Jump to content

Къде можем да похапнем и купим азиатски вкусотийки


Recommended Posts

On July 20, 2012 at 1:58 PM, Dess said:

Здравейте, някой дали знае ресторант в Пловдив, където да се похапне Корейска кухня и да се пийне соджу?

 

Да повдигна темата и аз :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Напомняш ми да споделя, че в магазини на веригата "Буров" в София съм засичала няколко вида рамьон. За съжаление магазините им са малобройни... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сто про ще проверя фууд сцената следващия път, когато съм в София. Тука в Пловдив бях разочарован, че в магазина инстнант нудълс са правени в Китай, въпреки, че Мр Парк се хвали с корейски начала. Доста склонен съм да си поръчам от интернет, ако има такова нещо. Nong Shim имат брутално яки, а и бърз гугъл сърч ми показва, че ги има в Амазон.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В четвъртък е отворено ново местенце за похапване на азиатска храна, тип бързо хранене. Намира се на бул. Мария Луиза 28. Има tonkatsu, chicken katsu, cheese katsu и други неща. Ето и ФБ страницата им. Хайде да ходим и ние натам. :)

 

54364745_2241186192611911_47908593366183

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отвори врати съвсем наскоро /на 17-и/ и още един корейски ресторант в София. Близо до НДК. Ресторантът се намира на ъгъла на бул. Евлоги Георгиев и бул. Черни Връх - подлез Галерия - НДК. Днес го посетихме, беше много вкусно всичко.

62527405_2022624211378091_36118810857654

9593472Y.jpg9593473L.jpg

9593474C.jpg9593476Q.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълно разочарование от кимчито в магазин Берьозка в мол Варна. Нито на вид, нито на вкус нещо общо с това, което обикновено купувах извън България.

 

http://26fb9f50cb18463e.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/14/2019 at 11:19 AM, varnam said:

Пълно разочарование от кимчито в магазин Берьозка в мол Варна. Нито на вид, нито на вкус нещо общо с това, което обикновено купувах извън България.

 

Ако беше намерила време да се обадиш, щях да те заведа до заведението с корейска храна във Варна :)

Корейска храна "Кимбап"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 11/20/2018 at 7:10 PM, Dardorina said:

И аз, и аз...моляяя!!! :)

за съжаление не съм намерила корейска храна в Пловдив. Единствено в един китайски ресторант предлагат кнедли, които са едно към едно с корейското манду. Но само толкова. За инстантните нудъли няма да казвам, защото това, което се предлага тук, няма нищо общо с реалното нещо.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

11 hours ago, Lawandula said:

@lady of the lake,  би ли написала, в кой точно са въпросните кнедли?

@Lawandula, в самия ресторант не съм ходила и не знам точно къде се намира.

Но сме поръчвали за вкъщи. Ето линк - https://www.foodpanda.bg/restaurant/v9yi/kitayski-restorant-drakon-plovdiv .

Надявам се да не си развалят качеството, както имат навика китайските ресторанти в Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли и други, които ги е яд, че докато Триумф в Пловдив имаха бутилки соджу, не заредиха?

Не съм виждал от месеци..!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 hours ago, hous3 said:

Има ли и други, които ги е яд, че докато Триумф в Пловдив имаха бутилки соджу, не заредиха?

Не съм виждал от месеци..!

От страшно много време скриха всичко азиатско от магазините и съм много разочарована... А бяха така добре заредени рафтовете в Триумфа... Сега чакам спорадичните ходения до София до Алексфиш, за да си взема нещичко, което да ми припонни азиатската кухня... 

Много тъжно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мили хора, имате ли идея къде в София би могло да се намери оризово брашно Мочико?

Имам едни големи амбиции да направя мочи-та, ама с обикновеното оризово нещо не ги догодих :blush:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 2/5/2020 at 9:10 PM, VesSun said:

Мили хора, имате ли идея къде в София би могло да се намери оризово брашно Мочико?

Имам едни големи амбиции да направя мочи-та, ама с обикновеното оризово нещо не ги догодих :blush:

 

Коментарите на следния пост дано доведат до отговор! http://www.oishii-cuisine.com/японски-десерт-мочи/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.04.2020 г. at 21:10, hous3 написа:

 

Коментарите на следния пост дано доведат до отговор! http://www.oishii-cuisine.com/японски-десерт-мочи/

О, безкрайно ти благодаря!

Аз съм тази Vessy, дето е питала. Но напълно съм изключила, че съм питала и там :unsure:

Боже, много се засрамих :blush:


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между другото, за любителите на зелен чай (японски) посетете Ocha.Bg. Имат магазин за дегустация в София и внасят директно от Япония, префектура Шидзуока цели 3 вида зелен чай. Взимам си и си правя зелен чай само от тях и наистина усещаш "зеленото" като вкус и аромат на 100%. :) В началото ми беше адски странно, но сега си правя редовно сенча и се научих да си ловя кой вид ми е по-силен, кой е по-слаб. Все пак има доза кофеин. :D Действа доста добре на перисталтиката, пък и го водят силен антиоксидант, така че за веганите и био любителите е must have. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...