Jump to content

Къде можем да похапнем и купим азиатски вкусотийки


Recommended Posts

Здравейте, дали някой знае от къд може да се купи във Варна соджу? Като гледам как го пият искам да го пробвам и аз. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/15/2020 at 9:28 AM, Indira said:

Здравейте, дали някой знае от къд може да се купи във Варна соджу? Като гледам как го пият искам да го пробвам и аз. 

 

Може да пробваш в корейския ресторант. Периодично зареждат. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бях се зарекъл да направя трип на най-добрите ресторанти със съответната кухня.

За марокански - бях тествал едно такова близо до Витошка, но ми се ще нещо по-автентично или професионално (т.е. максимално непобългарено), което да те пренесе отвъд... Освен азиатски - приемам и други от световната кухня.
По принцип за София, но ако има нещо не за изпускане, ще го отбележа като минавам през друг град.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 29.08.2020 г. at 17:18, hakama написа:

Бях се зарекъл да направя трип на най-добрите ресторанти със съответната кухня.

За марокански - бях тествал едно такова близо до Витошка, но ми се ще нещо по-автентично или професионално (т.е. максимално непобългарено), което да те пренесе отвъд... Освен азиатски - приемам и други от световната кухня.
По принцип за София, но ако има нещо не за изпускане, ще го отбележа като минавам през друг град.

Идеи за ресторанти, които са образец на дадена азиатска кухня?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.06.2021 г. at 20:03, hakama написа:

Идеи за ресторанти, които са образец на дадена азиатска кухня?

Cup and roll, макар че вероятно го знаеш - доста-доста вкусно + имат магазин с мърчандайз и пакетирани корейски храни :)
Преди години съм ходила в Kohinoor (като образец за индийска кухня) и много ми беше харесало, но нямам идея напоследък как се справят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 16.06.2021 г. at 20:03, hakama написа:

Идеи за ресторанти, които са образец на дадена азиатска кухня?

Малко предложения от София от личен опит:

- Yati, индонезийския на ул. Неофит Рилски (в частта към Ботев) - собственост на индонезийка, готвят отлично и е на поносими цени.

- Royal Thai на "Славянска" - по-скъпичък, но храната е разкошна, много автентична, като явно дори си внасят или отглеждат някои зеленчуци и плодове, които не се намират в България обичайно

- будката на Virtuoso на изхода на метрото на "Бели Дунав" - освен много видове бъбъл чай предлагат страхотни сандвичи (бан ми), нудли, често правят и фъ. Храната е ограничена, но обичайно много вкусна. Чувала съм за виетнамски ресторант, но през годините отзивите са променливи, още не съм го тествала лично

- Гуркха на ул. Цветна градина - непалски ресторант, скандално вкусна храна и автентична обстановка. Не мога да го нахваля 

- разбира се, Мияби, до операта. ходила съм два пъти, мисля, и е доста скъпо, но храната беше добра

 

Колкото до корейските ресторанти, със съжаление трябва да отбележа, че Генджи, въпреки няколкото опита да го харесам, храната си е много зле вски път, оставам винаги много учудена от иначе добрите отзиви, които чувам за там. Напоследък Къп§рол също снижиха нивото, а вдигнаха цените. Поне и двата имат добре заредени супермаркети, та ако не друго, може да си сготви човек вкъщи. До последно бях доволна от ресторант Корея, но пък не съм ходила там в последните може би 3 години...  

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А пък искам да похваля един виетнамски ресторант/магазин Sen Viet.

Адреса му е гр. София, ул. Пиротска 71, Център.

Има и фейсбук страница, за тези от вас на който им е любопитно може да хвърлят едно око.

Беше известно време в ремонт, но вече отново е отворен.

На мен много ми харесва и обслужването и храната, можеш да си купиш и пакетирани неща.

Любими са ми пролетните ролца, супата и жасминовия май с личи.

През работна седмица винаги ходим, няма стълпновление от хора, локацията е в центъра, така че е удобно, цените са прилични.

Абе попадение се оказа този ресторант/магазин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета тук една статия за ресторант за рамен в София и примслясквам на сухо :D

 

Ако на някого му се ходи, може да прочете, пък после и да сподели за онези от нас, които сме далеч.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте :) На Графа има едно магазинче - Tanoshi, в което досега предлагаха само разни азиатски джунджурии , но вече зареждат и с японски хранителни продукти ;) Аз все го подминавах, защото като вляза и искам да си тръгна с пълна чанта с чинийки, купички и други кухненски пособия, а сега и храна има:lol2:

Off Topic

33ec26869ac33f76.jpeg

 

1ef9921cee375f4a.jpeg

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/5/2022 at 6:32 PM, bealonenomore said:

Чета тук една статия за ресторант за рамен в София и примслясквам на сухо :D

 

Ако на някого му се ходи, може да прочете, пък после и да сподели за онези от нас, които сме далеч.

Пробвахме го заведението. Менюто е по-кратичко.

Истински японец го държи и наистина се старае да го приготвя добре. Цената обаче е доста солена за един рамен.

Съдейки по клиентите, изглежда, че доста се харесва храната.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От днес бил активиран онлайн магазинът на Cup & Roll – добра новина за такива като мен, дето живеем далеч от цивилизацията и можем да си поръчаме само онлайн :P 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, bealonenomore написа:

От днес бил активиран онлайн магазинът на Cup & Roll – добра новина за такива като мен, дето живеем далеч от цивилизацията и можем да си поръчаме само онлайн :P 

Много благодаря за информацията,ще взема да се възползвам от предложенията в сайтът:) Цените са добри,не са и кой знае колко скъпи продуктите им.

Даже съм си харесала едно от зелените  Мочита с кокос и едно с зеленият чай:D

Редактирано от ftisland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нека и аз да покажа един случайно попаднал ми сайт за онлайн купуване на азиатски продукти. Тук повечето неща са предимно сладки.Има разновидности на Мочи най вече,разновидности на напитки,малко рамен,аксесоари за суши има,видове перли за Buble tea,и много други неща.Ето линк за разглеждане.

Тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От скоро в Пловдив си имаме ново местенце за похапване на корейска кухня (в Мол Марково Тепе - 'Корейска кухня MARU') и след като днес я и опитах, мога да потвърдя, че беше невероятно вкусна. :wub:  Обслужването също беше на ниво и определено ще го посещавам честичко. :es:

Редактирано от Dani
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мярнах този магазин днес. 

Някой от Пловдив посещавал ли го е? Изглежда съвсем нов.

https://g.co/kgs/wZ6h4q

Редактирано от Rossi Yankova
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Rossi Yankova написа:

Мярнах този магазин днес. 

Някой от Пловдив посещавал ли го е? Изглежда съвсем нов.

https://g.co/kgs/wZ6h4q

Това ще е към един от корейските магазини в София - - наскоро публикуваха, че от 01.09 отварят магазин и в Пловдив.Ето страничната на софийския магазин там качват какво зареждат в магазина - Kfood. Има много неща и полуготови и за готвене продукти ;)

Редактирано от vivivan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...