знам цените, но подозирам, че са си като за суши и като за Витошка.

 

Китайски ресторанти под път и над път, но аз лично препоръчвам Rothmans на Неофит Рилски 34, особено във вечерите, когато и ние сме там. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук може да се поръчва суши, но мисля че е само за Младост и Дружба, ако не са го направили за цяла София. Мога да кажа, че е сносно сушито.

Тук има продукти за суши. Продукти също могат да се намерят в Пикадили и в Метро съм засичала.

В това магазинче също доста неща могат да се намерят от азиатската кухня.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз залагам най-вече на готвенето вкъщи :lol:

 

Иначе корейския ресторант е наистина приятно място :)

Разбрах, че са сменили готвача и сега е по-вкусно от преди.

 

Приканвам всички на там :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най накрая разбрах къде е единствения корейски ресторант в София.Въпреки,че съм търсила информация преди това.Благодаря на Sinardin за адреса. :thanks: Със сигорност ще го посетим. :)

Относно СушиЕкспрес имат три адреса:

Sushi Express 1 (само за вкъщи):София, жк. Младост 4, бл.459.

Sushi Express 2 (за вкъщи или на място):София, бул. Прага 20.

Sushi Express 3 (за вкъщи или на място):София, бул. Гоце Делчев 63

Даже за днес имам поръчка и това ще бъде първото ми опитване на суши.Надявам се да ми хареса. :yes:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам от доста отдавна да си направя рамен, но не мога да намеря свестен. Пробвах на Mr Park(не съм многа сигурна дали беше точно така името), но не ми хареса особенo. Така че, ако някой знае в София от къде мога да си купя, моля да сподели. = D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен това може да потърсиш и рамена с кимчи на Mr. Park - отново съм го намирала само в Билла. Внимавай и в двата случая - доста са люти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре сте си в София. Я дайте някаква информация, има ли нещо подобно в близост до Свиленград. Направо завиждам на софиянци, имате си всичко!

 

майтапиш ли се :huh: Тука едното суши е зор да се намери май в оригинал, не ща да си помислям дали имам минимален шанс за корейска кухня. Някой дъвкал ли е суши в хепито? Доста се чудих, но като видях, че има доста нетипични съставки (мисля), като тропически плодове покрай рибата ииии реших, че е побългарена рецепта :blink: Ама си ми е мерак да го опитам, само се чудя дали няма да остана разочарован в случай, че попадна на гореспоменат вариант - модифицирана рецепта ...

Я наистина споделете - ако някой знае - в кои магазини има шанс да се намери нещо (и какво) полуготово от азиатската кухня, та да си харесам нещо на заплата? :D Препоръчайте?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук съм хапвала и други неща освен суши - http://www.programata.bg/?p=71&l=1&c=1&id=6386

Не съм сигурна дали са автентично японски, но поне има и други неща от японската кухня. Рибата, която пушат на слама е превъзходна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Пикадили могат да се намерят доста неща за азиатската кухна. Има полуготов рамен, листа нори, "специален ориз за суши" /е, колко е специален не е много сигурно/, различните му подправки, та дори и прибори за хранене.

В Карфур пък успях да намеря Соджу.

По непотвърдена информация разбрах, че в Кауфланд имало листа Нори, които били доста по-евтини от Пикадили. Напълно е възможно и там да има интересни нещица, но аз не съм ходила, за да кажа със сигурност.

Що се касае за сушито в Хепи - head_up, пробвай. На мен ми хареса. Е, не е като моя кимбаб :D , но става.

Току-що се сетих, че рамен и оризови спагети съм виждала и в магазин Триумф и Темаркет.

На прима-виста е това. Надявам се да успеете да си намерите нещичко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се натъктнах на един ресторант за азиатска храна- и там имаше корейска!! Е, имаше и японска, тайландска, индонезийска е какво ли още не, но аз лично най- много се зарадвах на корейския кимбал. B) Беше много вкусно, а и не много скъпо. Ето го линка ако някой се интересува My link

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вчера се натъктнах на един ресторант за азиатска храна- и там имаше корейска!! Е, имаше и японска, тайландска, индонезийска е какво ли още не, но аз лично най- много се зарадвах на корейския кимбал. B) Беше много вкусно, а и не много скъпо. Ето го линка ако някой се интересува My link

 

Ресторантчето ми се струва много хубаво, мерси за информацията, непременно ще го посетя, доколкото виждам и он лайн може да се поръча. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ресторантчето ми се струва много хубаво, мерси за информацията, непременно ще го посетя, доколкото виждам и он лайн може да се поръча. :)

За варненския "Пасифик" даже в момента има оферта в Колектива - http://bg.kolektiva.net/varna/extra/50-otst-pka-ot-cjaloto-menju-na-restorant-pacific-samo-za-4-lv-varna.html.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В Карфур пък успях да намеря Соджу.

 

Ще се изям :mad: , точно там търсих, но се предадох без да питам някой от персонала. Някакво насочване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте! Интересна тема... :lol: Някой знае ли дали и в Сливен може да се намерят такива ресторанти .. или поне откъде да си купим нужните продукти за направата на някои азиатски вкусотии!? :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...